Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Posuvna brana svojpomocne

Posuvna brana svojpomocne

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Posuvna brana svojpomocne

Odosla┼ąod Mego » 14 Mar 2018, 10:54

Ma tu niekto skusenosti s posuvnymi branami? Nasiel som nejake stranky kde predavaju komponenty a vrhol by som sa do toho. Kolko to tak vyjde taka 2m brana? Alebo si to dam zrobit na kluc, len raz som si uz dal robit cenovu ponuku a zasmial som sa na sume 1600ÔéČ
Som sk├┤r fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ┼ąa nijak├ę ne┼í┼ąastie
a k tvojmu stanu sa nepribl├ş┼żi pohroma.
Lebo svojim anjelom d├í pr├şkaz o tebe,
aby ┼ąa chr├ínili na tvojich cest├ích.
Na ruk├ích ┼ąa bud├║ nies┼ą,
aby si si neuderil nohu o kame┼ł
Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 675
Vek: 25.48
Zalo┼żen├Ż: 07.09.2016

Re: Posuvna brana svojpomocne

Odosla┼ąod otep69 » 14 Mar 2018, 13:01

Par rokov dozadu som sa tym zapodieval.
Cena zavisi od vela veci napr.
aka to ma byt brana: samonosna, na kolieckach)
rozmery: vyska, dlzka (aspon my sme to pocitali podla m2)
material brany: antikor, ocel, hlinnik
vypln brany: kovana vypln, vypln z "kovanych" polotovarov, plech, lamely, tahokov, lexan, atd
osetrenie materialu: ziarove zinkovanie
povrchova uprava: obycajny nater, vypalovana praskova farba, atd
a v neposlednom rade aj ci bude s pohonom, uzamykatelna a podobne "drobnosti".

Nie je to tazke vyrobit len musis mat nejake to technicke zazemie, cas a chut do roboty.
Ale ak si dobre pamatam jedno z tvojich vlakien bolo o zvarani rebrika, ak nemas jasno vo zvarani (zvaranim myslim trvale spojenie dvoch kovov a nielen zasoplenie) tak sa do toho ani nepustaj je to mrhanie materialom.
Te┼í├ş ma Peter.
F*ck me I am Famous ...
─îo nejde silou, p├┤jde silou e┼íte v├Ą─Ź┼íou.
otep69
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 186
Vek: 30.09
Zalo┼żen├Ż: 31.10.2008

Odosla┼ąod t-pack25 » 14 Mar 2018, 13:40

Cca 3 roky dozadu sme takto robili branu u nas doma. Samonosna, 4m, na ovladanie. Par vecerov stravenych nastudovanim si veci a premyslenim, ako umiestnit komponenty (my sme uz branu mali, takze sme to museli "osadit" do existujuceho plota a navyse bolo tam par priestorovych komplikacii - plynomer, el. stlp. Ak robis na "zelenej luke", mas to lahsie). Ak chces mozem poslat e-shop, z ktoreho som objednaval komponenty, maju tam aj dost vysvetlujucich materialov.
Ako odznelo vyssie, cenu tazko povedat, ked si neuviedol viac informacii.
cpu intel c2q9550, 2.83GHz @ 3.00 GHz gpu asus eah4890 hdti 1GD5 1Gb ddr5 pcx zakl.doska asus p5q e HDD samsung 1Tb sata2 32Mb [b:48e6c018
t-pack25
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 122
Vek: 26.52
Zalo┼żen├Ż: 09.05.2010

Odosla┼ąod Drakoush » 14 Mar 2018, 13:46

Zavolaj si na to zv├íra─Źa a elektrik├íra, to nem├í┼í ─Źo robi┼ą s├ím :D
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 8567
Vek: 23.25
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod Loloone » 14 Mar 2018, 14:05

ja mam 2ks supacie brany na kolieskach (bez pohonu) pozinkovana ocel, nosne profil

Obrázok

Obrázok

vyplne - pozink plech 1.5mm, nasrobovany

zvaral mi to kamos, ziarovu zinkovnu mame rovno v Seredi, kolieska + vrchne vedenie + kolajnicu, vsetko som kupoval hotove v zeleziarstve, z vnutra jednoduche madlo + zamok z fabkou, L profil do ktoreho dosada zamok, nejake hmozdiny...

cena:
tazko odhadnut lebo mi k tomu robil aj cca 15m vyplne do betonoveho plota a vstupnu branku (P profil, vypln - tahokov) + nejake drobnosti ako dvierka a bednu na plynove hodiny...

material + robota - 3500ÔéČ za vsetko + pozinkovanie som ma vybavene za 50cent./kg to uz si nepamatam presne kolko to bolo, je to 3 roky
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp
Loloone
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1351
Vek: 46.18
Zalo┼żen├Ż: 29.08.2010

Odosla┼ąod Mego » 14 Mar 2018, 14:35

t-pack25 nap├şsal:Cca 3 roky dozadu sme takto robili branu u nas doma. Samonosna, 4m, na ovladanie. Par vecerov stravenych nastudovanim si veci a premyslenim, ako umiestnit komponenty (my sme uz branu mali, takze sme to museli "osadit" do existujuceho plota a navyse bolo tam par priestorovych komplikacii - plynomer, el. stlp. Ak robis na "zelenej luke", mas to lahsie). Ak chces mozem poslat e-shop, z ktoreho som objednaval komponenty, maju tam aj dost vysvetlujucich materialov.
Ako odznelo vyssie, cenu tazko povedat, ked si neuviedol viac informacii.

Skus dat ten shop. Ja potrebujem iba branu akoze to kovove one. Nic viac mi na to netreba. Plot bude pravdepodobne betonovany so stlpikmi a pomedzi to drevo. Este to nemam uplne vymyslene. Takze aj na branu pojdu dosky. Ide mi o to, aby bola cena co najnizsia. Ci na koleckach, alebo samonosna, to mi je v podstate jedno. Dokonca aj keby neposuvna bola lacnejsia, tak by som do nej siel este radsej

Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Milos66 » 14 Mar 2018, 15:32

Chod do Polska. Tam zozenies najlacnesie.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3622
Vek: 52.23
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod elmoto » 14 Mar 2018, 15:40

Ja idem rie┼íi┼ą teleskopick├║ dvojdielnu na ┼í├şrku otvoru 4m. Firma mi to nacenila na 5500eur tak som ich poslal do riti. Samonosn├║ nezmest├şm ved─ża 3m je br├ínka. Tieto oby─Źajn├ę m├í┼í pln├Ż internet firiem. Probl├ęm ale bude ┼że sme na slovensku a 90% t├Żch firiem to sprav├ş tak, ┼że m├í┼í s toho nervy na cel├Ż ┼żivot.
nie som tu
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2908
Vek: 38.95
Zalo┼żen├Ż: 15.08.2011

Odosla┼ąod magic_touch » 14 Mar 2018, 15:56

Ak si sikovny, za den je to hotove, nic zlozite to nie je.
Ja som robil posuvnu branu, 80x40 jakl nastojato ako ram, vystuzene uhlopriecne, na tom perodrazka lazurovana. Ja som si do toho este spravil malu branicku. Ten material dokopy stal mozno 3 stovky, naozaj sa nepamatam, ale bola to zlomkova cena toho, co by si zaplatil niekomu na kluc.
Jedine, co som kupil specialne na to: kolajnica, dve kolieska na nu, horne vedenie a doraz
Vsetko najdes tu: http://www.polotovary.sk/prislusenstvo_ ... branN.html
(nie, nie je to reklama, ani nie som nijako zainteresovany)A ak sa rozhodnes na motorizaciu, v tom obchode najdes aj segmenty na ozubenie.
magic_touch
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 193
Vek: 39.08
Zalo┼żen├Ż: 21.01.2008
Paragraf: 23

Odosla┼ąod Milos66 » 14 Mar 2018, 16:50

elmoto nap├şsal:Probl├ęm ale bude ┼że sme na slovensku a 90% t├Żch firiem to sprav├ş tak,

ze to nakupi v Polsku a pride ti to namontovat s 500% marzou. Presne ako moje kovane balkony.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3622
Vek: 52.23
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod sbf » 14 Mar 2018, 17:29

Ak to chces co najlacnejsue to si zosrobuj z dosiek, na ne nasrobuj pant a druhy koniec hmozdinkami na betonovy murik
sbf
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 309
Zalo┼żen├Ż: 28.08.2009

Odosla┼ąod Mego » 14 Mar 2018, 20:33

Samozrejme mi ide o to, aby br├ína bola elektrick├í a s dialkov├Żm ovl├ídan├şm. Ni─Ź in├ę mi tam netreba. ┼Żiadne ─Ź├şseln├şky, ani majaky blikajuce a podobne pakariny. Tak┼że kon┼ítrukcia, ko─żajnica, motor. Dia─żkove. Budem sa musie┼ą na to bli┼ż┼íie pozrie┼ą a z├şska┼ą nejak├ę info.
Zn├ímemu som zap├íjal gara┼żov├║ br├ínu, i┼ílo tam klasicky 230V do z├ísuvky a vn├║tri bol toroid na 24V. Predpoklad├ím, ┼że nie─Źo podobn├ę bude aj v pr├şpade posuvnej br├íny?

E┼íte som niekde videl aj motorov├║ br├ínu, ─Źo sa otv├írala do priestoru. To by bolo pre m┼ła v├Żhodnej┼íie, inak mus├şm da┼ą br├íni─Źku na vch├ídzanie ─żud├ş na opa─Źn├║ stranu (alebo ju integrova┼ą do ve─żkej br├íny, ─Źo tie┼ż nie je ├║plne na prd n├ípad). Len toto som videl za ┼żivot raz a netu┼í├şm ani ako sa k tomu dogoogli┼ą.

Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Najgel » 14 Mar 2018, 21:36

Ke─Ć neodpisujem tak tu nie som, alebo som a neodpisujem :D

MPLAB & PIC
Tevo Tarantula 3D
Pon├║kam 3D tla─Ź.

UNIZA 4.ro─Źn├şk
Najgel
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1570
Vek: 23.44
Zalo┼żen├Ż: 02.07.2010

Odosla┼ąod elmoto » 14 Mar 2018, 22:27

Ak mas kde do priestoru otvarat kridlo brany tak nerozumiem preco riesis posuvnu. Ja mam kratke parkovisko dnu sa mi nemoze otvarat kridlo a von tiez nie lebo je tam hned chodnik a cesta. Daj si kridlovu a tie motory co su vyssie a uz nespekuluj. Z teba by cloveka drblo.
nie som tu
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod E001 » 14 Mar 2018, 22:37

Milos66 nap├şsal:
elmoto nap├şsal:Probl├ęm ale bude ┼że sme na slovensku a 90% t├Żch firiem to sprav├ş tak,

ze to nakupi v Polsku a pride ti to namontovat s 500% marzou. Presne ako moje kovane balkony.

Prep├í─Ź, ale trocha nerozumiem, ─Źo si t├Żm myslel. Jednoduch├í matematika a sedliacky rozum by ti mal vyrie┼íi┼ą ot├ízku dod├ívate─ża.
1, d├ím si spravi┼ą ponuku - na kompletku, zo z├írukou, od firmy s referenciami.
2, pop├Żtam sa ─żud├ş, ktor├ş to maj├║ namontovan├ę, na ich sk├║senosti s prev├ídzkou, t├í br├ína potrebuje hlavne pevn├ę opron├ę body, nie ┼że p p├ír rokoch sadan├şm p├┤dy bude nefunk─Źn├í.
3, zbehnem do Po─żska, pozrem ceny, smozrejme ich treba trocha stla─Źi┼ą s cenou, lebo sa radi jednaj├║. Popri tom cenovom prieskume zaodeje┼í cel├║ rodinu na trhu za slu┼ín├ę ceny.
4, V┼íetko pod─Źiarknem a zr├ítam a rozhodnem sa. Len si mus├ş┼í spo─Ź├şta┼ą, ─Źo je viac - tvoja ni┼ż┼íia cena? alebo z├íruka dod├ívate─ża?
SONY je SONY, ale bol som nevern├Ż - zos├şk a CD som vymenil za AKAI...
E001
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 830
Vek: 61.3
Zalo┼żen├Ż: 18.11.2012

Odosla┼ąod Drakoush » 14 Mar 2018, 22:47

Tie po─żsk├ę srandy s├║ z tenkostennej ocele. Na firmy by som nenad├íval, v mojom okol├ş je kopec firiem a mal├Żch podnikate─żov zaoberaj├║cich sa v├Żrobou br├ín a z├íbradl├ş, k v├Żrobe pou┼ż├şvaj├║ norm├ílne oce─żov├ę alebo nerezov├ę profily, ┼żiadny hau┼íus. Povrchov├í ├║prava pozink + pr├í┼íkov├í farba (ako kapota T5ky). T├í cena nie je u poliaka n├şzka len tak. Poliak je ku.va, on s├şce oslov├ş n├şzkou cenou, ale je to to ist├ę, ─Źo ─Ź├şna, na ├║kor kvality.

Ale pri megovi to sta─Ź├ş aj z papiera, beztak mu dom spadne na hlavu sk├┤r, ne┼ż papierov├í br├ína :D
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 8567
Vek: 23.25
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod alidedko » 14 Mar 2018, 23:20

Mego nap├şsal:To by bolo pre m┼ła v├Żhodnej┼íie, inak mus├şm da┼ą br├íni─Źku na vch├ídzanie ─żud├ş na opa─Źn├║ stranu (alebo ju integrova┼ą do ve─żkej br├íny, ─Źo tie┼ż nie je ├║plne na prd n├ípad).

Aj tak tu branku musis riesit. Co ak vypadne prud?
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3822
Vek: 26.62
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odosla┼ąod Mego » 15 Mar 2018, 08:21

Drakoush, ocenil by som, keby si sa prestal spravat konecne jak 14 rocny nadrzany pubertak, co mu testosteron bije do hlavy. Je to vtipne asi ako Hiroshima. Diky.

Ked vypadne prud, tak predpokladam, ze branou sa da sarpat aj manualne. Akoze posunut ju, alebo otvorit normalne. Ne?

Mego
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod rudko » 15 Mar 2018, 09:07

to zalezi podla toho ako si ju vyrobis. fabricke vyrobky vacsinou maju mechanizmus na "uvolnenie" motorov. ale ak tam nieco take nedas tak nepocitaj s tym ze tie sprevodovane motory pretlacis
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...
Na predaj...
rudko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 1943
Vek: 32.2
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod elmoto » 15 Mar 2018, 09:32

Nie ned├í sa. Mus├ş┼í si otvori┼ą mal├║ br├íni─Źku pre ─żud├ş ┼łou vojs┼ą na svoj pozemok /alebo preliez┼ą plot/ a z vn├║tra sa dosta┼ą k motoru odisti┼ą ho a potom sa d├í s br├ínou manipulova┼ą. Na─Źo by to bolo dobre keby ti hocikto na ulici len tak driapol br├ínou a otvoril ti ju?
nie som tu
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: rudko a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist