Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Tlmivka pre vybojku

Tlmivka pre vybojku

Si za─Źinaj├║ci elektronik? Tak t├íto rubrika je ur─Źen├í pr├íve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Tlmivka pre vybojku

Odosla┼ąod muziker » 13 Jan 2018, 21:08

romiadam nap├şsal:Tak uz som zistil co mam. Toto:
tlmivka.jpg
Vybojka.jpg

Ta tlmivka je k tej vybojke? Wataz sedi. Nie je to silna vybojka pre osvitku? To ze je ortutova uz viem na 100% podla kodu RVL-X125W.

U┼ż na prv├Ż poh─żad sa mi zd├í ┼że je t├í tvoja tlmivka je na 250 W v├Żbojku. Tlmivka pre 125 W v├Żbojku je men┼íia a m├í trocha in├Ż tvar - s├║dim pod─ża toho, ┼że m├ím re├ílne obidve. Ale prip├║┼í┼ąam ┼że ─Źasom sa mohla v├Żroba zmeni┼ą.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5584
Vek: 69.15
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod Dolfi » 13 Jan 2018, 21:22

Neple┼ą mlad├ęho ! V┼íak na nej sa d├í pekne pre─Ź├şta┼ą 125 W, 1,15 A !

Tvary tlmiviek sa s dobou v├Żrazne menili. "Na po─Źiatku" napr├şklad bola namotan├í na oby─Źajn├Żch EI plechoch 32 mm, na v├Ż┼íku asi 40 mm, zlo┼żen├í neprekladane, s hrub┼í├şm trafopapierom medzi I a E.
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9669
Vek: 65.13
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2008

Odosla┼ąod romiadam » 13 Jan 2018, 21:36

Dolfi nap├şsal:T├í popiska na tlmivke je s├şce ┼ípinav├í, no ur─Źite to navz├íjom sed├ş.

Tak ma napadlo, ┼że ako sa v praxi realizuje na┼żeravenie v├Żbojky (5 - 7 min.) a potom samotn├Ż osvit ?

No ja ako viem tak sa najprv pocka ky sa rozosvieti a ked uz nemeni svietivost (par minut asi 5) potom sa tam vlozi DPS (do suflika aby som sa neozaroval zbytocne s UVl, vytiahnem suflik, vlozim DPS, zasuniem suflik, a casovac vypne napajanie tlmivky alebo sa tam da este clona ktora sa zavrie, alebo tam pri tom sedim a ked casovac spusti bzuciak, ta ksa suflik otvori a vyberie DPS. Zavisi od konstrukcie osvitky.

A ten vykon 125W je OK?. Aky cas a z akej vzdilenosti je idealne osvecovat s takouto 125W vybojkou? Orientacne.
(vyroky nemenovaneho clena fora:)
...zaklady elektrotechniky ovladam dokonale, tak napr. taky tyristor neviem ako presne funguje
...ak su prepocitane ohmy na metre kablu, znamena to ze musim mat pouzity vzdy celu dlzku 1 metra?
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1642
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod 5ko » 13 Jan 2018, 22:30

Ak by ti neprek├í┼żala moc star├í mikrovlnka, tak by som hore do komory vyrezal otvor, aby sa tam dal umiestni┼ą len Hg hor├ík, zhora by som mu urobil dr├┤ten├║ klietku a na ┼łu dal ,,parabolu,, z pokr─Źen├ęho alobalu, nech rozr├í┼ża svetlo aj z bokov.
Len pozor na bezpe─Źn├ę odizolovanie v├Żvodov!!!aby sa niekde neopreli o alobal.
Predn├ę dvierka zaslepi┼ą plechom s mal├Żm priezorom prekryt├Żm zv├íra─Źsk├Żm skl├ş─Źkom, aby si mohol vidie┼ą aj dovn├║tra.
V pohode sa ti tam vmest├ş aj tlmivka namiestgo MOTu a vyu┼żije┼í aj ─Źasova─Ź. :D
Ak├ę jednoduch├ę a sta─Ź├ş fant├ízia.. :wink:
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 7664
Vek: 61.98
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod romiadam » 13 Jan 2018, 23:31

Diki 5ko za napad. Ono tych mikrovlnnych osviek je aj tu par sa mi zda.

Man teraz skor zaujima ze aky cas treba pre 125W vybojku a z praxe z akej vzdialenosti je to idealne.
Myslim ze jeto cas vs. vzdialenost. Cim dalej od DPS tym viac treba osvecovat.
...zaklady elektrotechniky ovladam dokonale, tak napr. taky tyristor neviem ako presne funguje
...ak su prepocitane ohmy na metre kablu, znamena to ze musim mat pouzity vzdy celu dlzku 1 metra?
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod zipaj » 13 Jan 2018, 23:56

Dolfi nap├şsal:T├í popiska na tlmivke je s├şce ┼ípinav├í, no ur─Źite to navz├íjom sed├ş.

Tak ma napadlo, ┼że ako sa v praxi realizuje na┼żeravenie v├Żbojky (5 - 7 min.) a potom samotn├Ż osvit ?

ja to pou┼ż├şvam, 125W hor├ík RVK125 hore s reflektorom z Al plechu, svietim 8 min├║t (svietim hne─Ć studenou v├Żbojkou) zo vzdialenosti cca 35cm, maxim├ílne som robil plo┼í├ík fotm├ítu A4, vy┼íiel dobre.
Z├íkladn├ę parametre zosil┼łova─Źa pre kapelu? - N├şzka v├íha a ve─żk├Ż v├Żkon, v tom hluku sa aj tak v┼íetko strat├ş :-)
zipaj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2326
Vek: 42.7
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2011

Odosla┼ąod romiadam » 14 Jan 2018, 00:04

Diki zipaj.

Este jedna otazka. aka je tam dovolena casova vychylka od tych 8min + - ? Skusal si?
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod kamilko » 14 Jan 2018, 20:34

Ja svietim z cca 10cm, pouzivam uv ziarivku v tvare usporky tusim 15W. Svietim 12min.
Plosaky si striekam sa positivom20. Takbze viem ze hrubu vrstvu nesmiem dat.
Proste vyskusas a uvidis.
kamilko
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 46
Zalo┼żen├Ż: 21.10.2017

Odosla┼ąod zipaj » 15 Jan 2018, 13:25

8 min├║t plat├ş pre lak star├Ż 24 hod├şn. Pou┼ż├şvam ─Źasova─Ź z mikrovlnky, tak┼że ─Źasy s├║ viacmenej opakovate─żn├ę, ale ak je ─Źerstvo nastriekan├Ż plo┼í├ík (cca 3-5 hod├şn sprejom Positiv), tak sta─Ź├ş aj 6 min├║t, ak je nastriekan├Ż pol roka tak treba aj 10 min├║t, ale ke─Ć som nemal ─Źasova─Ź a pre┼ívihol som to o nejak├ę 2-3 min├║ty, ni─Ź sa nestalo, ako predlohu pou┼ż├şvam mot├şv vytla─Źen├Ż laserovou tla─Źiar┼łou na f├│lii 2x na sebe, pokusy s parami acet├│nu sa mi neosved─Źili a bolo z toho dos┼ą smradu. D├í sa takto spravi┼ą plo┼í├ík asi v tejto kvalite, rozmer obrazca je 50x55mm, najmen┼íie p├şsmo je vysok├ę cca 0,8mm.
Pr├şlohy
DSC04800.JPG
Z├íkladn├ę parametre zosil┼łova─Źa pre kapelu? - N├şzka v├íha a ve─żk├Ż v├Żkon, v tom hluku sa aj tak v┼íetko strat├ş :-)
zipaj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2326
Vek: 42.7
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2011

Odosla┼ąod kamilko » 15 Jan 2018, 21:27

Troska OT ale ja mam v tej mikrovlnke dole hlinik s odporami ktorym zohrievam nastrekany lak aby rychlo vyschol (dnes uz ide kupit podlozka pre 3D tlaciarne takze pracna vyroba odpada)
Zvolim ci chcem ohrievat alebo svietit. Ohrievam 33min.

Zalezi od nepresvitelnosti ciernych ploch, ja pouzivam atramentovu tlaciaren tak ze to uplne nepresvitne nieje.
kamilko
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 46
Zalo┼żen├Ż: 21.10.2017

Odosla┼ąod 5ko » 15 Jan 2018, 21:38

Namiesto motor─Źeka s tanierom by som tam dal ┼ípir├ílu z r├Żchlovarnej kanvice s termostatom a hriala by podla potreby.tak┼że univerz├íl... :)
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 7664
Vek: 61.98
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Pre za─Źiato─Źn├şkov

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: Rezistor a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist