Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • NOV├Ł BAZ├üR - prieskum

NOV├Ł BAZ├üR - prieskum

Sekcia ur─Źen├í na predaj

Moderátori: Merak, Moderátori

Ktor├ę rie┼íenie zmeny baz├íru preferujete?

1. zl├║─Źenie v┼íetk├Żch druhov tovaru od jedn├ęho autora do jedn├ęho vl├íkna
18
13%
2. vytvorenie novej formy bazáru
96
72%
3. vyhovuje mi s├║─Źasn├Ż stav
20
15%

Celkov├Ż po─Źet hlasov : 134

Re: NOV├Ł BAZ├üR - prieskum

Odosla┼ąod pajky » 11 Sep 2014, 20:17

Ano mazat, ale aby mal inzerujuci stale pristup k vymazanemu inzeratu s tlacitkom obnovit inzerat, pretoze ak tam ma toho viac, stara sa o to, tak sa vykasle na to to kazde 3 mesiace nanovo nahadzovat.

Ak by to ostalo ako je, tak asi pridat pod 1. Post v prispevku linky na jeho ostatne inzeraty. Povinna cena je blbost, kedze ja tam nahadzem kopu veci a riesit u kazdeho cenu moze byt boj.
Bolo by fayn ak by i neregistrovany uzivatel, ktory si vygogli inzerat mohol inzerenta kontaktovat nejakou formou mimo registracie, kedze myslim ze kopa ludi sa na to radsej vykasle, ako sa registrovat, len aby sa tymto nespamovalo, neviem, v akom je to stave teraz.

Snad vsetko :)
pajky
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 772
Zalo┼żen├Ż: 03.01.2009

Odosla┼ąod Drakoush » 11 Sep 2014, 20:20

psichac nap├şsal:uvediem tam :
100e, cena dohodou.

na inom f├│re kde je cena povinn├í to be┼żne prech├ídza. je tam suma?je.

─îo mysl├ş┼í, pre─Źo zna─Źkov├ę katal├│gy neuv├ídzaj├║ cenu? To je obchodn├Ż ┼ąah, najprv Ti musia svieti┼ą o─Źi, na┼ítuduje┼í si, ak├ę je to dobr├ę, ─Źo to vie a a┼ż potom dost├íva┼í cenu - ke─Ć si nalomen├Ż. Tuto to je to ist├ę, d├ím si dohodou a komunikujem so z├íujemcom, ke─Ć je nalomen├Ż.
Ostatne bazo┼í tam tak├║ kol├│nku m├í. Pre─Źo to tu spr├şsni┼ą tou cenou? Ak o vola─Źo skuto─Źne m├ím z├íujem, nerie┼íim, ┼że nem├í cenu a mus├şm mu p├şsa┼ą.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 8567
Vek: 23.25
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod psichac » 11 Sep 2014, 20:22

je boj nap├şsa┼ą na v┼íetko 5e kus + dohoda?
ja osobne som najsk├┤r :
napr po 3 mesiacoch lock, reps. nejak├ę presunutie niekam (smetisko) z kade by sa dal obnovi┼ą jedn├Żm klikom.
pokial by tam ale ostal napr rok, potom dopre─Ź nave─Źno.
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)
psichac
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5097
Vek: 24.77
Zalo┼żen├Ż: 27.10.2009

Odosla┼ąod marek181818 » 11 Sep 2014, 20:32

Akurat som si spomenul na nasho znameho da1ly http://svetelektro.com/Forum/predam-zo- ... 20656.html on ma fakt xxxx veci, tak ten sa asi pootom zblazni to nahadzovat :D
marek181818
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3019
Vek: 28.87
Zalo┼żen├Ż: 20.03.2013

Odosla┼ąod neznamy » 11 Sep 2014, 20:35

mne je to jedno,hlavne nech je to prehladne a jednoznacne. Nie znenie typu "predam vypinace a 4 ziarovky" od clena s dvoma prispevkami. Za neuplne inzercie navrhujem ihned ban na tyzden a inzerat zmazat.
neznamy

Odosla┼ąod alois » 12 Sep 2014, 03:49

Drakoush nap├şsal:Alois. Pre─Źo si mysl├ş┼í, ┼że je lep┼íie uv├ídza┼ą cenu?

Je to r├Żchlej┼íie pre oslovenie a rozhodovanie sa.

1. Ak nap├ş┼íem "dohodou" znamen├í to, ┼że sa toho chcem ─Źo najr├Żchlej┼íie a za rozumn├║ cenu zbavi┼ą. Alebo som si nezistil, ak├║ to m├í re├ílnu cenu. (Ale nie predajn├║ pred X rokmi so z├írukou!)
2. Ke─Ć nap├ş┼íem cenu 100ÔéČ, tak by malo by┼ą ka┼żd├ęmu jasn├ę, ┼że za 10ÔéČ to po ukec├ívan├ş nebude. Z├íle┼ż├ş to na korektnosti pon├║kaj├║ceho.
3. Ak cenu premr┼ít├şm a nikto sa mi dlh┼íie neozve, tak to bu─Ć ja vyma┼żem /ak trv├ím na cene/ alebo ju zn├ş┼żim a je to nov├í ponuka v tom istom inzer├íte. To m├í ale v├Żznam iba vtedy, ak je "signaliz├ícia" o zmene ceny.

S├║─Źasn├Ż stav:
1. Ve─ża inzer├ítov je tu bez zmeny po cel├Ż ─Źas a nevie┼í identifikova┼ą, ─Źi je to e┼íte aktu├ílne.
2. Pozera┼ą inzer├íty 2 mesiace star├ę ak nie─Źo bez priameho n├ízvu h─żad├í┼í, je dos┼ą ─Źasovo n├íkladn├ę. Ak je tam napr. satelit, tak je to jasn├ę, ale ak je tam " m├┤j ┼íupl├şkov├Ż v├ípredaj", ─Źo to je? Pozer├í┼í 30 fotiek s vecami, ktor├ę nepotrebuje┼í. PRAVIDLO F├ôRA: 4 ) Zad├ívajte v├Żsti┼żne n├ízvy t├ęm. Aspo┼ł tak som to pochopil JA.
3. Odpove─Ć: "m├ím z├íujem, posielam SS" e┼íte neznamen├í predan├ę.

M┼ła osobne do toho ni─Ź nie je, ale do pravidiel f├│ra by ste si mali zakomponova┼ą aj:
1. Typ/skupinu vec├ş, ktor├Ż je tu mo┼żn├ę pon├║ka┼ą, nako─żko to nikde nefiguruje. Potom je ─Źlovek upozornen├Ż, ┼że to sem nepatr├ş. O.K.
2. Nako─żko Bazo┼í, Baz├ír, Foxon a in├ę f├│ra a in├ę inzertn├ę Weby s├║ monitorovan├ę ur─Źitou z├íujmovou skupinou, nesta─Ź├ş sa di┼ítancova┼ą od ─Źl├ínku. Treba ma┼ą aspo┼ł pozn├ímku o leg├ílnosti tovaru. Aj ke─Ć tu sa t.─Ź. ni─Ź tak├ę nepon├║ka. Niektor├Żch vytrval├Żch inzerentov z Bazo┼ía u┼ż nav┼ít├şvili...
alois

Odosla┼ąod mac26 » 18 Sep 2014, 20:57

mazanie by som skor riesil sposobom mazat 3 mesiace od posledneho postu\zmeny
mac26
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 979
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2010

Odosla┼ąod troodon » 18 Sep 2014, 22:21

1. velkym prinosom by bola moznost zmazat inzerat autorom inzeratu aj ked su v teme uz prispevky od dalsich uzivatelov - odbremenit moderatorov, hodnotenie spolahlivosti kupuj├║cich a predavajucich cez karmu alebo zvlast karmu len pre obchod.
Casovo obmedzenea zivotnost inzeratu pokial napr├şklad nebola vykonana zmena alebo sa nepridal dalsi post k teme, napr├şklad 2 mesiace.

2 . udavat cenu ako povinny udaj je podla mna zbytocne - budu ceny vsetko od 1e a vybavene, co si kto pomohol, nikto nic. Proste predavajuci ak chce rychlo predat si musi uvedomit ze ako dobre fotky aj udana cena zvysuje sancu predat dany tovar. Z druhej strany potencialny kupujuci ktory ma ozaj zaujem o dany tovar a potrebuje ho tak bez problemov napise svoj navrh ceny alebo sa dohodne cez SS, na 95% ludia co vypytuju cenu tak len spekuluju a vazny zaujem nemaju iba v pripade ze by to bola extra nizka cena, potom skreckuju.

3. Inzeraty by mali pridavat uzivatelia ktory maju aspon par prispevkov nech sa filtruju xindli co len sa registruju na rozne fora kv├┤li spekulaciam, zaroven kto nema vyplnene bydlisko alebo tam ma hluposti by nemal mat pravo vytvorit inzerat ako predavajuci.
troodon
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 510
Vek: 38.48
Zalo┼żen├Ż: 04.11.2010

Odosla┼ąod lezgy » 22 Sep 2014, 06:07

otazka je nakolko to chcete mat seriozne a bezpecne

1, hlavny a prvy do je obchod cez SS obmedzit, nebrat zodpovednost za odrb kupujuceho a tym padom primarany postih predajcu - fidbek ale toto tu uz je...akurat vysvietit poriadne:) slovak je nepoucitelny

k povinnej cene za inzeraty by som dal asi tolko
vlastne dlhorocne skusenosti ....nemam cenu, ....zle, mam este horsie
kompromis bude asi povinne uviest aspon pribliznu ale dat to ako povinnost ak ratate rozelit kupa predaj informujem
mozno aj kolonkou suma pevna, suma a dohoda

co sa tyka mazania inzeratov...mazat by sa automaticky mohli hoc aj po case ked sa potvrdi deal oboma stranami ale mazat by to user asi nemal....a menit asi len po zadani prvej odpovede, predidete tym spekulaciam a zmenam podmienok a navyse to scasti odrad spekulantov a podobne zivly otazka asi na kapacitu servera

co sa tyka dlzky inzeratu automaticke zamknutie temy po mesiaci neaktivity a nasledne jeho zmazanie po 2mesiacoch by asi problem s trashom vyrieslo

overenie uzivatela po x prispvekoch vstupu do bazaru bude asi blbost kedze niekto chce vec iba predat, kvoli tomu to asi spamovat nebude
ci mu to za to stoji je za uvazenia

otazka ale je...ci to budete stihat spravovat a co za to, lebo slovak vam za toto platit upovacky nebude
V6 Duratec a manzelka :)
lezgy
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 301
Zalo┼żen├Ż: 17.03.2010

Odosla┼ąod maher » 27 Okt 2014, 19:55

Drakoush nap├şsal:─îo mysl├ş┼í, pre─Źo zna─Źkov├ę katal├│gy neuv├ídzaj├║ cenu? To je obchodn├Ż ┼ąah, najprv Ti musia svieti┼ą o─Źi, na┼ítuduje┼í si, ak├ę je to dobr├ę, ─Źo to vie a a┼ż potom dost├íva┼í cenu - ke─Ć si nalomen├Ż. Tuto to je to ist├ę, d├ím si dohodou a komunikujem so z├íujemcom, ke─Ć je nalomen├Ż.
Ostatne bazo┼í tam tak├║ kol├│nku m├í. Pre─Źo to tu spr├şsni┼ą tou cenou? Ak o vola─Źo skuto─Źne m├ím z├íujem, nerie┼íim, ┼że nem├í cenu a mus├şm mu p├şsa┼ą.

spotrebite─żsk├ę pr├íva by mali by┼ą v├Ą─Ź┼íie ako predajcov(pod─ża z├íkonov SR), alebo tu chcete zav├ídza┼ą m├│resy obchodn├Żch re┼ąazcov?
cena by tam jednozna─Źne mala by┼ą, pr├şpadne s pozn├ímkou ceny dohodou
maher
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 462
Zalo┼żen├Ż: 10.09.2008

Odosla┼ąod kubo150 » 27 Okt 2014, 21:32

Ur─Źite bu─Ć automaticky, alebo ru─Źne, nie mo┼żno maza┼ą, ale presun├║┼ą niekam, kde sa k tomu dostane len zakladatel, resp len registrovan├Ż pou┼ż├şvatel. Proste tak aby to napr google nena┼íiel. Aby mi potom google nevyhadzoval aj star├ę a neplatn├ę inzer├íty napr├şklad.

A t├í cena..., dal by som pravidlo, ┼że prim├írne je nutn├ę aby tam cena bola, ale len pri ┼ípecifickom tovare by nemusela by┼ą. Alebo ak pred├ívaj├║ci silou mocou nechce uvies┼ą cenu, mala by tam povinne by┼ą cena ktor├║ nepodlezie ani keby sa ─Źo dialo, jednoducho minim├ílna suma ktor├í by pri tovare musela by┼ą uveden├í a potom popr├şpade pozn├ímka ┼że dohoda.

Rie┼íenie bez ceny je dobr├ę akur├íd tak pre ┼ípekulantov, a naozaj, 99% obchodov (─Źi sa bude/nebude realizova┼ą) sa odv├şja od ceny a aj si treba v┼íimn├║┼ą, ┼że hne─Ć ako prv├Ż pr├şspevok v t├ęme je v┼żdy cena, a ak nieje uveden├ę bydlisko, tak cena je hne─Ć nasleduj├║ci dotaz....

Naozaj, neuveden├í cena je d├┤vodom pre zbyto─Źn├ę debaty, a uplne najrad┼íej m├ím ke─Ć pred├ívaj├║ci nechce cenu poveda┼ą ani potom ─Źo sa ho na to sp├Żtaj├║ a okolkuje preto┼że je vychcan├Ż ako v┼íeraj┼íia mo─Źovka. ─Äalej sa t├Żm pred├ívaj├║ci zbav├ş ve─Ź┼íiny tr├ípnych n├ívrhov ┼że d├ím za to tolko a tolko pri tom to m├í cenu minim├ílne 2x tak├║, ─Źo je zase reaguj├║ci ┼ípekulant v ktorom to vzbudzuje marn├║ n├ídej a obom sp├┤sob├ş len stratu ─Źasu.

V pr├şpade ┼że k nie─Źomu naozaj nevie cenu by bolo povinn├ę nap├şsa┼ą, ohodno┼ąte.
Som ten ktor├Ż to vykon├í.
Moje slovo:
Never├şm na n├íhody,
N├íhoda je len jedn├Żm, alebo skupinou ─żud├ş nepochopen├í realita
kubo150
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3253
Vek: 27.34
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod mmarekk » 22 M├íj 2015, 13:35

ja by som bol aj za to aby sa dalo filtrovat na zaklade miesta, ako je napr na bazosi ze si zvolim PSC a okruh km, nechcem platit postu a ked nehladam nic konkretne len pozeram v mojom okloli - az potom ma nieco zaujme a aj kvoli osobnemu jednaniu.
dakujem
mmarekk
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 21
Vek: 35.66
Zalo┼żen├Ż: 01.04.2009

Odosla┼ąod pavolbalik » 12 Sep 2015, 18:35

A ─Źo takto spravi┼ą napr├şklad hlavn├ę t├ęmy pred├ím k├║pim at─Ć. A podkateg├│rie s├║─Źiastky na sp├íjkovanie, transform├ítory, n├íradie, tv, zosilova─Źe at─Ć len my┼ílienka :pain: A ten ─Źo nie─Źo chce preda┼ą alebo k├║pi┼ą tak nav┼ít├şvi konkr├ętnu podkateg├│riu a nemus├ş pozera┼ą medzi v┼íetk├Żmi inzeratmi a h─żada┼ą medzi t├Żm o ─Źo m├í vlastne z├íujem.
pavolbalik
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 22
Zalo┼żen├Ż: 09.11.2012

Odosla┼ąod dsaas » 04 Aug 2016, 19:59

skor si myslim ze cesta je ako na inych forach kde je jeden bazar jeden topic a tam je vsetko K: P: A: I: D: ale to by sa muselo striktne dodrziavat. a musel by to niekto konktrolovat napr. to co predavam hoci v skratke dat do nazvu vlakna ziaden "predam mix veci" "predam veci zo suflika" atd. povinne napr. bydlisko. aby som vedel ci to mozem zriesit "hned" alebo kaslem nato lebo to musim riesim postou. a urcite nie riesenie obmedzenia ze uzivatel musi mat niekolko prispevkou aby mohol ist pisat do bazaru to by tu bolo 100x krat viac spamu ako teraz.. sam som toho prikladom (pocet prispevkou). velmi to tu nesledujem ale ked nieco v elektronike hladam tak tu pridem a hladam/pytam sa
dsaas
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 37
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2013

Odosla┼ąod platon.rado » 04 Aug 2016, 21:42

Vie┼í ┼że je to ro─Źn├í t├ęma ???
Najlep┼íie repros├║stavy nie s├║ tie,ktor├ę n├ím najviac daj├║,ale tie ktor├ę n├ím najmenej stratia.
platon.rado
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 4678
Vek: 41.73
Zalo┼żen├Ż: 20.02.2008

Odosla┼ąod dsaas » 05 Aug 2016, 10:08

no to som si veru nevsimol bol uz vecer a v praci vzdy mam nejaky takyto fail na internete ze si neico neprecitam.
no dobre nic to nemeni na tom ze ako to skoncilo?
dsaas
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 37
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2013

Odosla┼ąod marek181818 » 05 Aug 2016, 10:40

Ako nic v zlom , osobne som zato aby bolo nieco nove.Len tato tema vznikla 11 Sep 2014 no nove neni nic.Okrem uprav , pridavanie fotiek co je pre mna +
marek181818
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3019
Vek: 28.87
Zalo┼żen├Ż: 20.03.2013

Odosla┼ąod 1lubos1 » 11 Mar 2018, 23:45

Aj ja by som sa pridal so suhlasom, aj kvoli prehladnosti,povinnost uvadzat cenu v interate. Ak je cena nezaujimava, usetri to cas, peniaze (kontaktovanie inzerenta, ci uz pisomne alebo telefonicky). Ak predavajuci ma umysel dat rozumnu zlavu za predavany tovar, tak ju da z uvedenej ceny. Ak predavajuci ma jasnu predstavu o cene, je skoda zjednavat, priam je predpoklad, ze sa dosiahne opacny efekt. Bratia cesi maju taktiez na forach povinnost uvadzat cenu. Tolko za mna.
1lubos1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 101
Zalo┼żen├Ż: 07.12.2012

Odosla┼ąod AEdison » 12 Mar 2018, 00:29

platon.rado nap├şsal:Vie┼í ┼że je to ro─Źn├í t├ęma ???

Hist├│ria sa opakuje. :lol:
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1027
Vek: 23.25
Zalo┼żen├Ż: 13.07.2009

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Pred├ím

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist