Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Ak├Ż prierez na ┼ítartovacie k├íble

Ak├Ż prierez na ┼ítartovacie k├íble

Ak m├íte probl├ęm s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky nie─Źo zapoji┼ą

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Ak├Ż prierez na ┼ítartovacie k├íble

Odosla┼ąod OM0XA » 07 Feb 2016, 21:37

Prax u┼ż mnohokr├ít uk├ízala, ┼że tenk├ę "┼ítartovacie" k├íble z roznych hypersupremarketov s├║ zbyto─Źne vyhoden├ę peniaze. Neraz som videl ako sa s t├Żmito kablikmi ─żudia r├íno tr├ípia a aj tak nena┼ítrartuj├║, aj ke─Ć baterku nechaj├║ ako┼że chv├ş─żu dob├şja┼ą. Probl├ęm je v tom, ┼że baterka s ktorou auto nejde na┼ítartova┼ą v├Ą─Ź┼íinou u┼ż nie je v najlep┼íom stave a nejake 5-10 min├║tov├ę dob├şjanie jej vobec nepom├┤┼że. A navy┼íe, ako naschv├íl, auto v├Ą─Ź┼íinou nejde na┼ítartova┼ą rano, ke─Ć sa ─Źlovek pon├íh─ża do pr├íce a nem├í ─Źas tam ─Źaka┼ą a dob├şja┼ą baterku.
Ja pou┼ż├şvam 2x16mm2 Cu k├íble pre ka┼żd├Ż p├│l, dlh├ę asi 4-5m a nikdy sa mi nestalo, ┼żeby s t├Żm nejak├ę auto nenasko─Źilo. ─îasto som r├íno ┼ítartoval aut├í susedov, ktor├ş mali teskovsk├ę kable a st├íli s nimi bezradne pri aute. Po pripojen├ş moj├şch k├íblov auto okam┼żite nasko─Źilo. Ne┼ítartoval som s t├Żmito autami iba nejk├ę 1.0 fabijky, ale aj ve─żk├ę SUV diesle, ktor├ę maj├║ 2 akumul├ítory. Takisto svorky na konci kablov musia by┼ą poriadne zaletovan├ę, nie iba lisovan├ę.
OM0XA
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 212
Zalo┼żen├Ż: 03.10.2012

Odosla┼ąod pajky » 07 Feb 2016, 21:40

Take tenke kable neprenesu za kratky cas vela energie a su na tom asi slusne ubytky. Skusal som skratnut 12v baterku 200Ah s okuliarmi na ociach ze olovo bude lietat kade tade s tenuckym drotikom, neviem ci to bolo 0,25mm a dokopy to ani nezaiskrilo, cakal som ze kablik sa mi odpari v rukach...
pajky
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 761
Zalo┼żen├Ż: 03.01.2009

Odosla┼ąod pixell » 18 Jan 2018, 19:33

Caute stala sa znamemu taka vec.
Isiel startovat cez káble druhe auto .
Jeho auto bolo nastarovane .Na druhe auto zapojil k├íble na baterku,a pripojil ich na na┼ítartovan├ę svoje auto ,ale opa─Źne.Vraj iba na zlomok sekundy, lebo samozrme sa zaiskrilo.
Od vtedy Jeho auto norm├ílne startuje ,ale nedobija baterku. Svieti kontrolka dobijania, a pri zapnuti svetiel budiky ska─Źu ako besne a auto chce zdochnut.
Vravel som mu, ┼że najsk├┤r odp├ílilo Diody v altern├ítore.
Myslite, ┼że by mohlo byt odp├ílene aj nie─Źo ine, ked auto norm├ílne funguje akur├ít,┼że nedobija ?
Meral som aj napatie na baterke na na┼ítartovanom aute a je tam st├íle 12,5V.TAk┼że nedobija ur─Źite,len ─Źi neodi┼ílo aj da─Źo ine.
pixell
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 433
Vek: 35.97
Zalo┼żen├Ż: 14.02.2012

Odosla┼ąod ondistef » 18 Jan 2018, 19:38

K─żudne mohla od├şs┼ą aj nab├şjacia automatika, ktor├í je priamo na altern├ítore a potom tie┼ż nebude dob├şja┼ą akumul├ítor (osobn├í sk├║senos┼ą).
http://www.autoplus-shop.sk/226-regulatory
ondistef
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 377
Zalo┼żen├Ż: 31.12.2009

Odosla┼ąod pixell » 18 Jan 2018, 19:40

Ano ,alebo regler ,ale bude menit celi altern├ítor a na nom u┼ż h├ídam regler je .Tak dufam ,┼że to nebude ni─Ź in├ę.
Keby n├íhodou bola po┼íkodena aj riadiaca jednotka asi by u┼ż nena┼ítartoval. Startuje na brnk akur├ít ┼że nedobija
pixell
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Dolfi » 18 Jan 2018, 20:09

Zauj├şmav├ę, ┼że odp├ílilo jeho altern├ítor a ┼ítartovan├ę auto to pre┼żilo bez ├║hony. Nech s t├Żm nejazd├ş ! Minim├ílne si zni─Ź├ş baterku, (elektroniku nepredpoklad├ím). Jednozna─Źne treba da┼ą opravi┼ą altern├ítor !

(Vybit├í baterka dok├í┼że "robi┼ą z├ízraky" na aute s mno┼żstvom elektroniky. Osobn├í sk├║senos┼ą, ke─Ć odi┼íiel regler a za─Źalo nap├Ątie lieta┼ą hore-dole.)
Naposledy upravil Dolfi d┼ła 18 Jan 2018, 20:18, celkovo upraven├ę 2 kr├ít.
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9786
Vek: 65.47
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2008

Odosla┼ąod pixell » 18 Jan 2018, 20:13

Nejazdi to samozrejme, ┼że nie. Daleko by aj tak nedo┼íiel .Je u┼ż rozobrate a altern├ítor je von. To bola riadna oper├ícia dat to von .Musele ist von poloos.pustit dole motor o 10cm. Dole rameno. No katastrofa. Zlat├í ┼íkoda 120. :ANAL:
pixell
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod MF » 18 Jan 2018, 20:19

Cht─Ťlo by to je┼ít─Ť zkontrolovat pojistky v motorovym prostoru.
MF
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 78
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2014

Odosla┼ąod pixell » 18 Jan 2018, 20:20

Všetky som pozeral.Povyberal a poprezvánal a všetky su v poriadku.
pixell
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Auto-moto elektronika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist