Čo dobrého v Lídli?

Moderátori: mirosne, Moderátori

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa alidedko » 13 Jan 2018, 22:17

Pridavam sa k spokojnym majitelom gola sady. Za tu cenu (vtedy myslim ze 12€) jej nemam co vytknut.

Kolko krat uz zachranila situaciu ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Jan 2018, 08:37

V štvrtok pôjdem niečo dokúpiť...hlavne príslušenstvo k brúske
Prílohy
Lidl štvrtok.pdf
(3.8 MiB) 131 stiahnutí
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 14 Jan 2018, 15:19

Vďaka za recenziu :) Pôjdem vziať teda tú golu a hodím sem potom dáky pokec k tej baterkovej brúske :)
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa boraicho » 14 Jan 2018, 16:02

do pekla, ja furt neviem prisť na to, na čo je dobra taka bruska? na tom obrazku myslim tou bruskou reže nejake plastove el. lišty či čo. ale ved ten priemer kotučikaje menši ako priemer brusky čiže rezať s tym niečo sa da len pod uhlom. A je to vec ktoru som ešte nikdy nepotreboval a to som aktívny kutil.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa AndroidSK » 14 Jan 2018, 19:42

Hopikmajo napísal:Zdravím. Od štvrtku majú mať malú Aku brúsku a malú gola sadu. Máte nejaké skúsenosti s nimi?
Tak, síce nemám ani jedno z toho, ale tak ak chceš aku brúsku, tak si rozmysli, že či to budeš využívať mimo siete, lebo veľa týchto aku zariadení často trpí odchádzajúcou batériou a je to dosť nafigu, keď ideš niečo robiť a v momente ako sa dotkneš opracovávaného predmetu ti klesnú otáčky.
mr.dred napísal:V štvrtok pôjdem niečo dokúpiť...hlavne príslušenstvo k brúske

To asi aj ja :D mám takú sieťovú, čo tu bola asi v septembri ešte a príslušenstvo sa hodí, uvidím či veľkú sadu alebo len malé časti... a možno ešte porozmýšľam aj nad ostatnými vecami - napr. vrtáky a podobne, také veci sa hodia :D
0

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1023
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Andrej152 » 14 Jan 2018, 20:59

nema niekto overene ci ta brusne prislusenstvo parkside bude sediet aj na dremmel ? teroreticky by mohlo

laka ma to ist kupit
0

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 14 Jan 2018, 21:21

No mám normálnu brúsku na 230V ale minule som potreboval niečo trocha obrúsiť v aute no a ťahaj si kotulku kôli nejakej prkotine. Ide mi o to že sem tam sa nájdu situácie kedy dotiahnuť si 230V je dosť obtiažne :)
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa AEdison » 14 Jan 2018, 22:44

Po tej brúske pokukujem očkom aj ja.
boraicho napísal:do pekla, ja furt neviem prisť na to, na čo je dobra taka bruska?
Ja ju potrebujem na Al disky kolies. V jeseni som z nich nechal zložiť letné pneumatiky a pokiaľ ešte vonku "sneží" tak ich chcem dať do poriadku. To znamená odstrániť starý lak, zabrúsiť škrabance a ryhy, vyleštiť a na koniec fuknúť lakom.
Neveril by si aká je to pomoc, takáto malá brúska. Ono použitie je dosť špecifické a je dosť možné že keď to dokončím, tá brúska zapadne na poličke. Preto uvažujem že si ju len požičiam ako kúpim.
0

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa straciam » 14 Jan 2018, 23:10

Andrej152 napísal:nema niekto overene ci ta brusne prislusenstvo parkside bude sediet aj na dremmel ? teroreticky by mohlo

laka ma to ist kupit
malo by. vacsinou maju tieto stopkove nastroje priemer stopky 3,125mm alebo 3mm. a ku dremelu si mal asi aj vymenne kliestiny.. ci nie?
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Jan 2018, 23:38

AndroidSK napísal:mám takú sieťovú, čo tu bola asi v septembri
tiež mám sieťovú na 230V ...zodral som už pár komponentov...doplním.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa 5ko » 14 Jan 2018, 23:39

boraicho napísal:do pekla, ja furt neviem prisť na to, na čo je dobra taka bruska? na tom obrazku myslim tou bruskou reže nejake plastove el. lišty či čo. ale ved ten priemer kotučikaje menši ako priemer brusky čiže rezať s tym niečo sa da len pod uhlom. A je to vec ktoru som ešte nikdy nepotreboval a to som aktívny kutil.
Máš postreh, :wink:
to je pravda, takým kotúčikom odrežeš len pod uhlom a krivolako,ale -ked musíš tak musíš. :D raz do roka sa ti stane, že práve to potrebuješ, no tak si kúpiš takú brúsku,aj ked verím, že by si radšej kúpil tú kočku
vo ,, funkčnom tričku" či skôr bez neho. :D
Jednoducho niekedy ani nevedia čo dať do reklamy ako dôležitú vec,tak tam napíšu také kraviny,
že normálneho ,, kutyla sro,, skôr odradia ako pritiahnu.
Ale v dnešnej dobe je v byte akékolvek náradie,aj ked niekedy pre lavorukých ,užitočnejšie, ako nič... teda niekto nemá a ni šroubovák či kladivo... veď ako vravím už roky :

,, kto na to nemá - musí na to mať. "

Ja mám smolu, lebo vždy idem do Lidla, pred tým,alebo po tom , ako majú niečo zaujímavé... bol som dnes...mali :butthead:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa mr.dred » 14 Jan 2018, 23:52

boraicho napísal:na čo je dobra taka bruska?
tiež som zápasil s takou myšlienkou...ale repasoval som mix a potreboval som vyleštiť gombíky....vŕtačka by možno stačila,ale nemá také točky... a cca 50 hnilíkových gombíkov sa leštilo pohodlnejšie. odvtedy som ju použil 6X ..nebanujem,že som ju kúpil.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Jan 2018, 00:25

Ja som dávnejšie kúpil od Martina (right13, dnes tu už nefiguruje) pneumatickú mikro brúsku. On vtedy skladal kompresor z chladničky a ako modelár ju chcel, tak sme sa dohodli, že ju objedná a aby zbytočne nevyhodil peniaze, ak nebude stačiť jeho kompresor, zoberiem ju od neho ja. Tak ju nakoniec po skúške posunul, stála asi 25€? To si presne nepamätám, ale nebola drahá. Slúži dodnes. Treba jej primazávať vzduch, ale tá už odbrúsila kopec vecí. Za tie prachy to bol dobrý kauf, navyše jej telo je tenké, takže tu kotúčik nie je problém ;)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa E001 » 15 Jan 2018, 09:38

5ko napísal:[Ja mám smolu, lebo vždy idem do Lidla, pred tým,alebo po tom , ako majú niečo zaujímavé... bol som dnes...mali :butthead:
Veď to má byť tuším až od štvrtka :) Ja si brúsim zuby na tie stromčekové vrtáky. Som zvedavý, koľko vydržia. Ale tiež boli u nás vždy vypredané, keď som tam bol.
0

sbf
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 409
Dátum registrácie: 28 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: trencin

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa sbf » 15 Jan 2018, 09:59

Tie minibrusky maju strasne slaby vykon, vhodne mozno na drevo, tie brusne kamienky nemam predstavu kto na co pouziva (na oceli sa hned zoderu, na hliniku sa zanesu), nulova sanca ze napr. zahladia zvar v tazko pristupnom mieste, rezacie kotuce - dtto, na nekovy by sa hodili skor ocelove, tie kartace - o nicom - makke, slabe, farbu to neda dole, hrdzu horko tazko (len povrchovu). Nad 2/3 max. otacok nepouzitelne (chveje sa cely stroj). Vypinac nepohodlny.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Jan 2018, 10:50

Tie brúsne kamienky majú veľkú nevýhodu v tom, že sú nevyvážené. Na stonku sa nalepí kameň - ako zaschne lepidlo, tak je. Veľa ich hádže tak, že je to nepoužiteľné. Keď je dokonale vycentrovaný, dá sa použiť pomerne široko, jeho využitie je však úmerné jeho veľkosti, t.j. ak zvar, jedine nejaký malý na tenkom plechu. Na obrusovanie zvarov v ťažšie prístupných miestach sa používajú priame brúsky, čo je vlastne obdoba týchto malých, ale sú väčšie, vyšší výkon a pod. Na hliník a odliatky sa používa iný nástroj.

Z týchto mikro brúsok sa dá doma najlepšie použiť kotúčik a vrtáky. Všetko ostatné sa s tým robí blbo.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 15 Jan 2018, 13:15

sused ju kupoval cca pred pol rokom.... slaba ak caj, velmi rychlo na nej padaju otacky ked ju pritlaci k tomu co brusi, a to reze maximalne balzu a preglejku do hrubky 8/10mm... je modelar, nadava jak chora vrana, ked s tym ma daco spravit, malo karbokotuce su krive od vyroby a navyse na niektorych ma stredovu dieru mimo stred, takze ked ho upne tak sa s nim neda robit... takze kvalita nic moc
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa breta1 » 15 Jan 2018, 13:23

Nevím kam to napsat - napadlo mě, jestli by majitelé web svetelektro nezkusili využít tohoto vlákna Čo dobrého v Lídli? k nějakému svému prospěchu (zpeněžení).
Je zde obrovská reklama pro LIDL, cca 2000 příspěvků a další tisíce lidí, kteři to čtou. Je jedno, že některé příspěvky jsou negativní/pozitivní, je to prostě pro ně reklama zadarmo.
Co tak napsat na vedení LIDL s odkazem na toto vlákno a zkusit z nich něco vymáčknout, za pokus by to stálo.....
0

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa mr.mio » 15 Jan 2018, 14:29

@ breta1 nie darmo sa vraví "dobrý obchod/produkt sa predá aj sám,reklamu nepotrebuje" Lidl a toto vlákno o ňom je toho príkladom.

Zo začiatku som bol skeptický,ale vyššie spomínaná sada ma už pár rokov presviedča že aj za málo peňazí sa dá urobiť veľa muziky. Dal som za ňu myslím 19€. Používam prakticky iba ju,veľkú sadu som vytiahol iba keď som demontoval poloos. Mám toho doma od powerfixu dosť. Skrutkovače,kliešte,sady bitov,momentový kľúč atď. Všetko slúži.
LED žiarovky,NiMh články,10W lampáš,všetko ide ako má.

O parkside sa to ale povedať nedá. Stolová brúska je slabá a zahrieva sa viac ako veľa. Akuvŕtačka s jedným aku v kufríku,druhý som musel dokúpiť,zváračka sa zváračkou nazvať moc nedá(AC trafo). Ale čo by chcel človek za tie peniaze,všakže. Ale aspoň sa mi potvrdilo že niesom dosť bohatý na to aby som kupoval lacné veci.
0

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa AEdison » 15 Jan 2018, 14:36

Nikto ti nezaplatí keď absolútne nemusí, to platí obzvlášť pri reklame. Ale za pokus by to stálo. Pri najhoršom, milo pošlú do prdele.
0

Napísať odpoveď