Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • ┼Żlto/zelen├Ż vodi─Ź, ─Źo s n├şm?

┼Żlto/zelen├Ż vodi─Ź, ─Źo s n├şm?

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

┼Żlto/zelen├Ż vodi─Ź, ─Źo s n├şm?

Odosla┼ąod kVA » 16 M├íj 2018, 15:44

Zdrav├şm...

Potreboval by som poradi┼ą kam m├ím alebo m├┤┼żem pripoji┼ą pospojovanie s k├║pe─żne.

Na obrázku je pôdorys bytu
-kde je umiestnen├í stupa─Źka v ktorej id├║ potrubia plynu, vody a odpadu. Plynov├í r├║ra je samozrejme kovov├í a ide po nej z dola hore zeleno/┼żlt├Ż vodi─Ź ktor├Ż je pripojeny na uzem┼łovaciu svorku. Asi ide niekde od kotolne. Tak ma napadlo ┼że by som s tej svorky potiahol vodi─Ź na ekv. svorku (dilema1) a na ekv. svorku by som pripojil pospojovanie od k├║pe─żne. Teda zjednodu┼íene povedan├ę pospojovanie od k├║pe┼łne by som pripojil na tento ┼żlto/zelen├Ż vodi─Ź ─Źo vedie po plynovom potrub├ş.

Alebo

-kde je umiestnen├í stupa─Źka na chodbe kde s├║ hodiny at─Ć. budem ┼ąaha┼ą nov├Ż pr├şvod do rozv├ídza─Źa ( a akur├ít v pr├íci sme sa rozpr├ívali s kolegami z ─Źiech ┼że oni ┼ąahaj├║ do bytov s pr├şvodom do bytu e┼íte + ┼żlto/zelen├Ż navy┼íe na pospojovanie) a toto je moja dilema 2 ┼że by som potiahol zo stupa─Źky na chodbe samostatn├Ż ┼żlto/zelen├Ż vodi─Ź ktor├Ż by som priviedol na ekv. svorku a pospojoval by som k├║pe─ż┼łu.

Len ke─Ć ┼że moji kolegovia mi hovoria ┼że pospojovanie je somarina tak┼że od nich sa rady nedo─Źk├ím a ─Źo som po─Źul od ─Źesk├Żch kolegov tomu ve─żmi nepriklad├ím v├í┼żnos┼ą ke─Ć ┼że sa normy m├┤┼żu l├ş┼íi┼ą.

Pros├şm pora─Ćte mi a ─Ćakujem v├ím :)
Pr├şlohy
ako na pospojovanie.png
kVA
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 9
Zalo┼żen├Ż: 14.01.2018

Re: ┼Żlto/zelen├Ż vodi─Ź, ─Źo s n├şm?

Odosla┼ąod Patriky » 16 M├íj 2018, 23:58

Z Vaseho rozvadzaca zo svorkovnice PE resp PEN si potiahnite do stupacky v kupelni CY z┼ż 6 drot, na ktory napojite plyn, vodu atd.
To co tam.je, na to by som sa nespoliehal, nevieme odkial to ide a ci to neni dakde prerusene.
A viest s privodom zvlast z┼ż je podla.mna zbytocne
Patrik Ded├şk - elektrik├ír na tpp popri tom
- ┼żivnostn├şk- elektroin┼ítal├ície a projektovanie
Patriky
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 289
Zalo┼żen├Ż: 31.07.2015
Paragraf: 23

Re: ┼Żlto/zelen├Ż vodi─Ź, ─Źo s n├şm?

Odosla┼ąod kVA » 18 M├íj 2018, 00:58

Aj to ma napadlo ze by som potiahol len zo skrine. Teda z rozvadzaca ktory bude v byte. Ale vo viacerich diskusiach a clankoch som sa docital ze sa to nesmie. ze ci uz PEN alebo PE svorky v rozvadzaci sa nesmu pouzivat na pospojovanie....

A mate priavdu asi sa neda verit tomu kde a ci je pripojeny ten vodic s tej plynovej rury...

Vidim to tak ze asi potiahnem s privodom zltozeleny vodic a bude pokoj :)
kVA
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 9
Zalo┼żen├Ż: 14.01.2018

Nasp├Ą┼ą na Silnopr├║dov├í elektrotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist