Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • coding PDU concatentaded SMS

coding PDU concatentaded SMS

C,C++,C#

Moderátori: psichac, Moderátori

coding PDU concatentaded SMS

Odosla┼ąod Radus » 03 Jan 2018, 13:17

Zdrav├şm v┼íetk├Żch, pok├║┼íam sa rozchodi┼ą posielanie concatentaded SMS ale sa u┼ż moment├ílne neviem pohn├║┼ą so zak├│dovan├şm. Vedel by mi niekto po lopate vysvetli┼ą ako sa to rob├ş? Na k├│dovanie sms pou┼ż├şvam default 7-bit alphabet. Posielanie jednej SMS som zvl├ídol. Pod─ża tejto str├ínky: https://en.wikipedia.org/wiki/Concatenated_SMS prid├ím na za─Źiatok SMS UDH a v PDU mode nastav├şm jeho pou┼żitie. Potia─ż je v┼íetko jasn├ę, av┼íak pri posielan├ş SMS mi modul (SIM808) vyhl├ísi chybu. Na tej str├ínke je ─Ćalej zmienka ┼że k spr├íve mus├şm prida┼ą na za─Źiatok jeden padding bit. A zo toho neviem v├Żjs┼ą ani za toto...Nevie niekto kam ho m├ím prida┼ą? Na str├ínke je zak├│dovan├ę PDU pre spr├ívu "Hallo world" aj s t├Żm pridan├Żm bitom a k tomu sa neviem nejak dosta┼ą (90 65 36 FB 0D BA BF E5 6C 32). Ke─Ć som sk├║┼íal posiela┼ą SMS s t├Żmto PDU k├│dom, tak to zbehlo. K├│dovanie 8to7 m├ím zvl├ídnutn├ę...len neviem ─Źo st├Żm padding bitom.
─Äakujem za ka┼żd├║ pomoc.
(Ke─Ć to budem ma┼ą hotov├ę, posuniem tu kni┼żnicu...)
R.
Radus
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 854
Vek: 36.39
Zalo┼żen├Ż: 27.10.2009

Re: coding PDU concatentaded SMS

Odosla┼ąod djwiktor » 03 Jan 2018, 14:07

Nebude to rovnake ako padding bits pri MD5 ?
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk
djwiktor
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1409
Vek: 30.95
Zalo┼żen├Ż: 01.07.2010

Re: coding PDU concatentaded SMS

Odosla┼ąod Radus » 04 Jan 2018, 00:55

Tak nakoniec som to vyrie┼íil asi tak ┼że som v UDH nastavil referen─Źn├ę ─Ź├şslo na 16bitov├ę a UDH potom soberie 7 octets a v┼íetci s├║ spokojn├Ż. Funguje to aj pre 16bitov├ę k├│dovanie spr├ív. Ak by sa teda niekto s t├Żm tr├ípil, tak tade vedie najjednoduch┼íia cesta.
R.
Radus
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 854
Vek: 36.39
Zalo┼żen├Ż: 27.10.2009

Nasp├Ą┼ą na C,C++,C#

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist