Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Ktora spajkovacka je vyhodnejsia ?

Ktora spajkovacka je vyhodnejsia ?

Sp├íjky, ods├íva─Źky; Klie┼íte, skrutkova─Źe; Mer├íky, Gener├ítory; ─îistenie, leptanie; V┼Ľta─Źky, fr├ęzy; Pom├┤cky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Ktora spajkovacka je vyhodnejsia ?

Odosla┼ąod Martinelectronic » 12 Mar 2018, 16:45

Zdrav├şm, chcel by som sa op├Żta┼ą ,ktor├í sp├íjkova─Źka je kvalitnej┼íia a vyhodnej┼íia na sp├íjkovanie klasick├Żch aj SMD s├║─Źiastok.Neviem sa rozhodn├║┼ą ,ktor├║ si mam kupi┼ą lebo niektor├ş hovoria ze je lep┼íia trafospajkovacka a niektor├ş ┼że mikrospajkovacka.

https://www.dtelektronik.sk/kategoria/d ... 30-v-58-w/

https://www.sos.sk/products/no-name/etp ... cial-47424

─Äakujem za odpovede :D
Martinelectronic
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 11
Zalo┼żen├Ż: 15.02.2018

Re: Ktora spajkovacka je vyhodnejsia ?

Odosla┼ąod misocko » 12 Mar 2018, 16:56

profici ti urcite poradia mikropajku , ja som za trafopajku (mam sice aj pochybnu mikropajku ale pouzivam ju malo asi vzhladom na to ze u mna prevlada silovina).
ak sa rozhodnes pre trafopajku, tak pozor na uchytenie hrotu , ber iba klasicke na skrutky z boku, tie bajonetove a kadejake speci uchyty su pekne na figu (neschopne)
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2624
Vek: 41.9
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod AnoNym1337 » 12 Mar 2018, 17:51

ke─Ć SMD tak jedine microp├íjku
m├ím t├║to a na be┼żn├ę sp├íjkovanie to sta─Ź├ş dokonca to zvl├ídne aj v├Ą─Ź┼íie k├íble kyselina+dobr├Ż c├şn a zaletoval som st├Żm nap├íjac├ş k├íbel na autozosil┼łova─Ź a ver tomu ┼że do bud├║cna m├í┼í pokoj. mal som aj tak├║ ─Źo si poslal za t├Żch 18ÔéČ ale je hrozn├í... hrozne tvrd├Ż k├íbel nadstavenie teploty to nem├í to je iba regul├ícia v├Żkonu a hrozn├ę hroty

https://www.tipa.sk/sk/spajkovacia-stan ... 0/d-83312/
AnoNym1337
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 197
Vek: 18.95
Zalo┼żen├Ż: 02.06.2016

Odosla┼ąod jezevec » 12 Mar 2018, 18:56

Bude┼í pot┼Öebovat jak trafop├íjku tak mikrop├íjku. Trafop├íjku doporu─Źuji jedin─Ť Lidokov. O─Źka nekupuji, ale d─Ťl├ím si z 2,5mm2 m─Ťd─Ťn├ęho dr├ítu (trafop├íjku pou┼ż├şv├ím hlavn─Ť tam, kde mikrop├íjka nest├şh├í. Pou┼ż├şvej jen olovnat├Ż c├şn.
AnoNym1337 nap├şsal:... dokonca to zvl├ídne aj v├Ą─Ź┼íie k├íble kyselina+dobr├Ż c├şn a zaletoval som st├Żm nap├íjac├ş k├íbel na autozosil┼łova─Ź...

Kyselina se v elektronice nepou┼ż├şv├í..!!!, nejsme klemp├ş┼Öi a bez d┼»kladn├ęho oplachu a neutralizace ti zni─Ź├ş DPS.
jezevec
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 787
Zalo┼żen├Ż: 22.08.2008

Odosla┼ąod alidedko » 12 Mar 2018, 19:15

jezevec nap├şsal:Pou┼ż├şvej jen olovnat├Ż c├şn.

A hlavne s tavidlom! Dobre tavidlo vo vhodnom mnozstve.
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3822
Vek: 26.62
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odosla┼ąod Washu » 12 Mar 2018, 20:07

jezevec nap├şsal:Kyselina se v elektronice nepou┼ż├şv├í..!!!, nejsme klemp├ş┼Öi a bez d┼»kladn├ęho oplachu a neutralizace ti zni─Ź├ş DPS.

Budem trocha hnidobich, schvalne co je asi ta kolofonia :P
Ale inak mas pravdu vysoko agresivne tavidla pre klampiarov do elektroniky naozaj nepatria.

PS: Skus pozriet https://www.aliexpress.com/store/148611 ... 6300VsrVdq
alebo podobne cinske klony, urcite to bude lepsie ako ta co si si vybral.
Ak ale nechces hracku ale slusny pracovny nastroj tak potom v inej teme sa to uz rozoberalo vtedy JBC, Weller, Ersa, OKI Metcal...
To uz je ale radovo ina cenova kategoria.
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)
Washu
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 4521
Vek: -2003.53
Zalo┼żen├Ż: 15.04.2010

Odosla┼ąod jezevec » 12 Mar 2018, 20:57

"Budem trocha hnidobich, schvalne co je asi ta kolofonia"
Kalafuna je sice sm─Ťs slab├Żch org. kyselin, ale je aktivn├ş a┼ż po zah┼Ö├ít├ş na cca 200┬░C.
jezevec
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod amater63 » 12 Mar 2018, 21:26

Jo kalafuna je ┼żivot.Ne ┼że s n├ş d├í p├íjet,pou┼ż├şvala se taky rozpu┼ít─Ťn├í v lihu ( tol..nu,,) d├ívala lak na DPS,-ochrana byla proti korozi ( dom├íc├ş klima ) a na druh├ę stran─Ť-pokud jsi cht─Ťl n─Ťco vym─Ťnit nebyl probl├ęm.A kyselina je fakt pro klemp├ş┼Öe . :?:
amater63
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1952
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

Odosla┼ąod AnoNym1337 » 12 Mar 2018, 22:19

jezevec nap├şsal:Bude┼í pot┼Öebovat jak trafop├íjku tak mikrop├íjku. Trafop├íjku doporu─Źuji jedin─Ť Lidokov. O─Źka nekupuji, ale d─Ťl├ím si z 2,5mm2 m─Ťd─Ťn├ęho dr├ítu (trafop├íjku pou┼ż├şv├ím hlavn─Ť tam, kde mikrop├íjka nest├şh├í. Pou┼ż├şvej jen olovnat├Ż c├şn.
AnoNym1337 nap├şsal:... dokonca to zvl├ídne aj v├Ą─Ź┼íie k├íble kyselina+dobr├Ż c├şn a zaletoval som st├Żm nap├íjac├ş k├íbel na autozosil┼łova─Ź...

Kyselina se v elektronice nepou┼ż├şv├í..!!!, nejsme klemp├ş┼Öi a bez d┼»kladn├ęho oplachu a neutralizace ti zni─Ź├ş DPS.

JA VIEM mal som namysli hrub├Ż kabel ako je 5mm+ lebo tam ti moc ─Źisto c├şn nepom├┤┼że a tam ti nem├í ─Źo zni─Źi┼ą ako myslel som poc├şnovanie hrub├ęho k├íbla
AnoNym1337
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod jezevec » 12 Mar 2018, 22:31

Ani tam ne, kyselina navzl├şn├í po vl├íknech kabelu a za n─Ťjak├Ż ─Źas vykvete. Pou┼ż├şv├í se p├íjec├ş kapalina. Zapome┼ł na kyselinu.
jezevec
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod AnoNym1337 » 12 Mar 2018, 22:33

Ok tak to som nevedel ┼że to po┼íkod├ş aj k├íbel
AnoNym1337
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod amater63 » 12 Mar 2018, 22:42

Tak,tak vzl├şn├í a hlavn─Ť to odnesou mech. prvky jako tla─Ź├ştka vyp..,,,Jezevec m├í 100 sto procent pravdu.Vzl├şn├ín├ş po vodi─Ź├şch kdo nepoznal-neuv─Ť┼Ö├ş. :thanks:
amater63
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1952
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

Odosla┼ąod AnoNym1337 » 13 Mar 2018, 10:19

tak z ak├ęho pomocn├ęho letovacieho ─Źuda nevznik├í bordel na Dps a pod ? by som si to zaobstaral
AnoNym1337
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod dropadred » 17 Sep 2018, 12:22

jezevec nap├şsal:Bude┼í pot┼Öebovat jak trafop├íjku tak mikrop├íjku. Trafop├íjku doporu─Źuji jedin─Ť Lidokov. O─Źka nekupuji, ale d─Ťl├ím si z 2,5mm2 m─Ťd─Ťn├ęho dr├ítu (trafop├íjku pou┼ż├şv├ím hlavn─Ť tam, kde mikrop├íjka nest├şh├í. Pou┼ż├şvej jen olovnat├Ż c├şn.

P├íjkujem v podstate k├íble a konektory, m├ím mikrosp├íjku (t├║to stanicu), no nebav├ş ma to st├íl├ę ─Źakanie, tristo komponentov, ktor├ę takto potrebujem (stanicu, pero a dr┼żiak).

Padol tip na Lidokov trafopájku,
https://www.elektrohadrava.cz/index.php ... RP2-73-100
je to lacn├ę, ot├ízka hrotov sa vyrie┼íi v podstate sama, nehovoriac aj o LEDke na prisvietenie...je ju mo┼żn├ę takto vyu┼żi┼ą pre moje veci, ─Źi to generuje privysok├ę teploty?

Ak ├íno, tak odpor├║─Źate dan├║ Lidokov? T├í cena je ├║plne v pohode, nem├ím probl├ęm da┼ą to─żko pe┼łaz├ş (nejak├Żch 34ÔéČ aj s dopravou). ─îi je e┼íte nie─Źo, ─Źo stoj├ş za ├║vahu?
dropadred
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 10
Zalo┼żen├Ż: 08.08.2015

Odosla┼ąod Milos66 » 17 Sep 2018, 15:02

Sk├┤r asi t├║to klasiku: https://www.dtelektronik.sk/kategoria/d ... kou-etp-3/
dropadred nap├şsal:P├íjkujem v podstate k├íble a konektory, m├ím mikrosp├íjku (t├║to stanicu), no nebav├ş ma to st├íl├ę ─Źakanie, tristo komponentov, ktor├ę takto potrebujem (stanicu, pero a dr┼żiak).

A na ─Źo st├íle ─Źak├í┼í pri tej stani─Źke?

dropadred nap├şsal:nehovoriac aj o LEDke na prisvietenie

Je tam klasick├í ┼żiarovka. O LEDke tam nie je ni─Ź p├şsan├ę.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3621
Vek: 52.23
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod dropadred » 18 Sep 2018, 12:10

Ve─żmi dlho sa nahrieva, nastav├şm teplotu na nejak├Żch 230┬░C a ─Źak├ím aj 3 min├║ty, k├Żm to je schopn├ę roztavi┼ą 60/40 c├şn. Mus├şm to potom rie┼íi┼ą klasicky pridan├şm teploty a potom ubran├şm, no ale potom je ot├ízka ako spo─żahlivo pracuje termostat a podobne...

─îo sa t├Żka tej linkovanej, tak rozdiel medzi
https://www.tipa.sk/sk/trafopajka-etp-4 ... /d-159279/
https://www.tipa.sk/sk/trafopajka-etp-i ... /d-159284/
https://www.tipa.sk/sk/trafopajka-etp-5 ... /d-159288/
je predpoklad├ím v r├Żchlosti na┼żhavenia, ┼że?
dropadred
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Milos66 » 18 Sep 2018, 14:48

Svoj├şm sp├┤sobom ├íno. Je to r├Żchlos┼ą akou sa ti nahreje ten hrot, ale nie to a┼ż tak pravda. rozdiel bude v zolmkoch sek├║nd. Sk├┤r ide o to ako dok├í┼że dr┼ża┼ą teplotu tej smy─Źky pri sp├íjkovan├ş hrub┼í├şch v├Żvodou a hlavne k├íblov a konektorov. Na be┼żn├║ pr├ícu 100W ├║ple sta─Ź├ş. Aj to dok├í┼że v neodborn├Żch ruk├ích odp├íli┼ą ve─ża s├║─Źiastok.

─îo sa t├Żka tej stani─Źky. Tu┼í├şm je to 30W v├Żkonu a to je naozaj prabiedne m├ílo. A ner├ítaj s t├Żm, ┼że to m├í nejak├Ż termostat, alebo nejak├ę tepeln├ę ─Źidlo. Je tam vo vn├║tri asi len trafko a riadi to asi triak. Ni─Ź in├ę tam nebude.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod dropadred » 18 Sep 2018, 16:55

Rozumiem, p├Żtal som sa aj kv├┤li tomu, lebo t├í 75W je jedin├í ako tak cite─żne lacnej┼íia, 100W a 125W je s rozdielom len nieko─żk├Żch centov.
dropadred
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Dolfi » 18 Sep 2018, 17:21

Pokia─ż nechce┼í "letova┼ą r├şny", tak 75 W trafop├íjka bohate sta─Ź├ş. Dokonca, ak si d├í┼í trochu ten┼í├ş a dlh┼í├ş dr├┤t, zasp├íjkuje┼í s t├Żm (takmer) v┼íetko.
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9857
Vek: 65.79
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2008

Odosla┼ąod Milos66 » 18 Sep 2018, 18:56

Pravda.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na N├íradie, sp├íjkovacia a meracia technika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist