Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • dlh├ę bootovanie win7

dlh├ę bootovanie win7

Ak h─żad├íte nejak├Ż softv├ęr do PC pr├şpadne ak s n├şm m├íte nejak├Ż probl├ęm.

Moderátori: psichac, Moderátori

Re: dlh├ę bootovanie win7

Odosla┼ąod CxMato » 17 M├íj 2018, 20:10

Cofi. Pridávam fotku nastavenia CSM
Pr├şlohy
20180517_200804.jpg
CxMato
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 105
Vek: 21.68
Zalo┼żen├Ż: 08.12.2017

Odosla┼ąod Cofi » 17 M├íj 2018, 21:34

zmen ENABLE na AUTO, uloz a vyskusaj start...v rezime enable sa UEFI bios snazi inicializovat zariadenia ktore nepodporuju UEFI..len stary BIOS...co moze sposobovat tvoje spomalenie
Cofi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 64
Vek: 38.17
Zalo┼żen├Ż: 25.01.2010

Odosla┼ąod CxMato » 17 M├íj 2018, 21:43

Ni─Ź sa nezmenilo...
CxMato
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod CxMato » 18 M├íj 2018, 09:29

e┼íte som zabudol poveda┼ą, ┼że v biose mus├şm ma┼ą zapnut├ę intel rapid storage technology, inak mi nenabootuje windows iba sa mi zobrazi logo windowsu, logo zmizne a potom odznova bootuje a takto dookola.
Pr├şlohy
150731170555.jpg
CxMato
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Cofi » 18 M├íj 2018, 12:43

este bys som skusil..ako som pisal vyssie...odpoj vsetky periferie(hdd, zvukovky, grafiku, ak ma doska internu graf., ram modul nechaj len jeden ak mas viac) a spusti pc a odsleduj si ako prebieha POST , a ako dlho to trva do hlasenia ze sa nenaslo bootovacie medium...ak to bude ok tak pripoj len systemovy disk a nabootuj (pripadne skus nabootovat nejaky system z usb)..ak to bude ok tak pokracuj az kym vsetko nezapojis ( pozor pri zapajani na skrat a staticky vyboj), a este by bolo dobre vypnut overclocking na doske, urcite tam bude nejaky auto rezim defaultne nastaveny
Cofi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 64
Vek: 38.17
Zalo┼żen├Ż: 25.01.2010

Odosla┼ąod rudko » 18 M├íj 2018, 13:59

treba si hlavne skusit pozret manual k biosu, ked uz to nieje schopny nastavit bez toho, a pozret ako sa co nastavuje a ktory setting na co sluzi. za tie tri dni uz to mohol mat zozrate...
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...
Na predaj...
rudko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 1965
Vek: 32.37
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2012
Paragraf: 24

Odosla┼ąod CxMato » 18 M├íj 2018, 14:19

K PC sa dostanem len ve─Źerom alebo dakedy v├┤bec. Prep├í─Źte, ┼że tak neskoro reagujem..

Cofi sk├║sim a d├ím vedie┼ą..─Äakujem zatial
CxMato
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod cool-zool » 22 M├íj 2018, 08:34

No , ako ? Dlho si sa neozval , ─Źi a ti podarilo nie─Źo porie┼íi┼ą ???
cool-zool
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 612
Vek: 49.39
Zalo┼żen├Ż: 09.12.2013

Odosla┼ąod CxMato » 22 M├íj 2018, 08:56

Ahoj. Pozeral som manu├íl ktor├Ż som mal pribalen├Ż k z├íkladnej doske a ni─Ź zmyslupln├ę som tam nena┼íiel, sk├║sil som r├┤zne varianty nastaven├ş ako bol fastboot, pomeni┼ą nastavenia ako s├║ animator, boot logo display r├┤zne hodnoty som tam d├íval, POST delay time,boot up lock numlock state, Option ROM Messages a v┼íeli─Źo mo┼żn├ę ale nehovor├şm, ┼że som vysk├║┼íal v┼íetko. Podarilo sa mi aj nie─Źo nastavi┼ą a po re┼ítarte PC som sa nedostal ani do biosu len som mal ─Źiernu obrazovku a ne┼íiel ani ┼żiaden signal do monitora, tak som musel spravi┼ą hard reset biosu na doske pomocou "jumper". Vysk├║┼íal som aj rady in├Żch, ┼że m├ím sk├║si┼ą PC bez perif├ęri├ş no ni─Ź sa nezmenilo, st├íle to ist├ę. Odpojil som HDD, mechaniku, zvukov├║ kartu, Grafiku (monitor som zapojil priamo do dosky) a to ist├ę. Vysk├║┼íal som zapn├║┼ą pc bez SSD na ktorom je OS a do biosu ma hodilo po 10 sek + nevyhl├ísilo mi, ┼że ch├Żba OS len ma drblo do biosu. ─Äal┼íia vec ─Źo ma serie, ┼że musim ma┼ą zapnut├Ż intel rapid storage technology lebo sa nedostanem do windowsu iba ho bude dookola re┼ítartova┼ą a v ten ─Źas ke─Ć ho re┼ítartne u┼ż by som mal by┼ą na ploche..(ani in┼ítal├íciu windowsu sa mi nedokon─Źila, ke─Ć som to mal vypnut├ę iba po─Źas in┼ítal├íci├ş sa re┼ítartoval pred koncom pc a ke─Ć malo in┼ítalova┼ą windows apps tak ho re┼ítartovalo a st├íle dookola, musel som to zapn├║┼ą a znova nain┼ítalova┼ą win...) ─îo som sa do─Źital, je potrebn├ę ma┼ą nain┼ítalovan├ę vo windowse intel rapid storage technology a potom to p├┤jde ale ako ked mi nejde ani ─Źist├║ in┼ítal├íciu spravi┼ą ? .. Vysk├║┼íal som ─Źist├║ in┼ítal├íciu windowsu bez pripojenia ostatn├Żch extern├Żch HDD, mal som len zapojen├ę SSD. Ni─Ź, st├íle to ist├ę. Sk├║sil som p├ír kr├ít re┼ítartova┼ą pc, ┼że ─Źi n├íhodou to nebrzdia ovl├ída─Źe ale ni─Ź.. ─Äal┼íia vec je, ┼że niekto m├í taku ist├║ dosku ako ja a v biose maj├║ v menu "Extreme Tweaker" kde m├┤┼ż├║ vypn├║┼ą RAM TRAINING ale ja mam "Ai Tweaker" a ja RAM TRAINING nem├ím.. :potlesk: Netu┼í├şm ako ─Ćalej
CxMato
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod alidedko » 22 M├íj 2018, 09:17

Nu, ked len tak od buka nastavujes nieco, o com netusis, co robi, bude to na velmi dlhe lakte ...

Neskusis servis?
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3922
Vek: 26.79
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odosla┼ąod CxMato » 22 M├íj 2018, 09:22

v Biose som sa nikdy ne┼íp├íral, nikdy som nemal t├║ potrebu tam nie─Źo nastavova┼ą maxim├ílne ─Źas a ot├í─Źky ventil├ítorov a legacy support pre in┼ítal├íciu OS... Viac sa do biosu nevyzn├ím. A servis ? ur─Źite nie.
CxMato
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod cool-zool » 22 M├íj 2018, 14:12

No to si ma nepote┼íil , lebo aj ja ┼ípekulujem nad nov├Żm PC , a tie┼ż s tou doskou , iba vo form├íte mini ITX , ale bez perif├ęri├ş , iba s M2 SSD a I3-kou no a ke─Ć to bude pomal┼íie ako m├┤j star├Ż PC s LGA775 (dual core E8600) a SATA II s SSD , 4Gb DDR3 a ATI-HD 6670 tak to stoj├ş za :butthead: , to rad┼íej ostanem bez zmien . . .
Naposledy upravil cool-zool d┼ła 22 M├íj 2018, 20:44, celkovo upraven├ę 2 kr├ít.
cool-zool
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 612
Vek: 49.39
Zalo┼żen├Ż: 09.12.2013

Odosla┼ąod CxMato » 22 M├íj 2018, 15:11

Jedine je probl├ęm v bootovani.. Ja osobne ako oby─Źajn├Ż u┼ż├şvate─ż windows nec├ştim zmeny okrem bootovania. Chod windowsu je dobr├Ż, nem├ím stym ┼żiaden probl├ęm mne to ide ako strela ale jedine ma serie ten boot. T├║to dosku m├ím hlavne kv├┤li v├Żkonn├ęmu chipsetu a dobr├ęmu taktovaniu ktor├ę ─Źoskoro vyu┼żijem...
CxMato
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod CxMato » 08 J├║n 2018, 09:15

Tak po dlhom oddychu som sa to pok├║sil znova rie┼íi┼ą. Probl├ęm som Opravil !. Pri bootovani, mi vyskakovalo okno, ktor├ę len prebliklo ale ked som si to pozrel pomaly, cel├Ż ten ┼ítart PC bolo tam okienko v ktorom m├┤┼żem Vytvori┼ą nov├Ż RAID. Vytvoril som to a podarilo sa mi nain┼ítalova┼ą windows bez toho, aby som mal zapnut├Ż v biose intel rapid storage technology.. ─Äal┼íia vec bola dlh├ę bootovanie WIN. To som vyrie┼íil tak, ┼że som po jednom in┼ítaloval ovl├ída─Źe a za ka┼żd├Żm doin┼ítalovan├şm som re┼ítartoval PC a ke─Ć mi to nabootovalo norm├ílne tak som ┼íiel na dal┼í├ş ovl├ída─Ź. Robil mi to ovl├ída─Ź na grafick├║ kartu tak┼że som nain┼ítaloval ovl├ída─Ź priamo z CD ktor├ę bolo ku grafickej karte a u┼ż to be┼ż├ş normalne. ─Äakujem v├ím za rady :applause: :agree:

v pr├şlohe d├ívam foto na ktorej vidie┼ą ten RAID setup v ktorom som vytvoril nov├ę "volume" pomocou videa + prid├ívam video pod─ża ktor├ęho som postupoval video
Pr├şlohy
ctrl.png
CxMato
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Softv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist