Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • H─żad├ím vhodn├║ s├║─Źiastku/obvod

H─żad├ím vhodn├║ s├║─Źiastku/obvod

Ak potrebujete zohna┼ą nejak├║ vec oh─żadom elektroniky, ─Źi u┼ż len s├║─Źiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: H─żad├ím vhodn├║ s├║─Źiastku/obvod

Odosla┼ąod Drakoush » 04 J├║n 2018, 12:36

Mi┼íko,do h├íja, u┼ż aj Ty n├ím degraduje┼í? :D Ale uzn├ívam, ┼że inform├ície z autora lez├║ ako z chlpatej deky, no toto sme od neho dostali :)

po4433 nap├şsal:Ak by som pouzil rele, tak jeho cievka bude pod napatim 23hodin 59minut DENNE :D Lebo podmienka celeho obvodu je ze na vstupe je NC vypinac a riadenie bude spustane prerusenim napatia na par milisekund pocas jeho stlacenia.

Zhrnut├şm - m├í akt├şvny nap├Ą┼ąov├Ż v├Żstup preva┼żn├║ v├Ą─Ź┼íinu ─Źasu. Pri jeho deaktiv├ícii m├í zopn├║┼ą kontakt rel├ę.
To znamen├í, ┼że rel├ę bude trvalo nap├íjan├ę a vyu┼żije sa jeho NC kontakt, ─Ź├şm sa vlastne urob├ş "negovanie".

Misocko, neber to osobne to podripnutie ;)
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 8438
Vek: 23.16
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod po4433 » 04 J├║n 2018, 12:55

Drakoush nap├şsal:─îo by sa malo sta┼ą s cievkou? Rel├ę maj├║ pracovn├Ż cyklus 100% ED, to znamen├í, ┼że ho pripoj├şm na 10 rokov do siete a 10 rokov bude dr┼ża┼ą cievka zopnut├ę kontakty. ENDE. Ba dokonca je v tomto smere spo─żahlivej┼íie, ne┼ż SSR, preto┼że SSR z├íkonite obsahuje zdroj z 230V - kapacity, teplo, schnutie elektrolytu...

SSR - ─Źast├ę sp├şnanie
rel├ę - nepretr┼żit├í prev├ídzka

Samozrejme treba tam da┼ą poriadne rel├ę a nie ─Ź├şnske prd├ştka. Finder, Schneider, to Ti p├┤jde do nevid├şm.

Prave tieto informacie chybali v mojej hlave :D dakujem :agree:

-- Spojen├Ż pr├şspevok 04 J├║n 2018, 12:00 --

Drakoush nap├şsal: Ale uzn├ívam, ┼że inform├ície z autora lez├║ ako z chlpatej deky

Ja vieem, ale nerad prezentujem nieco dopredu, co som iba nakreslil a poriadne nevyskusal. Ved kto nespravil prvy skrat, ako by ani nic nevymslel :D
po4433
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 235
Vek: 25.6
Zalo┼żen├Ż: 24.07.2011

Odosla┼ąod Drakoush » 04 J├║n 2018, 13:11

Ale ni─Ź si z toho nerob, my sa tu tak poddrbk├ívame ob─Źas, nem├┤┼żeme vinu h├ídza┼ą na seba, mus├şme na druh├Żch, potom tu koluje ako hor├║ci zemiak, tak si ho schytal aj Ty. U┼ż len po─Źka┼ą, kedy sa zas dostane mne do r├║k :D

(Len tak pomimo - v┼íimol si si, ako rap├şdne sa zmenila kon┼ítrukcia, ke─Ć sme dostali info? Najprv to za─Ź├şnalo jadrov├Żm reaktorom ovl├ídan├Żm arduinom a skon─Źilo to pri mechanickom rel├ę! A ┼że pre─Źo p├Żtame ve─ża inform├íci├ş - no preto, aby si dostal relevantn├║ odpove─Ć a nemusel kupova┼ą plut├│nium na ─Źiernom trhu! :D )
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod datam » 13 J├║n 2018, 13:49

Ak ti nevad├ş ┼że bude┼í z├íta┼ż sp├şna┼ą vo─Źi zemi daj tam nejak├ę ULNko a m├í┼í to vyrie┼íen├ę.
datam
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2096
Vek: 36.29
Zalo┼żen├Ż: 24.04.2008

Odosla┼ąod misocko » 13 J├║n 2018, 15:43

Drakoush nap├şsal:Mi┼íko,do h├íja, u┼ż aj Ty n├ím degraduje┼í? :D

to ide vekom, ┼íak zbada┼í ─Źasom :lol:
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2592
Vek: 41.81
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod Drakoush » 13 J├║n 2018, 17:10

Ja u┼ż na to pripravujem svoje okolie :lol:
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Kde nie─Źo zohna┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: helios a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist