Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Smart Home - v├Żber platformy

Smart Home - v├Żber platformy

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Smart Home - v├Żber platformy

Odosla┼ąod deepspace » 03 Apr 2018, 16:58

Ahojte,

V bl├şzkej bud├║cnosti ma ─Źak├í v├Żber a in┼ítal├ícia syst├ęmu pre ovl├ídanie a kontrolu , tzv. Smart Home. Ot├ízka je ku ktor├ęmu v├Żrobcovi smart rie┼íen├ş sa prikloni┼ą. Nie─Źo som si samozrejme pre─Ź├ştal, ale zauj├şmali by ma konkr├ętne sk├║senosti niekoho, kto to re├ílne pou┼ż├şva.
V hre je od arduina s patri─Źn├Żm shieldom, cez Xiaomi Smart home, Z-wave a┼ż po Fibaro.

Jedn├í sa mi vpodstate o sledovanie priestoru , ( dverov├ę sn├şma─Źe, pohybov├ę senzory, zaplavenie etc.., ), kontrolu vstupu do priestoru (RFID, kod..), ovl├ídanie svetiel a spotrebi─Źov ..

Syst├ęm mus├ş by┼ą spolahliv├Ż, ovl├ídateln├Ż pomocou telefonu ─Źi tabletu..

Ďakujuem za vaše komentáre..
deepspace
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 139
Zalo┼żen├Ż: 18.05.2017

Re: Smart Home - v├Żber platformy

Odosla┼ąod Cofi » 03 Apr 2018, 17:55

ked citam o arduine a xiaomi, tak asi nehladas profi riesenie. Osobne poznam len OpenHaB server na Raspberry 3 + akykolvek HW + zabava pri spojazdneni...a ak to urobis dobre, tak nemas problem + dobra komunitna podpora
Cofi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 43
Vek: 37.81
Zalo┼żen├Ż: 25.01.2010

Odosla┼ąod alois » 03 Apr 2018, 19:41

......Jedn├í sa mi v podstate o sledovanie priestoru , ( dverov├ę sn├şma─Źe, pohybov├ę senzory, zaplavenie etc.., ), kontrolu vstupu do priestoru (RFID, kod..), ovl├ídanie svetiel a spotrebi─Źov ......

Toto a viac zvl├ídne EZS ├║stred┼ła v pohode. Stabilita syst├ęmu je prvorad├í. A hlavne ─Źo najmenej bezdr├┤tov├Żch komponentov.
Alebo Z-Wave a jeho aplikácie.

Sk├┤r ide o cenov├║ rel├íciu, ─Źo je akceptovate─żn├ę pre koho.
alois

Odosla┼ąod deepspace » 04 Apr 2018, 09:53

Dakujem Cofi, Alois..

Povodne som aj uvazoval o EZS, niesom zastanca trendu mat aj vypinac na WC cez Wifi,
Pozeral som napriklad ustredne od Paradoxu, len tam som nenasiel moznost ako ovladat napr. osvetlenie..
deepspace
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Samanko » 04 Apr 2018, 10:49

Popis co od systemu ocakavas, napis co najviac, nech ti vieme poradit co najlepsie riesenie.

Co chces ovladat, ako chces ovladat, cez co chces ovladat, naco to chces ovladat, co chces mat doma atd atd. Cim viac napises, tym lepsie ti mozme poradit.

Po tvojom poslednom prispevku sa to neda povedat, lebo aj ezs ustredne vedia ovladat spotrebice (to je uplne jedno ake, cez jedno svetlo po cely dom) avsak zislo by sa nam vediet co si predstavujes od "ovladania svetiel" - kolko ich chces ovladat a akym sposobom + co este chces ovladat a ako..
Siln├ş druh├ę neshazuj├ş. Pom├íhaj├ş jim zvednout se.ÔÇť Michal P. Watson.
ÔÇ×Pravda mus├ş ─Źelit v├şce zkoumaj├şc├şm pohled┼»m !"
''Aj ke─Ć si nem├┤┼żeme vybra┼ą ─Źo sa n├ím stane, m├┤┼żeme si vybra┼ą, ako na to zareagujeme.''(Epiktetos)
Samanko
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 928
Zalo┼żen├Ż: 03.05.2013

Odosla┼ąod alois » 17 Apr 2018, 08:50

Paradox, Satel aj Jablotron m├í vo─żne programovate─żn├ę virtu├ílne v├Żstupy, ktor├ę vie┼í prevteli┼ą do reality ako rel├ęov├Ż silov├Ż v├Żstup. V┼íetci maj├║ aplik├íciu s ktorej vie┼í tieto v├Żstupy manu├ílne ovl├ída┼ą. V┼íetci maj├║ bezdr├┤t aj dr├┤tov├ę verzie.

Len treba vedie┼ą, ko─żko a ─Źo. Mne s JA106KR be┼ż├ş jednoduch┼í├ş Smart RD v pohode. Sn├şmanie pohybu, sn├şmanie otvorenia okna - naviazan├ę na vykurovacie okruhy, z├íplava, CO, CO2, Met├ín a plyn v kuchyni a kotolni, polievanie z├íhrady, prepoj na kamerov├Ż syst├ęm a IR pr├şsvit, sn├şmanie hladiny ┼żumpy, sn├şmanie exteri├ęrovej a interi├ęrov├Żch tepl├┤t, sn├şma─Ź dymu a po┼żiaru, sn├şma─Źe osvetlenia exteri├ęru (s├║mrak), uzatv├íranie pr├şvodu vody ak je ─Źlovek mimo dom, riadenie jedntliv├Żch z├ísuviek, fotovoltiky, ovl├ídanie gar├í┼żovej a vjazdovej br├íny, otv├íranie vstupn├Żch dver├ş, prepoj na videovr├ítnik a.t.─Ć.

Viem, ┼że je to drah┼íie ako komponenty z PRC a vlastn├Ż software, ale akceptuje to pois┼ąov┼ła.
alois

Odosla┼ąod Raptor650 » 17 Apr 2018, 09:25

Nevim presne pozadavky, ale ja nakonec vybral KNX.

Pokud bude zajem muzu se rozepsat o navrhu, instalaci a implementaci. Vse jsem si resil nakonec sam.
Raptor650
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 11
Zalo┼żen├Ż: 14.08.2014

Odosla┼ąod deepspace » 17 Apr 2018, 19:39

─Äakujem v┼íetk├Żm za odpovede..,

Aby som to upresnil.

Potrebujem syst├ęm, ktor├Ż bude zah┼Ľna┼ą

1.syst├ęm pr├şstupu (RFID , k├│d ..) ovl├ídaj├║ci jedny vstupn├ę dvere , plus kamera a mo┼żnos┼ą dialkov├ęho otvorenia dver├ş a tie┼ż mo┼żnost dialkovo spravova┼ą RFID ─Źipy a k├│dy pr├şstupu.

2. Klasick├Ż EZS , tzn, cca. 8 dr├┤tov├Żch PIR senzorov, cca 10 ─Źidiel okn├í , dvere, senzor zaplavenia, po┼żiaru, rozbitia skla.., s GSM notifik├íciou a monitoringom android IOS appku.

3. Sn├şmanie teploty a vlhkosti v priestore s mo┼żnostou zap├şna┼ą, vyp├şna┼ą v pr├şpade nutnosti pomocn├ę k├║renie, alebo ventil├íciu.

Syst├ęm by mal by┼ą ovl├ídateln├Ż pomocou tabletu vn├║tri priestoru, alebo zvonku cez remote PC ─Źi aplik├íciu.

Ovl├ídanie, svetiel budem rie┼íi┼ą s├│lo appkou, )pou┼ż├şvam BT ┼żiarovky).., ovl├ídanie dal┼í├şch vec├ş po─Ćla v┼íetk├ęho pre EZS nebude probl├ęm..

Podla toho ─Źo p├şsal Alois

"od alois ┬╗ 17 Apr 2018, 08:50

Paradox, Satel aj Jablotron m├í vo─żne programovate─żn├ę virtu├ílne v├Żstupy, ktor├ę vie┼í prevteli┼ą do reality ako rel├ęov├Ż silov├Ż v├Żstup. V┼íetci maj├║ aplik├íciu s ktorej vie┼í tieto v├Żstupy manu├ílne ovl├ída┼ą. V┼íetci maj├║ bezdr├┤t aj dr├┤tov├ę verzie."

vlastne v┼íetko ─Źo potrebujem splna EZS.

U┼ż som si pre┼ítudoval ─Źo m├í v ponuke Jablotron a Paradox, tak┼że mi vpodstate ost├íva sa len rozhodn├║┼ą ktor├║ zna─Źku a ktor├║ konkr├ętnu ├║strednu vybra┼ą .. Viem ┼że Jablotron pred├íva len certifikovan├Żm firm├ím, ale vpodstate nieje probl├ęm zohna┼ą potrebn├ę veci ani od nich..

M├┤j rozpo─Źet je prakticky obmedzen├Ż na sumu povedzme 700Eur, s t├Żm ┼że si syst├ęm chcem nain┼ítalova┼ą s├ím, nie aby som u┼íetril, ale preto ┼że ma tieto veci bavia. V┼íetky komponenty nieje nutn├ę nak├║pi┼ą a sprev├ídzkova┼ą hne─Ć, chcem za─Źa┼ą funk─Źn├Żm z├íkladom vr├ítane pr├şstupov├ęho syt├ęmu, ostatn├ę veci sa po─Ćla financi├ş budu finalizova┼ą priebe┼żne.

Raptor650 nap├şsal:Nevim presne pozadavky, ale ja nakonec vybral KNX.

Pokud bude zajem muzu se rozepsat o navrhu, instalaci a implementaci. Vse jsem si resil nakonec sam.

KNX je fajn, ale ob├ívam sa ┼że tu by som sa cenovo nezmestil.., v ka┼żdom pr├şpade d├şky za odpoved, keby sa Ti chcelo nap├şsa┼ą bli┼ż┼íie podrobnosti tvojej in┼ítalacie, ur─Źite by boli aj ostatn├Ż radi.
deepspace
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod rudko » 17 Apr 2018, 20:02

Foxtrot od vyrobcu TECO. Je to lacnejsie ako KNX a da sa na tom postavit paradne riesenie
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...
Na predaj...
rudko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 1912
Vek: 32.02
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod deepspace » 17 Apr 2018, 20:10

Rudko d├şk za tip.. pozriem sa na to..
deepspace
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist