Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Poplašná siréna

Poplašná siréna

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Poplašná siréna

Odoslaťod skapo » 11 Feb 2018, 21:01

Ja by som navrhol zacat este raz a pekne od zaciatku s novy plosakom - trebars aj na univerzalnej doske.
Kto sa hraje, ten nehnevá!
skapo
Nový člen
Nový člen
Vek: 50.34
Založený: 08.01.2016

Odoslaťod admiralsulko » 11 Feb 2018, 21:04

Moja reč, ale problém je ten, že učiteľ v škole mi to nedovolí :D On chce už robiť ďalšiu schému tento týždeň :D Musím si nejako poradiť s touto, hoci by tam šlo aj milión káblikov :D
admiralsulko
Nový člen
Nový člen
Založený: 21.10.2017

Odoslaťod zipaj » 11 Feb 2018, 21:21

Ak to ozaj musí byť na tejto doske (ale píšem ti to s veľkým sebazaprením), tak zober pilník a poriadne odizoluj jednotlivé cestičky na plošnom spoji. Môžeš aj premerať ohmmetrom (samozrejme bez napájania) či nemáš niekde skrat, bez urážky, každý z nás začínal a ani moje prvé "dielo" na plošnom spoji (blikač s ruským logickým IO K1LB553) nebolo nič extra a obrazec bol otočený, takže IO som musel prispájkovať zo strany spojov, ale keď vidím ten spoj, tak je tu pravdepodobnosť hraničiaca s istotou že tam zopár skratov bude. Ja osobne by som začal s novou doskou, ale keď sa inak nedá ...
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)
zipaj
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 43.26
Založený: 13.02.2011

Odoslaťod admiralsulko » 11 Feb 2018, 21:26

Nebude jednoduchšie to len nejako vyčistiť a naspájkovať nové súčiastky? Zajtra pôjdem kúpiť nové 555 (kúpim ich viac)... Skúsim vymeniť ale kto vie čo s tým bude... Keď som to prvýkrát oživil na 5V tak rezistor R1 ostal v skrate (keď si ho premeral tak pípal)... Dôvod skratu bol jasný... Doska sa blbo vyleptala a dosť veľa vecí bolo poprepájaných... Včera som to všetko vyškrabal s nožom... Teraz už nie je nič prepojené s niečím, s čím by nemalo...
admiralsulko
Nový člen
Nový člen

Odoslaťod Hopikmajo » 11 Feb 2018, 21:38

Menením momentálne docieliš iba to že sa bude vedľa teba robiť kremíková kôpka :) Poriadne tie cesty pilníčkom preškrab lebo určite tam máš nejaké skraty.
Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 20.11
Založený: 18.10.2014

Odoslaťod admiralsulko » 11 Feb 2018, 21:42

Akože myslíš, že niekde nejde šťava kde by mala? :D Ok prečistím to teda... napadlo ma aj riedidlo ale neviem no...
admiralsulko
Nový člen
Nový člen

Odoslaťod alidedko » 11 Feb 2018, 22:14

admiralsulko napísal:Akože myslíš, že niekde nejde šťava kde by mala?

Skor ide niekam, kam by nemala :D
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 26.52
Založený: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odoslaťod misocko » 11 Feb 2018, 22:49

no pri kvalite tvojho plosaku (ja sice nemam lepsie) by som zasadne robil to co robim zakazdym, zmerat vodicost medzi susednymi cestickami - aj po naspajkovani suciastok. nasledne napajat zariadenie (asi ich bude viac tento rok) cez prislusnu malu ziarovocku, ktora ti svojim svitom prezradi ze s danym zariadenim je nieco zle.
ked uz nedas tu ziarovocku (odporucam zakazdym ju tam dat) tak zmerat skutocne napetie na vstupe (usetrili by sme dve stranky na fore, kym sme zistili ze to vlastne napajas 1V ! lebo je tam skrat)
misocko
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 41.8
Založený: 14.06.2009

Odoslaťod admiralsulko » 12 Feb 2018, 18:01

No bol som dnes nakúpiť 3x 555 pre istotu :D Idem sa do toho pustiť... trošku to vyčistím, premerám, hodím tam novú 555 a som zvedavý ako to pôjde s ňou... Ináč je nejaká metóda, ktorou zistím, že všetko je bez skratu ? (okrem tej žiarovky)... Ja keď som pájkoval súčiastky na dosku vždy po každej som si ich prepípol, či to nie je niekde prepojené kde by nemalo...
admiralsulko
Nový člen
Nový člen

Odoslaťod admiralsulko » 13 Feb 2018, 18:53

Dal som súčiastky von aby sa mi to lepšie čistilo... Nemal som pilník, tak som vzal brúsny papier a celú dosku prešiel... Kde sa mi zdali ešte zvyšky medi od leptania hrozivé, vzal som nôž a vyrezal do dosky také menšie medzery medzi cestami kde trebalo... Akurát som vyskúšal iba čisto dosku dať na 9V a s meracím som odmeral okolo 8V na vstup dosky... Všimol som si ešte, že tam kde sú tie menšie prehlbiny od noža tak tam sú také malé iskry... Dobabral som niečo? :D Ak áno ako to ošetriť ? :D Lebo už sa chystám prispájkovať súčiastky...
Prílohy
IMG_0754.JPG
IMG_0755.JPG
admiralsulko
Nový člen
Nový člen

Odoslaťod alidedko » 13 Feb 2018, 19:36

Ak mas novu 9V baterku, je v poriadku (nie po "zaruke") a tvoj merak nemera bludy, tak mas nieco zle. Nemoze sa ti tam tratit 1V len tak.

Priamo na odpojenej baterke namerias kolko?
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 26.52
Založený: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odoslaťod admiralsulko » 13 Feb 2018, 19:56

8V aj niečo 8,5V alebo tak nejak... Nerátajú sa tam aj nejaké straty? Tie diery čo mi iskrili som teraz pretrel kalafúnou a zbrúsil aby boli zaplnené... už aj viem asi prečo ten prúd nešiel tam kde má, ale do tých dier... normálne to iskrilo, dúfam, že nezačne tak skoro lebo to aj malinko dymilo a vtedy som to hneď odpojil...
admiralsulko
Nový člen
Nový člen

Odoslaťod misocko » 13 Feb 2018, 20:06

nemas tam suciastky, pripojis baterku a mas tam iskry?
ked teraz das merak na baterku a s pripojenym merakom to pripojis na plosak , tak merak sa ti nesmie pohnut ani o 0,0nič volta, je ti to dufam jasne. a pri 9V baterke, ziadne iskrenie - paranormal aktivity?
nastav merak na Mega ohmy a prejdi celu dosku, vsetky plochy ktore su pri sebe , nikde nesmies namerat nic mensie ako nekonecno. po zvecseni tvojej fotky tam vidim plno medi kade tade.
este raz, po pripojeni baterky, ziaden odber, ziadne iskrenie ani zo srandy!!
misocko
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod admiralsulko » 13 Feb 2018, 21:36

MegaOhm meter nemám... No práve som dospájkoval súčiastky na dosku... Samozrejme už nič neiskrí ani nič podobné... Pre istotu som si prepípol cesty... Radšej som tomu najprv dal 3V a začalo to šušťať a trošku pískať... Je tam menší pokrok... čo je super tiež je to, že keď odmeriam napätie, ktoré ide do schémy bolo to okolo 2,89V... Vyskúšal som teda 9V batériu, výsledok ten istý a pritom silnejší zdroj, akurát som nameral okolo 8,7V... Tak teraz už fakt neviem čo by tam nemohlo ísť dokopy... Skraty tam už byť asi nemôžu, keď napätie tam ide také aké má...
admiralsulko
Nový člen
Nový člen

Odoslaťod misocko » 13 Feb 2018, 22:05

admiralsulko napísal:Ups, soráč, to som bol asi úplne mimo :D

Ešte raz teda.

Namerané hodnoty na 555 (GND oproti ostatným pinom):
GND - 2 (0,68V)
GND - 3 (1,01V)
GND - 4 (1,13V)
GND - 5 (0,62V)
GND - 6 (0,5V)
GND - 7 (0,71V)
GND - 8 (1,08V)

tak teraz zopakuj toto meranie

-- Spojený príspevok 13 Feb 2018, 21:25 --

admiralsulko napísal:Skraty tam už byť asi nemôžu
a toto prosim napis bez toto "ASI" , my to za Teba premerat neprideme !
misocko
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen

Odoslaťod breta1 » 14 Feb 2018, 10:16

V poslední době jsem neměl moc dobré dny, ale toto téma mi velmi zlepšilo náladu.
Díval jsem se do kalendáře, ale apríl je přece daleko....
sorry..
breta1
Obrázok používateľa
Power user
Power user
Založený: 06.02.2009

Predchádzajúca

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist