Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Čo vás dnes nahnevalo? 3

Čo vás dnes nahnevalo? 3

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Odoslaťod Drakoush » 12 Jan 2018, 13:13

muziker napísal:
zipaj napísal:Na slovensku nie, keď nemáš platné STK, alebo emisnú dostaneš automaticky pokutu, nezáleží na tom že sa s autom neukážeš na ceste, je to absurdistán!

Moja fikcia vyspelého Slovenska: Ďalľí absurdistan (vzaté s humorom) je u nás v tom, že veľké množstvo starých soci črepov bez STK, EK, ale aj bez EČV sa gúľa po cestách dedín s pomyjami pre prasatá a iným vzácnym nákladom. Sú prehnité až hrôza, jazdia viac na olej ako benzín či naftu, - a šoféri (aj bez dokladov) rôzni gazdovia a často aj viac opálení brzdia iba ak vysunutím nôh cez deravú podlahu. Veď čo im už len môžu urobiť bezzubí policajti? :D
Prečo ? Lebo ešte aj dnes možno v slovakistane nájsť obce plné blata, biedy, bez signálu pre mobil, bez internetu (možno iba ak cez satelit) s jedinou "kultúrnou ustanovizňou - predajnička akože potravín, ale hlavne s lacným chlastom. proste koniec sveta - ale so starostom a obecným úradom, kde vlaky nechodia a autobus zablúdi iba asi 2x denne. Zloženie obyvateľstva je priamoúmerné podmienkam. Proste strašný pohľad.
Samozrejme nie je rešč o obciach okolo BA kam zdrhlo množstvo mladých pracujúcich v BA ale hľadajúcich kľudné a pokojné bývanie za normálne ceny pre svoje rodiny, ale o zaostalý východ kde nezamestnanosť nedosahuje deklarované Richterove čísla, ale je to bežne 80 - 90 %. Tým ľuďom stačí k šťastiu v zanedbanom dome aj fľaša borovičky a nejaké to pivo a najmä fajčivo (a trocha fetu ako bónus).To žiaľ nie je fikcia, ale tvrdá realita. Nie je to však výsadou Slovenska, je to všeobecný problém a rozdiel medzi centrom a perifériami. Je tu však jedno veľké ALE, ktoré je nám na hanbu. Takéto oblasti nájdeš po celom svete a spravidla platí, že čím ďalej od väčšieho centra, tým viac sa to prejavuje, ako si spomínal. Kým dedinky pri väčších mestách, napr. ako spomenuté Bratislavské (Alžbetin Dvor a pod.) sú osídlené prevažne mladými ľuďmi, ktoré tu hľadajú únik pred veľkomestom, vzdialenejšie už trpia popisovaným problémom (Vechec, Slanec na východe a pod.) A teraz príde to ALE. Na hanbu ostáva, že sa to deje na pomerne malom Slovensku. Kým v Nemecku máš problém nájsť takúto dedinu hoci vzdialenejšiu od veľkého centra, na SVK je ich viac a to máme o koľko menšie územie?
Napr. v takom rusku je to omnoho viac pochopiteľné, centrum a periféria sú veľmi vzdialené od seba. Rovnako USA, aj tam existujú takéto oblasti (obyvatelia si vyslúžili prezývku "redneck" (vidlák). Toto je na Slovensku smutné, že východ ostáva ako taký chvost republiky. Osobne mám KE rád a páčia sa mi, nie nadarmo je to metropola východu, ale okrem nich a pár väčších miest (PP, PO a pod.) sú tam už len hluché oblasti.
Drakoush
Obrázok používateľa
Moderator
Moderator
Príspevky: 7667
Vek: 22.57
Založený: 08.02.2012
Bydlisko: Nitra
Paragraf: 22
Karma: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Odoslaťod MAKOSYS » 12 Jan 2018, 13:33

Drakoush tá obec sa volá VECHEC, nie Vechcec!
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)
MAKOSYS
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 469
Založený: 23.01.2016
Bydlisko: VT SLOVAKIA
Karma: 12

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Odoslaťod Drakoush » 12 Jan 2018, 14:30

Viem, preklep. Ďakujem za opravu.
Drakoush
Obrázok používateľa
Moderator
Moderator
Príspevky: 7667
Vek: 22.57
Založený: 08.02.2012
Bydlisko: Nitra
Paragraf: 22
Karma: 40

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Odoslaťod hpeter » 12 Jan 2018, 17:50

zipaj napísal:Nemusí z toho byť pokuta, daj si to rýchlo do poriadku, kamarát to minulý rok rovnako prešvihol, tiež asi o mesiac a nebol z toho žiadny problém

kolega ze vraj tiez a nic nebolo.
XMOS_U8/PCM5102A 32b/384k > LL1544A > 12AX7WB+µfoll > 2A3 JJ/Sov > LL1660 > STAX λ SR207 / L300 # STAX Ω SR007_MK2 # LL2748 > 394A > LC 12H/1000µF
hpeter
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 828
Vek: 34.13
Založený: 16.06.2013
Bydlisko: IL

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Odoslaťod zipaj » 13 Jan 2018, 01:42

Neviem či mi môžu dať pokutu za to že som niekedy nemal STK alebo emisnú, aktuálny stav je že ju mám, tak nie je dôvod na pokutu. Autoservis u nás (kde robia aj STK a emisné) posiela asi dva týždne pred koncom SMS upozornenie, štát má na debility peňazí dosť, ide pokutovať za zábudlivosť, ak to raz majú v systéme, aspoň upozorňujúce e-maily by mohli rozosielať, Pokuty vie vyberať každý debil, ale ešte som nepočul žiadne rozumné vysvetlenie ako ohrozujem autom bez platného STK alebo emisnej niekoho keď stojí v garáži. Povinné odovzdanie do šrotu po odhlásení je ďalšia štátom podporovaná zlodejina.
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)
zipaj
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2321
Vek: 42.68
Založený: 13.02.2011
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Karma: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Odoslaťod stefanSK » 13 Jan 2018, 11:20

zipaj, "ohrozujem autom bez platného STK alebo emisnej niekoho keď stojí v garáži". - problém je, ako dokážeš, že auto stojí v garáži.
Ak je dlhodobo nepojazndné, tak si ho dočasne vyraď z premávky (myslím že to stojí 6€),
Pokuta za neplatnú STK je vyrubená v čase, keď si nemal STK platnú. Že to posielajú s oneskorením, to je úž iná vec. Podľa zákona je všetko v poriadku. Prax je taká, že pracovníčka na okrese, ktorej príde oznámenie o pokute z centrály, má automaticky poslať adresátovi
príkaz na zaplatenie pokuty. Ale nadrámec svojich povinností si skontroluje, či už hriešnik má platnú STK - ak áno, tak pokutu neposiela. Neviem, dokedy to takto bude fungovať. Záver ak si spravíš STK do termínu kedy systém doručí pracovníčke príkaz na zaplatenie pokuty, tak ju nedostaneš. Táto prax neplatí vo všeobecnosti vo všetkých okresoch Slovenska je to nad rámec povinností pracovníčky.
S.K.
stefanSK
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 495
Vek: 62.13
Založený: 24.06.2010
Bydlisko: Trnava
Karma: 9

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Odoslaťod zipaj » 13 Jan 2018, 11:50

To je ako v tom vtipe:
Dedovi nášli pálenicu a sudca mu hovorí že za to dostane pokutu 1000,-€ pretože má prístroj na výrobu nelegálneho alkoholu. Dedo sa ozve a povie nech ho odsúdia aj za znásilnenie, sudca na neho pozrie a hovorí, ale dedo vo vašom veku 85 rokov? Dedo mu odpovie, ale nástroj na to mám!

Nemal by niekto tebe dokázať že si spravil nejaký prečin? To znamená chytiť ťa pri používaní auta bez platnéj EK a STK? Posielať niekomu pokutu iba tak od stola je výpalníctvo, to robia iba mafiáni, ale veď podľa nášho prezidenta kisku je slovensko mafiánsky štát. V jeho prípade stačí doplatiť nedoplatky na dani ktoré "zabudol" a vyjadrí úprinmú ľútosť, kto sa zľutuje nad tebou, ak zabudneš ... ?
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)
zipaj
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2321
Vek: 42.68
Založený: 13.02.2011
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Karma: 29

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Odoslaťod ferguson » 13 Jan 2018, 12:15

Ved si spravil precin - nemal si STK, porusil zakon.
Ako neviem co riesite, ist s autom raz za 2 roky na kontrolu je taky problem? Ved uz to nieje ako kedysi ze buzerovali za kazdu banalitu. Pokial to svieti a brzdi ako ma, tak je to bez problemov. A to su veci, kte ak nemas v poriadku, tak nemas co robit na ceste. Ja som celkom rad, ked mi raz za dva roky to auto skontroluju.
Bohuzial system je taky aky je, lebo na Slovakov plati len velky bic a maly dvor. Povinne PZP, povinne STK, automaticke pokuty... a aj napriek tomu sa s tym kazdy snazi vybabrat a po krajine jazdia stovky (tisice?) aut, ktore nemaju co robit na ceste, rozpadavaju sa pred ocami, nemaju poistenie a tak dalej. Staci sa pozret ako to maju napr. vo Svajciarsku, ale pre nich chvalabohu (a pre nas bohuzial), su zakony obrazom nasho zmyslania.
ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 807
Vek: 28.67
Založený: 18.11.2007
Bydlisko: Pod Dubňom
Karma: 3

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Odoslaťod stefanSK » 13 Jan 2018, 12:33

Ten príklad je úplne scestný - je to iba dobrý vtip, pretože v zákone je uvedené "výroba a vlastnenie zariadenia".

Veď ta prichytili pri čine - nemáš v systéme záznam o vykonaní STK = porušil si zákon. Pri striktnom doržiavaní zákona by ti pracovníčka bezmilosti mala poslať pokutu.
Reakcie tých čo dostali pokutu sú naozaj prinajmenej zaujímavé - jeden prišiel a obhajoval sa, že kto to kedy videl v decembri chodiť na STK v zime.O dva mesiace dostal znova pokutu za druhú motorku. To znamená že si neskontroloval STK na druhú motorku potom čo už dostal pokutu za prvú. Jednoducho má to .v ...

TPokuty za STK je ten istý prípad ako pri objektívnej zodpovednosti. -v určitom čase si urobil dopravný priestupok a pokuta ti príde o pol roka a. Ty už jazdíš (alebo si odvtedy je auto v garáži) bez porušovania dopravných predpisov -tak podľa tvojej logiky ťa nemajú oprávnenie pokutovať.

Chce lby som vidieť tvoju reakciu, keby niekoho zrazi tvojich blízkych s autom bez platnej STK, lebo mu napr. Odpadlo koleso a on nezabrzdil. On sa bude obhajovať iba tým, že veď ho policajti nezastavili - nechytili pri jazde bez platnej STK.
S.K.
stefanSK
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 495
Vek: 62.13
Založený: 24.06.2010
Bydlisko: Trnava
Karma: 9

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Odoslaťod zen » 13 Jan 2018, 14:03

zipaj napísal: Povinné odovzdanie do šrotu po odhlásení je ďalšia štátom podporovaná zlodejina.


Take sa mi nepaci, ze stat cosi take narizuje.

Zial, alternativa je potlacit auto do prikopa a nechat ho tam hrdzavet.
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)
zen
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 312
Založený: 22.11.2013
Bydlisko: Cadca
Karma: 4

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Odoslaťod hpeter » 13 Jan 2018, 14:12

doporucujem precitat hazard sheet ku kvapalinam/chemikaliam , ktore sa nachadzaju v aute, nemyslim tym len kyselinu v baterii... :!:
a ze potom ludia nadavaju ze nemaju pitnu vodu, a ciste prostredie :roll:
hpeter
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 828
Vek: 34.13
Založený: 16.06.2013
Bydlisko: IL

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Odoslaťod marioo » 13 Jan 2018, 16:20

Myslím si, že platí tzv prezumpcia neviny... Čiže ak niekto skutok nevie dokázať tak sa to považuje za to, že "skutok sa nestal" :)

Ale je viem si predstaviť, že keby sme nemali ten zakon o STK a EK tak by chodilo x krat viac aut po ceste bez STK...

A samozrejme bral by som techničáky tunerom, ktorí majú "super svetlá keď vymenia halogeny za xenony a svieti to všade inde len nie na cestu...
marioo
Obrázok používateľa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 231
Vek: 44.54
Založený: 15.07.2012
Bydlisko: SVK
Karma: 6

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Odoslaťod AndiCibula » 13 Jan 2018, 19:09

ferguson napísal:Ved si spravil precin - nemal si STK, porusil zakon.
To neznamená ale, že zákon je v poriadku, alebo slúži dobrej veci. Donedávna ten zákon tak nebol nastavený. Každému musí byť jasné, že je určený len a iba na vyberanie poplatkov.
Ale tak jasné, zákony sa musia vyvíjať a musia sa stoj čo stoj ctiť. :lol:
zen napísal:
zipaj napísal: Povinné odovzdanie do šrotu po odhlásení je ďalšia štátom podporovaná zlodejina.


Take sa mi nepaci, ze stat cosi take narizuje.

Zial, alternativa je potlacit auto do prikopa a nechat ho tam hrdzavet.
Ďalšia protiústavná zrúdnosť. Keď si chcem voz nechať na záhrade alebo v obývačke ako dekoráciu, tak to treba robiť odrbmi ako "prepis auta do zahraničia", alebo žiadosť o vyradenie z evidencie s čestným prehlásením, že vozidlo už neexistuje. Za drobný poplatoček, tuším 500€.
Performance in nanospace.
AndiCibula
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2458
Vek: 26.91
Založený: 29.11.2009
Bydlisko: Brno
Karma: 42

Re: Čo vás dnes nahnevalo? 3

Odoslaťod zipaj » 13 Jan 2018, 19:38

Horší prípad je svetlá kúpené vo veľkej británii (alebo auto z GB), ktoré je dlhodobo používané u nás

Čo sa týka vyradenia áut, keď fičalo vo veľkom šrotovné, bola obrovská ponuka "použitých náhradných dielov", dokonca si spomínam na jednu reportáž kde sa redaktorka pýtala že ak by potrebovala nejaký náhradný diel, taj jej ho v šrotovacej firme "radi predajú". V podstate štát ma prinúti odovzdať kompletné auto, niekto si z neho vyrabuje zaujímavé diely, zvyšný benzín alebo naftu "zrecylkuje" vo svojom aute, olej ekologicky "zlikviduje" v peci na olej atď. Nemohli by existovať firmy, ktoré by sa venovali použitým náhradným dielom a kde by sa dalo predať auto za reálnejšiu "zbytkovú" cenu? Aj oni by ho ekologicky zlikvidovali. Poznám aj prípad ako autá (veterány) skončili v šrote, pretože majiteľ ich nemal opravené a nechcel riskovať pokuty za EK a STK. Aj autoakumulátor je na slovensku nebezpečný odpad (dá sa odovzdať na zbernom dvore), ale chodia podomoví kupci, za 44Ah akumulátor ponúkajú 5€, v poľsku a maďarsku je to zdroj druhotnej suroviny a normálne sa vykupujú, ak ho odomňa niekto kúpi (podľa naších zákonov nelegálne), musí ho vyviesť zo slovenska, predať a ešte na tom aj zarobí. Veď tu sa uvažovalo aj o zákaze výkupu kovov (pretože sa kradnú), to nie je riešenie problému že sa kovy kradnú, tu sa vytvára kolektívna vina.

Aj s objektívnou zodpovednosťou je to sprosté, ak by bola pokuta doručená dajme tomu do dvoch týždňov, tak sa na niečo môžem pamätať, ale ak mi príde pokuta po roku, alebo dvoch, ako sa proti nej môžem brániť? Viem že príde aj fotka, ale kto si spomenie čo robil pred rokom? Aký má takáto pokuta výchovný efekt? Je to iba o vyberaní peňazí, v štátnom rozpočte je plánovaný príjem z pokút, to tiež o niečom svedčí.
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)
zipaj
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2321
Vek: 42.68
Založený: 13.02.2011
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Karma: 29

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná téma

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist

Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.71 sekúnd