Kvalita atramentovej tlace na foliu

Spájky, odsávačky; Kliešte, skrutkovače; Meráky, Generátory; Čistenie, leptanie; Vŕtačky, frézy; Pomôcky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Apr 2018, 21:18

Heno382,
Vitaj v klube.... moja Canon robí to isté a tlači na zeleno.
To ani ty nemôže nastaviť čiernu tlač pre fotopapier alebo to len nevieš kde sa to nastavuje?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa mato3000 » 13 Apr 2018, 21:28

Mato3000, aj ty pouzivas tu polsku zo sevtu co Milos6 dal link?
https://www.sevtprefirmu.sk/folie-pre-a ... arkov.html
hej

Mato3000 tým chceš teraz povedať (len pre upresnenie)že máme hladať tlačiaren ktorá dá vačší alebo menší objem kvapky?
viac, resp úzkostlivo nešetrí s tonerom

heno382 ... tá fotka je dôkazom upchatých trysiek ... daj si spraviť test a uvidíš ... mimochodom to je tiež problém, ktorý už s EPSONami nepoznám. Ak aj nejaká ostane po hooodne dlhej dobe upchaná, po preplachu sú 100% a to pritom občas na tej tlačiarni netlačím aj 5 mesiacov, resp momentálne na nej tlačila žena cca 4 balíky ( po 500ks ) účtovných kktín .... na tieto hromadné tlačenia mám M105-ku, ale na jej kábli si pochutnal papagáj a preto musela tlačiť na tejto L800.


tlačiť treba výhradne čiernou, takže odstaviť farby + MAX kontrast bez odtieňo šedej .. teda len B/W, inak sa do tej čiernej pridávajú aj odtiene, resp iné farby, ale to už vysvetlil. Ale niektoré tlačiarne to nezvládnu a ich toner sa rozpíja ( viď tie fotky hore) , potom tá vrstva na fólii popraská, ako to je vidno na fotkách.

nové druhy Epsoniek ti neviem poradiť, ja som proste bol s technikmi a doniesol som si fóliu a predlohu a mohol vytlačiť skošobnú stranu. Následkom čohosom kúpil 3 tlačiarne, ktoré mi 100% slúžia ( 2x M105 - na hromadnú tlač účtovníctiev, kupujem celé balíky papierov a 1x L 800 najme na DPS) ešte mám staršiu fototlačiareň so skenerom PX820FWD, ale na tú sú drahé tonery, takže ju využívam len ako scaner. Ale všetky fungujú na 100% a to ich mám pekných pár rokov ....
Nechapem ako to moze ciernobielu tlac tahat do cervena. Mas tam nieco posahane. Mozno soft ku tlaciarni.
Mne sa nikdy nestalo, ze by mi to vytlacilo v inej farbe ako cisto cierna.
.... moja Canon robí to isté a tlači na zeleno.
preto ako som už vyššie písal, treba to nastaviť na B/W tlač, vyhneš sa farebným prímesiam
Samozrejme netuším či to bude platiť aj na TESCO-pseudotlačiarňach
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Apr 2018, 21:43

Mato3000, on ma ale EPSONku....

Takže nie je Epson ako Epson?

Takže nemám zaručene že tá EPSON ET2600 bude dobrá na foliu?

Mám napísať na technical support a opýtať sa ich? A čo sa mám opytat. Na objem kvapky a či tlačiareň používa piezo technologiu?

Tu tvoju L800vku už asi teraz nedostanem. Ako je stara A koľko stala?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa Milos66 » 13 Apr 2018, 22:19

0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
heno382
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 08 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Važec
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa heno382 » 14 Apr 2018, 06:46

Osobne by my ten červený tón farby moc nevadil je to hustejsie ako som tlačieval ale skusim sa stým pohrať

-- Spojený príspevok 14 Apr 2018, 05:50 --
romiadam napísal:Mato3000, on ma ale EPSONku....

Takže nie je Epson ako Epson?

Takže nemám zaručene že tá EPSON ET2600 bude dobrá na foliu?

Mám napísať na technical support a opýtať sa ich? A čo sa mám opytat. Na objem kvapky a či tlačiareň používa piezo technologiu?

Tu tvoju L800vku už asi teraz nedostanem. Ako je stara A koľko stala?
to nemas ale určite na foliu tlačiť bude pretože kvalita tych tonerov je dobrá
0
Inak, volám sa Daniel :)

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa mato3000 » 15 Apr 2018, 19:32

romiadam napísal:Mato3000, on ma ale EPSONku....

Takže nie je Epson ako Epson?
nie, tie tie staršie ešte používajú máklokapacitné a drahé tonery .. tak ako tá mojha FWD .... teda tlačiareň je kvalitná, lenže má málo toneru a je drahý
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Apr 2018, 20:00

Aký parameter potom mám pozerat pri kupe.. Objem jednej mikrokvapky z jednej mikrotysky tam nevidim. Pisu len print resolution.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa mato3000 » 15 Apr 2018, 20:51

písal som, že som to bol vyskúšať u technikov EPSONU, tam som si vybral to čo som skúšal ... oni tvrdili že aj ostatné sú také isté ..... bolo to pár rokov dozadu, takže ti neviem poradiť inak, ako že si to niekde odskúšaj.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Apr 2018, 21:25

Ok, čo uz. To bolo pre teba super že si to mohol vyskusat.
V najhoršom prípade kontaktuje technikov A opýtam sa ich či ťa moja vybraná má rovnaké alebo lepšie (keďže je novsia) parametre.
Diki za info.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa cs001 » 15 Apr 2018, 22:49

...nie je lepsie prejst na laserovu tlac? ceny laser tlaciarni aj farebnych su celkom priaznive a problem s atramentami nemaju. Tlac na foliu zvladaju ovela lepsie nez atramentove.
Mam dve starsie laserove tlaciarne Minolta a OKI (ta je LED) Obe som dostal zadarmo ako pokazene, ale nic im nebolo.
K LED tlaciarnam som mal nedoveru, ale ta OKI C301 tlaci na folie paradne. Mala vytlacene asi 900 stran a su v nej este original tonery. Trochu sa mi na nej nepaci ze na papieri sa toner dost leskne. Teraz je v predaji jej nastupca napriklad https://datacomp.sk/oki-c332dn_d324014.html za cenu 110€!
Na Minolte som pavdu povediac folie neskusal, ale asi pred dvomi tyzdnami som skusil jej vydrz, tlacil som 2500stran (spotreboval som sadu farebnych tonerov a dva cierne tonery) a vydrzala to :)
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa Milos66 » 16 Apr 2018, 05:06

Tak si vyskúšaj nejakú tú atramentovú Epsonu a už toto tu nikdy nenapíšeš :D :D :D
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Apr 2018, 05:08

cs001:
Ako som sa ja docital a bolo mi radene, tak ak mas kvalitny papier a atrament (co ja momentalne nemam ani jedno - to som len robil pokusy a chcel som vam ukazat ze to niede len tak....), tak tlac s atramentom je neporovnatelne kvalitnejsia ako s tonerom na laserovke.
Otazka je ci robis s SMD a s puzdrami SO (https://server.ibfriedrich.com/wiki/ibf ... 1392so.jpg) a ci chces medzi nimi tahat este ciary. Ak robis bezne DPS s puzdrami DIL, tak ti staci aj laserovka.

Teraz v robote na nocnej (kedze este nemam spravenu osvitku, v robote mame UV pec Honle, sa to osvecovalo asi 6 sek, dostalo to UV oziarenie o vykone 0.391 W/cm2, merane kalibrovanym meracom UV osvetlenia) som pokusne osvetlil kusok plosaku cez tu nekvalitne vytlacenu foliu, ze ako to presvieti, ze ako to bude vyzerat. Tie ciary hore su 0.6mm aj medzery su 0.6mm a tie dole su 0.3mm aj medzery su 0.3mm. Plosak isiel po dopravniku, UV to osvetlilo znacne zo vsetkych 4 bokov, tak preto neosvetlene ciaru su uzsie ako tie osvetlene.
DPS.jpg
No na moje prekvapenie, je to lepsie ako som ocakaval, aj ked je to zlee. Tie bodky v tych neosvetlenych 0.6mm cestickach (teraz nie som si isty co sa umyje a co ostane, nepodstatne je to len test) su tie biele bodky co som spominal ze mam na folii mikro bublinky (vid vyssie). Takze tato folia je totalne nepouzitelna na DPS (som to vedel, uz mi bolo povedane, len som to chcel vidiet ze ako sa to prejavi). Akurat na Meotar je vhodny, tam tie bodky nevadia, presne ako sa pise na krabici od tych folii, folia pre OHP (Over Head Projection - Meotar)

Takze som uz objednal tu polsku foliu. Zaciatkom Maja ju budem mat, tak potom sa este ozvem. Este si musim vybrat aj Epson tlaciaren....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
TAZ
Power user
Power user
Príspevky: 939
Dátum registrácie: 12 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Ostrava
Vek: 56
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa TAZ » 16 Apr 2018, 10:21

Jak sem psal výše, jedině epson a je třeba rozlišit typ inkoustu, ty nové mají inkoust ředitelný vodou, musí se koukat po tiskárně, která používá inkousty DURABRITE.... jinak, to že ten tisk popraská, není vinou tiskárny , ale te folie, na takové folie ani durabrite inkousty nic nezmůžou
0
Elektrika je jak ženská, šáhneš kam nemáš a máš ji....

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Apr 2018, 11:18

Diki TAZ.
Pomohol si mi že na čo sa mám pozerať pri výbere tlaciarne. :thumbup:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa Milos66 » 16 Apr 2018, 12:27

TAZ napísal:Jak sem psal výše, jedině epson a je třeba rozlišit typ inkoustu, ty nové mají inkoust ředitelný vodou, musí se koukat po tiskárně, která používá inkousty DURABRITE.... jinak, to že ten tisk popraská, není vinou tiskárny , ale te folie, na takové folie ani durabrite inkousty nic nezmůžou
Lenze atramenty Durabrite pouzivaju iba kancelarske Pro tlaciarne. Rada "L" ma tie vo flastickach a to nie su az take drahe.
Durabrite stoji jedna farba 50€ a tie do L-kovych tlaciarni cca 6-7€.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Apr 2018, 15:51

Začínam byť z toho zmateny. Prosím ak nie ste si istý doplňte tam slovíčko "myslím si" a budem to brat ako neistu informaciu inak z toho budem mať gulas. Jeden hovorí Durabrite a druhý že to nie je durabrite.... Ale aj tak ďakujem za príspevky a za rady. Neskor sa to "vykrystalizuje" podla čoho kupit.
Inak mato3000 dal vytlacok pod vodu a nerozpilo sa mu to. Že by to bol durabrite?

Inak objednal som si tie folie zo sevtu.
Nakoľko ste neuviedli platné IČO, hodnota Vašej objednávky je 38 € s DPH.
Samozrejme som tam neuviedol platné IČO, lebo keď som sa registroval nedali tam možnosť "súkromná osoba". Tak som tam natukal hociaké cislo.

Pekná mastná cena. Dúfam že to bude ta práva fólia a kvalita sa odvtedy čo ste ju vy kupovali nezmenila, lebo ma porazi. Už teraz mam nepotrebné folie za 25€. Ďalšie uz nechcem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa Milos66 » 16 Apr 2018, 16:57

Špekuluješ. Dali sme ti typ. mato3000 používa L800 - dneska sa predáva novšia L810. Výborná tlačiareň.
Ja používam L310. Lacnejšia - slabšia, ale na DPS stále postačujúca. Hociktorú z nich kúpiš, neprehlúpiš.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Apr 2018, 21:09

OK, uzavreta tema, kupim jednu z nich, asi tu L810.

Spekulujem.... ako sa to vezme. Obcas potrebujem scanovat. Tak som chcel ze Canonku vyhodim (predam za 10€) a kupim Epson multifunkcnu, ale taku ktora tlaci ako L-kove tlaciarne. Len neviem ci taka existuje.

Ked si necham Canonku na scanovanie, 100% sa mi zasusi lebo sa na nej uz nebude tlacit a potom pri scanovani budem musiet mat na stole dve tlaciarne, Canonku na scanovanie a Epsonku na tlac.
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 16 Apr 2018, 21:32, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa mato3000 » 16 Apr 2018, 21:23

cs001 napísal:...nie je lepsie prejst na laserovu tlac?
prespal si dobu ..... takých 5-6 rokov


romiadam : :D no niekedy je ťažké poskladať to čo potrebuješ .. ja mám tú 820FWD najme na scanovanie , potom M105 na hromadné a bežné tlačenie a potom to l800 výhradne na DPS ... ale je jasné že toto žiaden normálny človek neposkladá .

Obrázok

žial skúšal som aj iné tlačiarne, najme iné značky .. všetky som rozdal a tak mám doma takúto "vežu"
0

jukov
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: IPD (BA)
Vek: 55

Re: Kvalita atramentovej tlace na foliu

Príspevok od používateľa jukov » 16 Apr 2018, 21:38

romiadam, ja mám Epson L655 - multifunkčná a "veľké" atramenty.
Pred pol rokom bola v akcii. Som spokojný, ale tú fóliu zo ŠEVT-u som neskúšal.
0

Napísať odpoveď