Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • frekvencny menic

frekvencny menic

Pomoc v oblasti v├Żkonovej elektroniky (zdroje, nab├şja─Źky, meni─Źe a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: frekvencny menic

Odosla┼ąod misocko » 15 Apr 2018, 12:37

sorry, neuvedomil som si ze som to napisal az tak tvrdo. Jasne ze je pre mna jednoduhsie nastavit frekvencak ked trochu rozumiem elektrike, naproti tomu je moja manualna zrucnost skoro nulova :lol: . Ty zrejme mas tiez svoje v com vinikas a nastavenie frekvencaku to asi nebude :) .
este raz sorry :agree:
myslim ze na beznu robotu staci to zakladne nastavenie , podla moznosti ta druha moznost s beziacim motorom. Nasledne ak chces tak aj rampu zrychlovania na zaciatku a spomalovania na konci. Niektore menice maju dokonca niekolko volieb kde si vyberies na co je dany motor pouzity a tam sa zakladne veci aj s rampamy nastavia same (neviem ci to ma aj tento menic)
nabehova rampa je cas za ktory po zapnuti motor pozvolna nabehne do nastavenych otacok
dobehova rampa je zase cas za ktory spomaly z nastavenych otacok na nulu (niekde k tomu potrebujes aj brzdenie - neviem co mas za aplikaciu)
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2582
Vek: 41.73
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod 1lubos1 » 15 Apr 2018, 13:31

misocko, je to presne tak, ako si v uvode sam odpovedal.
Nakoniec, nie je tajomstvo,, robim kovoobrabaci stroj, obrazacku, ktora, pre obrazanie drazok potrebuje pomale otacky,, cca 50-120ot/min-1. Len pre informaciu, motor osempolovy 380/220V - 1,5Kw/710ot/min-1. Prevod 2:1, obrazacia hlava ma taktiez 2:1. Takze na nastroji ostava cca 177ot/min-1, co je vela. Prave preto potrebujem regulovat otacky cez FM smerom dole. Dalsia vec pouzitia FM, je napajanie jednou fazou 230V, vystup 3x230V, z dovodu vyuzitia fotovoltaiky. Tolko pre informaciu, dakujem za odpoved, ktora je tentoraz k veci problematiky. Idem studovat nadstavenie rozbehu a prikonu motora vo FM.
1lubos1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 98
Zalo┼żen├Ż: 07.12.2012

Odosla┼ąod 1lubos1 » 15 Apr 2018, 23:18

zdravim vsetkych...
podla manualu som niektore funkcie nadstavil, potom prisiel bert, dal to cele do chodu, vcetne potenciometra, za co mu touto cestou dakujem.
Dakujem aj ostatnym, ktori reagovali, snazili sa pomoct.
1lubos1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod datam » 18 Apr 2018, 15:29

Ak by si nerobil tajnosti a bert pri┼íiel hne─Ć mohol si to ma┼ą hotov├ę u┼ż pred rokom. Za rok vy┼ítuduje┼í pr├ívo a nie ┼że rozbeh├í┼í meni─Ź :D
datam
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2096
Vek: 36.22
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Odosla┼ąod 1lubos1 » 18 Apr 2018, 20:22

datam, ak by si vedel co citas, zistis, ze pred rokom mi to nebolo treba, dokonca, som nevedel, ze budem robit tento stroj. Vazim si, popri tvojich povinnostiach, mas o mna starost. :thanks:
1lubos1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod datam » 20 Apr 2018, 09:39

Nieko─żko kr├ít som sa ti tu sna┼żil pom├┤c┼ą ale ani raz si nereflektoval na moje odporu─Źenia a st├íle si si mlel svoje. Nevad├ş aspo┼ł nabud├║ce viem ┼że sa nem├ím nam├íha┼ą zbyto─Źne.
datam
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2096
Vek: 36.22
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Odosla┼ąod 1lubos1 » 20 Apr 2018, 23:51

Pane boze, ved pisem slovensky. Este raz... cca pred rokom to bol iny stroj - iny menic, teraz sa jedna o iny stroj-zasa iny menic. Keby si cital prispevky, je to tam pisane. Ja pravo studovat nepotrebujem, (ovladam trestne pravo). Ty, ak potrebujes pravo studovat, nebranim ti. Nerozumiem tvojej reakcii, mimo temu.
1lubos1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na V├Żkonov├í elektronika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist