Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Zosil┼łova─Ź do auta

Zosil┼łova─Ź do auta

Ak m├íte probl├ęm s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky nie─Źo zapoji┼ą

Moderátori: mirosne, Moderátori

Zosil┼łova─Ź do auta

Odosla┼ąod Frenky_One » 16 M├íj 2018, 19:00

Dobr├Ż de┼ł

Potreboval by som radu od v├ís odborn├şkov. Som upln├Ż laik ─Źo sa t├Żka elektroniky aj auto elektroniky a potreboval by som radu od niekoho sk├║sen├ęho v tejto oblasti. Zapojil som si do auta subwoofer typ Sencor SCS WA1203. Je to akt├şvny subwoofer ─Źi┼że v┼íetko funguje v poriadku. ─Äalej som zapojil dopredu aj dozadu 4 reproduktory typ Magnat Pro Power 132. V┼íetky 4 reproduktory v aute s├║ rovnak├ę a ka┼żd├Ż jeden z nich m├í v├Żkon 200 W. Probl├ęm je v tom ┼że zvuk z reproduktorov je ┼íkared├Ż, tich├ş a nedosta─Źuj├║ci. R├ídio pravdepodobne nedok├í┼że t├║to silu reproduktorov zvl├ídnu┼ą a mysl├şm si ┼że je potrebn├Ż zosil┼łova─Ź aby bol zvuk pekn├Ż a hlasn├Ż a st├şhal spolu zo subwooferom. Potrebujem teda poradi┼ą ─Źi tento probl├ęm naozaj vyrie┼íi zosil┼łova─Ź a ak ├íno ak├Ż zosil┼łova─Ź by bol dosta─Źuj├║ci na to aby v┼íetky 4 reproduktory hrali ─Źisto a hlasno. Typ r├ídia ktor├Ż m├ím v aute je tento - SONY CDX-GT570UI. Ak by ste potrebovali presn├Ż popis ┼ípecifik├ície reproduktorov alebo r├ídia tak poskytnem.

─Äakujem
Frenky_One
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 5
Zalo┼żen├Ż: 16.05.2018

Re: Zosil┼łova─Ź do auta

Odosla┼ąod AnoNym1337 » 16 M├íj 2018, 19:27

tie repro maj├║ vykon 50Wrms nie 200w..... a ano zosil┼łova─Ź by to v┼íetko pekne doladil
AnoNym1337
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 197
Vek: 18.95
Zalo┼żen├Ż: 02.06.2016

Odosla┼ąod misocko » 16 M├íj 2018, 19:33

tvoje repraky su ako stvorene pre tvoje radio
na normalnej hlasitosti to hra dobre? alebo to stale hra zle? myslim ze do urovne ked sa este dohovoris so spolusediacim to musi hrat dobre. Repraky mas dufam namontovane , nie volne pohodene "na test"
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2625
Vek: 41.9
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod Milos66 » 16 M├íj 2018, 20:08

No jo. Akustika vozu hr├í ve─żk├║ rolu.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3631
Vek: 52.24
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod Frenky_One » 16 M├íj 2018, 20:16

Reproduktory s├║ pevne namontovan├ę v aute. Hr├í to zle aj pri norm├ílnej hlasitosti tak┼że si mysl├şm ┼że ten zosil┼łova─Ź tam potrebn├Ż bude. Potrebujem u┼ż len vedie┼ą ak├Ż typ zosil┼łova─Źa tam bude potrebn├Ż lebo sa do toho v├┤bec nevyzn├ím.
Frenky_One
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod AnoNym1337 » 16 M├íj 2018, 20:21

m├í┼í nie┼żo zl├ę zapojen├ę hra┼ą by to malo aj na radiu z roku 2005
AnoNym1337
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 197
Vek: 18.95
Zalo┼żen├Ż: 02.06.2016

Odosla┼ąod daniel1212 » 16 M├íj 2018, 21:01

hrat by to malo aj na radio napojene, skus ak mas moznost skusit ine radio.. alebo nemas v radiu nastavene nieco ako fada alebo balance.. pripadne nieco ine? Ak nie prichadza do uvahy iba zle zapojenie
daniel1212
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 280
Vek: 24.26
Zalo┼żen├Ż: 03.02.2010
Paragraf: 21

Odosla┼ąod Frenky_One » 16 M├íj 2018, 21:06

Hra┼ą to hr├í ale hr├í to ve─żmi ┼íkaredo. Ak by teda to r├ídio malo utiahnu┼ą ten zvuk mo┼żno je nie─Źo zle nastaven├ę v r├ídiu preto┼że sa nevyzn├ím v t├Żch nastaveniach zvuku. Ale aj tak si mysl├şm ┼że ─Źistej┼íie bud├║ hra┼ą a┼ż ke─Ć sa tam prid├í zosil┼łova─Ź.
Frenky_One
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod fery66 » 16 M├íj 2018, 21:28

M├í┼í tie repr├íky sf├ízovan├ę?
fery66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 971
Zalo┼żen├Ż: 04.10.2009

Odosla┼ąod misocko » 16 M├íj 2018, 22:14

Frenky_One nap├şsal:Ale aj tak si mysl├şm ┼że ─Źistej┼íie bud├║ hra┼ą a┼ż ke─Ć sa tam prid├í zosil┼łova─Ź.
myslis si zle, to radio musi tie repraky dat v poho (cca 50W radio a 50W repraky - tych 200W je sen). Ak cakas ze ti tu napiseme ze "kup zosik a bude to OK" (si o tom vnutorne presvedceny tak si ho kup) tak myslis zle, problem je zjavne niekde inde!
a hej, sfazovanie ak to nema basy, na vyskach a stredoch to nepicitis, na basoch 100%
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod skapo » 16 M├íj 2018, 22:50

Ono aj to tvoje vyjadrenie "Hra┼ą to hr├í ale hr├í to ve─żmi ┼íkaredo." je ve─żmi nejasn├ę. Ak to hr├í ┼íkaredo, pusti si tam nie─Źo kraj┼íie! ;-)
Kto sa hraje, ten nehnevá!
skapo
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 102
Vek: 50.45
Zalo┼żen├Ż: 08.01.2016

Odosla┼ąod misocko » 16 M├íj 2018, 23:08

jasne, ked tam pustas hudbu z YT cez BT skomprimovane do neviem coho a napalane na CD :lol:
mozno by som zacal kvalitnym vstupom :)
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod romiadam » 17 M├íj 2018, 02:50

Ak dok├í┼że┼í presne definuj pojem "Zvuk z reproduktorov je skaredy"
Zosil┼łova─Ź ti tich├Ż zvuk zosilni, ale ┼íkared├Ż neskr├í┼íli.
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2247
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod Frenky_One » 17 M├íj 2018, 06:47

Tak┼że takto.
Ke─Ć┼że sa v t├Żchto veciach absol├║tne nevyzn├ím ─Źo som p├şsal u┼ż na za─Źiatku tak som si k├║pil reproduktory a subwoofer a poprosil zn├ímeho aby mi to namontoval do auta ke─Ć┼że ja by som to tam nenamontoval. ─îi┼że zapojenie reproduktorov som nerobil ja ale zn├ímy je elektrik├ír tak┼że si mysl├şm ┼że to zapojil dobre ale v tom ako m├í hudba znie┼ą sa zase on nevyzn├í tak┼że to zostalo na pos├║denie mne. Netu┼í├şm ─Źo je to sf├ízovanie tak ak by sa dalo mohli by ste my to vysvetli┼ą. ─Äalej ─Źo sa t├Żka defin├şcie "┼íkared├ęho" zvuku sk├║sim to pop├şsa┼ą takto. Ke─Ć pust├şm hudbu na tich┼íie tak ┼że to ledva po─Źujem ke─Ć auto stoj├ş a pri jazde by som t├║ hudbu poriadne nepo─Źul tak sa d├í poveda┼ą ┼że je ten zvuk ako tak po─Ź├║vate─żn├Ż ale ke─Ć za─Źnem zvy┼íova┼ą hlasitos┼ą hudby tak ─Ź├şm hlasnej┼íie hudba hr├í t├Żm hor┼í├ş zvuk vych├ídza z repr├íkov a to nehovor├şm o hlasitosti ktor├í prehlu┼íuje aj rozpr├ívanie ─żud├ş ale norm├ílna hlasitos┼ą ktorou be┼żne ─żudia po─Ź├║vaj├║ v aute hudbu a s├║ schopn├Ż sa pri tom rozpr├íva┼ą, tak aj v tejto hlasitosti je t├í hudba zle po─Ź├║vate─żn├í. Vysvetl├şm lep┼íie - V├Ż┼íky stra┼íne re┼ż├║ u┼íi ─Ź├şm hlasnej┼íie to hr├í, basy z reproduktorov nevych├ídzaj├║ ┼żiadne a zvuk je tak├Ż plechov├Ż ako keby v├ím hr├í s mobilu. D├║fam ┼że tak├íto defin├şcia v├ím bude sta─Źi┼ą.
Ke─Ć┼że som na internete ─Ź├ştal ┼że zosil┼łova─Ź vylep┼í├ş zvuk reproduktorov tak som si myslel ┼że zist├şm ak├Ż zosil┼łova─Ź potrebujem a to vyrie┼íi m├┤j probl├ęm, nemajte mi to za zl├ę ale ak sa bude da┼ą vyrie┼íi┼ą tento probl├ęm aj bez toho aby som musel kupova┼ą zosil┼łova┼ą a zh├í┼ła┼ą niekoho kto mi ho zapoj├ş tak to je len pre m┼ła plus. Ke─Ć┼że sa v t├Żchto veciach v├┤bec nevyzn├ím berte to ako keby to vysvet─żujete svojej ┼żene alebo frajerke :D
─Äakujem
Frenky_One
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod djwiktor » 17 M├íj 2018, 07:28

Hentaky zvuk su iba 3 veci mozne:
1. - nastavenia v radiu - bass, mid, treble - basy, stredy vysky, proste ekvalizer je nastaveny na ho...
2. - autoradio uz ma chyteny koncak, preto to potichu hra este dobre a potom to ide uz KO
3. - repraky su rozfazovane - kazdy reprak ma pripojenie + a - . Ak niektore z nich zapojis zle, teda +na- a -na+, tak hraju repraky proti sebe a navzajom sa niektore frekvencie vyrusia ( laicky povedane). Potom to znie vselijako, len nie dobre. Najviac to pocitit na nizkych frekvenciach, vysoke to prilis neovplyvnuje.

Na toto sa zameraj a az to prekontrolujes vsetko, tak k nam pridi opet :)
k bodu 3 - oddekluj kazdy jeden reprak, a kazdy jeden odfot ako je zapojeny kabel do neho. (tak aby bolo vidno, ake kable su kam pripojene). Potom sem daj fotky a uvidime.
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk
djwiktor
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1413
Vek: 31.12
Zalo┼żen├Ż: 01.07.2010

Odosla┼ąod alidedko » 17 M├íj 2018, 07:46

djwiktor nap├şsal:k bodu 3 - oddekluj kazdy jeden reprak, a kazdy jeden odfot ako je zapojeny kabel do neho. (tak aby bolo vidno, ake kable su kam pripojene).

Ak to nejaky expert pred nimi prekabloval pri radiu, to dakujem pekne :) Kopec veci takto zazijes, ked to robis pravidelne ...
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3825
Vek: 26.63
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odosla┼ąod mr.dred » 17 M├íj 2018, 07:58

alidedko nap├şsal:Ak to nejaky expert pred nimi prekabloval pri radiu
pre─Źo expert...v kamar├ítovom VW boli skr├ş┼ża LF-RR opa─Źne u┼ż od v├Żroby. Ked nahodil zadn├ę reproduktory, tak zvuk mal jak v Dob┼íinskej ─żadovej diere. :finga:
Ne┼íikovn├ş elektrik├íri maj├║ ob─Źas tak├║ zvl├í┼ítnu iskru v oku.
mr.dred
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2335
Vek: 53.29
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2011

Odosla┼ąod Milos66 » 17 M├íj 2018, 08:21

A hlavne od tych 130mm reproduktorcekov necakajte ziadny rokenrol.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod misocko » 17 M├íj 2018, 09:00

predtym si tam mal nejake repraky a radio? menil si sucastne repraky aj radio? nepodarilo sa Vam nieco opriet o membranu reprakov?
skus este postupne nastavit aby hral iba jeden reprak (balanc daj dajme tomu napravo a dopredu) - hra to krajsie? hra spravny reprak? vyskusaj takto vsetky 4 repraky
nesfazovanie reprakov najskor odhalis tym ze pustis jeden reprak a ak k nemu pridas (balancom) dalsi , ak sa pridanim repraku stratia basy , je to zle sfazovane.
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Milos66 » 17 M├íj 2018, 09:12

Nic jednoduchsie ako sadnut do auta, zobrat hocijake testovacie CD so signalmi a ist na to. Su tam ako aj frekvencie, tak aj sekvencie signalov a samozrejme faza - mimo fazy. A je to robota na 10 minut a nie rozoberat cele auto. A vlastne aj zisti limitne hranice tych repracikov.
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Ďalšia

Nasp├Ą┼ą na Auto-moto elektronika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist