Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • vyroba reprobedni

vyroba reprobedni

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Re: vyroba reprobedni

Odoslaťod hpeter » 27 Júl 2017, 16:20

Potom treba hodit par fotiek :) vela zdaru
hpeter
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 34.56
Založený: 16.06.2013

Odoslaťod cool-zool » 27 Júl 2017, 16:44

Áno rozmýšľal som nad tým že to budem celé dokumentovať , ale keďže som sa votrel do tejto témy a nevytvoril vlastnú v sekcii ,,môj výrobok,, tak už dám iba výsledné niekedy asi o mesiac ako odhadujem dokončenie ... Iba ak by to moderátor presunul od toho môjho príspevku na návrh trojpásmových regálových reproduktorov z druhej strany zo dňa 1.júna 2017 do novej témy tak by som to postupne fotil a komentoval . . .
cool-zool
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 48.97
Založený: 09.12.2013

Odoslaťod cool-zool » 12 Jún 2018, 10:11

Takže , ako som spomínal , rozhodol som sa spraviť si obidva druhy reprobední (aj dvojpásma čo navrhoval Penjo , aj trojpásma po konzultácii s TLU ) a včera večer sa mi podarilo dokončiť menších bračekov (dvojpásma) a tie väčšie hádam ešte do leta stihnem tiež !
Pár fotiek hotových bední ako príloha a názory - postrehy : Som spokojný aj keď som ich už v noci nemohol poriadne vyskúšať tak dnes som ich prevetral a so zvukom som spokojný , milo prekvapený (hrajú krajšie ako origo VISATON ALTO 1) !!!
Prílohy
IMG_20180612_000631.jpg
IMG_20180612_000701.jpg
IMG_20180612_095237.jpg
IMG_20180612_095252.jpg
cool-zool
Pokročilý člen
Pokročilý člen

Odoslaťod TheLastUnicorn » 12 Jún 2018, 12:23

Vyzerá to dobre, akurát meniče si mal dať k sebe bližšie - tak, ako ich mal penjo. Prípadne si od neho vypýtať výkres čelnej steny. Vzdialenosť medzi meničmi totiž hýbe s časovým oneskorením medzi meničmi (fázou) na deliacej frekvencii, čo rozhodí automaticky aj amplitúdovú charakteristiku v oblasti delenia.
Jedno zo základných pravidiel: meniče vždy čo najbližšie k sebe. Čím vyšia deliaca frekvencia, tým kritickejšie. U delenia bas/stred to pri deličke povedzme 500Hz nie je dramatické a tam si človek môže dovoliť dať to ďalej od seba, ak potrebuje. Ale stred/ výška resp. stredobas/ výška, tam je vhodné to davit čo najbližšie. :wink:
TheLastUnicorn
Stály člen
Stály člen
Založený: 27.06.2014

Odoslaťod cool-zool » 12 Jún 2018, 12:48

Tiež ma to napadlo , ale už bolo pozde , stolár to už spravil tak som to nechal tak , pri tých trojpásmách by to malo byť lepšie , dúfam :D . Inak , bál som sa že to bude mať slabšie basy ako Visaton-ky tak mi Penjo (alebo ty , už neviem) poradili aby som zvýšil o 2-3 l objem , čo som aj spravil (na výšku) a preto sa tá medzera medzi meničmi natiahla , no čo už , ale naozaj hrajú krajšie ako tie Visatonky - aspoň mne to tak príde a basy určite nechýbajú . . .

Keby si Mego s toho zobral príklad , miesto tých jeho mini-širokopásmoviek , isto by počul rozdiel a zmenil by názor aj na TDA-čka :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil cool-zool dňa 12 Jún 2018, 14:33, celkovo upravené 1 krát.
cool-zool
Pokročilý člen
Pokročilý člen

Odoslaťod TheLastUnicorn » 12 Jún 2018, 14:01

Keď treba natiahnuť výšku bedne, tak sa to robí tak, že sa to natiahne pod basákom. Rozmiestnenie meničov na čele od vrchnej hrany a bočných hrán musí ostať rovnaké. :)
TheLastUnicorn
Stály člen
Stály člen
Založený: 27.06.2014

Predchádzajúca

Naspäť na Potrebujem niečo vyrobiť

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist