Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Frekven─Źny meni─Ź

Frekven─Źny meni─Ź

Problematika ohladne regul├íci├ş (PI, PID), ovl├ídania pohonov, odmeriavan├ş veli─Ź├şn, automatiz├ície PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Re: Frekven─Źny meni─Ź

Odosla┼ąod kamilko » 20 Feb 2018, 21:48

Na menic pripoj potenciometr a vyskusaj to. Musi to byt poriadni menic (vektorovy), nie nejaka ocesana sunka. Predpokladam ze menic ma aj potrebne napatia 10V, takze vystup z uP na bazu tranzistora, kolektor na vstup menica, a z kolektora odpor na 10v.
Z bazy na colektor nejaky odpor aby to malo zosilnenie a bude. V menici nastava opacnu logiku regulacie. 10V-0Hz , 0v 55Hz
kamilko
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 239
Zalo┼żen├Ż: 21.10.2017

Odosla┼ąod Drakoush » 20 Feb 2018, 21:56

boraicho nap├şsal:potrebujem to v rozsahu 0-50Hz len┼że, s MCU pomocou DAC vystupu viem generova┼ą iba 0-5V, a ked┼że som pripojil vnutorny stabilizator na DAC tak len v rozsahu 0-4V. preto som Fmax zvy┼íil na 140Hz ale to nevadi, problem je ┼że chcu odomna aby sa ten motor to─Źil pomal┼íie ako 4Hz, len┼że je to vobec mo┼żne aby sa ten motor dokazal tak pomali to─Źi┼ą?

Mo┼żn├ę to je s dobr├Żm meni─Źom. Motor nem├í probl├ęm kot├║la┼ą sa na 1Hz, aj pomal┼íie.
By┼ą Tebou tak za─Źnem h─żada┼ą ako prv├ę v papieroch, ak├║ m├í citlivos┼ą ten meni─Ź.
Mimochodom (dobr├í rada zadarmo), tak├ęto veci sa robia po zbernici, alebo s─żu─Źkou 4-20mA. Trafi┼ą to tam s nap├Ąt├şm je dos┼ą o hubu.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 8921
Vek: 23.48
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod boraicho » 20 Feb 2018, 22:06

je to meni─Ź OMRON 3G3EV
ma to normalne vstup 0-10V na ktor├Ż je pripojen├Ż potenciometer.
je to Odvija─Źka kablov, ale ja som tam dorabal regulaciu ota─Źok pod─ża toho ako si striha─Źka p├Żta. a ked┼że som nechcel nijako zasahova┼ą do odvija─Źky tam som tam dal rele ktore prep├şna medzi potenciometrom ktor├ę tam je original na stroji a v├Żstupom z procesora (falo┼íne napetie).
zariadenie je u┼ż plne fun─Źkne, zajtra nahram nejake video na YT nech mate predstavu ┼że ─Źo.
"Aj nevinne vyzeraj├║ca s├║─Źiastka, m├┤┼że by┼ą pr├ş─Źinou nefunk─Źnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
boraicho
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 11795
Vek: 29.99
Zalo┼żen├Ż: 03.02.2007

Odosla┼ąod SMITH » 26 Feb 2018, 02:39

Frekven─Źn├ę meni─Źe v otvorenej slu─Źke ( riadenie U/F) maj├║ vo v┼íeobecnosti probl├ęm pri mal├Żch ot├í─Źkach motora . U nov┼í├şch meni─Źoch je nejak├í funkcia boost ktor├í zv├Ż┼íi moment pri n├şzkych ot├í─Źkach . U star┼í├şch to nejde , resp sa pou┼żije re├ílna sp├Ątn├í v├Ązba pomocou enkoderu , alebo IRC , t├Żm padom zavret├í riadiaca slu─Źka .

Nenašiel som manuál od modelu EV , ale v manualu od modelu JX
https://forum.strojirenstvi.cz/download/file.php?id=35974

sa p├ş┼íe o mo┼żnosti zv├Ż┼íenia momentu pomocou parametrov A041 /A241 ... (strana 94)
:-) Nikdy ne┼Ö├şkejte, ┼że n─Ťco nejde, proto┼że v┼żdy se najde blbec, kter├Ż nev├ş, ┼że to nejde, a ud─Ťl├í to ! :-)
SMITH
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1205
Vek: 42.92
Zalo┼żen├Ż: 29.09.2007
Paragraf: 23

Odosla┼ąod datam » 12 Apr 2018, 16:18

No hlavne ide aj o to ┼że be┼żn├Ż motor m├í pri n├şzkych ot├í─Źkach prepad momentu a tam je to za cenu pre┼ąa┼żenia motora. Riadenie motorov je celkom veda a sta─Ź├ş si otvori┼ą manu├íl od nejak├ęho skal├íra a ke─Ć ─Źlovek pochop├şa ako to funguje tak n├ísledne vektora a m├┤┼że┼í ├şs┼ą na pivo :D
datam
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2190
Vek: 36.61
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Odosla┼ąod SMITH » 12 Apr 2018, 16:55

├üno , to je vlastnos┼ą asynchron├ęho motora . Preto mus├ş ma┼ą motor riaden├Ż VFD n├║ten├║ ventil├íciu . Motor je s├şce pre┼ąa┼żovan├Ż , ale v modern├Żch meni─Źoch je tento jav sn├şman├Ż a s├║ algoritmy , ktor├ę motor chr├ínia pred zni─Źen├Żm ( I x t ) .
:-) Nikdy ne┼Ö├şkejte, ┼że n─Ťco nejde, proto┼że v┼żdy se najde blbec, kter├Ż nev├ş, ┼że to nejde, a ud─Ťl├í to ! :-)
SMITH
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1205
Vek: 42.92
Zalo┼żen├Ż: 29.09.2007
Paragraf: 23

Odosla┼ąod datam » 17 Apr 2018, 11:27

No ale vysvet─żuj to niekomu kto to pozliepa z toho ─Źo n├íjde a potom mu to tripuje na I2t. Nie nadarmo m├í meni─Ź v sebe kvant├í parametrov.
datam
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2190
Vek: 36.61
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Automatiz├ícia

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist