Čo dobrého v Lídli?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Dolfi » 15 Jan 2018, 15:01

Stránku vlastní Zawin, ak chce, to musí on vyvinúť aktivitu ...
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa 5ko » 17 Jan 2018, 10:29

Možno mi unikli nejaké informácie o nových technológiách zvárania,ale čo si mám myslieť o tej zváračke čo je teraz v katalogu
Parkcide PFDS33B2- s podavačom drôtu , funguje aj bez ochranného plynu. /???/ čiže soplidlo ? alebo je to možné?
Velmi rád by som videl tie,,zvary,, :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 17 Jan 2018, 10:36

@5ko
Zvárací trubičkový drôt
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 818
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa ondistef » 17 Jan 2018, 10:50

0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa 5ko » 17 Jan 2018, 11:06

Ahááá, tak mi fakt niečo uniklo, len ma zaujíma, čo je vovnútri?
No ale asi to nebude najlacnejšie zváranie-4kg za 23-40€,
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Jan 2018, 11:18

Je to určené pre maximálnu mobilitu, tomu zodpovedá aj cena.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa juraj77 » 17 Jan 2018, 11:23

Je to určené pre Lidl zákazníkov, tomu zodpovedá aj kvalita.... :)
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Jan 2018, 11:47

Nemyslel som túto konkrétnu zváračku. Keď sa pozrieš na telwina, froniusa, esaba a dáš tam kvalitný fluxový drôt napr. od esabu, tak sa s tým dajú robiť veľmi pekné zvary s vysokou pevnosťou v ťahu, vďaka horáku sa dostaneš aj na ťažko prístupné miesta, kde elektróda predstavuje problém a navyše kontinuálne podávanie drôtu zamedzí prerušeniu húsenky, keď dôjde elektróda.

Samozrejme tá LIDL krabica bude len lepiť, tak pre domáceho kutila. Paradoxom je, že zvárač musí mať viac citu v rukách a vyžaduje to určitú zručnosť :D Hobby stroje by mali byť kvalitnejšie a blbuvzdornejšie, aby s tým vedel laik robiť. Zapáliť oblúk na takejto kravine vyžaduje viac citu, než prosté škrtnutie u profesionálneho stroja.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa 5ko » 17 Jan 2018, 13:59

Myslel som , čo je vovnútri toho drôtu?

Mám doma starý dobrý AC trafáčik, tam stačí oprieť elektrodu o miesto, čo potrebujem zvariť, trochu ju nakloniť, alebo pritlačiť a už oblúk horí,vyvarím s ním aj dierku na ponožke,tak sa s ním dá krásne aj plátať,nielen ťahať húsenicu.
V robote ,na DC invertore musím škrkať,poťahovať elektrodu po materiály, kým chytí oblúk a všetko dookola je zasraté guličkami, takže také niečo, ako zavariť dierku v tenkom Jakli, alebo trubke je problém,lebo nikdy sa nedá zapáliť presne iba v tom mieste, kde to potrebujem a potom to vypaluje diery kade tade.Ak nastavím menší prúd, tak nechytá oblúk ani tak.Je to na porazenie.Je to nejaký Oriorn tuson ale doma by som to nechcel.
Máš pravdu, práve hoby náradie by malo byť blbuvzdorné aby s ním nemal problém robiť ani laik,lebo na učenie to moc nie je ani za tú cenu.
S tým sa naučí akurát tak lepiť chrasty ,nie zvárať.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Jan 2018, 14:03

Netuším, čo to tam je za zmes, možno obdoba obalu klasickej elektródy :) Treba pozrieť katalógový list, budeme múdrejší.

Kvalitnej zváračke je jedno, či je to invertor, trafko AC alebo trafko + usmerňovač DC. Ak je návrh dobrý, tak na tom nezáleží. Mne sa veľmi páčili charakteristiky WTU315, alebo aký to bol typ. Trojfázový usmerňovač do 315A, tyristorový, na chladenie sa používal taký ozrutný ventilátor s pätkovým asynchrónnym motorom :D Ten oblúk až tak svišťal.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 17 Jan 2018, 14:04

A znacka inverora? Neda sa ti zapnut hot start? Moderne invertori maju niekolko poziadaviek na kvalitny zvar,- cistota zvaraneho materialu, suche elektrody... a hlavne zvaraju pri nizsom zvaracom napeti. Pre lepsie zapalenie obluka je dobre zapnut hotstart. Suhlasim z Lubom, WTU, je WTU... ale ten ma zas vacsie zapalne napetie na obluku ako inveror
Na margo obalovaneho drotu, ten sa sprava ako klasicka obalovana elektroda, cize produkuje strusku, je tu sice uspora na nakladoch - nieje potrebna bomba s plynom a manometer, ale je zasa vyssia cena za drot a nutnost cistit zvar od strusky a aj vacsia sikovnost pri praci.
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa eurobastler » 17 Jan 2018, 18:27

5ko: skús zmerať napätie naprázdno, invertory mávajú okolo 80v. Problém so zapálením býva pri AC transformátoroch - kvôli norme mávajú napátie naprázdno okolo 48v a to je dôvod, prečo zle chytajú oblúk. AC zvárací transformátor som mal, ale rýchlo išiel z domu. Ak už by som chcel zvárať elektródou, tak jedine invertorom :wink:
0
Obrázok

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Marek1975 » 17 Jan 2018, 18:35

Priklanam sa k euroblasterovi, ked zvarat, tak jedine invertorom. Mam doma kitin165, zvaram z hotstartom aj bez neho, podla toho o jaky materal ide, ci je cisty, alebo mierne hrdzavi, ked sa mi ho nechce cistit, a zvar ide jedna basen, zvaral som aj na susedovom baubau trafe parkside.... amen, max 2.5mm elektroda, 46 voltov na vystupe, nie a nue chytit obluk a aj ked chyti, tak len lepi a nezvara

-- Spojený príspevok 17 Jan 2018, 18:42 --
5ko napísal:Myslel som , čo je vovnútri toho drôtu?
FLUX

- je nová, moderná zváracia metóda podobná metóde MIG - MAG, kde ochranu inertným plynom nahrádza materiál odparený tavením zváracieho drôtu a chrániaci taveninu pred atmosférickou oxidáciou. Tento zvárací drôt ( tiež nazývaný " dutinkový " ), je vlastne zvinutý pásik naplnený rutilovou alebo basickou náplňou s prímesami. Tento pásik je zvinutý, fixovaný na okrajoch, aby nedochádzalo k jeho otváraniu. U tejto metódy FLUX je nutnosť použiť plynové zariadenie. Má všetky výhody ako zváranie MIG - MAG. Tavenina vzniká odtavovaním drôtu po jeho kruhovom obvode, preto je zvar proti klasickej metóde MIG - MAG úhľadnejší a dokonale zaoblený. V dnešnej dobe sa pri cene trubičkového drôtu prevádzkové náklady rovnajú nákladom na zváranie s inertným plynom ( platí pri zváraní ocelí ) a odpadá manipulácia s fľašami.
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Milos66 » 17 Jan 2018, 19:38

eurobastler napísal:Ak už by som chcel zvárať elektródou, tak jedine invertorom :wink:
Alebo Triodyn. :applause: :applause: :applause:
Ale to mladsie rocniky asi nezazili a nikdy nepoznaju.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa boraicho » 17 Jan 2018, 19:48

triodyn nieje tiež AC?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1773
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa jezevec » 17 Jan 2018, 20:18

Triodyna byla soustrojí motor - dynamo, takže ss.
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Wicker » 27 Jan 2018, 20:32

Zdar,

bude stolová vŕtačka: https://www.lidl.sk/sk/ponuka.htm?articleId=5427 oplatí sa do toho ísť ? Pravda na normálne použitie, nepôjde to 8 hodín denne...
0

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 27 Jan 2018, 21:12

Tiež som na ňu pozeral tak som zvedavý či sa to vôbec vyplatí :)
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa marioo » 27 Jan 2018, 22:03

Ak je to aj s tým zveráčikom tak sa oplatí lebo ten samotný stojí od 20 - 40 € a vrtačka solo tiež od 70-100...


Tú mini golu som si kúpil a spokojnosť :) (na také domáce žuvanie stačí :)
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Čo dobrého v Lídli?

Príspevok od používateľa boraicho » 28 Jan 2018, 08:21

vrtačka sa určite oplati, vid moj prvy prispevok 2010, doteraz s nou vrtam, normalna vrtačka v pohode uplne všetko, ale priprav sa na to že hlava ma voľu asi milimeter takže ked budeš cchieť s vrtakom presne zavrtať bude ti behať vrtak po železe. Aj ked u tejto vrtačky som neskušal ale všetky vrtačky to maju, možno stojanovka za 500€ a vyšie je už bez voľe.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Napísať odpoveď