Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Odsp├íjkovanie grafickej karty z notebooku

Odspájkovanie grafickej karty z notebooku

Procesory, grafick├ę karty, mati─Źn├ę dosky, pevn├ę disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Odspájkovanie grafickej karty z notebooku

Odosla┼ąod martinflight » 08 Mar 2018, 22:44

Zdrav├şm.
Rodi─Źia maj├║ notebook cca z roku 2010 HP G72-i3 350M, ATI Radeon HD5470, a klasicky odi┼íla na ┼łom grafick├í karta. Notebook sme dali jedn├ęmu kamar├ítovi ─Źo m├í IT firmu a on n├ím prein┼ítaloval windows tak aby grafick├║ kartu ani nevidel, neviem ako sa mu to podarilo :D.

Teraz be┼ż├ş na integrovanej grafike ale ke─Ć sa za┼ąa┼ż├ş ─Źo i len t├Żm ┼że sa pust├ş video 480p tak do min├║ty sa cel├Ż notebook vypne bez varovania. Notebook som cel├Ż vy─Źistil, CPU, GPU prepastoval. Ventil├ítor takmer okam┼żite po zapnut├ş be┼ż├ş na 100%, teplota CPU je preto do 45┬░C, ale ke─Ć som ho testoval rozobrat├Ż tak na mieste kde je grafika z opa─Źnej strany DPS sa nedal udr┼ża┼ą prst ur─Źite tam je cez 80┬░C.
Teplotu grafiky neviem lebo ju windows nevid├ş. Ke─Ć┼że CPU aj GPU maj├║ spolo─Źn├║ heatpipe, tak mysl├şm ┼że aj pri malom za┼ąa┼żen├ş CPU sa jeho teplo prenesie aj na GPU, t├í sa dostane nad nejak├║ hranicu a cel├Ż notebook sa vypne. Toto odhadujem ako pr├ş─Źinu vypnutia notebooku a ventil├ítora st├íle naplno. Rodi─Źia u┼ż maj├║ stolov├Ż PC, notebook u┼ż je prakticky nepou┼żite─żn├Ż lebo na integrovanej grafike ledva spust├ş video na 480p tak aby to nesekalo :D

Mysl├şte ┼że by som mohol cel├║ grafiku odsp├íjkova┼ą teplovzdu┼íkou, probl├ęm by sa vyrie┼íil a dok├ízal by by┼ą notebook e┼íte prev├ídzky schopn├Ż?
martinflight
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 109
Vek: 20.85
Zalo┼żen├Ż: 30.01.2014

Re: Odspájkovanie grafickej karty z notebooku

Odosla┼ąod denis555 » 08 Mar 2018, 22:53

aku tam mas presne dosku? a samotnou teplovzduskou nedas ten bga chip von.. keby si mal aspon spodny predhrev + teplovzdusku tak by to mohlo ist, alebo naj infrapajku. Ak by si chcel tak ti tu GK vymenim za novu. Mozme sa dohodnut v ss.
denis555
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 319
Vek: 23.23
Zalo┼żen├Ż: 12.12.2011
Paragraf: 22

Odosla┼ąod martinflight » 09 Mar 2018, 07:56

Verziu dosky netu┼í├şm, musel by som ho znovu rozobra┼ą. Nad v├Żmenou grafickej karty zatia─ż neuva┼żujem, len chcem vedie┼ą ─Źi po tom ako tam nebude sa notebook e┼íte rozbehne :D Chcel by som na ┼łom rozbehn├║┼ą BOINC-za┼ąa┼żenie CPU 100% bez toho aby sa vypol.
V ┼íkole by sme mo┼żno mohli ma┼ą teplovzdu┼ín├║ stanicu a asi aj predohrev, musel by som sa profesorov sp├Żta┼ą :lol:
martinflight
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod martinflight » 27 Mar 2018, 18:40

Grafick├║ kartu som v ┼íkole odsp├íjkoval z plo┼í├íku. Musel som pou┼żi┼ą aj predohrev a aj tak to i┼ílo dos┼ą ┼ąa┼żko, po o─Źisten├ş od c├şnu, skratov a zlo┼żen├ş sa notebook nechcel rozbehn├║┼ą ale vybratie a vlo┼żenie RAM modulov pomohlo, asi mali zl├Ż kontakt. Som celkom prekvapen├Ż ┼że sa znovu rozbehol a ide. ─Äakujem za radu s predohrevom :thumbup: :biggrin:
Pr├şlohy
IMG_20180313_1414511.jpg
IMG_20180323_181608.jpg
martinflight
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Daevid » 27 Mar 2018, 19:09

Tak to zhrniem:

Dal si IT odborn├şkovi prein┼ítalova┼ą windows a ten tam nedal driver na dedikovan├║ GPU.
Ty si rozobral notebook aby si ho vy─Źistil a pri skladan├ş si zle zalo┼żil ramku.
Nefunk─Źn├Ż notebook si opravil tak ┼że si nevratne vyp├í─Źil GPU a poriadne osadil RAM.

Chápem to správne?
Daevid
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 48
Zalo┼żen├Ż: 15.11.2007

Odosla┼ąod martinflight » 27 Mar 2018, 19:15

├üno spr├ívne :D U┼ż sa nevyp├şna a ide na integrovan├║ grafiku v CPU :applause:
martinflight
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod boraicho » 27 Mar 2018, 19:39

ale normalne be┼żi,nehreje sa, aj videa idu spusti┼ą v┼íetko ok?
"Aj nevinne vyzeraj├║ca s├║─Źiastka, m├┤┼że by┼ą pr├ş─Źinou nefunk─Źnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
boraicho
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 11795
Vek: 29.99
Zalo┼żen├Ż: 03.02.2007

Odosla┼ąod alidedko » 27 Mar 2018, 20:08

Daevid: pretoze su odbornici a odbornici :D
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3953
Vek: 26.85
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odosla┼ąod martinflight » 27 Mar 2018, 20:19

Hej norm├ílne ide, v┼íetko be┼ż├ş, hreje sa v norme.. pri 100% CPU m├í CPU okolo 50┬░C a hlavne u┼ż sa samovo─żne nevyp├şna. Vide├í ni─Ź moc, spust├ş 720p plynulo, lebo to be┼ż├ş na pomerne starej integrovanej grafike. Na Full HD nem├í monitor :D
martinflight
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod mato3000 » 27 Mar 2018, 20:25

martinflight nap├şsal:.... odsp├íjkoval z plo┼í├íku....

8O ┼íak si ju norm├ílne vyp├í─Źil .... podla m┼ła sme svedkovia tak├ęho mal├ęho z├ízraku. Nabud├║ce, treba pou┼żi┼ą trochu ve─Ź┼íiu teplotu, nejak├Ż g├ęl na letovanie, resp trochu viac vydr┼ża┼ą.
mato3000
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9516
Zalo┼żen├Ż: 04.01.2009

Odosla┼ąod martinflight » 27 Mar 2018, 20:39

Hej viem, predohrev som mal asi na 250┬░C, na viac som nechcel d├íva┼ą kv├┤li plastov├Żm konektorom ─Źo boli naokolo. Teplovzdu┼ín├║ stanicu nemaj├║ v ┼íkole dobr├║, mal som maxim├ílnu teplotu nastaven├║ ale stra┼íne m├ílo to f├║kalo. Nest├şhal som ohrieva┼ą cel├Ż BGA ─Źip naraz tak som ho postupne no┼ż├şkom zdv├şhal po krajoch, ale za─Źal som asi moc skoro lebo na za─Źiatku som videl ako to ide aj s plo┼íkami a cesti─Źkami :D
Nabud├║ce u┼ż si d├ím v├Ą─Ź┼í├ş pozor ke─Ć budem robi┼ą s BGA :D
martinflight
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod kamilko » 28 Mar 2018, 07:34

Bez poriadneho vybavenia sa do takych veci ani nepustaj.
kamilko
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 239
Zalo┼żen├Ż: 21.10.2017

Nasp├Ą┼ą na Hardv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist