HP 840 G1

Sekcia zameraná na servis elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

HP 840 G1

Príspevok od používateľa jmalik93 » 18 Jún 2018, 22:38

Zdravím,
Mám problém s hore spomenutým notebookom, problém spočíva v tom že keď notebook zapnem rozsvietia sa led diody, roztočí vetrák a opakovane bliká 3× Caps lock.
Podľa kódu by to je vadná pamäť RAM ale po výmene RAM za funkčnú žiadna zmena, reset BIOSu som tiež skúšal.
Na internete som sa dočítal že by malo pomôcť vymeniť čip biosu (na doske sú dva)
Je tu niekto kto by mi vedel čipy preprogramovať ?
Aká je pravdepodobnosť že na vine bude vadný BIOS ?
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: HP 840 G1

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Jún 2018, 01:01

Ta vymenena RAM bola nova 100% funkcna a kompatibilna s doskou?

Neviem ako si na tom casovo a ako rychlo ten notebook potrebujes.
Na ebay su tie dosky od 130 dolarov. Niekto tam ponuka aj za 70 dolarov. Treba sa ho opytat preco tak "lacno" oproti inym. Vzdy je to lacnejsie ako kupovat novy notebook.

Ale ak mas cas a nesuri to, urob vsetky zakladne veci ako reset dosky, popripade premeraj napatia na doske ak vies ako to urobit. A ked to vsetko nepomoze potom skus vymenu toho biosu, ale otazka je preco ten BIOS je pokazeny? On sa len tak nepokazi...Je to vobec problem BIOSu?

Prepocitaj co je pre teba lacnejsie, kupit novu dosku a mat po problemoch alebo sa stym piplat a mozno to opravis, mozno nie. A pritom ta to nieco tiez bude stat.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď