Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Potrebne veci pri previjani rotora

Potrebne veci pri previjani rotora

Ak potrebujete zohna┼ą nejak├║ vec oh─żadom elektroniky, ─Źi u┼ż len s├║─Źiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Potrebne veci pri previjani rotora

Odosla┼ąod Milos66 » 12 Apr 2017, 12:32

H─żadaj v├Żraz "Elektrotechnick├í lepenka"
A potom e┼íte nezabudni na tenk├Ż konopn├Ż ┼ípag├ítik. S t├Żm sa po navinut├ş zaband├í┼żuje vinutie medzi komut├ítorom a kotvou. Aby sa ti pri t├Żch ot├í─Źkach nerozletelo odstredivou silou.
A klinky si nare┼że┼í s tenk├ęho 1mm Pertinaxu, alebo aj Cuprextitu bez medenej vststvy
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3443
Vek: 51.9
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod muziker » 12 Apr 2017, 17:01

....tenk├Ż konopn├Ż ┼ípag├ítik = sedl├írska ni┼ą (v minulosti dostupn├í vo viacer├Żch hr├║bkach aj farb├ích).
V niektor├Żch aplik├íci├ích vyhovej├║ aj r├┤zne textiln├ę p├ísky ...
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5681
Vek: 69.47
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod oravan » 12 Apr 2017, 18:36

no ├íno ale pri t├ęj sk├║┼íke rotor sa dostane do fasa ot├í─Źok aj za t├║ chv├ş─żu ho m├┤┼że┼í zni─Źi┼ą ja ni─Ź dr┼ż├şm palce
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2248
Vek: 53.11
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014
Paragraf: 24

Odosla┼ąod muziker » 12 Apr 2017, 19:11

... oravan ni─Ź sa nezni─Ź├ş a v┼íetko v pohode vydr┼ż├ş.
Navinut├Ż rotor sa spolu s uveden├Żmi izola─Źn├Żmi a fixa─Źn├Żmi materi├ílmi nakoniec lakuje elektroizola─Źn├Żm lakom.
Ten lak sa n├ísledne "vyp├íli, alebo ak chce┼í tak usu┼í├ş" v peci.
Vinutia rotora s├║ potom ako jednoliaty celok a nepohne sa ni─Ź pri ak├Żchko─żvek vysok├Żch ot├í─Źkach.
Iba blázon by fixoval vinutia len tak "nasucho".
Sk├║s si rozobra┼ą el. v┼Ľta─Źku, flexu a pod. a pozri si ako je to uroben├ę a a┼ż potom reaguj ...
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5681
Vek: 69.47
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod oravan » 12 Apr 2017, 19:22

Muziker prep├í─Ź ale teraz ma zle neguje┼í zrejme nedostatok praxe to ni─Ź videl som na vlastn├ę o─Źi ako novo nato─Źen├í kotva z ETA 7400 to bol vysava─Ź sa tak rozto─Źila ┼że sa rotor pret├í─Źal pri t├Żch ot├í─Źkach a zhorela pri druhom pokuse musela kotva by┼ą brzden├í ale i tak jedno nov├ę vinutie zhorelo a to chalani vo ved─żaj┼íej dielni mali r├┤zne pr├şpravky oplatilo sa vymeni┼ą cel├Ż rotor
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2248
Vek: 53.11
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014
Paragraf: 24

Odosla┼ąod JuryDeVil » 16 M├íj 2018, 11:06

A nevie nahodou dakto nazov tychto bielych elektroizolocanych papierikov co vidno vo videu? https://www.youtube.com/watch?v=oj4fWYVwXuA&t=347s
JuryDeVil
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 25
Zalo┼żen├Ż: 08.08.2016

Odosla┼ąod mirosne » 16 M├íj 2018, 13:27

Ke─Ć som prev├şjal motory v 90.tich rokoch,volali sme to pre┼íp├ínov├Ż papier.Teraz neviem ako sa to presne vol├í.
Pozdravuje V├ís Miro.KARMA + pote┼í├ş.
mirosne
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 4349
Zalo┼żen├Ż: 07.09.2009
Paragraf: 23

Odosla┼ąod CxMato » 16 M├íj 2018, 14:27

m├┤┼że to by┼ą ono ? tu
CxMato
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 85
Vek: 21.18
Zalo┼żen├Ż: 08.12.2017

Odosla┼ąod Milos66 » 16 M├íj 2018, 14:54

H─żadaj elektrotechnick├║ lepenku.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3443
Vek: 51.9
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod 5ko » 16 M├íj 2018, 15:49

Sta─Ź├ş nap├şsa┼ą pre┼íp├ín papier a m├í┼í to.
http://www.remesplus.sk/sortiment/ostatne-sortimenty
Norm├şlne sta─Ź├ş k├║pi┼í v papiernictve spisov├Ż obal ,ale nie tie oby─Źajn├ę farebn├ę , mus├ş to by┼ą tak├Ż mastn├Ż hned├Ż tvrd├Ż papier a s toho si nastrih├í┼í p├ísiky... volakedy boli tie obali len z tohto materi├ílu,teraz ho asi zo┼żenie┼í len niekde v arch├Żvoch, alebo v zbern├Żch dvoroch, ked vyhadzuj├║ firmy star├ę spisy.
Mo┼żno aj doma niekde najdem kus origin├ílneho ┼íed├ęho papiera s PVC foliov├Żm podlepom,ale u┼ż d├ívno mi to nepri┼íloo pod ruku.
Osobne by som si na rotor z vysokoot├í─Źkovej ma┼íiny netr├║fol, iba ak na nejak├Ż stiera─Źov├Ż ─Źi IGLA motor─Źek. :wink:
Na vyva┼żovanie s├║ drah├ę ma┼íiny,videl som jednu celkom pekn├║ v─Źera u prev├şja─Źa v Rudlovej,k├║pil ju z PRC a nebolo to lacn├ę,ale ┼żiv├ş sa t├Żm tak .../robil mi rotor do vysava─Źa 1200W-30ÔéČ/
T├Żch dreven├Żch klinkov na fixovanie cievok v statore som sa nie─Źo nastru┼żlikal ako decko, :wink: ale vtedy sa pou┼ż├şval na lakovanie ┼áELAK,d├í sa aj dnes k├║pi┼ą v Umeleck├Żch potreb├ích v podobe ┼íupiniek a rozp├║┼í┼ąa sa potom v denaturovanom liehu na spr├ívnu hustotu.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 7908
Vek: 62.3
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod zdeno6505 » 16 M├íj 2018, 18:04

@5ko
Za 30 e─Źiek k├║pim nov├Ż motor.
K├│d: Vybra┼ą v┼íetko
http://www.toptech.sk/motory-na-vysavace

Knotek--Nav├şjen├ş-a-p┼Öev├şjen├ş-mal├Żch-elektrick├Żch-stroj┼»-to─Źiv├Żch.PDF na Ulo┼ż.to.
Amat├ęri postavili Noemovu archu, profesion├íli Titanic.
zdeno6505
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 734
Zalo┼żen├Ż: 04.08.2010

Odosla┼ąod 5ko » 17 M├íj 2018, 14:45

Nek├║pim, pozeral som to ako prv├ę, ten m├┤j by tam st├íl 60ÔéČ,tak sa mi to aj tak oplatilo. :wink:
Druh├Ż rotor z Metaba mal ├║plne roztrhan├Ż komut├ítor tak ┼że tr─Źali s neho lamely a urobil aj ten a vrta─Źka ┼ílape ako nov├í.Tie┼ż pr├şklepku za 30ÔéČ nek├║pim,aspo┼ł nemus├şm st├íle pren├í┼ía┼ą moju makitu hore dolu na chalupu a sp├Ą┼ą, budem ma┼ą dve. :D
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod zdeno6505 » 17 M├íj 2018, 17:44

Ja som pred cca 1/2 rokom vyhodil NAREX-u. Na rotore bolo roztrhan├ę vinutie. ( nie pri komut├ítore, ale z druhej strany od vrtule )
Amat├ęri postavili Noemovu archu, profesion├íli Titanic.
zdeno6505
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 734
Zalo┼żen├Ż: 04.08.2010

Odosla┼ąod 5ko » 17 M├íj 2018, 18:39

zdeno- m├┤┼że ┼ąa za ┼łou akur├ít mrzie┼ą. :wink: T├Żch 30ÔéČ si ur─Źite zasl├║┼żila na o┼żivenie.

JuryDe Vil-
po┼íli adresu, po┼ílem ti origo┼í tenk├Ż per┼íp├ín na ten rotor,ked sa ti teda chce s t├Żm zab├íva┼ą.
Na┼íiel som aj rolku hrub┼íieho, ─Źo sa d├íva do dr├í┼żok na statory v├Ą─Ź┼í├şch motorov,tak ti prilo┼ż├şm h├írok do ob├ílky.
Na ovinutie konca vinutia pri komut├ítore si zo┼że┼ł v rempe ┼íustersk├║ dratvu,to je tenk├Ż pevn├Ż ┼ípag├ítik,─Źo ani k├┤┼ł neroztrhne. :D
Mo┼żno ho maj├║ aj v galanterke.
Na┼íiel som zauj├şmav├Ż postup opravy- to je aj na MacGyvera ako ja u┼ż privela. :lol:
Nejak├ę vyva┼żovanie rotora pri takej ┼ímejdaflexe ho asi v├┤bec netr├ípilo. :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=PGTgMWe0bCI
Rusi s├║ naozaj v tomto neprekonateln├Ż.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Kde nie─Źo zohna┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist