Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • ochrana CB ant├ęny pred bleskom

ochrana CB ant├ęny pred bleskom

Chcete pomoc┼ą v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

ochrana CB ant├ęny pred bleskom

Odosla┼ąod KeXT3r » 24 Mar 2018, 17:20

Zdrav├şm. Behom p├ír t├Ż┼żd┼łov p├┤jdem k├║pi┼ą nov├║ CB ant├ęnu 5/8 od s├şria. (na obr├ízku ─Źerven├í) Konzola bude upevnen├í na hrade. (modr├í farba) Ide o to ─Źi m├ím konzolu uzemni┼ą a ako. M├┤j n├ívrh bol. Od konzoly bude po hrane strechy veden├Ż 8mm FeZN napojen├Ż na bleskozvod ukotven├Ż o strechu( ozna─Źen├Ż zelenou farbou) k tomu prid├ím bleskoistku ktor├║ ulo┼ż├şm na hradu pod stechu a uzemn├şm 8mm medenn├Żm zemiacim vodi─Źom o dr├┤t ktor├Żm uzemn├şm samotn├║ konzolu. Samotn├Ż sign├ílov├Ż k├íbel (RG 58C/U MIL C-17) od bleskoistky p├┤jde skoro pod hradou rovno cez stenu. Je toto rie┼íenie aspo┼ł ako tak dobr├ę? ─ćo by ste navrhovali vy ? Strecha je uzemnen├í len na rohoch ako je na foto. ┼Żiadne ty─Źe su po streche neni.

─Äakujem.
S pozdravom Filip Vereš.
Pr├şlohy
n├ívrh uzemnenia ant├ęny.jpg
KeXT3r
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 40
Zalo┼żen├Ż: 05.11.2014

Re: ochrana CB ant├ęny pred bleskom

Odosla┼ąod zipaj » 25 Mar 2018, 01:15

K├║p k├íbel RG213, aj ke─Ć to pod─ża papierov nie pre CB je ve─żk├Ż rozdiel, ale v re├íli je RG58 dobr├í tak na ve┼íanie pr├ídla. K tomu uzemneniu sa neviem odborne vyjadri┼ą, ja som mal 5/8 sirtel cca 15 rokov neuzemnen├║ (nemali sme hromozvod) a ni─Ź sa nestalo, ale ak m├í┼í mo┼żnos┼ą, ur─Źite ju uzemni, bleskoistka je zbyto─Źnos┼ą (v podstate dva spoje s konektormi = ├║tlm), treba odp├íja┼ą ant├ęnu pred b├║rkou, na statiku je cievka v p├Ąte ant├ęny. Ale hlavne treba dobre vybra┼ą miesto na ant├ęnu, niekedy prelo┼żenie o p├ír metrov znamen├í obrovsk├Ż rozdiel k lep┼íiemu, alebo hor┼íiemu. Takisto v├Ż┼íka, vo v┼íeobecnosti je dobr├ę ant├ęnu umiestni┼ą ─Źo najvy┼í┼íie, ale ak ju bude┼í ma┼ą p├ír metrov nad zemou, tak jeden meter hore - dole.
Z├íkladn├ę parametre zosil┼łova─Źa pre kapelu? - N├şzka v├íha a ve─żk├Ż v├Żkon, v tom hluku sa aj tak v┼íetko strat├ş :-)
zipaj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2511
Vek: 43.44
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2011

Odosla┼ąod KeXT3r » 25 Mar 2018, 10:17

No odp├íja┼ą budem od stanici ur─Źite tak┼że ako hovor├ş┼í vyrad├şm blekojistku. ─îo sa t├Żka toho umiestnenia, nem├ím moc na v├Żber a toto my pri┼ílo ako najlep┼íie rie┼íenie. (ako je na obr├ízku v pr├şlohe) m├íme najvy┼í┼íie postaven├Ż dom v dedine a k tomu na kopci .. tak┼że nad strechu a nevid├şm probl├ęm v pr├şme. Koniec koncov z auta pri dome m├ím dosach asi 35km.
KeXT3r
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 40
Zalo┼żen├Ż: 05.11.2014

Odosla┼ąod Merak » 25 Mar 2018, 21:37

Ja by som to izoloval od bleskozvodu a spravil tam oddialen├Ż bleskozvod.
In├í─Ź na tej streche nevid├şm nikde ┼żiadne zachyt├íva─Źe.
┼żivot je ako s├şnusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzit├Żm si dvakr├ít na nule
pon├║kam na predaj: http://svetelektro.com/Forum/predam-pop ... art20.html
P.S.: sk├┤r som vedel zapoji┼ą vidlicu a z├ísuvku ako rozpr├íva┼ą
Merak
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 6219
Vek: 38.97
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod datam » 17 Apr 2018, 11:36

Ona t├í bleskoistka je dobr├í tak na to aby ti potom k├íbel nelietal po izbe. Samotn├ę zariadenie teda stani─Źku neochr├íni tak┼że odp├íjanie je nutnos┼ą a hlavne samozrejmos┼ą.
datam
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2166
Vek: 36.47
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Odosla┼ąod amater63 » 17 Apr 2018, 12:03

Ano tak jako u TV,Sat co m├í ka┼żd├Ż.
Pr├şlohy
Opera Sn├şmek_2018-04-17_122816_svetelektro.com.png
Asi sem to sm─Ťroval -Alois
amater63
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2035
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

Odosla┼ąod alois » 17 Apr 2018, 12:39

https://diskuse.elektrika.cz/index.php/ ... 770.0.html

omylom som to dal do inej CB t├ęmy....
alois

Odosla┼ąod marioo » 17 Apr 2018, 13:04

Konzolu ak uzemn├ş┼í ni─Ź nepokaz├ş┼í.. ale v podstate je chr├ínen├í strechou asi m├í┼í pri kom├şne bleskozvod ...
Konzola nebude spojen├í s ant├ęnou, preto┼że t├í je v dr┼żiaku v ktorom je izol├ítor.. a ant├ęna m├í 5-6 metrov ..
D├┤le┼żit├í je dobre spraven├í bleskoistka a jej uzemnenie .. m├ím to spraven├ę podobne na gar├í┼żi u┼ż 17 rokov ale konzolu som neuzemnil.. tie┼ż je na drevenom hranole..

A samozrejme cez b├║rku odpoji┼ą a k├íbel da┼ą dos┼ą ─Ćaleko od v┼íetk├ęho :)

Oddialen├Ż bleskozvod by bol kon┼ítruk─Źnej┼íie n├íro─Źnej┼í├ş ako samotn├í ant├ęna ...

A ur─Źite si tam daj poriadny k├íbel a nie RG58 ─Źku..
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 363
Vek: 45.3
Zalo┼żen├Ż: 15.07.2012

Odosla┼ąod alois » 17 Apr 2018, 13:37

to je plechová strecha, skladaná/falcovaná a neletovaná?
alois

Odosla┼ąod datam » 18 Apr 2018, 15:08

marioo nap├şsal:Konzolu ak uzemn├ş┼í ni─Ź nepokaz├ş┼í.. ale v podstate je chr├ínen├í strechou asi m├í┼í pri kom├şne bleskozvod ...
Konzola nebude spojen├í s ant├ęnou, preto┼że t├í je v dr┼żiaku v ktorom je izol├ítor.. a ant├ęna m├í 5-6 metrov ..
D├┤le┼żit├í je dobre spraven├í bleskoistka a jej uzemnenie .. m├ím to spraven├ę podobne na gar├í┼żi u┼ż 17 rokov ale konzolu som neuzemnil.. tie┼ż je na drevenom hranole..

A samozrejme cez b├║rku odpoji┼ą a k├íbel da┼ą dos┼ą ─Ćaleko od v┼íetk├ęho :)

Oddialen├Ż bleskozvod by bol kon┼ítruk─Źnej┼íie n├íro─Źnej┼í├ş ako samotn├í ant├ęna ...

A ur─Źite si tam daj poriadny k├íbel a nie RG58 ─Źku..

5/8 neviem ale 1/2ka potrebuje uzemni┼ą konzolu resp cez cievku je spojen├í aj na konzolu. Zo sk├║senosti. Ak liezlo PSV hore sta─Źilo vykona┼ą potrebu ku sto┼żiaru a hne─Ć to zletelo na 1:1,1 :D

-- Spojen├Ż pr├şspevok 18 Apr 2018, 14:11 --

Inak tro┼íku odbo─Ź├şm ale iba informa─Źne. Nesk├║┼íal niekto postavi┼ą GP ant├ęnu na CB p├ísmo? Uva┼żujem na to pou┼żi┼ą jednu 1/2 teleskop po z├ísahu bleskom (krat┼íia o prisp├┤sobovac├ş ─Źl├ínok ale ani po vy─Źisten├ş nejde naladi┼ą tak┼że asi cievka) a prvky chcel vyu┼żi┼ą kotevn├ę lan├í 10m sto┼żiara. Len pre info ─Źi to n├íhodou u┼ż niekto nesk├║┼íal.
datam
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2166
Vek: 36.47
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Nasp├Ą┼ą na VF technika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist