3F motor cez frekvenčný menič

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
pixell
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 06:26
Bydlisko: Dolny Kubin
Vek: 41

Re: 3F motor cez frekvenčný menič

Príspevok od používateľa pixell » 16 Feb 2018, 17:02

To áš pravdu. TAkže to odmietam urobit asi dám vypoved :biggrin: Ber to ako srandu
Ale más pravdu som si toho vedomy.Prave preto sa ich snažim dokopat k tomu aby to bolo urobené ako treba.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: 3F motor cez frekvenčný menič

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Feb 2018, 18:38

Skôr ako to vyrobis si zistí U právnika na koho hlavu to pôjde keď to niekomu odpili ruku (nedaj bože sa kotúč rozleti a trafi niekoho do hlavy).
Či na tvoju alebo na zamestnavatelovu.
Samozrejme nič nepodpísuj že to spĺňa bezpečnostné kritériá A podobne.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Lukino55555
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 20 Aug 2017, 16:10
Vek: 28

Re: 3F motor cez frekvenčný menič

Príspevok od používateľa Lukino55555 » 17 Feb 2018, 08:40

pixell napísal: Skôr ako to vyrobis si zistí U právnika na koho hlavu to pôjde keď to niekomu odpili ruku (nedaj bože sa kotúč rozleti a trafi niekoho do hlavy).
Či na tvoju alebo na zamestnavatelovu.
Samozrejme nič nepodpísuj že to spĺňa bezpečnostné kritériá A podobne.
Ani si neuvedomujete absurdnosť svojho tvrdenia.
To je veľmi jednoduché. Vyhláška 508/2009 určuje že elektricke zariadenia sa triedia do troch skipin pricom skupiny A a B sa považujú za vyhradené technické zariadenia. Každý prevádzkovateľ musí mať osobu zodpovednú za vtz ktora je zodpovedná za bezpečné prevádzkovanie, udržovanie v bezpečnom stave, zabezpečenie odborných skúšok a prehliadok, ap.
Kedže toto väčšinamajiteľov neovláda ma niekoho zamestnaného.

No ak chcete takto upravovať hotovy stroj v prvom rade treba
Aby ste vy alebo firma mali na takuto činnosť oprávnenie a živnosť. Inak to konate nelegálne a môže to stát riadne peniaze za pokuty...
V druhom rade by to mal robiť servisak vyrobcu aj kvôli záruke.
V tretom rade treba suhlas výrobcu.

Nezabudajte že takouto činnosťou sa stávate výrobcom so vsetkými právami a povinnosťami. Takže znova budete vy musieť zabezpečiť celu dokumentaciu stroja, vsetky skúšky a prehliadky, vsetky certifikacie(a to bez podpisu ze je to bezpečné nepojde). A každý pruser ktorý sa stane (hoc bez suvislosti s vasou upravou) padne len a len na vašu hlavu. Samozrejme bez tychto veci by to ani neprejde revíziou u normálneho RT.

Normálny postup je že si firma špecifikuje požiadavky na stroj a podľa nich vybera a zadava zakazku výrobcovi. A nie že poďľa svojich poziadavok upravuje iný stroj. To je bastlenie na ktorom sa žiaden odborník nebude podielať.
0

Používateľov profilový obrázok
pixell
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 06:26
Bydlisko: Dolny Kubin
Vek: 41

Re: 3F motor cez frekvenčný menič

Príspevok od používateľa pixell » 17 Feb 2018, 13:29

To ideme vyrábať nový stroj úplne od začiatku
Preto všetko čo píšeš sa ide aj robit
0

Lukino55555
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 20 Aug 2017, 16:10
Vek: 28

Re: 3F motor cez frekvenčný menič

Príspevok od používateľa Lukino55555 » 17 Feb 2018, 15:50

pixell napísal: To ideme vyrábať nový stroj úplne od začiatku
Preto všetko čo píšeš sa ide aj robit
Tak v tom prípade nemáte čo vlastniť oprávnenie na takú činnosť pokiaľ neviete ako to spraviť. Ako môžete robiť take stroje pokial neviete ako? Všetko treba prepočítať. A hlavne poznať k tomu normy a predpisy ked už niečo idem robiť.
0

Používateľov profilový obrázok
pixell
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 06:26
Bydlisko: Dolny Kubin
Vek: 41

Re: 3F motor cez frekvenčný menič

Príspevok od používateľa pixell » 17 Feb 2018, 19:58

Ja som nikde nepísal že vlastním nejaké oprávnenie.
Chcem som sa tu len poradiť. Ale nechám to tak nejako sa po to tu prekrúca ale ďakujem
Niekedy fakt zbožňujem toto forum
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: 3F motor cez frekvenčný menič

Príspevok od používateľa romiadam » 17 Feb 2018, 20:45

Neber to v zlom. Chcel si poradit a poradili sme ti.
Kup pre istotu fr. menic s cim sa da aj brzdit a potom ak ti to nezastane za tych 10 - 15 sek tak tam nastavis aj to brzdenie.

A ako bonus sme ta upozornili, ze mozes z toho mat problemy ak to stavias ty.A ked toto tu nechces pocuvat, tak napis ze nech ti radime len ohladom ako to spravit aby to bolo bezpecne a nech sa nestarame ohladom problemov ktore z toho pre teba mozu vyplyvat.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: 3F motor cez frekvenčný menič

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Feb 2018, 20:49

Všeobecné pravidlo v živote je, že nikdy nerob veci nad rámec. Už dávno sa hovorí, že iniciatívny blbec je horší, ako triedny nepriateľ.
Platí to aj tu na fóre. Pokiaľ z toho neprofituješ, neraď nad rámec. Nevypláca sa to.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: 3F motor cez frekvenčný menič

Príspevok od používateľa misocko » 17 Feb 2018, 21:08

no priznajme ze obcas to tu vyzera asi takto
Zakladatel Temy (ZT): ahojte, do ktorej strany vyskrutkujem klasicky pravy zavit , v smere alebo proti smeru hodinovych ruciciek?
odpoved1: na co to poterebujes?
ZT: potrebujem vyskrutkovat ziarovku
Odpoved2: vies ze elektrika je zivotu nebezpecna?
Odpoved3: vies ze faza sa moze nachadzat pri zlom zapojeni aj na zavite, nielen uprostred objimky?
Odpoved4: nezabudni vypnut istic pre dany okruh
.
.
.
.
ZT : dakujem, ide o ziarovku v "baterke" napaajnej 4,5V plochou bateriov, zistim si to na nete :)
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: 3F motor cez frekvenčný menič

Príspevok od používateľa mato3000 » 17 Feb 2018, 21:22

misocko, v tomto prípade nemáš pravdu, poradili sme mu tu a ešte sme ho upozornili, že ak to nerobí pre seba a nerobí to poriadne, nech dá od toho ruky preč. Nevidím na tom nič zlé, práve naopak. Neboj už vie ako na to a dá si pozor, tak predpokladám, že to nakoniec nebude vôbec robiť, alebo to spravia poriadne.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: 3F motor cez frekvenčný menič

Príspevok od používateľa romiadam » 17 Feb 2018, 21:41

misocko napísal:no priznajme ze obcas to tu vyzera asi takto
Zakladatel Temy (ZT): ahojte, do ktorej strany vyskrutkujem klasicky pravy zavit , v smere alebo proti smeru hodinovych ruciciek?
odpoved1: na co to poterebujes?
ZT: potrebujem vyskrutkovat ziarovku
Odpoved2: vies ze elektrika je zivotu nebezpecna?
Odpoved3: vies ze faza sa moze nachadzat pri zlom zapojeni aj na zavite, nielen uprostred objimky?
Odpoved4: nezabudni vypnut istic pre dany okruh
.
.
.
.
ZT : dakujem, ide o ziarovku v "baterke" napaajnej 4,5V plochou bateriov, zistim si to na nete :)
Ano niekedy je to naozaj tak. (tento pripad neriesim). A naozaj, na konci vysvitne ze je to ziarovka do baterky pre 4.5V.

A je to preto, lebo kazdy chce poradit, chce mat dobry pocit ze mu poradil, pomohol, bez toho aby sme pockali na podrobne informacie. Kazdy pise odpovede na SVOJE hypotezy ze ak to je takto tak to urob takto bez podrobnych znalosti problemu. Preto to je. Kazdy chce byt prvy co poradi.
Ja uz sa snazim od uzivatelov hned na zaciatku vytihnut co najviac informacii, nech vieme presne poradit ako aj v tomto pripade.
A popíš presne čo ten motor pohana, či tam je prevodovka a pod. Presnejšie ti poradime.
Potom dotycny naozaj dostane "Full" odpoved, az ho to niekedy hneva.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: 3F motor cez frekvenčný menič

Príspevok od používateľa misocko » 17 Feb 2018, 22:16

ale jasne, mate pravdu. (oba moje prispevky v tejto teme su uplne OT).
Samozrejme ze vecsinou je nedostatok informacii od zakladatela a obcas aj prehnane vela odpovedi trochu OT.
obcas ked zakladam temu tak si poriadne premyslim co vsetko budete chciet vediet a obcas aj niekolkokrat upravim prispevok , aj tak su k nim doplnujuce otazky...
0

Používateľov profilový obrázok
pixell
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 06:26
Bydlisko: Dolny Kubin
Vek: 41

Re: 3F motor cez frekvenčný menič

Príspevok od používateľa pixell » 18 Feb 2018, 09:58

mato3000 napísal:misocko, v tomto prípade nemáš pravdu, poradili sme mu tu a ešte sme ho upozornili, že ak to nerobí pre seba a nerobí to poriadne, nech dá od toho ruky preč. Nevidím na tom nič zlé, práve naopak. Neboj už vie ako na to a dá si pozor, tak predpokladám, že to nakoniec nebude vôbec robiť, alebo to spravia poriadne.
Veď ja som odczaciatku písal že to treba robiť tak ako treba ,ani ja v tomto nevidím nič zle čo píšete len je to úplne od veci
Nikto predsa ten stroj nevidel nikto nevidel napr ako je riešené krytovanie a iné veci. Nemám to ani ako rozpisovať to by som vám tu musel dať všetky prospekty a schémy a poriadne vás zasvätiť .preto som sa pýtal obyčajnú vec na ktorú by som si dal odpoveď aj sám keby by už ten motora s meničom som mal v rukách
Ja viem čo si môžem dovoliť a čo nie. :ANAL:
Nie sme debilný aby témy stroj bol ptevadzkovani bez toho aby to schválili ľudia ktorý to schvaľujú.
Veď všetko akože tie rady .zakaždým som písal áno tak tu robiť ideme .
A vy furt to isté tento toto
:rolleyes:
Píšem s tabletom sorry za gramatiku
Aleš nechajme to toto so môže naťahovať do nekonečna každý tu má svoj kus pravdy .každý má teda pravdu v tomto čo píše a ja som si dal toho vedomí aj som to písal do odpovedí.nechajme tiež tak ďakujem úprimne za rady. internetové fóra sú už také. :thumbup:

Och ako ten tablet poletí
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok