Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • win7 na disku H, nejdu niektore programy

win7 na disku H, nejdu niektore programy

Ak h─żad├íte nejak├Ż softv├ęr do PC pr├şpadne ak s n├şm m├íte nejak├Ż probl├ęm.

Moderátori: psichac, Moderátori

win7 na disku H, nejdu niektore programy

Odosla┼ąod misocko » 10 Feb 2018, 03:29

ahojte
neviem cim je to sposobene ale na novo nainstalovanom WIN7 mi nejdu nejake veci.
system je nainstalovany na novom SSD od WD (nieco Green), nieje to vsak disk C ale disk H (kedze v PC mam dokopy 4 disky).
nefunguje mi "Radeon Software Adrenalin Edition Graphics Driver Installer" - je nainstalovany ale neda sa spustit lebo mu chyba nejaka kniznica, nefunguje adobe flash player - po nainstalovani ho nevidim ani v nainstalovanych programoch, dalej mi nefunguje spojenie telefonu (Samsung galaxi X) , normalne kablom cez USB - snazi sa mu naistalovat ovladac ale behom sekundy skonci s nejakou chybou, aj na telefone napise ze sa nevie spojit.
doteraz som nikdy takyto problem nemal. Rozmyslam ci by to nemohlo byt tym ze system nieje na disku C (ten radeon software sa v zakladnom nastaveni instaluje na disk C), avsak uz som mal dva systemy a jeden bol na C druhy na D a nebol problem. Teraz ma vsak napadlo ze na tom C mam stary WIN 7 ktory uz nefungoval , a na H mam novy funkcny, ci nemoze byt problem to ze instalacne programy najdu na C tie spravne subory (je tam WIN 7) a naistaluju sa tam namiesto na H.
mam tam nejake dalsie veci (office, open office, minecraft, WOT, antivir, mikroskop , deamon ) a tie funguju normalne.
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2336
Vek: 41.33
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Re: win7 na disku H, nejdu niektore programy

Odosla┼ąod AEdison » 10 Feb 2018, 10:15

Vrav├ş sa ┼że v┼íetko je v ruk├ích bo┼ż├şch, prd v ruk├ích program├ítora. Ak program├ítor ne┼ąah├í ulo┼żenia z registrov tak potom sa m├┤┼żu st├íva┼ą tak├ęto anom├ílie. Nevid├şm najmen┼í├ş d├┤vod nech├íva┼ą nefunk─Źn├Ż syst├ęm v PC. Rob├ş to viac bordelu ne┼ż ├║┼żitku. Odpoj v┼íetky disky a nechaj iba SSD. Nain┼ítaluj syst├ęm a potom poprip├íjaj zbytok. Prekop├şruj si d├íta a ostatn├ę disky naform├ítuj a nade─ż (ak je to nutn├ę).
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 928
Vek: 22.68
Zalo┼żen├Ż: 13.07.2009

Odosla┼ąod misocko » 11 Feb 2018, 12:10

Disky som naformatoval. Uz tam mam iba jeden win. Nadalej mam vsak win na G. Stale to nefunguje. Myslite ze pomoze ak na doske fyzicky prehodim tento disk na prvu poziciu? Tym sa mu automaticky zmeni pismeno na C. Len neviem ako to prezije win nakolko systemovy disk som este takto neprepajal.
Co sa tyka tej preinstalacie, vobec sa mi nechce stravit cely den opet pri instalacii vsetkych programov a utilit. Alebo skusim len tu "opravu" systemu?
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Edgar » 11 Feb 2018, 13:04

P├şsmen├í diskov nie s├║ z├ívisl├ę od ich fyzick├ęho pripojenia k doske. C je v┼żdy disk, z ktor├ęho Ti be┼ż├ş aktu├ílny Windows. ─îi┼że celkom nech├ípem ako m├┤┼że┼í ma┼ą Windows na disku G - lep┼íie povedan├ę Ty ho tam m├┤┼że┼í ma┼ą, ale ten aktu├ílny Windows na ktorom si, m├í v┼żdy disk C. Ak nechce┼í nanovo in┼ítalova┼ą Windows, sta─Ź├ş Ti klonova┼ą disk (pozor, nie ru─Źne prekop├şrova┼ą s├║bory, ale klonova┼ą cez pr├şslu┼ín├Ż SW ktor├Ż naklonuje aj boot manager part├şciu) C na SSD a v BIOSe potom zmen├ş┼í prioritu diskov pri bootovan├ş. Tak dosiahne┼í aj to aby si mal SSD ako disk C.
Edgar
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 738
Vek: 21.15
Zalo┼żen├Ż: 12.08.2013

Odosla┼ąod AEdison » 11 Feb 2018, 13:09

P├şsmeno jednotky si m├┤┼że┼í zmeni┼ą v spr├íve diskov ale tvoj probl├ęm to pravdepodobne nevyrie┼íi. Preto som p├şsal ┼że to m├í┼í prein┼ítalova┼ą.
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Edgar » 11 Feb 2018, 13:16

AEdison nap├şsal:P├şsmeno jednotky si m├┤┼że┼í zmeni┼ą v spr├íve diskov

Samozrejme ┼że m├┤┼że ale ┼żiadny in├Ż disk nezmen├ş na p├şsmeno C, preto┼że najprv by p├┤vodn├ę C musel zmeni┼ą na in├ę p├şsmeno, ale Windows nie je a┼ż tak├Ż hl├║py a zmeni┼ą sa to ned├í (logicky) ke─Ć┼że je to syst├ęmov├Ż disk, t├Żm p├ídom by syst├ęm nena┼íiel s├ím seba...
Pr├şlohy
disk.png
Edgar
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod misocko » 11 Feb 2018, 13:29

Edgar nap├şsal:P├şsmen├í diskov nie s├║ z├ívisl├ę od ich fyzick├ęho pripojenia k doske. C je v┼żdy disk, z ktor├ęho Ti be┼ż├ş aktu├ílny Windows. ─îi┼że celkom nech├ípem ako m├┤┼że┼í ma┼ą Windows na disku G
- mam v PC aktualne iba jeden system a ten je na disku G. aky chces dokaz? Pismena diskov su zavisle na tom kde su prave pichnute, len v case ked som to prehodil som mal szstem este na disku C a prehodil som medzi sebou disky D a E - potom mi vsak nefungovali zastupcovia a programi ktore boli na tychto diskoch. Neviem co sa stane ak prehodim prave ten SSD na prvu poziciu ale skusim a dam vediet.
nechcem nic klonovat, ten disk G je SSD na ktorom mam aj chcem mat win7
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Edgar » 11 Feb 2018, 13:42

Keby si nám sem dal takúto fotku, bolo by to jasnejšie :)
Pr├şlohy
pc.png
Edgar
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod BoSS_631 » 11 Feb 2018, 13:59

Mily Misocko, keby si cital a nie iba reagoval a bil sa za svoju pravdu uz to mas hotove, ale takto bojuj z veternym mlynom kolko chces.

Teraz par faktov.
1 windows boot disk bude vzdy C, toto je nemenne a na to si zvikni.
2 pomenotat inu logicku jednotku ako windows tiez neni problem, a potom uvidis jednotku H: Windows.
3 Jednotka C sa kludne moze volat DATA.
4 Je upne jedno v ktorom radici bude bootovacie hdd, kludne aj v usb a aj tak to bude jednotka C:
Takze prestan minat tvoj a nas cas, a posli obrazok ako ta uz poziadali.

Potom ti presne povedia co je problem.
Nechcem ta urazat ani nahnevat ale skus viac spolupracovat :D

Edit: Vypada to ze po instalacii win7 si nezmenil spravne boot sekvenciu v biose.
Si si isty ze ti to bootuje z toho SSD?
BoSS_631
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 9
Zalo┼żen├Ż: 03.12.2015

Odosla┼ąod misocko » 11 Feb 2018, 14:20

idem teda poslusne spolupracovat
Bootuje z SSD, skontroloval som to prave teraz, mozem prilozit fotku nastavenia biosu
prikladam obsah vsetkcyh diskov, na C mam iba WOT a AMD program ktory sa tam naisntaloval
ten win som na SSD istaloval so vsetkymi diskmi pripojenymi a vytvorilo mi to multiboot ktory som zrusil az vcera (nasledne som formatoval to C) - nemoze byt problem v tom?
Pr├şlohy
c.PNG
cely.PNG
D.PNG
G.PNG
H.PNG
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod dudoo » 11 Feb 2018, 15:04

BoSS_631 nap├şsal:
Teraz par faktov.
1 windows boot disk bude vzdy C, toto je nemenne a na to si zvikni.

4 Je upne jedno v ktorom radici bude bootovacie hdd, kludne aj v usb a aj tak to bude jednotka C:

S bodom 1 a 4 sa ned├í s├║hlasi┼ą !!!

EDIT:
@misocko: V podstade by mohol nasta┼ą probl├ęm v tom, ┼że absol├║tne cesty v nain┼ítalovan├Żch programoch sa ti odkazuj├║ na umiestnenie, ktor├ę u┼ż v adres├írovej ┼ítrukt├║re nie su aktu├ílne. Odin┼ítalovanie, pre─Źistenie registrov a nov├ę nain┼ítalovanie by malo pom├┤c┼ą.
dudoo
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 351
Vek: 36.5
Zalo┼żen├Ż: 31.07.2014

Odosla┼ąod Edgar » 11 Feb 2018, 15:15

Tak teraz u┼ż uzn├ívam, ┼że mo┼żn├ę to je. Zmeni┼ą nasp├Ą┼ą sa to d├í cez registre, postup tu. Moja te├│ria je tak├í, ┼że ke─Ć Ty si k p├┤vodn├ęmu Windowsu nain┼ítaloval ten nov├Ż, ostal Ti star├Ż boot manager ktor├Ż mal nastaven├Ż ten nov├Ż Windows pod p├şsmenom G. Je teda mo┼żn├ę ┼że boot manager pou┼ż├şva┼í st├íle z toho p├┤vodn├ęho Windowsu (ten sa form├ítovan├şm C-─Źka nevymazal, lebo je to zvl├í┼í┼ą part├şcia) a preto to takto blbne. Sk├║s fyzicky odpoji┼ą ten C disk, ─Źi sa Ti potom Windows spust├ş. Ak nie, tak je to presne to, ─Źo som p├şsal. Mo┼żno p├ş┼íem blbosti ale v pr├şpade dual bootu som na┼íiel viacero str├ínok na t├║to t├ęmu, tak┼że o─Źividne to re├ílne je.
Sp├┤sob 2 - pri ka┼żdej in┼ítal├ícii programov bude┼í ru─Źne meni┼ą cestu in┼ítal├ície na disk G.
Edgar
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod misocko » 11 Feb 2018, 15:27

no hej , to s tym dualbotom mozne je
odpajaniu a prepajaniu diskov sa vyhybam lebo som lenivy (odsunut stol, klanut , ospojit kable, vytiahnut PC, otvorit ho, prepojit, a spet a pri neuspechu - odznova :) )
prepisovanie cesty instalatorom nepomaha, program sa sice naistaluje na spravny disk ale zrejme systemove veci hodi na C
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Edgar » 11 Feb 2018, 15:57

Jasn├ę ch├ípem. Tak e┼íte keby si sk├║sil spravi┼ą to ─Źo je v tom linku ─Źo som Ti poslal, malo by to zmeni┼ą na C. Teoreticky m├┤┼że┼í u┼íetri┼ą jeden krok ak p├şsmeno Tvojho aktu├ílneho C-─Źka zmen├ş┼í cez Spr├ívu diskov a potom u┼ż len syst├ęmov├Ż zmen├ş┼í cez registre na C.
Edgar
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod AEdison » 11 Feb 2018, 16:20

AEdison nap├şsal:Odpoj v┼íetky disky a nechaj iba SSD. Nain┼ítaluj syst├ęm a potom poprip├íjaj zbytok. Prekop├şruj si d├íta a ostatn├ę disky naform├ítuj a nade─ż (ak je to nutn├ę).

Toto som navrhoval hne─Ć na za─Źiatku. Akur├ít som zabudol nap├şsal ┼że zma┼ż v┼íetky part├şcie na tom SSD a nechaj nech si syst├ęm nadel├ş ten disk s├ím. Z istotou viem poveda┼ą ┼że to odstr├íni tvoj probl├ęm. Ko─żko pr├şspevkovou bude nutn├Żch aby si sa odhodlal to prein┼ítalova┼ą spr├ívne?

EDIT:
Ja ti plne rozumiem ┼że sa nechce┼í zo syst├ęmom sra┼ą cel├ş de┼ł, ja to m├ím rovnako. Pochop ┼że ─Ź├şm viac bude┼í zasahova┼ą do syst├ęmu t├Żm to bude hor┼íie. Mno┼żstvo programov ─Źi u┼ż syst├ęmov├Żch alebo in├Żch, si vytvor├ş adresn├ę s├║bory pri in┼ítal├ícii a potom z nich ┼ąah├í ├║daje. Ak zmen├ş┼í jednu z hlavn├Żch adries syst├ęmu, tak ─Źakaj pri najlep┼íom BSOD.
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod misocko » 11 Feb 2018, 17:57

zjavne sa nevyhnem tomu preinstalovaniu...
dakujem Vam pani za pomoc
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Softv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist