Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Probl├ęm s jackem na DPS

Probl├ęm s jackem na DPS

Si za─Źinaj├║ci elektronik? Tak t├íto rubrika je ur─Źen├í pr├íve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Probl├ęm s jackem na DPS

Odosla┼ąod Nopik » 17 Apr 2018, 10:02

P┼Öeji hezk├Ż den
na┼íel jsem n├íhodou toto forum a m─Ťl bych jednu ot├ízku, budu r├íd pokud mi n─Ťkdo odpov├ş :)
Mo┼żn├í takov├í kravinka, ale m├ím to ud─Ťlat do elektrotechniky na S┼á a nem┼»┼żu p┼Öij├şt na to, co je za probl├ęm.
Ve ┼íkole m├íme n─Ťjak├Ż gener├ítor (sinus atd.) s nastavitelnou frekvenc├ş, amplitudou atd. J├í m├ím navrhnout desku s OZ LM386 (v├şm, ┼że ┼íum├ş a stoj├ş za prd, ale zad├ín├ş je takov├ę), kde bude p┼Öes to LM m─Ťnit hlasitost a pr┼»b─Ťh poslat do audio konektoru na v├Żstupu a z├írove┼ł ho bude mo┼żn├ę sledovat na osciloskopu. Ud─Ťlal jsem zapojen├ş podle obr├ízku a na v├Żstup dal p┼Öipojen├ş na osciloskop a jack.
LM.png

LM jako takov├Ż funguje, na osciloskopu vid├şm, ┼że zesiluji, zeslabuji sign├íl, ale jakmile napoj├şm t┼Öeba sluch├ítka do konektoru (zvolen byl Lumberg 1503_07), tak zobrazen├Ż sign├íl ud─Ťl├í n─Ťco takov├ęho a nebo zmiz├ş ├║pln─Ť.

P┼Öed navrhnut├şm jsem to testoval na nep├íjiv├ęm poli a tam mi to fungovalo bez probl├ęm┼», p┼Öipojen├ş konektoru v┼»bec neovlivnovalo zobrazen├Ż sign├íl, ale na desce to d─Ťl├í ps├ş kusy.
Zapojen├ş jacku m├ím stejn├ę jak na nep├íjiv├ęm poli, kde fungoval, tak┼że tam by chyba b├Żt nem─Ťla (podle datasheetu). Je mo┼żn├ę, ┼że nep├íj├şv├ę pole t┼Öeba tlum├ş n─Ťjak├ę ru┼íen├ş, kter├ę se projevilo a┼ż na desce? Sluch├ítka jsem zkou┼íel troje a v┼íechny m─Ťly stejn├Ż probl├ęm, i jsem zkou┼íel r┼»zn├ę impedance (jedny 16Ohm, jedny 45 Ohm), v┼íude stejn├ę chov├ín├ş. Nem┼»┼że b├Żt probl├ęm t┼Öeba typ konektoru? To mi ale nesed├ş s t├şm, ┼że stejn├í sluch├ítka mi na nepajiv├ęm poli fungovaly.
D─Ťkuji za p┼Ö├şpadnou pomoc
Pr├şlohy
oscilsokop.PNG
Nopik
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 13
Zalo┼żen├Ż: 12.04.2018

Re: Probl├ęm s jackem na DPS

Odosla┼ąod Juroo » 17 Apr 2018, 11:09

Pozri sem http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm386.pdf (strana 10). Sk├║s tam prida┼ą ten v├Żstupn├Ż boucherotov ─Źlen (odpor + kondenz├ítor).
Skuto─Źne potrebuje┼í zisk 200x ? ...

Pokusne sk├║s vyhodi┼ą C2 (medzi pinmi 1-8), zn├ş┼żi┼í t├Żm zisk z 200x na 20x ─Ź├şm zn├ş┼żi┼í aj n├íchylnos┼ą na oscil├ície.
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzer├í ke─Ć sa Stavb├ír montuje do elektra ...
Juroo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 648
Vek: 28.88
Zalo┼żen├Ż: 24.02.2007

Odosla┼ąod Nopik » 17 Apr 2018, 12:25

Ano, to jsem zapomn─Ťl napsat, ┼że kondenz├ítor mezi piny 1 a 8 tam nen├ş, proto┼że mi sta─Ź├ş zisk 20.
Nopik
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod mr.dred » 17 Apr 2018, 12:50

nena┼íiel som autora tej sch├ęmy, ale potenciometer sa tak predsa nezap├íja.
Nehambi sa a daj fotku plo┼í├íku z oboch str├ín.. m├í┼í tam len nejak├║ banalit├┤─Źku..
Pr├şlohy
LM.png
LM.png (82.96 KiB) Zobrazená 533 krát
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2410
Vek: 53.36
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod Milos66 » 17 Apr 2018, 13:23

A tiez by bolo zaujimave vidiet ako je zapojeny ten konektor. Google nasiel, ze ten konektor je stereo verzia ty tu mas schemu na mono.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3718
Vek: 52.32
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod breta1 » 17 Apr 2018, 13:39

Nopik nap├şsal:Ano, to jsem zapomn─Ťl napsat, ┼że kondenz├ítor mezi piny 1 a 8 tam nen├ş, proto┼że mi sta─Ź├ş zisk 20.

Ale hlavn─Ť jsi zapomn─Ťl napsat, jestli tam m├í┼í ten RC ─Źl├ínek mezi PIN5 a GND.
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8441
Zalo┼żen├Ż: 06.02.2009

Odosla┼ąod Nopik » 17 Apr 2018, 15:47

mr.dred nap├şsal:nena┼íiel som autora tej sch├ęmy, ale potenciometer sa tak predsa nezap├íja.
Nehambi sa a daj fotku plo┼í├íku z oboch str├ín.. m├í┼í tam len nejak├║ banalit├┤─Źku..

Autor nen├ş, na┼íel jsem to tady na f├│ru v jednom star├ęm t├ęmatu o tomto zesilova─Źi. Na chybu v potenciometru jsem taky na nep├íjiv├ęm poli p┼Öi┼íel a na desce je opravena.
Milos66 nap├şsal:A tiez by bolo zaujimave vidiet ako je zapojeny ten konektor. Google nasiel, ze ten konektor je stereo verzia ty tu mas schemu na mono.

Ano, konektor je stereo, cht─Ťl jsem, aby to bylo stereo, tzn. pokud se p┼Öipoj├ş sluch├ítka, aby hr├ílo lev├ę i prav├ę. Jednodu┼íe jsem v├Żstup p┼Öivedl na oba audio piny jacku, tak┼że by ka┼żd├í strana m─Ťla hr├ít to stejn├ę.
prime_presentation_pres_0002.jpg

Je┼ít─Ť dod├ím, ┼że kdy┼ż je jack takhle tak opravdu p├şsk├í z obou sluch├ítek, tak┼że zapojen├ş je asi spr├ívn├ę
breta1 nap├şsal:Ale hlavn─Ť jsi zapomn─Ťl napsat, jestli tam m├í┼í ten RC ─Źl├ínek mezi PIN5 a GND.

Pokud mysl├ş┼í ten rezistor a kondenz├ítor v datasheetu na z├íkladn├ş zapojen├ş pro "gain=20", tak ne, ty tam nejsou. M┼»┼że to b├Żt chyba? Ono to zapojen├ş mi fungovalo na nep├íjiv├ęm poli jen s t─Ťmi 3 kondenz├ítory, tak┼że jsem do toho v├şce ne┼í┼ąoural.
Nopik
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod mr.dred » 17 Apr 2018, 16:26

No kamar├ít....neviem kde si ten konektor vyhrabal, ale ak ho m├í┼í zapojen├Ż pod─ża toho obr├ízku, tak je to zle. mus├ş┼í zameni┼ą Audio1 s GND !
Ak never├ş┼í ,kukni si DS
Pr├şlohy
kon.png
├║prava
kon.png (118.2 KiB) Zobrazená 455 krát
kon2.png
v├Żsek s DS
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Nopik » 17 Apr 2018, 16:36

No j├í tomu moc nerozum─Ťl t─Ťm jejich n├í─Źrt┼»m, ale j├í to myslel tak, ┼że "E" je jako earth, tud├ş┼ż zem, ne? Tohle je obr├ízek p┼Ö├şmo z datasheetu konkr├ętn├şho jacku (1503_07). Ono je to dost matouc├ş ty n├íkresy (alespo┼ł pro m─Ť) a p┼»vodn─Ť jsem to tak myslel taky, ale tam je hlavn├ş pozn├ímka, ┼że je to "solder view", tzn. od spodu, no┼żi─Źkami k sob─Ť.
Pr├şlohy
jack.PNG
Nopik
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod breta1 » 17 Apr 2018, 16:39

Neodpov─Ťd─Ťl jsi, jestli m├í┼í mezi PIN5 a GND zapojen RC ─Źlen podle katalogu - tak znovu se pt├ím, je tam
R=10╬ę
C=50nF
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Nopik » 17 Apr 2018, 16:48

Odpov─Ťd─Ťl jsem ti v p┼Ö├şsp─Ťvku v 15:47 - Nem├ím.
Nopik
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod breta1 » 17 Apr 2018, 17:03

Tak to tam b├Żt mus├ş!
Hodnoty odporu a kondenz├ítoru se m┼»┼żou trochu li┼íit.
Dej tam 10╬ę a 47nF.
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Nopik » 17 Apr 2018, 17:31

Mohu v─Ťd─Ťt funk─Źnost t─Ťchto dvou sou─Ź├ístek a pro─Ź jsou nepostradateln├ę? On ten zesilova─Ź funguje jak jsem psal... norm├íln─Ť m─Ťn├şm amplitudu na osciloskopu, ale probl├ęm nastane a┼ż p┼Öipojen├şm jacku, tak┼że si mysl├şm, ┼że probl├ęm je sp├ş┼í v zapojen├ş jacku...
Nopik
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod mac26 » 17 Apr 2018, 18:03

mr.dred nap├şsal:No kamar├ít....neviem kde si ten konektor vyhrabal, ale ak ho m├í┼í zapojen├Ż pod─ża toho obr├ízku, tak je to zle. mus├ş┼í zameni┼ą Audio1 s GND !
Ak never├ş┼í ,kukni si DS

Podla mna to ma dobre - kontakt 2 je spicka konektora - lavy kanal. A ten je na tych dvoch pinoch
mac26
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 979
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2010

Odosla┼ąod mr.dred » 17 Apr 2018, 18:11

mac26 nap├şsal:Podla mna to ma dobre
t├Ż├Ż├Ż├Ż├Ż├Żt ... zle
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod breta1 » 17 Apr 2018, 18:17

Nopik nap├şsal:Mohu v─Ťd─Ťt funk─Źnost t─Ťchto dvou sou─Ź├ístek a pro─Ź jsou nepostradateln├ę? On ten zesilova─Ź funguje jak jsem psal... norm├íln─Ť m─Ťn├şm amplitudu na osciloskopu, ale probl├ęm nastane a┼ż p┼Öipojen├şm jacku, tak┼że si mysl├şm, ┼że probl├ęm je sp├ş┼í v zapojen├ş jacku...

Ty dv─Ť sou─Ź├ístky pr├ív─Ť maj├ş odstranit zakmit├ív├ín├ş, tak jak to m├í┼í na tom osciloskopu.
To, ┼że to bez RC ─Źlenu n─Ťkdy funguje, neznamen├í, ┼że to je spr├ívn─Ť. V├Żrobce o tom n─Ťco v├ş, proto v katalogu tam ty sou─Ź├ístky m├í.
Dej to tam a pak se ozvi.
breta1
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod Milos66 » 17 Apr 2018, 18:46

mr.dred nap├şsal:
mac26 nap├şsal:Podla mna to ma dobre
t├Ż├Ż├Ż├Ż├Ż├Żt ... zle

Jasn├ę ┼że to m├í zle. Po zasunut├ş Jacku to na v├Żstupe vyskratuje a potom mu to spadne dolu. A ┼íkopek ni─Ź neuk├í┼że.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3718
Vek: 52.32
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod mr.dred » 17 Apr 2018, 18:50

TAK TAK... :finga:
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Nopik » 17 Apr 2018, 19:38

Aha, tak d─Ťkuji. Tak┼że je to tak jak napsal mr.dread to zapojen├ş toho jacku? Dv─Ť zadn├ş no┼żi─Źky audio a p┼Öedn├ş zem?
Nopik
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod mr.dred » 17 Apr 2018, 20:15

:lol: mus├şm sa uisti┼ą ─Źi ma dobre uistili a ─Źi je to ist├ę :lol:

Ve─Ć vysp├íjkuj z plo┼í├íku ten konektor - pokia─ż to m├í┼í tak navrhnut├ę... a napoj ho na dr├┤tiky ako treba a uvid├ş┼í.....
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Pre za─Źiato─Źn├şkov

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist