Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • WIN7 - po in┼ítal├ícii syst├ęm nenabehne

WIN7 - po in┼ítal├ícii syst├ęm nenabehne

Ak h─żad├íte nejak├Ż softv├ęr do PC pr├şpadne ak s n├şm m├íte nejak├Ż probl├ęm.

Moderátori: psichac, Moderátori

WIN7 - po in┼ítal├ícii syst├ęm nenabehne

Odosla┼ąod eurobastler » 26 Dec 2017, 14:09

Potreboval by som poradi┼ą ako postupova┼ą pri in┼ítal├ícii WIN7 na desktop LENOVO Thinkcentre M72E.
Z iso s├║boru som vytvoril bootable USB (USB k─ż├║─Ź). So samotnou in┼ítal├íciou probl├ęm nie je. Pred predposledn├Żm re┼ítartom in┼ítal├ície vyberiem USB k─ż├║─Ź a po re┼ítarte syst├ęm bootuje z disku, lebo in┼ítal├ícia pokra─Źuje. Probl├ęm nast├íva po poslednom re┼ítarte syst├ęmu po─Źas in┼ítal├ície. V tomto momente by mal nabehn├║┼ą syst├ęm z disku (v biose som samozrejme nastavil boot priority tak, ┼że prv├Ż je HDD), no ┼żiadny boot nenastane. Ostane mi len ─Źierna obrazovka.
V BIOSE som sk├║┼íal r├┤zne nastavenia (kombin├ícia CSM Enabled/Disabled, Boot UEFI Only/Legacy Only), no ne├║spe┼íne - syst├ęm nenabehne. Secure boot som v┼żdy nechal Disabled.
Zauj├şmav├ę je, ┼że Ubuntu rozbehnem, no Windows nie. Vie mi niekto poradi┼ą, ako nastavi┼ą BIOS?
Stiahol som asi 5 in┼ítala─Źiek (neofici├ílnych), zaka┼żd├Żm ten ist├Ż probl├ęm.

H─żadal som pomoc u v├Żrobcu:
https://support.lenovo.com/sk/en/solutions/ht051844

Okrem aktualiz├ície BIOSU som i┼íie pod─ża n├ívodu, nepomohlo.

Ja u┼ż sa po─Ź├şta─Źom 10rokov nevenujem. Fakt nerozumiem, ─Źo je UEFI a Legacy. Nedok├í┼żem s t├Żm pohn├║┼ą ─Ćalej.

Za ka┼żd├║ radu ─Ćakujem
Obrázok
eurobastler
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3724
Vek: 29.1
Zalo┼żen├Ż: 19.04.2009

Re: WIN7 - po in┼ítal├ícii syst├ęm nenabehne

Odosla┼ąod amater63 » 26 Dec 2017, 14:26

Ahoj,hledal jsem pro LENOVO podobn─Ť,nem├ím aktivaci Wndo..8.1,plechov├í huba ( vol├ím na tel. linku podpory,mluv├şm osobn─Ť ne se strojem.,po t├ę jsem vid─Ťl jak mi n─Ťkdo napadl IP adresu( no aktivaci nem├ím Win8.1)-┼»dajn─Ť ┼ípatn├í instalace,bo .co. jinak podpora Lenovo je OK. A to do dnes.26.12.2017. Cht─Ťj├ş produkt KEY.....no na krabici nen├ş ,je n─Ťkde v pc.-no co dodat.M├ím si znovu zakoupit jak m├ş rad├ş,pro─Ź.??v┼íak jsem ho dostal se za┼Ö├şzen├şm.. ( mluv├şm,p├ş┼íu o mrksofotu- v─Źera jsem se nedovolal,jen n─Ťkam do USA... 8) )

-- Spojen├Ż pr├şspevok 26 Dec 2017, 14:55 --

Aha,m├í┼í star┼í├ş verzi Windo... ,no p┼Ö├şkazov├Ż ┼Ö├ídek to co ti nadiktuj├ş potvrd├ş.Ale ,opatrnost. :wink:
amater63
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1706
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

Odosla┼ąod alidedko » 26 Dec 2017, 16:03

U W7 urcite legacy boot a cms enabled. Inac nevidim nijaku chybu. Mozno este komplet nastavenia biosu.

Je tu este jedna moznost, fixboot a fixmbr, ale to mi skor pomahalo vtedy, ked system nabootoval, ale nevedel spustit pouzivatela.

Nabootujes z usbcka, shift+f10 spustis cmd, napises bootrec.exe /fixmbr, enter, bootrec.exe /fixboot a znovu enter. Skus. (Syntax si over na googli, pisal som len z hlavy)

Co to je cms a legacy boot, to neries :D
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3597
Vek: 26.21
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odosla┼ąod MF » 26 Dec 2017, 16:12

Asi střelim vedle: co AHCI ???
MF
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 77
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2014

Odosla┼ąod alidedko » 26 Dec 2017, 16:27

U cerstvo instalovaneho systemu nehra ahci/compatibility mode ziadnu rolu. Ale tiez mi to napadlo.

Ak by mu po resete biosu nenabehol uz skor nainstalovany system (napriklad v AHCI mode), vtedy by tam bola zrada.
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3597
Vek: 26.21
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013

Odosla┼ąod MF » 26 Dec 2017, 16:55

A nebo to souviselo s tim resetem biosu, jak p├ş┼íe┼í. Ale po┼Ö├íd m├ím dojem, ┼że se p┼Öed instalac├ş muselo cosi vypnout (SATA controler mode option ???) a po instalaci zase zapnout, jinak nebootoval a h├ízel jakousi chybu. U┼ż si to p┼Öesn─Ť nepamatuju.
MF
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 77
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2014

Odosla┼ąod tomel » 26 Dec 2017, 17:22

https://odporucam.wordpress.com/tag/neu ... cii-win-7/ - toto ─Źo p├şsal alidedko - parkrat to pomohlo
tomel
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1365
Vek: 20.85
Zalo┼żen├Ż: 19.09.2011

Odosla┼ąod eurobastler » 04 Jan 2018, 13:46

Probl├ęm pretrv├íva. Tomel-ov link vyzeral n├ídejne, no z t├Żch in┼ítala─Źiek Windows 7 Recovery disk, ktor├ę som stiahol, som po─Ź├şta─Ź neopravil.
Vedel by mi niekto poskytn├║┼ą odsk├║┼ían├║ in┼ítala─Źku? Toto je m├┤j posledn├Ż pokus, potom to niekomu d├ím :twisted: :twisted: :twisted:
U┼ż nikdy nek├║pim PC bez OS, za tie nervy mi to nestoj├ş.
Obrázok
eurobastler
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3724
Vek: 29.1
Zalo┼żen├Ż: 19.04.2009

Nasp├Ą┼ą na Softv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist