Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Drakoush » 12 Jan 2018, 12:13

muziker napísal:
zipaj napísal:Na slovensku nie, keď nemáš platné STK, alebo emisnú dostaneš automaticky pokutu, nezáleží na tom že sa s autom neukážeš na ceste, je to absurdistán!
Moja fikcia vyspelého Slovenska: Ďalľí absurdistan (vzaté s humorom) je u nás v tom, že veľké množstvo starých soci črepov bez STK, EK, ale aj bez EČV sa gúľa po cestách dedín s pomyjami pre prasatá a iným vzácnym nákladom. Sú prehnité až hrôza, jazdia viac na olej ako benzín či naftu, - a šoféri (aj bez dokladov) rôzni gazdovia a často aj viac opálení brzdia iba ak vysunutím nôh cez deravú podlahu. Veď čo im už len môžu urobiť bezzubí policajti? :D
Prečo ? Lebo ešte aj dnes možno v slovakistane nájsť obce plné blata, biedy, bez signálu pre mobil, bez internetu (možno iba ak cez satelit) s jedinou "kultúrnou ustanovizňou - predajnička akože potravín, ale hlavne s lacným chlastom. proste koniec sveta - ale so starostom a obecným úradom, kde vlaky nechodia a autobus zablúdi iba asi 2x denne. Zloženie obyvateľstva je priamoúmerné podmienkam. Proste strašný pohľad.
Samozrejme nie je rešč o obciach okolo BA kam zdrhlo množstvo mladých pracujúcich v BA ale hľadajúcich kľudné a pokojné bývanie za normálne ceny pre svoje rodiny, ale o zaostalý východ kde nezamestnanosť nedosahuje deklarované Richterove čísla, ale je to bežne 80 - 90 %. Tým ľuďom stačí k šťastiu v zanedbanom dome aj fľaša borovičky a nejaké to pivo a najmä fajčivo (a trocha fetu ako bónus).

To žiaľ nie je fikcia, ale tvrdá realita. Nie je to však výsadou Slovenska, je to všeobecný problém a rozdiel medzi centrom a perifériami. Je tu však jedno veľké ALE, ktoré je nám na hanbu. Takéto oblasti nájdeš po celom svete a spravidla platí, že čím ďalej od väčšieho centra, tým viac sa to prejavuje, ako si spomínal. Kým dedinky pri väčších mestách, napr. ako spomenuté Bratislavské (Alžbetin Dvor a pod.) sú osídlené prevažne mladými ľuďmi, ktoré tu hľadajú únik pred veľkomestom, vzdialenejšie už trpia popisovaným problémom (Vechec, Slanec na východe a pod.) A teraz príde to ALE. Na hanbu ostáva, že sa to deje na pomerne malom Slovensku. Kým v Nemecku máš problém nájsť takúto dedinu hoci vzdialenejšiu od veľkého centra, na SVK je ich viac a to máme o koľko menšie územie?
Napr. v takom rusku je to omnoho viac pochopiteľné, centrum a periféria sú veľmi vzdialené od seba. Rovnako USA, aj tam existujú takéto oblasti (obyvatelia si vyslúžili prezývku "redneck" (vidlák). Toto je na Slovensku smutné, že východ ostáva ako taký chvost republiky. Osobne mám KE rád a páčia sa mi, nie nadarmo je to metropola východu, ale okrem nich a pár väčších miest (PP, PO a pod.) sú tam už len hluché oblasti.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 681
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 12 Jan 2018, 12:33

Drakoush tá obec sa volá VECHEC, nie Vechcec!
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Drakoush » 12 Jan 2018, 13:30

Viem, preklep. Ďakujem za opravu.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa hpeter » 12 Jan 2018, 16:50

zipaj napísal:Nemusí z toho byť pokuta, daj si to rýchlo do poriadku, kamarát to minulý rok rovnako prešvihol, tiež asi o mesiac a nebol z toho žiadny problém
kolega ze vraj tiez a nic nebolo.
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa zipaj » 13 Jan 2018, 00:42

Neviem či mi môžu dať pokutu za to že som niekedy nemal STK alebo emisnú, aktuálny stav je že ju mám, tak nie je dôvod na pokutu. Autoservis u nás (kde robia aj STK a emisné) posiela asi dva týždne pred koncom SMS upozornenie, štát má na debility peňazí dosť, ide pokutovať za zábudlivosť, ak to raz majú v systéme, aspoň upozorňujúce e-maily by mohli rozosielať, Pokuty vie vyberať každý debil, ale ešte som nepočul žiadne rozumné vysvetlenie ako ohrozujem autom bez platného STK alebo emisnej niekoho keď stojí v garáži. Povinné odovzdanie do šrotu po odhlásení je ďalšia štátom podporovaná zlodejina.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

stefanSK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 752
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa stefanSK » 13 Jan 2018, 10:20

zipaj, "ohrozujem autom bez platného STK alebo emisnej niekoho keď stojí v garáži". - problém je, ako dokážeš, že auto stojí v garáži.
Ak je dlhodobo nepojazndné, tak si ho dočasne vyraď z premávky (myslím že to stojí 6€),
Pokuta za neplatnú STK je vyrubená v čase, keď si nemal STK platnú. Že to posielajú s oneskorením, to je úž iná vec. Podľa zákona je všetko v poriadku. Prax je taká, že pracovníčka na okrese, ktorej príde oznámenie o pokute z centrály, má automaticky poslať adresátovi
príkaz na zaplatenie pokuty. Ale nadrámec svojich povinností si skontroluje, či už hriešnik má platnú STK - ak áno, tak pokutu neposiela. Neviem, dokedy to takto bude fungovať. Záver ak si spravíš STK do termínu kedy systém doručí pracovníčke príkaz na zaplatenie pokuty, tak ju nedostaneš. Táto prax neplatí vo všeobecnosti vo všetkých okresoch Slovenska je to nad rámec povinností pracovníčky.
0
S.K.

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa zipaj » 13 Jan 2018, 10:50

To je ako v tom vtipe:
Dedovi nášli pálenicu a sudca mu hovorí že za to dostane pokutu 1000,-€ pretože má prístroj na výrobu nelegálneho alkoholu. Dedo sa ozve a povie nech ho odsúdia aj za znásilnenie, sudca na neho pozrie a hovorí, ale dedo vo vašom veku 85 rokov? Dedo mu odpovie, ale nástroj na to mám!

Nemal by niekto tebe dokázať že si spravil nejaký prečin? To znamená chytiť ťa pri používaní auta bez platnéj EK a STK? Posielať niekomu pokutu iba tak od stola je výpalníctvo, to robia iba mafiáni, ale veď podľa nášho prezidenta kisku je slovensko mafiánsky štát. V jeho prípade stačí doplatiť nedoplatky na dani ktoré "zabudol" a vyjadrí úprinmú ľútosť, kto sa zľutuje nad tebou, ak zabudneš ... ?
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa ferguson » 13 Jan 2018, 11:15

Ved si spravil precin - nemal si STK, porusil zakon.
Ako neviem co riesite, ist s autom raz za 2 roky na kontrolu je taky problem? Ved uz to nieje ako kedysi ze buzerovali za kazdu banalitu. Pokial to svieti a brzdi ako ma, tak je to bez problemov. A to su veci, kte ak nemas v poriadku, tak nemas co robit na ceste. Ja som celkom rad, ked mi raz za dva roky to auto skontroluju.
Bohuzial system je taky aky je, lebo na Slovakov plati len velky bic a maly dvor. Povinne PZP, povinne STK, automaticke pokuty... a aj napriek tomu sa s tym kazdy snazi vybabrat a po krajine jazdia stovky (tisice?) aut, ktore nemaju co robit na ceste, rozpadavaju sa pred ocami, nemaju poistenie a tak dalej. Staci sa pozret ako to maju napr. vo Svajciarsku, ale pre nich chvalabohu (a pre nas bohuzial), su zakony obrazom nasho zmyslania.
0

stefanSK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 752
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 68

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa stefanSK » 13 Jan 2018, 11:33

Ten príklad je úplne scestný - je to iba dobrý vtip, pretože v zákone je uvedené "výroba a vlastnenie zariadenia".

Veď ta prichytili pri čine - nemáš v systéme záznam o vykonaní STK = porušil si zákon. Pri striktnom doržiavaní zákona by ti pracovníčka bezmilosti mala poslať pokutu.
Reakcie tých čo dostali pokutu sú naozaj prinajmenej zaujímavé - jeden prišiel a obhajoval sa, že kto to kedy videl v decembri chodiť na STK v zime.O dva mesiace dostal znova pokutu za druhú motorku. To znamená že si neskontroloval STK na druhú motorku potom čo už dostal pokutu za prvú. Jednoducho má to .v ...

TPokuty za STK je ten istý prípad ako pri objektívnej zodpovednosti. -v určitom čase si urobil dopravný priestupok a pokuta ti príde o pol roka a. Ty už jazdíš (alebo si odvtedy je auto v garáži) bez porušovania dopravných predpisov -tak podľa tvojej logiky ťa nemajú oprávnenie pokutovať.

Chce lby som vidieť tvoju reakciu, keby niekoho zrazi tvojich blízkych s autom bez platnej STK, lebo mu napr. Odpadlo koleso a on nezabrzdil. On sa bude obhajovať iba tým, že veď ho policajti nezastavili - nechytili pri jazde bez platnej STK.
0
S.K.

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa zen » 13 Jan 2018, 13:03

zipaj napísal: Povinné odovzdanie do šrotu po odhlásení je ďalšia štátom podporovaná zlodejina.
Take sa mi nepaci, ze stat cosi take narizuje.

Zial, alternativa je potlacit auto do prikopa a nechat ho tam hrdzavet.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa hpeter » 13 Jan 2018, 13:12

doporucujem precitat hazard sheet ku kvapalinam/chemikaliam , ktore sa nachadzaju v aute, nemyslim tym len kyselinu v baterii... :!:
a ze potom ludia nadavaju ze nemaju pitnu vodu, a ciste prostredie :roll:
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa marioo » 13 Jan 2018, 15:20

Myslím si, že platí tzv prezumpcia neviny... Čiže ak niekto skutok nevie dokázať tak sa to považuje za to, že "skutok sa nestal" :)

Ale je viem si predstaviť, že keby sme nemali ten zakon o STK a EK tak by chodilo x krat viac aut po ceste bez STK...

A samozrejme bral by som techničáky tunerom, ktorí majú "super svetlá keď vymenia halogeny za xenony a svieti to všade inde len nie na cestu...
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa AndiCibula » 13 Jan 2018, 18:09

ferguson napísal:Ved si spravil precin - nemal si STK, porusil zakon.
To neznamená ale, že zákon je v poriadku, alebo slúži dobrej veci. Donedávna ten zákon tak nebol nastavený. Každému musí byť jasné, že je určený len a iba na vyberanie poplatkov.
Ale tak jasné, zákony sa musia vyvíjať a musia sa stoj čo stoj ctiť. :lol:
zen napísal:
zipaj napísal: Povinné odovzdanie do šrotu po odhlásení je ďalšia štátom podporovaná zlodejina.
Take sa mi nepaci, ze stat cosi take narizuje.

Zial, alternativa je potlacit auto do prikopa a nechat ho tam hrdzavet.
Ďalšia protiústavná zrúdnosť. Keď si chcem voz nechať na záhrade alebo v obývačke ako dekoráciu, tak to treba robiť odrbmi ako "prepis auta do zahraničia", alebo žiadosť o vyradenie z evidencie s čestným prehlásením, že vozidlo už neexistuje. Za drobný poplatoček, tuším 500€.
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa zipaj » 13 Jan 2018, 18:38

Horší prípad je svetlá kúpené vo veľkej británii (alebo auto z GB), ktoré je dlhodobo používané u nás

Čo sa týka vyradenia áut, keď fičalo vo veľkom šrotovné, bola obrovská ponuka "použitých náhradných dielov", dokonca si spomínam na jednu reportáž kde sa redaktorka pýtala že ak by potrebovala nejaký náhradný diel, taj jej ho v šrotovacej firme "radi predajú". V podstate štát ma prinúti odovzdať kompletné auto, niekto si z neho vyrabuje zaujímavé diely, zvyšný benzín alebo naftu "zrecylkuje" vo svojom aute, olej ekologicky "zlikviduje" v peci na olej atď. Nemohli by existovať firmy, ktoré by sa venovali použitým náhradným dielom a kde by sa dalo predať auto za reálnejšiu "zbytkovú" cenu? Aj oni by ho ekologicky zlikvidovali. Poznám aj prípad ako autá (veterány) skončili v šrote, pretože majiteľ ich nemal opravené a nechcel riskovať pokuty za EK a STK. Aj autoakumulátor je na slovensku nebezpečný odpad (dá sa odovzdať na zbernom dvore), ale chodia podomoví kupci, za 44Ah akumulátor ponúkajú 5€, v poľsku a maďarsku je to zdroj druhotnej suroviny a normálne sa vykupujú, ak ho odomňa niekto kúpi (podľa naších zákonov nelegálne), musí ho vyviesť zo slovenska, predať a ešte na tom aj zarobí. Veď tu sa uvažovalo aj o zákaze výkupu kovov (pretože sa kradnú), to nie je riešenie problému že sa kovy kradnú, tu sa vytvára kolektívna vina.

Aj s objektívnou zodpovednosťou je to sprosté, ak by bola pokuta doručená dajme tomu do dvoch týždňov, tak sa na niečo môžem pamätať, ale ak mi príde pokuta po roku, alebo dvoch, ako sa proti nej môžem brániť? Viem že príde aj fotka, ale kto si spomenie čo robil pred rokom? Aký má takáto pokuta výchovný efekt? Je to iba o vyberaní peňazí, v štátnom rozpočte je plánovaný príjem z pokút, to tiež o niečom svedčí.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

hokejista
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23 Jan 2018, 09:49

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa hokejista » 23 Jan 2018, 12:27

Farebné označovanie káblov - som hlupák ja, alebo ten kto túto normu pre celý štát zaviedol?

Robím na rekonštrukcii domu - elektrických rozvodov. V chodbe chcem mať svetlo,
ktoré sa ovláda z dvoch miest.
Problém - môj problém: Nedá sa kúpiť potrebný kábel, lebo podľa normy neexistuje!
Pričom zapojenie je podla platných noriem!

Podla mojich vedomostí tento spôsob osvetlenia, teda jedno svetlo ovládané z dvoch miest dvomi vypínačmi je každodennou záležitosťou pre elektrikárov, je to ako futbalistovi kopnúť do lopty. Pre zrozumiteľnosť skúsim pripojiť obrázok.
Schéma zapojenia : jedno svetlo ovládané dvomi vypínačmi
Schéma zapojenia : jedno svetlo ovládané dvomi vypínačmi
Na obrázku je jasne vidno že sústava potrebuje dve krabice do steny so svorkami napr. KU68, dva vypínače č.6, jednu lampu no a ešte vodiče, ktoré uvedené komponenty spoja. Krabice v stenách je potrebné spojiť štvoržilovým káblom, kde dve vodiče sú fázové (čierny a hnedý), jeden nulový (modrý), a jeden ochranný(zelenožltý).

No a môj problém je ten, že takýto kábel s týmito farbami sa nedá kúpiť, lebo podla novej normy platnej od roku 2006 sa nevyrába!

Ako som pátral, zistil, že potrebujem kábel CYKY 4C x 1,5 - ale to existovalo len v starej norme. do r. 2006 (STN 33 0165)

Tu sa vo mne vynára množstvo otázok. Za prvé ma napadlo, že sprostým som určite ja, lebo neexistuje, že v celej SLOVENSKEJ REPUBLIKE s týmto zapojením nie je problém, len ja si neviem rady.

Tak som išiel za elektrikárom, a jeho odpoveď ma tak trochu vyviedlo z kľudu.
Povedal, že : no jasne, dnes ten kábel čo potrebuješ sa nedá za normálnych okolností zohnať!

A povedal štyri možnosti, ako to urobiť.
1.: použiť kábel CYKY J 4 x 1,5 a v krabiciach konce jedného fázového kábla preznačiť na nulový
2.: použiť 5 žilový kábel CYKY J 5 x 1,5 a jeden vodič nezapájať
3.: použiť ochrannú trúbku na kabely, a v tom natiahnuť potrebné štyri žili
4.: niekedy káblovňa na osobnú požiadavku väčších odberateľov vyrobia aj ten mnou žiadaný typ kábla! Ak takýto ostane niekde na sklade, je možnosť ho získať

V skutočnosti ani jedno z týchto riešení sa mi z nejakého dôvodu nezdá byť pre mňa najlepším.

Nakoniec ma napadlo, že prakticky toto nie je len môj problém, ale je to problém všetkých elektrikárov na celom Slovensku, lebo ak chcú robiť to čo ja, stretnú sa s tým takisto!
Stará a nová norma na farebné označenie káblov pevného uloženia
Stará a nová norma na farebné označenie káblov pevného uloženia

Podla môjho názoru, táto nová norma vôbec nie je v poriadku. V porovnaní so starou normou je ochudobnená o 5 druhov káblov, konkrétne 2A, 2B, 3B, 3D, 4C, čo sa týka do 5 vodičových káblov. Týchto 5 typov by umožnilo vytvorenie takých elektrických rozvodových sústav, ktoré spĺňajú požiadavky jasne a logicky uvažujúcich majstrov, a nakoniec kvalitných rozvodových sústav.


Chcel by som vedieť dôvody, prečo teraz platná norma (dátum:1/2018) neráta s hore uvedenými káblami?

Prečo nikto nežiada nápravu?
Nám je všetko dobré?

Ak sa mýlim, prosím vyveďte ma z omylu jasným vysvetlením situácie.
Ďakujem :-)
0
Naposledy upravil/-a hokejista v 23 Jan 2018, 12:55, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 23 Jan 2018, 12:43

Zasvorkuj pod vypínačom.
Prílohy
2 x 6.png
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

hokejista
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23 Jan 2018, 09:49

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa hokejista » 23 Jan 2018, 13:12

Toto je 5. možnosť´riešenia. Ale z prívodného kábla ktorý pokračuje k lampe ten fázový vodič treba vyoperovať. Je to profesionálne?
0

Používateľov profilový obrázok
burizon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 571
Dátum registrácie: 07 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa burizon » 23 Jan 2018, 13:40

hokejista, ty máš ale problémy. Keby bolo všetko na svete ako ty naznačuješ, to by nám bolo sveta žiť. Nechápem, prečo by si mal fázový vodič "vyoperovať"?
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa Drakoush » 23 Jan 2018, 13:48

Zasvorkovať znamená celý ho cviknúť, PE a N spojiť svorkami a L bude prerušený vypínačom, žiadna operácia!

Priateľu, nejdem obhajovať normy, ale som za minimalistické riešenia a nevidím dôvod, aby sa vyrábalo 100 druhov kábla. Po roku narazíš na iné zapojenie a zistíš, že Ti vyhovuje zas iný.
Takto máš k dispozícii 5žilový kábel, nevidím najmenší dôvod, prečo ho nepoužiť. Zároveň rovnaký druh využiješ na trojfázové pripojenie. A zároveň aj na štvorpólovú zásuvku, lebo N nepripojíš. Jeden kábel, tri spôsoby. A mnoho viac. Toto uľahčuje prácu iba Tebe, pretože nemusíš premýšľať nad úplne každým zapojením a nosiť 10 druhov káblov na jeden "poondiatý" dom. A nie je to vôbec iracionálne, len sa na to treba pozrieť aj z inej stránky. Má to práveže logiku a zmysel.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

hokejista
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23 Jan 2018, 09:49

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Príspevok od používateľa hokejista » 23 Jan 2018, 14:19

Nuž ak sa dívam z toho tebou opísaného pohľadu, tak musím povedať, že má to svoju logiku. Ale na druhej strane použiť 5 vodičový kábel tam kde stačí 4 vodičový, je určité plytvanie peniazmi niekoho. Začinam mať pocit, že nemôžem, nemám právo kritizovať veci, s ktorými nemám skúsenosti dlhodobé, a takisto to že v tejto veci sa názory môžu líšiť. Niekto môže preferovať hospodárnosť, iný rýchlosť a jednoduchosť. Ale keby platila stará norma, aj vtedy by sa dal vybrať 5 vodičový kabel a použivať ako si popisal hore. Inak díky za iný pohlad - ktorý som ja nevidel!
:-)
0

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok