Pripojenie garáže na elektriku

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: Pripojenie garáže na elektriku

Príspevok od používateľa Samanko » 20 Mar 2018, 23:09

V tejto teme sa nekresli virtualny projekt, neriesia sa trivialne elektromontaze s laikmi. Diskutuje sa o probleme a o moznych rieseniach. Clovek sa tu nieco opytal, kedze podobne veci neriesi kazdy den. Je velmi dobre mat predstavu o realizacii, je to jeden z najdolezitejsich faktorov na ktore projektant prihliada pri kresleni projektu.

V tejto teme nevidim ziaden problem. Myslim, ze na diskusnom fore mozu kludne ludia diskutovat o tom, ako sa robia prierazy popod komunikacie, zdielat svoje skusenosti a ucit sa na chybach inych. Nevidim najmensi dovod ju zamykat, mazat a podobne..
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Pripojenie garáže na elektriku

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Mar 2018, 15:42

Pozeral so ti to na katastri/katasterportál- mapka/ a tá cesta nepatrí nikomu, nemá založený LV,ani známeho vlastníka,tam by problém nebol prekopať,len treba zistiť ing.siete v zemi.Problém vidím v tom potoku, pretože buď by si musel isť po mostíku v pancierke trubke a potom na stlp, a odtial na trafostanicu,ibaže by si to musel dohodnúť so SAD Zvolen, lebo na nich je písaný pozemok v tom areáli.Ten Briks tam asi už nie je..či?
Veď uvidíš, čo ti povedia na SSEd, možno by to šlo aj samonosom ponad cestu, keby sa ti dal za garážou osadiť stĺp,alebo vyššiu konzolu na garáži.Ale hlavný problém je miesto napojenia, či bude SSED ochotná urobiť ti prívod s toho trafa v SADke.
Možno práve na tom to pripojenie v minulosti stroskotalo.Ale keby si ukecal viacerých susedov, tak by s tým možno aj SSEd súhlasili,že sa im to oplatí.Ak nie, tak len dohoda s SADkou ale všetko na vlastné náklady.
Moc ružovo to nevidím a na dlhé lakte.
Ak máš možnosť nakontaktovať niekoho z montážneho závodu tej distribučky, nejakého obvoďáka čo to pozná, tak ti najskôr povie, či to pôjde ,alebo nie a prečo.
Prílohy
InkedScreenshot-2018-3-21 Kataster nehnuteľností ZBGIS_LI.jpg
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Pripojenie garáže na elektriku

Príspevok od používateľa Wicker » 22 Mar 2018, 19:14

Pre Gandalfa z predošlej stránky, chlape ak nemáš čo robiť nájdi si nejaké hobby, prípadne si uber z dávky matrošu čo berieš... SAMANKO pekne vystihol to, o čo tu ide a prečo je tu tento dred.

5ko to som pozeral, dnes bola polovička poslať tú žiadosť ako a čo kde majú, tak si počkám na odpoveď, možno, že motyka vystrelí :)
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Pripojenie garáže na elektriku

Príspevok od používateľa Wicker » 23 Apr 2018, 20:23

Dnes prišla odpoveď, ja teraz neviem či si robia haluz či čo, ale tam tých zelených čiar je viac, ešte som sa aj polovičky pýtal, ženy to sú expertky na farbu a potvrdila mi to... :D
Prílohy
elektrika 1.png
elektrika 3.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Pripojenie garáže na elektriku

Príspevok od používateľa 5ko » 24 Apr 2018, 15:39

No ale ty si predsa od nich chcel vyjadrenie o možnosti napojenia na sieť, nie o polohe sietí v zemi, kvôli výkopom,takže,, to je asi hluboké nedorozumnění,, :D
Tak najdi v zemi ten kábel čo ide poza garáže a pripoj sa naň.. :lol: :wink: /srandujem/

Ale možno by stálo za to zistiť, odkial a kam ide, možno k inej garáži ... popýtaj sa susedov, či tam vôbec niekto má elektrinu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok