Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Oprava HDD

Oprava HDD

Procesory, grafick├ę karty, mati─Źn├ę dosky, pevn├ę disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Oprava HDD

Odosla┼ąod Dr.Martin » 08 J├║n 2018, 07:34

Hodil som si HDD o zem d├í sa opravi┼ą? :) :) :)

Ale nie poviem cel├Ż pr├şbeh. Dakedy som vybral jeden HDD z pokazen├ęho notebooku, naform├ítoval a ┼íupol do skrine. V─Źera som potreboval HDD, samozrejme som zabudol ─Źi som si na┼ł nie─Źo neulo┼żil tak som ho pripojil na PC a HDD len tak cvakal a sna┼żil sa rozto─Źi┼ą, PC hl├ísilo zariadenie pripojene /odpojen├ę a tak dokola. No tak HDD asi v an├ílnom otvore kon┼ítatujem, ale moja chu┼ą opravova┼ą zv├ş┼ąazila tak som dal dole elektroniku, bola tak divne zoxidovan├í tak ┼że to sk├║sim umy┼ą. Drhol som to vatov├Żmi ty─Źinkami namo─Źen├Żmi v IPE no ani som s t├şm nepohol, tak sk├║sim ┼í┼ąastie ┼że mo┼żno to pomohlo aj tak no ni─Ź st├íle len cvakal a sk├║┼íal sa rozto─Źi┼ą, ke─Ć tu zrazu po piatich min├║tach mi vysko─Źilo vo windowse ┼że sa pripojil. Otvoril som ho bol samozrejme pr├ízdny,vtedy som si spomenul ┼że som ho pred pol rokom form├ítoval :D
Tak som spustil HDTune ┼że sa pozriem ─Źo vypisuje. Health nevpisovalo ni─Ź nie v zmysle ┼że nebola chyba ale to okienko bolo proste pr├ízdne. Tak som pustil podrobn├Ż pomal├Ż Error Scan za─Źal norm├ílne ├şs┼ą aj HDD norm├ílne tich├║─Źko i┼íiel. Ja som sa i┼íiel najes┼ą. Ke─Ć som sa vr├ítil tak sa dokon─Źovali posledn├ę okienka zatia─ż bez chyby, no disk tak divne vr─Źal. Test sa dokon─Źil bez chyby, tak ┼że odpoj├şm HDD z PC a vtedy som ho hodil o zem, ten hajzl├şk ma pop├ílil ja som si utekal do k├║pelky pusti┼ą vodu na ranu, vr├ítil som sa a odlo┼żil ho na podlo┼żku samozrejme som ho chytil do handry aby mi nesp├ílil podlahu.đ║đżđŻđÁĐć.

Teraz by som sa chcel op├Żta┼ą ┼że ─Źo sa mu stalo? Ja tipujem pridret├ę lo┼żisko lebo si neviem predstavi┼ą ┼że nie─Źo in├ę by dok├ízalo roz┼żhavi┼ą "to─żko hlin├şku" . A pre─Źo elektronika toho disku nezareagovala ke─Ć mal tak├║ teplotu a nevypla ho, alebo sa to nekontroluje? Samozrejme dnes som mu u┼ż pop├íleninu odpustil a chcel by som ho opravi┼ą, sektory boli pred p├ídom dobr├ę a ak budeme optimisti tak aj po p├íde ostala plat┼ła cel├í. D├í sa doma v bordeli a prachu otvori┼ą disk popr vymeni┼ą motor a posklada┼ą ? Asi moc nie ale sk├║sim to: :thumbup:
Dr.Martin
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 566
Vek: 24.35
Zalo┼żen├Ż: 15.06.2011

Re: Oprava HDD

Odosla┼ąod rudko » 08 J├║n 2018, 08:07

ano motor sa da vymenit aj doma za predpokladu ze nieje nalisovany, co uz povacsine na novsich diskoch byva. bude to ale fungovat? urcite nie. akonahle disk otvoris mozes ho vyhodit. to vlastne mozes uz aj teraz, len som chcel poukazat na realnost toho co chces robit ;-)
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...
Na predaj...
rudko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 1959
Vek: 32.29
Zalo┼żen├Ż: 28.12.2012
Paragraf: 24

Re: Oprava HDD

Odosla┼ąod Dr.Martin » 08 J├║n 2018, 08:28

No otvoril som ho postupoval som maxim├ílne ┼íetrne ale v momente ke─Ć som chcel od┼ír├│bova┼ą motor teda platni─Źku u┼ż sa na nej objavil prach :D Tak som ju dal dole a motor sa kr├║t aj celkom ─żahko ale nem├í zotrva─Źnos┼ą ─Źo viem ┼że ostatne HDD ─Źo som kuchtil mali.Motor je samozrejme nalisovan├Ż e┼íte som nevidel vyberate─żn├Ż ako p├ş┼íe┼í ty, zas ale rozoberal som len 4 disky.
Dr.Martin
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 566
Vek: 24.35
Zalo┼żen├Ż: 15.06.2011

Nasp├Ą┼ą na Hardv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist