Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Pr├ş┼íerne spomalen├Ż internet v notebooku

Pr├ş┼íerne spomalen├Ż internet v notebooku

Moderátori: psichac, Moderátori

Pr├ş┼íerne spomalen├Ż internet v notebooku

Odosla┼ąod martin-f » 20 Okt 2016, 16:03

M├ím neskuto─Źne pomal├Ż internet v notebooku. Pripojen├Ż som cez Wifi. No ke─Ć sa pripoj├şm mobilom na t├║ ist├║ Wifi, r├Żchlos┼ą je ako blesk.

Parametre notebooku:
Windows 7 Ultimate
Procesor Intel Celeron N2830 2,16 GHz (moment├ílne, pri 2 otvoren├Żch str├ínkach je vyu┼żit├Ż na 20 - 30%)
RAM 4 GB (rezervovan├ę hardwarom 107 MB, pou┼ż├şvan├í 1114 MB, zmenen├í 141 MB, pohotovostn├í 824 MB, vo─żn├í 1910 MB).
Disk SSD 900 GB - rozdelen├Ż...na 800 GB ─Źasti je Windows 7 64 bit (vo─żn├Żch 742 GB), na 100 GB ─Źasti je Windows 7 32 bit (vo─żn├Żch 63 GB). No prim├írne pracujem na 64 bitovej verzii. U┼ż som pre istotu sform├ítoval disk no ┼żiadna zmena.

Na str├ínke rychlost.sk som si otestoval r├Żchlosti. Tu je porovnanie notebook vs mobil z tej istej Wifi.

Download
-notebook 1,4 Mbit/s
-mobil 87,6 Mbit/s

Upload
-notebook 0,2 Mbit/s
-mobil 4,9 Mbit/s

Ping
-notebook 109 ms
-mobil 56 ms

Netu┼í├şm v ─Źom m├┤┼że by┼ą chyba.
martin-f
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 151
Vek: 27.03
Zalo┼żen├Ż: 16.08.2013

Re: Pr├ş┼íerne spomalen├Ż internet v notebooku

Odosla┼ąod elmoto » 20 Okt 2016, 16:49

rob├ş ti to od nova alebo predt├Żmto to i┼ílo normalne?

Sk├║s drivre od v├Żrobcu.

Ja by som si po┼żi─Źal usb wifi , nain┼ítaloval a tak sk├║sil ─Źi to bude lep┼íie. Ak hej tak ten pcie wifi ─Źo m├í┼í v notebooku je zl├ę.
brekekeeee
elmoto
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2902
Vek: 38.61
Zalo┼żen├Ż: 15.08.2011

Odosla┼ąod martin-f » 20 Okt 2016, 17:26

USB Wifi m├ím. Pred ─Źasom sa mi dodrbala vstavan├í ant├ęna, tak som bol n├║ten├Ż k├║pi┼ą extern├║. Pr├íve┼że v minulosti i┼íiel po─Ź├şta─Ź kr├ísne r├Żchlo.

Pred dvomi mesiacmi mu skon─Źila dvojro─Źn├í z├íruka. T├║to zlobu rob├ş tak posledn├Ż cca mesiac - dva. Mo┼żno to znie smie┼íne, ale ┼żeby zase nejak├ę ku**├ştko?
martin-f
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 151
Vek: 27.03
Zalo┼żen├Ż: 16.08.2013

Odosla┼ąod grafit » 07 Mar 2018, 16:06

Ako je kon┼ítruk─Źne rie┼íen├í wifi ant├ęna v notebooku? Zlomili sa mi toti┼ż tie ├║chyty v p├íntoch v├Żklopnej ─Źasti, a popri tom sa pretrhol ak├Żsi k├║sok asi alobalu. Tak ─Źi to nebola ─Źas┼ą tej ant├ęny. Wifi ide stra┼íne mizerne, mus├şm by┼ą bl├Żzko rutera wifi. M├┤j notebook je HP 250 G3.
grafit
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 59
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2010

Odosla┼ąod daevid1 » 15 M├íj 2018, 00:50

Wifi ant├ęna v notebookoch sa nach├ídza v r├íme obrazovky a pr├íve ako s├║ p├ínty b├Żva prechod z tela notebooku, tak┼że je mo┼żn├ę, ┼że sa poru┼íila.
daevid1
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 8
Zalo┼żen├Ż: 18.01.2013

Odosla┼ąod romiadam » 15 M├íj 2018, 08:03

Ak├ę m├í┼í r├Żchlosti cez LAN k├íbel A WiFi USB?
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2034
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod pocitujlasku » 15 M├íj 2018, 08:12

pozri si vo vlastnostiach, akou rychlostou si pripojeny na wifi. Tipujem to na zlomeny kabel k antene, 1.4Mbit to by teoreticky mohlo byt rychlost pripojenia 5.5Mbit/s (cca polovicu rychlosti zozerie sifrovanie+ nejaka ta rezia to by davalo tych max. 2Mbit/s).
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4134
Vek: 35.2
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Nasp├Ą┼ą na Internet a sie┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist