Nahrada za motor

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1767
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa jezevec » 21 Feb 2018, 18:41

Marku, padla tady zásadní otázka, jestli ta poruchovost motorů je od začátku provozu linky nebo až od pozdější doby a taky, jestli máš oprávnění k takovému zásahu do linky. Místo toho tady píšeš nepodstatné informace o ceně motoru atd.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa marek181818 » 21 Feb 2018, 18:44

Linky su stare XXX rokov idelane do srotu uz.Tie poruchy su odjakziva najviac praveze trpia len tieto dva na celej linky, kedze najviac makaju sa da povedat.Ono co sa tyka aj tych driverov ono tam zvyknu aj iní napr nastrojari a pod nastavovat, pridavaju rychlost a pod potom ako niet sa comu divit.No ale tomu nijak nezabranis.
O opravnenie sa neboj :D
0

clim-ber
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 28 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Rbk

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa clim-ber » 21 Feb 2018, 19:57

Takze to je problem, ze z toho zmykate viac ako to da.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa marek181818 » 21 Feb 2018, 20:32

Nie nie .Toto si nepredstavuj zase nejak tak ze tieto konkretne dva motory co su da sa povedat vedla seba .hybu sa naraz na mechanickom takom posuvaci, ze sa tocia ako vkuse tie motory robia len cykly. Len sa pootacaju. Ino skor im skodi to ze ono donich v kludovom stave ide nejaka stava , proste citit take chvenie a to ich nici aj. Liniek je nejak 16.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa elmoto » 21 Feb 2018, 20:40

Aká je ich aktuálna prevádzková teplota?
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa Drakoush » 21 Feb 2018, 20:51

Aj tu hotovo :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa marek181818 » 21 Feb 2018, 20:56

elmoto : fuu netusim, ale mame ten infra teplomer .No studeny nieje ale zase ani nejak horuci ze sa opalis
Drakoush prosim ??????
0

clim-ber
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 28 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Rbk

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa clim-ber » 21 Feb 2018, 22:52

No ja neviem, opisujes ten problem ako keby si mal 12 rokov ... :) Odfot tu linku a daj sem obrazok situacie pohonu. To by bolo najlepsie.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Feb 2018, 23:48

A ak môžeš aj video 1-2 cyklov ak mozes.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa Drakoush » 22 Feb 2018, 12:58

marek181818 napísal: Drakoush prosim ??????
To nič, ja som si len tak poznačil tému, kde umrela odbornosť :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

clim-ber
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 28 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Rbk

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa clim-ber » 22 Feb 2018, 15:03

Hehehe...
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa Drakoush » 22 Feb 2018, 15:21

Akože chlapi nič v zlom, ale pre toto je prevádzkový údržbár kravina. Prevádzkový údržbár môže meniť trubice vo svetlách a zásuvky na stene.
Zásahy do strojov by mal robiť servisný technik toho stroja. Už druhá strana o ničom - autor ani len nevie, ako to funguje, ale ide meniť motor za iný. To nie je sranda. Je iné meniť motor na páse, ktorý má požiadavku točiť sa a je iné meniť motor na súčasti, kde sa vyžaduje meranie polohy, krútiaceho momentu a ďalších 150 veličín, ktoré CPU potrebuje k tomu, aby bol cyklus dokončený.
A zvlášť ak ide o retrofitting, tu si vyláme zuby aj servisák, čo má ten stroj v malíčku, pretože zrazu mu nesedí enkóder a všetko sa prispôsobuje jedno k druhému, aby to bolo OK.

Z doposiaľ uvedeného poradím najlepšie, ako viem - vyser sa na to. Vidíme, že nemáš ani páru o tom, čo ideš robiť a to je prvý krok k tomu, ako posrať strojné zariadenie - presne ako človek, čo strká paprče do servomeničov a prestavuje krížom krážom parametre, ako si spomenul. Základom takéhoto úkonu je presne ovládať technologický proces do posledného detailu a následne zvoliť nový pohon a dopasovať ho k jestvujúcemu riadeniu. To je absolútny základ...

Dúfam, že som sa Ťa nedotkol, ale viem, o čom hovorím, s podobnými strojmi robím denno denne a každá zmena voči originálu musí byť dobre premyslená. Ja mám aspoň tú výhodu, že sa viem dostať do CPU a upraviť si na zmenu aj riadenie.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Feb 2018, 17:19

marek181818
Drakoush to pekne vystihol a zhrnul.

Preto som sa ta pytal ze ci ta do toho tlaci sef alebo je to tvoja iniciativa. Ak ta len trapi ze to menite prilis casto, tak to nech ta ako udrzbara nerapi. Aspon mate robotu a nebudu sa udrzbari prepustat z dovodu ze je tam malo roboty pre udrzbu.

No ak aj napriek tomu chces v tom pokracovat, tak v tom mozme, ale nepreberame ziadnu zodpovednost ked ti linka "lahne".
My ti tu mozeme radit ako to mozes spravit, ale detaily musis doriesit sam.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa marek181818 » 22 Feb 2018, 17:19

Ja sa len smejem z niektorích odpovedi riesite tu dopredu co prave vy nemate este paru ako je to robene. Ale nic do zasahu PLC tam nieje neriadi to ziadny program tak neviem z akeho dovodu hned usudzujete ze je to nemozne. Tak isto opravnenia atd. Video som tiez dnes nestihol spravit nebolo kedy.snad zajtra.

Vsimol som si poslednom case neviem ci len moje temy su tak , ale proste je nejaka poziadavka napr aj sekcia bazar .Niekto nieco zhana ale vy zacnete klast take otazky ze preco to chces menit, taj to do servisu atd. Kriste preboha ked chcem nieco kupit tak nebudem to davat do servisu .Jeden uzivatel mi napisal tiez SS sukromne ohladne tychto veci .No necudujem sa mu . Zbytocne si myslim ze v danych temach len spamuju niektorí.Neviem ci sa niekomu bude pacit ked sa mu ja budem srat do temy a zacnem tam vypisovat preco to predavas, daj to niekomu do daru, do servisu apod.Len tolko uz ma to zacina stvat aj mna.Tak isto na aku rit riesite ci su nejake opravenia ci mi to sef kazal a pod ??????? hmmm vobec to nesplna zmysel temy.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Feb 2018, 17:48

No sorry,
Ja sa len smejem z niektorích odpovedi riesite tu dopredu co prave vy nemate este paru ako je to robene.
Ja sa zase zacinam smiat teraz z tejto celej temy. Das nam uplne chabe informacie, obrazok neakeho motora (kde je datasheet?), zmeranie prudu ci je motor pretazeny nuku-fuku (vsak naco), odprezentujes sa ako
No ja neviem, opisujes ten problem ako keby si mal 12 rokov ... :)
my ako "ochotni blbci" z toho nicoho informacii snazime ta upozornit na rizika co ta moze cakat a ty sa znas smejes....

EDIT
20Feb19:47
ale PLC to nejak vyhodnoti a otoci danym motorom
22Feb 17:19
PLC tam nieje neriadi to ziadny program tak neviem z akeho dovodu hned usudzujete ze je to nemozne.
Vidis co tu pises? To su tvoje cictaty. Co na toto mam povedat/napisat?
koniec EDIT



Uz to neidem dalej komentovat (neurazil som sa, len som ti to chel dat vediet).
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 22 Feb 2018, 18:01, upravené celkom 2 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa Drakoush » 22 Feb 2018, 17:51

To si robíš srandu... Fajn, tak vecne:

1. Rozdiel medzi nami a Tebou je ten, že Ty si pri stroji a my sa spoliehame len na informácie od Teba. To, či niečo nevieme teda závisí na Tebe a ako to podáš. A doteraz si nevedel rozumne podať nič. Dokonca mi pripadá, že máš problém napísať súvislú vetu a pletieš piate cez deviate. Viď. príklad:
marek181818 napísal:Linky su stare XXX rokov idelane do srotu uz.Tie poruchy su odjakziva najviac praveze trpia len tieto dva na celej linky, kedze najviac makaju sa da povedat.Ono co sa tyka aj tych driverov ono tam zvyknu aj iní napr nastrojari a pod nastavovat, pridavaju rychlost a pod potom ako niet sa comu divit.No ale tomu nijak nezabranis.
Ono hento, ono tamto, samé ono a nedozvedeli sme sa nič podstatné, iba že ono to tam niekto babre do drivera... A presne toto nás nezaujíma. Zaujíma nás riadenie a princíp funkcie.

2. My sme nepovedali, že vymeniť motor je nemožné. Ešte raz si prečítaj môj predposledný príspevok a poriadne! Spomenul som, že musíš ovládať technologický proces, nie že je to nemožné. To tu nikto nenapísal!

3. Mám taký dojem, že Ty si prišiel spýtať sa nás, čo a ako. Našou úlohou je zistiť od Teba čo najviac vecí a ponúknuť optimálne riešenie. Keďže si nám nepovedal nič zmysluplné, začali sme sa pýtať my a tak, ako sme každý uznali za vhodné. Nepleť sem bazár a iné témy... Dostávaš iba také odpovede, aké otázky pokladáš, nikto Ti nenapísal nič zlé, neviem prečo sa paprčíš a osočuješ voči ostatným a porovnávaš to tu s inými témami. Ty si pánom svojej témy, ak má mať hlavu a pätu, tak formuluj aj Ty otázky rozumne. My doma nemáme veštecké gule, ba ani rovnaké linky.

Nieže by si si vážil ochotu pomôcť, Ty to ešte dokonale ofrfleš. Zamysli sa a keď už porovnávaš iné témy, vyber si takú, kde autor vie, čo chce a vie to popísať. VŽDY sa mu dostalo odbornej rady. Než začneš viniť ostatných, pozri sa na seba. A keď máš pocit, že to vieš najlepšie, tak sa nepýtaj... Dopočutia.

Romiadam, ďakujem.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa marek181818 » 22 Feb 2018, 18:16

Len k tomu vseobecne co ste napisali Ano. Je mi jasne ze neviete vsetky info o tom co ako.Napisal som dam sem video a info presnejsie pripadne aj odfotim aktualne karty co to ovladaju. Len neviem preco predbiehate dopredu a zacnete klast otazky , co som napisal .Proste sme mala firma. Robia sa vseliake vylepsovaky.A zase ze by mala nejak stat na dlhsie linka to nie.Proste na take veci si dame pozor .Da sa vsetko dohodnut.Cize mi to pride zbytocne riesit. Cize zacnu sa riesit miesanie jablka z hruskami.Nepodstatne veci.Niekto pride dalsi a zase to predosle , este rozvinie.Ja si rady vazim.Len treba trosku pockat.Pokial nedam info technicke .Ono linky su nieco ako tieto , len taku presnu tam nevidim max len tie 2000ky mame dve ale tam su ine motory inak je to riesene http://www.aisa.com/machinesLT.html
Viac toho na nete nieje .Su to myslim Svajciari. Teda vyrobca.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa alidedko » 22 Feb 2018, 18:19

Nech sa paci. A osadenstvo ti tu vysype hotove riesenie :lol:

Ved ani ty sam nevies, co tam vlastne je, co tam nie je a co ako funguje. Je to "nejaka" linka, "nejaky" motor, ktory bud riadi PLC, alebo ho neriadi PLC, je tam hadam mozno aj nejaky driver, ... :D

Nahovno bude niekomu video krutiaceho sa motora. Nahovno mu bude fotka kariet. To je nieco ako vestenie a uzdravovanie sa po telefone ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa marek181818 » 22 Feb 2018, 18:27

No dalsi o tom to cely cas pisem.Ze niekto pride a zacne rozpisovat ko**tiny v celej teme si doteraz nenapisal ty nic len odrazu musis .Viete co serem fakt na taketo odpovede vidno ze toto forum stoji uz za prd. Zbohom Vsetci ste najmuderjsi zdedili ste mudrosti sveta asi .Este vam to asi nikto nepovedal
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Nahrada za motor

Príspevok od používateľa alidedko » 22 Feb 2018, 18:40

V mene otca, i syna, i ducha svateho. Korunujem ta kralom mantinelov, i na veky vekov AMEN. :lol:
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok