Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • V├Żroba bluetooth repr├íku

V├Żroba bluetooth repr├íku

V┼íetko ─Źo sa t├Żka mikropo─Ź├şta─Źov + Sekcia Arduino

Moderátori: psichac, Moderátori

Re: V├Żroba bluetooth repr├íku

Odosla┼ąod AEdison » 12 Feb 2018, 20:49

T├í krabica vyzerala ozaj mal├í. Tak si tam daj 20W reproduktory, k tomu toto. Ke─Ć┼że modul pracuje od 9V bude┼í potrebova┼ą do s├ęre 3x t├║ bat├ęriu ─Źo si posielal + adekv├ítnu ochranu, alebo zvoli┼ą in├ę bat├ęrie pre nap├íjanie.

Nechcem ti do toho keca┼ą ale, moduly ┼ąa takmer ni─Ź z elektroniky nenau─Źia. Tak┼że tvoj projekt nem├í ani edukat├şvny charakter. Vo v├Żsledku ┼ąa to bude st├í┼ą 2x ak nie 3x tak ako priemyseln├Ż v├Żrobok. Ak u┼ż chce┼í ma┼ą echt svoj bluetoth reproduktor, ne┼íiel by som do tak├Żch v├Żkonoch.
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 917
Vek: 22.67
Zalo┼żen├Ż: 13.07.2009

Odosla┼ąod origi_Peterko » 12 Feb 2018, 21:03

Tak takto som sa rozhodol. Presne tento modul ma ovladacie prvky ako som potreboval.
https://www.aliexpress.com/item/Bluetoo ... 262.8JVJAf
U┼ż len potrebujem vedie┼ą ak├ę repr├íky k nemu mam vybra┼ą.
a) 2x 10W full range + 2x 5w tweeter
b) 2x 15W full range
c) zohnal by som teda aj menej W repr, ale neviem, ─Źi mus├ş ma┼ą tolko W kolko je na module

Bat├ęriu tam narvem hocijak├║, aj keby to m├ím zv├Ą─Ź┼íi┼ą.

AEdison chod├şm na umeleck├║ ┼íkolu, elektrotechniku sa u─Ź├şm len pomimo, ten reproduktor nemus├ş fungova┼ą (u─Źite─żka povedala). V ┼íkole idem pracova┼ą hlavne s t├Żm obalom a vn├║tro si rob├şm pomimo ┼íkoly, len preto lebo sa mi chce.
origi_Peterko
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 31
Zalo┼żen├Ż: 15.10.2017

Odosla┼ąod dan21 » 12 Feb 2018, 21:36

Pozri sa este raz na tu linku co si posla !
Sorry, this item is no longer available!
dan21
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2270
Zalo┼żen├Ż: 11.04.2007

Odosla┼ąod cool-zool » 12 Feb 2018, 23:11

Nebudem Ti tu vypisova┼ą lit├ínie , ale mal by si si uvedomi┼ą ─Źo vlastne od toho o─Źak├íva┼í ?! Ak pekn├Ż zvuk tak m├í┼í celkom slu┼ín├Ż v├Żber , ale potom zabudni ┼że Ti to bude hra┼ą 10 hod├şn ! Na nejak├║ prenosn├║ hudobn├║ hra─Źi─Źku sa prikl├í┼łam k verzii max.2 x 5 W a tu by sa dalo u┼ż aj rozm├Ż┼í─ża┼ą o dlh┼íej prev├ídzke ! A ako spom├şnali pri nap├íjan├ş z bat├ęri├ş potrebuje┼í aj nejak├Ż ochrann├Ż obvod aby ti to nevy┼í┼ąavilo baterku na nulu a aj nab├şjac├ş obvod aby si ich mohol aj nabi┼ą !!!
cool-zool
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 375
Vek: 48.64
Zalo┼żen├Ż: 09.12.2013

Odosla┼ąod amater63 » 12 Feb 2018, 23:45

Dobr├Ż ve─Źer.Nechci nikomu nic br├ít, po ─Źem tou┼ż├ş.Jenom jsem si uv─Ťdomil po p┼Öe─Źteni, ┼że tohle "p┼Öesn─Ť" nebo podobn├ę tady n─Ťkdo ┼Öe┼íil.Jak to dopadlo nev├şm.Ale i tak v├şce hlavi─Źek- v├şce v├ş.Nebylo by k zahozen├ş se k tomu ( dop├şdit),a p┼Öedat info .pro dal┼í├ş z├íjemce o tohle jak se ┼Ö├şk├í BT-repro.... 8O ..,,.,Aha tady n─Ťco je. Nedalo mi to, a po┼Ö├íd mi n─Ťco ┼Ö├şkalo ┼że to n─Ťkomu t┼Öeba- tazateli pom┼»┼że...- https://svetelektro.com/modules.php?nam ... iew=unread
Naposledy upravil amater63 d┼ła 13 Feb 2018, 00:03, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
amater63
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1573
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

Odosla┼ąod AEdison » 13 Feb 2018, 02:30

Na repro s├║ tu in├Ż machri, tak┼że ku nejakej charakteristike sa ti nevyjadr├şm. Minim├ílne 3 bat├ęrie p├┤jdu do s├ęrie, aby to v├┤bec fungovalo. To ale neznamen├í 3x viac kapacity. Kapacita bude st├íle rovnak├í ─Źi┼że 5000mAh len nap├Ątie bude 11,1V. Ke─Ć┼że p├ş┼íu ┼że modul funguje od 8V, je zbyto─Źn├ę tam d├íva┼ą 4 bat├ęrie. Uvid├ş┼í ako to bude dlho hra┼ą a pr├şpadne dopln├ş┼í paralelne ─Ćal┼íie 3 bat├ęrie (nem├ím predstavu ako ale sk├║senej┼í├ş poradia). Ale t├Żch 3-5 hod├şn by to mohlo zvl├ídnu┼ą.
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 917
Vek: 22.67
Zalo┼żen├Ż: 13.07.2009

Odosla┼ąod mac26 » 13 Feb 2018, 02:39

Za mna len tolko, ze namiesto Li-Pol si tam daj Li-Ion, tie niesu az tak "rozmaznane", o Li-Po sa musis starat ak chces nejaku zivotnost.
A hlavne tam daj tu spominanu ochranu proti vybitiu, lebo to raz vybijes viac ako by si mal a mozes to vyhodit.
mac26
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 876
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2010

Odosla┼ąod origi_Peterko » 13 Feb 2018, 22:22

Ak by tu bol nejaky repro odbornik, bol by som vdacny ak by vybral medzi vyssie spomenutym a tymto
http://s.aliexpress.com/I7zuAbIB
Li ionovu by som tam aj vopchal, ale 55,5Wh li ionovu bateriu za 25ÔéČ asi nezozeniem... Co sa tyka starostlivosti pri li po staci, ak budem nabijat 4.2x3 = 12,6V a 5A plus davat si pozor aby som ju neprebijal a nevybijal. Prosim doplnte ma ak cosi chyba k starostlivosti
origi_Peterko
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod mac26 » 13 Feb 2018, 23:17

hlavne ju neskladovat plne nabitu ani vybitu, straca kapacitu a rada nafuci.
Ked ju planujes nejaku dobu nepouzivat, idealne by bolo nechat ju na 3.8V-3.85V na clanok.
Tiez bacha - kazdy clanok nabijat osobitne, inak mozes jeden prebijat a druhy vybijat do mrtva
mac26
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod origi_Peterko » 14 Feb 2018, 01:32

Kazdy clanok osobitne? Nestacila by tato ochrana http://s.aliexpress.com/6ZRBBRru a jednoducho by som pripojil zdroj s 12V a 5A? Alebo to nabijat rovno tymto http://s.aliexpress.com/yMrMJ7jq
origi_Peterko
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod elmoto » 14 Feb 2018, 09:36

─Źo si si vybral repro tak to m├í┼í 4ohm ale ten modul 2x15W je do z├í┼ąa┼że 8ohm. Ob├ívam sa ┼że tie 4ohm ti to hodne skoro odp├ília.
brekekeeee
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2835
Vek: 38.37
Zalo┼żen├Ż: 15.08.2011

Odosla┼ąod Juroo » 14 Feb 2018, 10:10

S t├Żmi repr├íkmi, tie popisy s├║ dobr├ę :rolleyes:
" Communication: Coaxial Input
Audio Crossover: Three-Way
PMPO: 3W "
...

No ale k veci ... uvedomuje┼í si ┼że sp├íja┼í mal├ę ┼íirokop├ísmo s v├Ą─Ź┼í├şm ┼íirokop├ísmom ? Neuv├ídzaj├║ ani rozsah alebo ak├Żko─żvek in├Ż relevantn├Ż parameter ... kombin├ícia z prv├ęho pr├şspevku vyzer├í pod─ża m┼ła lep┼íie.
Pre─Źo to nespravi┼ą norm├ílne, bu─Ć jedno lep┼íie ┼íirokop├ísmo alebo ke─Ć u┼ż dvojp├ísmo tak norm├ílny stredobas plus mal├Ż kalotov├Ż v├Ż┼íka─Ź ?

toto si u┼ż pozeral ? trocha in┼ípir├ície http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=22484
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzer├í ke─Ć sa Stavb├ír montuje do elektra ...
Juroo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 633
Vek: 28.21
Zalo┼żen├Ż: 24.02.2007

Odosla┼ąod mac26 » 14 Feb 2018, 10:12

Kup si tu nabijacku, ten BMS je podla parametrov od veci. (Vypina vraj pri 4.35V).
Navise by si potreboval zdroj 12.6V s obmedzenim prudu

-- Spojen├Ż pr├şspevok 14 Feb 2018, 10:14 --

Alebo napis odkial si, jedna B3 sa mi tu povaluje bez vyuzitia
mac26
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod origi_Peterko » 14 Feb 2018, 23:42

Juraj a co tento https://www.aliexpress.com/item/Aiyima- ... autifyAB=0 plus by som k tomu pridal este nejaky 3W tweeter, len neviem ci by vadilo ked (15W tento +3W tweeter a doska ma 15W output)
Mac26 napisal som ti sukromnu spravu
origi_Peterko
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Mikropo─Ź├şta─Źe

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist