Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • UPS pre obehove ─Źerpadlo?

UPS pre obehove ─Źerpadlo?

Pomoc v oblasti v├Żkonovej elektroniky (zdroje, nab├şja─Źky, meni─Źe a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

UPS pre obehove ─Źerpadlo?

Odosla┼ąod pist@ » 13 Feb 2018, 21:01

zdrav├şm chlapi

Neviem ─Źi sa to tu u┼ż rie┼íilo ale jednu vec by som chcel zisti┼ą. Chcel by som si spravi┼ą UPS modul ale do rozvodovej skrine. Na nete som na┼íiel len skrine + baterka ale nepa─Źi sa mi ako to je rie┼íene. Krabica ved─ża nej baterka + kable preto sa chcem opyta┼ą ─Źo by som potreboval nato aby som si zostrojil UPSku do skrine a baterky. Ide len o najapajanie obehoveho ─Źerpadla cca 150W a v pripade vypadku prudu aby to potiahlo aspon 2 hodinky

─Äaka
pist@
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 87
Vek: 25.53
Zalo┼żen├Ż: 15.03.2008

Re: UPS pre obehove ─Źerpadlo?

Odosla┼ąod Merak » 13 Feb 2018, 21:34

Na obehov├ę ─Źerpadlo potrebuje┼í zalo┼żn├Ż zdroj so s├şnusov├Żm priebehom v├Żstupn├ęho nap├Ątia, ─Źi┼że strieda─Ź riaden├Ż PWM. Bat├ęriu s vysokou kapacitou na dlh├║ dobu z├ílohy, teda aj nab├şja─Ź mus├ş by┼ą v├Żkonnej┼í├ş.
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art20.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 5894
Vek: 38.3
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod rudko » 13 Feb 2018, 21:39

Napriklad SOLA (Emerson) vyraba UPS na din listu, ale cena sa ti asi pacit nebude...
http://www.emerson.com/en-us/catalog/solahd-sdu-a-ac
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...
Na predaj...
rudko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 1859
Vek: 31.62
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2012

Odosla┼ąod pist@ » 13 Feb 2018, 21:45

presne na nie─Źo take som pozeral na DIN li┼ítu len som nevedel ktore vybra┼ą..tak┼że osta┼ą asi pri tych "skrinkach" a baterkou ?
pist@
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod kamilko » 13 Feb 2018, 22:16

Existuju uz cerpadla s blcd motorom takze sinusovy menic nieje potrebny.
kamilko
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 72
Zalo┼żen├Ż: 21.10.2017

Odosla┼ąod ondrozf » 13 Feb 2018, 22:51

rudko nap├şsal:Napriklad SOLA (Emerson) vyraba UPS na din listu, ale cena sa ti asi pacit nebude...
http://www.emerson.com/en-us/catalog/solahd-sdu-a-ac

mysl├şm ┼że to 2h 150W ned├í :confused:
ondrozf
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 914
Vek: 36.92
Zalo┼żen├Ż: 06.12.2009

Odosla┼ąod pist@ » 13 Feb 2018, 23:47

takze nejaky ten ups modul na Din listu aspon na tie 2 hodinky pri cerpadle 150w cca ? alebo mohlo by to by┼ą aj vyskladane z viacerych modulov... napr. nabija─Źka potom nejaky nejake rele na prepinanie pri vypadku a DC/DC meni─Ź ? ide mi len o ten dizajn tej krabice to sa mi velmi nepa─Źi a nechcem to tak rie┼íi┼ą

-- Spojen├Ż pr├şspevok 13 Feb 2018, 22:58 --

Rozmys─żam nad t├Żmto

https://www.hudiny.sk/700w-230v-zalozni-zdroj-sinusovy.html

+ bezudrzbovu bateriu 12v/40ah aalebo 12V/26Ah a spravi┼ą len pod ten zdroj nejaku skrinku z plechu aby bola baterka rovno pod tym a nebudem to rie┼íi┼ą na DIN
pist@
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod rudko » 14 Feb 2018, 00:18

ak chces pohanat cerpadlo 150W po dobu aspon dvoch hodin tak pocitaj:
ucinnost menica udava vyrobca do 80%, pocitajme teda tych 80. to mame pri zatazeni vystupu na 150W odber z akumulatora cca 190W. Pri nominalnom napati akumulatora 12V je to prudovy odber 15.83A po dobu dvoch hodin. z toho nam vychadza akumulator s minimalnou kapacitou cca 32Ah.
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...
Na predaj...
rudko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 1859
Vek: 31.62
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2012

Odosla┼ąod pocitujlasku » 14 Feb 2018, 09:11

nie je 150W cerpadlo vela? ja mam ups na 3x cerpadlo (teplovodny krb, podlahovka, tepla voda) +regulator a dokopy to ma do 60W. Uz pri navrhu kurenia bolo pocitane s UPS, takze vsetko to napaja jedna zasuvka, ktoru mam pod schodami. Tam je pichnute UPS (cisty sinus s baterkou), velka krabica s displejom, ktora to ma potiahnut aspon 4 hodky. UPS som kupoval v obchode, kde predavaju potreby pre kurenarov, vodarov... sice stala cez 200 eur, ale nepocut rozdiel ci cerpadla idu cez siet, alebo na baterku.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4090
Vek: 34.95
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod budvar10 » 14 Feb 2018, 09:37

Rozmys─żam nad t├Żmto
https://www.hudiny.sk/700w-230v-zalozni-zdroj-sinusovy.html

+ bezudrzbovu bateriu 12v/40ah aalebo 12V/26Ah a spravi┼ą len pod ten zdroj nejaku skrinku z plechu aby bola baterka rovno pod tym a nebudem to rie┼íi┼ą na DIN

T├íto skri┼ła by mala ma┼ą miesto na bat├ęriu v sebe. Pre─Ź├ştaj si dokument├íciu. Ja m├ím tie┼ż ─Ź├şnsky Volt 800E a som zatia─ż spokojn├Ż.
budvar10
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 388
Zalo┼żen├Ż: 15.12.2014

Odosla┼ąod Merak » 14 Feb 2018, 10:33

rudko nap├şsal:ak chces pohanat cerpadlo 150W po dobu aspon dvoch hodin tak pocitaj:
ucinnost menica udava vyrobca do 80%, pocitajme teda tych 80. to mame pri zatazeni vystupu na 150W odber z akumulatora cca 190W. Pri nominalnom napati akumulatora 12V je to prudovy odber 15.83A po dobu dvoch hodin. z toho nam vychadza akumulator s minimalnou kapacitou cca 32Ah.

si dovol├şm doplni┼ą a poopravi┼ą v├Żsledok

pokia─ż uva┼żujeme o za┼ąa┼żen├ş 190W a dobe aspo┼ł 2 hodiny, pod─ża tabuliek sa odpor├║─Źa ├şs┼ą s nap├Ąt├şm pri takto dlhom vyb├şjan├ş na cca 10V (1,67V/─Źl├ínok), ke─Ć si to vyr├ítame, tak to m├íme 190W/10V=19A
pri poh─żade do tabuliek (datasheet od CSB GP12400) mi pr├║d vych├ídza 17,6A pri 2 hodinovom vyb├şjan├ş, ─Źi┼że 40Ah bat├ęria by bola m├ílo
─Źi┼że mi to vych├ídza tak na aspo┼ł 45Ah 12V bat├ęriu

ale to je v├Żpo─Źet pri t├Żch 190W z├í┼ąa┼że
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art20.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 5894
Vek: 38.3
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012

Odosla┼ąod Victorio » 14 Feb 2018, 14:40

─Źerpadlo 88 W z├ílohujem starou upskou k PC ELTECO 800, bat├ęria je tam asi 12Ah fakt si teraz nepam├Ąt├ím, alebo s├║ tam 2x 7Ah
vydr┼ż├ş to z├ílohova┼ą tak 45 - 60min, max viac ur─Źite nie, m├ím otestovan├ę a vekom bat├ęrie to kles├í, pritom ─Źerpadlo aj vyp├şna.
s touto UPSkou ide ─Źerpadlo ticho, probl├ęm bol s APC, tam hu─Źalo, ale tie┼ż i┼ílo o star┼í├ş typ.
teda ur─Źite treba akumul├ítor podstatne vy┼í┼íej kapacity, tak├Żch 37-45Ah.
ja som zva┼żoval vymeni┼ą ─Źerpadlo 230W za n├şzkonap├Ą┼ąov├ę 12V alebo 24V aby boli men┼íie straty na meni─Źi, ale muselo by by┼ą kon┼ítruk─Źne rovnak├ę ako be┼żn├ę typy.
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 192
Zalo┼żen├Ż: 12.03.2014

Odosla┼ąod pocitujlasku » 14 Feb 2018, 14:56

Victorio: ja som pred 2 rokmi riesil kurenie a regulaciu kurenia. jablotron ma cerpadla na 12V, ktore su rozmerovo rovnake, ako tie na 230V + komplet regulacia a ups - vsetko 12V. napr. toto: CP-201, riadiacia jednotka s baterkou
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4090
Vek: 34.95
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod Victorio » 14 Feb 2018, 16:18

aha, dik za tip, ak to budem rie┼íi┼ą, pred p├ír rokmi som nasiel iba take divne plastove a mali nestandardne pripojenie podobne, ako tie v zavesnych kotloch nejake rychlospojky asi.
tych 22w je zaujimavy prikon, otazka je ci sa prietokom vyrovnaju klasickemu napr. 88w, pretoze potom sice obeh bude zabezpeceny, ale nie naplno, a to by tak mohlo by┼ą iba v zapojeni ako bypass, ak vypadne elektrina a hlavne cerpadlo, tak naskoci toto.
zapojenie sp├Ątych klapiek samozrejme treba ak budu zapojene paralelne.
dobre to je ak ako zabezpecenie, ak sa jedno cerpadlo zasekne.
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 192
Zalo┼żen├Ż: 12.03.2014

Odosla┼ąod alois » 14 Feb 2018, 16:20

Za Jablotron si dovol├şm poveda┼ą, ┼że u┼ż NIE. ─îerpadl├í s├║, ale elektronika sa u┼ż nevyr├íba, be┼ż├ş iba dopredaj. M├íj jeden kus na predv├ídza─Źku, ktor├Ż nikdy mechanicky nebe┼żal. Ale tie ─Źerpadl├í s├║ O.K. a touto cestou je to schodnej┼íie.

Ale ak je obehovka priamo v kotli, tak je to v pytli....re─Źou b├ísnika.
alois
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1517
Vek: 57.23
Zalo┼żen├Ż: 13.08.2014

Nasp├Ą┼ą na V├Żkonov├í elektronika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist