Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Ventil├ítor na NTB

Ventilátor na NTB

Procesory, grafick├ę karty, mati─Źn├ę dosky, pevn├ę disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Ventilátor na NTB

Odosla┼ąod Edgar » 01 Jan 2018, 22:14

Dostal sa ku mne star┼í├ş notebook Toshiba Satellite L350, ktor├Ż som hne─Ć vy─Źistil od prachu a prein┼ítaloval Windows. V┼íetko funguje ako m├í, ale chladenie sa spr├íva zvl├í┼ítne. Na druhom notebooku ktor├Ż m├íme doma s├║ ot├í─Źky ventil├ítora priamo ├║mern├ę z├í┼ąa┼żi CPU, tak┼że to chlad├ş priebe┼żne a pri nulovej z├í┼ąa┼żi sa ventil├ítor vypne. Tu sa to spr├íva nejak zvl├í┼ítne, niekedy to chlad├ş priebe┼żne a pri nulovej z├í┼ąa┼żi CPU sa chladenie vypne, len┼że niekedy sa stane tak├í vec ┼że ventil├ítor ostane dlho ├║plne vypnut├Ż, procesor sa zohreje na okolo 80┬░C a vtedy sa ventil├ítor hne─Ć zapne na maxim├ílne ot├í─Źky. To by mi a┼ż tak neprek├í┼żalo, lebo o chv├ş─żu sa to schlad├ş na norm├ílnu teplotu, ale aj ke─Ć sa schlad├ş, tak u┼ż sa ten ventil├ítor nevypne a ostane ├şs┼ą st├íle na maximum. Sk├║┼íal som to pred chv├ş─żou ┼że ke─Ć sa zapol na maximum, vypol som v┼íetky programy a nechal len plochu, vyu┼żitie CPU bolo 0%, ale ventil├ítor sa nevypol ani po asi 15 min├║tach a to u┼ż teplota na CPU bola len 35┬░. Neviete, ako by som to mohol vyrie┼íi┼ą? Toti┼żto regul├ícia ot├í─Źok funguje, nie v┼żdy sa to deje takto, napr├şklad teraz ke─Ć p├ş┼íem tento post tak som PC predt├Żm re┼ítartoval a ventil├ítor i┼íiel tak na polku a teraz sa ├║plne vypol, ke─Ć nie─Źo rob├şm tak sa na chv├ş─żu zapne a reguluje norm├ílne. Len niekedy mu proste "prepne" a nereguluje, iba sa zohreje CPU na t├Żch 80┬░ a potom to chlad├ş furt na plno a mus├şm re┼ítartova┼ą PC. Za mo┼żn├ę rie┼íenia budem v─Ća─Źn├Ż.
Edgar
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 831
Vek: 21.3
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Re: Ventilátor na NTB

Odosla┼ąod juraj77 » 01 Jan 2018, 22:18

pozri nastavenia v Biose,pr├şpadne updejty firmweru na str├ínke v├Żrobcu
" Bez vody si viem predstavi┼ą ┼żivot, ale bez internetu a po─Ź├şta─Źa nie.."
juraj77
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1320
Vek: 38.4
Zalo┼żen├Ż: 23.09.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod ferguson » 01 Jan 2018, 22:23

No podla mna mas dve moznosti - updatovat BIOS alebo aplikaciu, ktora ma na starosti "power management". Myslim, ze nic ine nevymyslis.

Inak nieco podobne som si vsimol aj u niektorych Acerov.
ferguson
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 840
Vek: 28.94
Zalo┼żen├Ż: 18.11.2007

Odosla┼ąod Edgar » 01 Jan 2018, 22:55

Do updatu BIOSu sa ve─żmi nechcem p├║┼í┼ąa┼ą, ke─Ć┼że a┼ż tak├ę znalosti v PC nem├ím a ke─Ć sa to n├íhodou pokaz├ş tak som skon─Źil :biggrin: Sk├┤r mi napadlo ─Źi to nerie┼íi aj Windows a ned├í sa to nastavi┼ą niekde.
Edgar
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod juraj77 » 01 Jan 2018, 23:13

Ja m├ím win 7 a ┼żiadne nastavenia ventil├ítora tu nie s├║. Mo┼żno v BIOSe. Chcelo by to spusti┼ą nejak├Ż testovac├ş program na hardware...
A ako sme ti p├şsali,treba updejtn├║┼ą firmware....
" Bez vody si viem predstavi┼ą ┼żivot, ale bez internetu a po─Ź├şta─Źa nie.."
juraj77
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1320
Vek: 38.4
Zalo┼żen├Ż: 23.09.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod hpeter » 02 Jan 2018, 00:05

exstuje program na regulaciu fanov vo win, zabudol som meno
Pr├şlohy
Screen Shot 01-01-18 at 11.03 PM.PNG
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 917
Vek: 34.39
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013

Odosla┼ąod Edgar » 02 Jan 2018, 00:08

├üno toto som na┼íiel, obidve mo┼żnosti som nastavil na akt├şvne, aj ke─Ć NTB pou┼ż├şvam v┼żdy z adapt├ęra a tam bolo od za─Źiatku nastaven├ę na akt├şvne, tak neviem ─Źi to malo na to vplyv.
Edgar
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod alidedko » 02 Jan 2018, 00:19

hpeter: speedfan. Ale uz to nie je to, co byvalo :)
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3597
Vek: 26.21
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odosla┼ąod hpeter » 02 Jan 2018, 15:41

hento win nastavenie nema efekt priamo na ventilator, to mate pravdu.
pri vykonovej spicke ak je nastavene active, win ihned "preraduje nahor" (cpu P-states,turbo..), pri passive dlsie caka-podrzi "stupen" a rychlejsie preraduje nadol (idle freq)
Obrázok
cize menej kuri, to vsak priamo neriesi divne chovanie ventilatora.
stara pasta je po par rokoch po smrti, stuhnuta +treba kompletne odstranit prach
hpeter
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 917
Vek: 34.39
Zalo┼żen├Ż: 16.06.2013

Odosla┼ąod Edgar » 03 Jan 2018, 14:29

No BIOS som pozeral ale o chladen├ş ani zmienka, tak┼że u┼ż neviem fakt...

Edit: Tak pri┼íiel som na to ┼że to nastane iba vtedy, ke─Ć d├ím re┼żim sp├ínku a potom prebud├şm PC. Ak ho zap├şnam/vyp├şnam norm├ílne tak to nesprav├ş. U┼ż teda fakt nech├ípem ─Źo to s t├Żm m├í, ale asi nebudem m├┤c┼ą pou┼ż├şva┼ą re┼żim sp├ínku. :pain:
Pr├şlohy
Screenshot_20180103-132829.png
Edgar
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Edgar » 03 Jan 2018, 17:43

Tak som spravil update BIOSu, mal som verziu 1.3 a najnov┼íia bola 2.2, v┼íetko OK nain┼ítaloval som to ako .exe vo Windowse a potom sa len re┼ítartoval PC a bolo to. Sk├║┼íal som teraz re┼żim sp├ínku a ke─Ć som dal prebudi┼ą tak to chlad├ş na─Ćalej (predt├Żm ostal po zobuden├ş ventil├ítor vypnut├Ż) tak d├║fam ┼że je to vyrie┼íen├ę, ┼że to zase neza─Źne blbn├║┼ą. P├┤vodne v tom NTB bola Vista tak mo┼żno ten BIOS nebol ├║plne "kompatibiln├Ż" s W7, neviem ako to funguje :D Ka┼żdop├ídne ─Ćakujem za rady :thanks:
Edgar
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Hardv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist