Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa Wicker » 17 Jún 2018, 14:01

Skorej V6 a menej ako 120kW urcite nie, aj teraz mam V6, no ale skorej asi do benzinu, kedze rocny najazd spadol na necelych 10Kkm. No aky motor, 2,7 biturbo - vraj hnevaju turba, 3,2FSI - vela som o nich nezostil, vraj hneva retaz, potom uz len asi 4,2ku, fakt netusin
0

zdenko4017
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 546
Dátum registrácie: 28 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa zdenko4017 » 17 Jún 2018, 14:07

Asi najlepsia ta 2.7 biturbo, o tom ze by hnevali neviem. Ked nemenis olej a nedochladis po prudkej jazde tak urcite mozu..resp. jazdis stocenu sracku. Inac retaze sa menia na vsetkom, aj 4.2 a lacne to nieje. Vacsina tych aut to ale uz ma vymene, mozes sa dozadovat dokladu. Vydrzi to tak 200-300k cize ak je preukazatelna nie davna vymena mas klud.
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa Wicker » 17 Jún 2018, 14:13

IMG_20180617_140911.jpg
hNajviac ma serie, ze pri tychto operaciach idu von motory, co sa uz doma v garazi robi tazko, bez tavy a zdvihaku. Popozeram tie 2,7micky, jedna pekna 3,2ka je na autob.eu za 7 presne.
Prílohy
IMG_20180617_140901.jpg
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa mato3000 » 17 Jún 2018, 20:39

no máš tam fakt málo miesta :D

ako tu už radili A6 a máš po týchto problémoch a môžeš pribaliť ďalší kočík, ale tak starú by som nebral ani náhodou, najme ak pochádza z Sk. Jedných problémov sa zbavíš, druhé pribudú
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Jún 2018, 21:28

Ani tie po nemeckých dôchodcoch na tom nie sú lepšie, najmä ak ich predáva Afroamerická Asociácia Automobilistov :D

Na tachometri 120 000km, reálne to má 800 000km, ono to síce vydrží aj milión, ale ak to auto mal nejaký diletant a sral na servis, tak s tým budú problémy.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa oravan » 17 Jún 2018, 22:17

mato3000 napísal:no máš tam fakt málo miesta :D

ako tu už radili A6 a máš po týchto problémoch a môžeš pribaliť ďalší kočík, ale tak starú by som nebral ani náhodou, najme ak pochádza z Sk. Jedných problémov sa zbavíš, druhé pribudú
neni to z Fibi jednotková rada mal som 1.4 16V bolo to fajn auto ale miesto v zadu moc nebolo, ak tam dáš ešte jedno vajíčko si plný a ostáva flek len pre spolucestujúceho v predu inak dobré autá aspoň čo sa mi páčia
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa mato3000 » 17 Jún 2018, 23:04

no , pravdupovediac nepoznám všetky druhy a poddruhy, teda netuším či sa A6 robí aj v nejakej skrátenej verzii, ale tá moja má dosť miesta, teda rozhodne omnoho viac ako to čo je na fotke + keď vysáva syn kufor, tak tam vlezie komplet celý , vonku po ňom ostane len vysávač.

-- Spojený príspevok 17 Jún 2018, 22:07 --

Drakoush , ja som im dával staré berlingo 1,9D s 450 000k km, ani sa na neho nepozreli a rovno mi dali 185k Sk. Pritom bolo dokonca búrané .... síce fungovalo ale nebolo na ňom takmer nič menené, ani nápravy ani čapy ... takže dlhá životnosť ho nečakala. Nechcem si predstaviť cenu za čo to predali
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Jún 2018, 23:48

Kamarát tam robil (ale nepoviem, čo, lebo to bude zrejmé, o koho sa jedná) a videl, aké praktiky sa tam robia. Že sa stáča, to už vie každý.

Raz som tam bol pozrieť v Nitre, pozeral som dodávky a úplne najviac som sa zasmial, keď som videl streknuté prahy, ale biela bola aj guma. To ten šašo, čo im to tam lepil si nedal ani tú námahu, aby maskovačkou prekryl kolesá. Samozrejme na tachometri bolo 120 000km, z volantu už skoro trčala oceľová obruč, predávalo sa to s poťahmi (lebo čalúnenie bolo už asi v prdeli) a tak ďalej. Proste to bolo zluntované. A cena? Cez 7k. A to bol nejaký frantík, boxer alebo nejaká taká škatuľa.
Za tie prachy si človek kúpi Vito, alebo T5. To sa aspoň hýbe.

A Tvoje berlingo sa iste predalo ako dovezené po Nemeckom dôchodcovi, nájazd 120 000 (to je pre nich také magické číslo, tie najväčšie lunty majú práve toľko). A samozrejme je k tomu servisná knižka :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa hpeter » 18 Jún 2018, 11:00

Drakoush napísal:To máš jednoduché, chce proste pošpiniť koncern VW, tak zmieša jablká s hruškami, aby to nejak vyzeralo a niekto mu to zožerie.
:mrgreen: koncern sa pospinil nekalymi praktikami sam - karma je zdarma... vid celosvetovo zaloby/pokuty, aj teraz nedavno dalsia.
apropos pospinit-roky sa kyda napr na talianov, a nakoniec vag-u ten common rail od fiatu je dobry... (vag opustil svoj pumpeduse system)
sef nadseny nebol. pochopil som z jeho debaty, ze casto chodi s vw do servisu, podla neho do auta islo vraj viacej financii (nie z jeho penazenky). kedze nie je z tohto kraja, tak ho navsteva servisu nieco stoji-dovolenka,extra nafta, doprava bez auta,taxi,..
naposledy tam isiel zas kvoli softver upravam dizelgate, je nespokojny ze auto mu cuka motorom za jazdy.
to by suhlasilo s tym co bolo v novinach niekedy na jar, ze po nahrati opravneho softveru ludom stupla spotreba, ci problem s chodom motora. v cechach mozno aj na sk, sa ludia zgrupuju do hromadnej zaloby kvoli tomuto - ze sa svoje peniaze kupovali uplne ine auto, nez to sucasne po upravach. :wink:
drak ty nemas auto z tohto obdobia, na situaciu sa divas inak.
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa Wicker » 18 Jún 2018, 20:47

mato3000 napísal:no máš tam fakt málo miesta :D

ako tu už radili A6 a máš po týchto problémoch a môžeš pribaliť ďalší kočík, ale tak starú by som nebral ani náhodou, najme ak pochádza z Sk. Jedných problémov sa zbavíš, druhé pribudú
Na novú nemám a riešiť si úver na auto, to nie... jasné že Avant, ale pozor čím sú novšie tým sú menšie, ja mám taký pocit, že ti eautá dnes robia tak pre 170-180cm vysokých ludí, ak nie menej :D.

Čo sa týka dízel gate, čo furt všetci vyťahujete VW group ? Len preto, že sa to u nich pretriaslo ako prvé ? A čo ostatné značky u ktorých sa prišlo na to isté ? MYslím, že posledne som v rádiu zachytil mercedes, to už nikto nevidí, bože ľudia ste jak ovce niekedy fakt.

https://www.autobazar.eu/audi-a6-avant- ... 07438.html táto je už dlho ne nete, sledujem ju nejaký ten piatok, normálne rozmýšlam, že si pôjdem asi obzrieť, bez telefonátu do predu (robím v bazári viem ako to chodí)...
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa mato3000 » 18 Jún 2018, 21:07

..ale pozor čím sú novšie tým sú menšie...
to som netušil, moje mám už nejakých pár rokov, každopádne mi šlo najme o ten priestor, takže ak budem brať dalšie a nebude taký priestor, tak pôjdem asi do inej značky. Ja som tiež dosť dlhý a nie úplne štíhly :pain:
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa Wicker » 18 Jún 2018, 21:15

Ja čo som si naposledy sadol do A4 myslím modle B8, ta dnu som sadol, napravil sedačku a von bol problém, lebo mi zavadzal stlpik :D. Pozri si aj nové niektoré SUV, z vonku obluda jak hovado a pozrieš sa dnu a maličké, vozil som sa aj v Kodiaq-u, niesom zástancom škody, ale pristal by som je to veľké, priestranné, pohodlné, len... iba 4 valec o výkone 140kW.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa oravan » 18 Jún 2018, 21:21

neviem ak stojí dlho na nete nie čo bude z tým autom ,jazdím na Kii SORENTO cucne si to áno ale si myslím že je to spoľahlivé auto klop klop klop
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa enigma » 18 Jún 2018, 23:36

mám dve , opel Signum ( 15 ročné ) a c- elysée ( funglovka ) obe majú miesta habadej ... mám 185 a cca 120 kg a aj keď je moja sedačka ( šoferova ) skoro celkom vzadu ... aj tak si kľudne sadnem na zadnú sedačku ... a to v oboch autách .
0


Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa oravan » 26 Jún 2018, 21:12

Kia v lete chladí v zime hreje :applause:
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa hpeter » 02 Júl 2018, 20:51

Wicker napísal: ... iba 4 valec o výkone 140kW.
co sa to s ludmi deje ked im treba vyse 100koni.. na predpisovu jazdu staci menej a na udrzanie rychlosti staci 10-20k (rovina). ostatne je uz akceleracia. ale ak ludia chcu byt sponzormi policie, tak prosim. 8)
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa mato3000 » 02 Júl 2018, 22:13

to si na omyle, bezpečnosť, dynamika jazdy, jazdné vlastnosti . Takmer nikdy nejde o naháňanie sa, ty myslíš len na pubertálnych vodičov. Auto so silnejším motorom je omnoho lepšie prepracované + stabilita .... preto sú drahé. Predbiehanie je omnoho bezpečnejšie, všeobecne práca s takým autom je úplne kdesi inde ako s spotrebákom. Využite takého motora je priemerne niekde na 20-30% a teda aj to prispieva k životnosti.
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa E001 » 03 Júl 2018, 00:04

Mato 3000 musím s tebou súhlasiť. Ja mám Oktávku s výkonom 55kW / 1,4l 16 ventil. Na moje motanie sa po meste to stačí. Ale ak vybehnem za mesto a potrebujem predbehnúť nákladiak, tak si musím nájsť poriadne dlhú rovinku... Ale keď občas pozerám tie motoristické relácie, ako ponúkajú autá cez 150 kW, tak sa tiež pýtam - a na čo? Jednoducho univerzálne auto nenájdeš. Každý by si mal uvedomiť priority. Ináč som si všimol, že z Bratislavy zmizli Hummre - že by si aj tí majetnejší uvedomili, že tie cesty nie sú až také tankodromy? :)
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Aké auto,názory,postrehy-všeobecne

Príspevok od používateľa hpeter » 03 Júl 2018, 16:29

obiehanie, to berem. manever ma byt rychly a bezpecny.
nestava sa mi casto, ze by som nutne potrboval niekoho obehnut. :pain: (chvilu pockam, sak on odboci do prdele)
ale co sa mi casto stava, je ze napriek predpisovej jazde, vzdy sa niekto najde, co sa veeelmi ponahla.
plna ciara, zakruta- nevidi co ide oproti; ohrozuje vsetkych.
to mi potom hlava nebere, ze ako casto sa ludia stazuju na spotrebu.
zmizli Hummre
firma zanikla 2010 :pain:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok