"Blind bags"

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

"Blind bags"

Príspevok od používateľa AndroidSK » 18 Dec 2017, 12:56

Zdravím, pri prezeraní YouTube som narazil na zaujímavé video, v ktorom nemcký YouTuber otváral "Blind Bags" tušim od conradu. Boli tam celkom zaujímavé veci za zlomok ceny, preto by ma zaujímalo, či niećo podobné nie je dostupné aj u nás. Ak by ste o niečom takom vedeli, hoďte prosím link, budem vďačný :thanks:

link na video: https://www.youtube.com/watch?v=Y7KI-1U3ym4
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: "Blind bags"

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 18 Dec 2017, 13:18

elektro veci neviem, ale rozne ine blbosti sa daju. Lenze musis byt youtuber s urcitym min. odberom, resp. poctom pozreti. Len tak niekomu to posielat urcite nebudu.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: "Blind bags"

Príspevok od používateľa Marek1975 » 18 Dec 2017, 14:55

skor ako by si zohnal "blind bags" tak skor zozenies "free samples". Velke firmy ich zasielaju za postovne, alebo zlomok ceny, ale iba v obmedzenom pocte kusov- max 5. Ale povacsine na 80% si zaplatis postovne. V USA maju zaujimave polozky, ale odradilo ma strasne drahe postovne. Minule bol odkaz na maxim, ktory zasiela vzorky produktov zadarma - vyvojove dosky pre developperov zo spustov pribaleneho "free stuff" tovaru. Mne to doslo vo velkej krabici cca do 14 dni a mali celkom napchatu krabicu, ziadne colne konanie a ani nic podobne som neriesil, nakolko to preslo v pohode. Dorucilo UPC
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

Re: "Blind bags"

Príspevok od používateľa AndroidSK » 18 Dec 2017, 20:35

okej ďakujem za odpovede.
ja nevravím že by som tie "blind bags" chcel zadarmo, nerobilo by mi problém aj zaplatiť.
čo sa týka sample-ov, o tých som už počul, napr. LM317 a podobne, no aj tak by som to preplatil na poštovnom, to jedine keby som bral viacej kusov, pretože tie LM317 boli od TI po 5 kusoch a poštovné 7 USD, čo je značne nevýhodné keďže z aliexpresu môžem mať 10 týchto regulátorov za 1 USD s free shippingom. ale ako však marek spomínal - ak sa jednalo o vývojovú dosku s množstvom nejakých ďalších súčiastok, nad tým by som neváhal :D tak skúsim pochodiť aj nejaké ďalšie stránky okrem TI.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: "Blind bags"

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 19 Dec 2017, 08:17

LM317 ako sample? to hadam nie. To sa skor objednavaju nejake specificke IO, ktore bezne stoja desiatky eur pre otestovanie, ci sa vobec hodia pre dany projekt.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

Re: "Blind bags"

Príspevok od používateľa AndroidSK » 19 Dec 2017, 14:57

to mi bolo jasné že takú prkotinku by som neobjednával. uviedol som to len ako príklad, že to poštovné je veľké (ale tak niet sa čomu čudovať), s tými IO máš pravdu.
0

Napísať odpoveď