Haluze, blbosti, kuriozity V.

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa muziker » 19 Jún 2018, 22:20

Zdá sa že v ČR dnes v dobe polovodičovo-digitálnej revolúcie ľudstva onedlho prepukne
ďalšia novodobá hystéria tentokrát v magickej žiari digitrónov, a možno prepukne znova
honba za vyhynutými dinosaurami v sklenených bankách dnes naviac odetými v
moderne priehľadnom kabáte - retro hodín.
Raz darmo, ľudstvo (najmä tá jeho mladšia časť) sa bude vždy vracať v spomienkach
do minulosti a obdivovať šikovné ruky a um svojich predkov.

Vdechl život zapomenuté technologii, na jeho hodiny je pořadník (18. 6. 2018, aktualizováno 10:32)
- Dalibor Farný vyrábí elektronky
- Historická technologie dotažená k dokonalosti
- Technicistní krása na Maker Faire Prague
- Na pražském Výstavišti se hobby tvůrci, technologičtí kutilové, bastlíři a vynálezci sejdou
o víkendu 23 a 24. 6. 2018 v Průmyslovém paláci.

https://technet.idnes.cz/maker-faire-20 ... _audio_nyv
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa E001 » 19 Jún 2018, 22:39

Malý preklep na záver, alebo priznanie - ty chlípník. :) Mne sa páči aj systém kuriér na poštu, ktorý používa Avelmak. Nechcem robiť reklamu, ale v sobotu som odoslal objednávku a dnes ráno - utorok o 7,30 prišla SMS, že tovar je na pošte pripravený k vyzdvihnutiu. Nemusím sa dohadovať s kuriérom a vyčkávať ho hodiny doma, zájdem na poštu kedy mám čas. Len keby na tej pošte neboli také rady. Pred rokmi nebolo toľko internetových obchodov a u nás na pošte boli štyri pracoviská - jedno balíkové jedno peňažné a dve na ostatné. Dnes spravili jedno pre postshop a lotto, jedno pre poštovú banku - je trvale zavreté a tie babenky v tých dvoch kým nájdu ten správny balíček, alebo doporučený list, to trvá. A keď príde " asistentka" s plnou kabelou pošty na podanie a ešte čosi aj vyzdvihnúť, môžem si pokojne zbehnúť na pivo. :butthead:
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 20 Jún 2018, 07:21

E001: dorucenie na postu si mozes dat aj na bezne baliky, a listy nemusi to byt cez kuriera. Staci dat do adresy POSTE RESTANTE a zasielka ostane na poste. Nevyhoda je, ze nie kurierove zasielky sa neoznamuju, ale ked mas postu niekde po ceste, tak sa vies zastavit kazdy den. Velmi zle skusenosti mam ale s platenou sluzbou, ked si nechas vsetky zasielky pre teba uchovavat na poste (napr. sa prestahujes a nechces aby zasielky chodili na miesto, kde uz nebyvas). aj napriek niekolkym staznostiam stale sa cast zasielok dorucovala na adresu.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa Drakoush » 20 Jún 2018, 07:38

E001 napísal:Malý preklep na záver, alebo priznanie - ty chlípník. :)
To je taký pracovný názov pošty, lebo tiež tam ľúbia stratené veci končiť :D Majú jediné šťastie, že majú monopol. Toto tvrdenie nie je úplne pravdivé, ale kuriér nemá rovnaké služby a Cromwell Post a iné tiež nie, ba dokonca niektoré sú ešte horšie, napr. tá, ktorú využíva telekom, mi doručí faktúru deň pred splatnosťou. Neviem, či to je Cromwell, alebo kto, ale viem, že Telekom mi už píše SMS, že sa blíži termín splatnosti a podobné omáčky a ja faktúru stále nemám.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa Mego » 21 Jún 2018, 19:52

Ja som tiež furt nadaval na pošvu, až dokým som sa tam z nejakých príčin neocitol na brigáde. A teraz ti za deň príde 40 balíkov, 40 dôchodkov, 20 podporis k tomu bežná štandardná pošta (cez vianoce a veľkú noc určite aj tona pohľadníc). No poviem vám rovno: Ja som sa dosral. V takom prípade poštar(k)y dedukujú. Napr. viem, že drakoush má balík veľký ako pýcha ibiho maigu a viem, že takmer určite bude v robote. Šup žltý lístok. Viem že E001 leží doma s leprou, tak berem balík. Atď.

Je otázne, prečo nedoručujú vždy veci z číny, mne raz dajú do schránky a raz nechajú na pošte.
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa amater63 » 21 Jún 2018, 20:10

No jednoduchá odpověd. Větší baliček se tam nedá,nebo menší je moc těžký,(poštovní schránka)
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa alidedko » 21 Jún 2018, 20:53

Mego napísal:Je otázne, prečo nedoručujú vždy veci z číny, mne raz dajú do schránky a raz nechajú na pošte.
Ved si si odpovedal. Ak ma toho vela, necudujem sa jej/mu.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa Merak » 21 Jún 2018, 21:55

Mego napísal:Ja som tiež furt nadaval na pošvu, až dokým som sa tam z nejakých príčin neocitol na brigáde. A teraz ti za deň príde 40 balíkov, 40 dôchodkov, 20 podporis k tomu bežná štandardná pošta (cez vianoce a veľkú noc určite aj tona pohľadníc). No poviem vám rovno: Ja som sa dosral. V takom prípade poštar(k)y dedukujú. Napr. viem, že drakoush má balík veľký ako pýcha ibiho maigu a viem, že takmer určite bude v robote. Šup žltý lístok. Viem že E001 leží doma s leprou, tak berem balík. Atď.

Je otázne, prečo nedoručujú vždy veci z číny, mne raz dajú do schránky a raz nechajú na pošte.
Keby aspoň ten poondiaty žltý lístok nechali v schránke, ale u nás ani to nie sú poštárky schopné nechať.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa Drakoush » 21 Jún 2018, 22:26

Že to nestíhajú, alebo toho majú veľa, to ma vôbec nezaujíma. Ja som si zaplatil za službu a chcem ju.
Keď si zaplatím balík na poštu, má byť na pošte. Keď si zaplatím balík domov, má prísť domov a hotovo! Všetko ostatné je nezvládnutý manažment.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa medved » 21 Jún 2018, 23:04

A mne včera došiel balík z pošty kuriérom až domov a to mal ostať len na pošte, dokonca aj na balíku taká veľká nálepka "NA POŠTU".. tak neviem, kde sa stala chyba, ale potešilo, zaplatil som menej a doniesli mi ho až domov :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa hpeter » 22 Jún 2018, 15:37

Merak napísal:[
Keby aspoň ten poondiaty žltý lístok nechali v schránke, ale u nás ani to nie sú poštárky schopné nechať.
:?: tak potom ako clovek ma vediet ze mu vobec nieco prislo...
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 22 Jún 2018, 15:39

Tak, že vám zavolajú, že či to majú poslať naspäť keď sa k tomu nehlásite :D najlepšie je vždy keď sa dá zohnať si sledovacie číslo a odsledovať si to sám.

Chválabohu mne sa to už dlhšie nestalo.
0

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa straciam » 22 Jún 2018, 17:55

mne hadzali zlte listky za plot (a to mam riadnu schranku) ci prsalo alebo fukal vietor. rovnako dopadli mensie balicky co sa nezmestili do schranky. postarovi to bolo jedno.
tak som nabehol na postu zavolal si veducu posty a riadne slusne jej to vysvetlil. radsej nech necha zlty listok a RIADNE V SCHRANKE ako balicky na dazdi necha moknut. radsej si pre to pridem na postu a bude to neposkodene ako to mam mat hned doma a poskodene.
veduca postara dodzubala priamo predo mnou a uz sa to viac krat neopakovalo. par krat mi z trucu na poste nechal aj "obalkove balicky" hoci vedel ze sa zmestia. :) ale to neriesim..
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 24 Jún 2018, 15:10

Teplovzdušná stanica.
https://www.youtube.com/watch?v=lVemMh3c-KM
od 1:30
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa AEdison » 24 Jún 2018, 16:48

Na slovné spojenie "Life Hacks" som už maximálne alergický. Ten životu nebezpečný odpad ktorý točia najme z východu mi dvíha žalúdok. Kilá tavného lepidla, paličiek od nanukov a plechoviek od nápojov...
0

Prelude
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29 Jún 2018, 17:46

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa Prelude » 29 Jún 2018, 18:27

Zdravím všetkých,nedávno som sem nahliadol,prechádzal som príspevky a našiel som tému o magnetických motoroch a že prečo nefungujú.
Nuž musím sa priznať že jeden som aj sám postavil.Postavil som ho klasicky rotor ,stator a,,feromagnetická klietka" je to súčasť motora.Je navrhnutá tak aby bola na jednej ose s rotorom,ale je oddelená ložiskami od osy,kdežto rotor je na ose pevne uchytený.Feromagnetické pliešky sú uložené na kotúčoch tak aby sa nachádzali v priestore medzi rotorom a statorom.Celá tá klietka je poháňaná pomocou remenice a remeňa a externého zdroja energ..Výsledkom je absolútna kontrola nad otáčkami rotora od 1ot./min. až po mechanický strop(max.otáčky ložísk uvedené výrobcom 11000) musím sa ale priznať,roztočil som to na asi 16000ot./min.Našťastie to nebuchlo.V mojom experimente nešlo o nejaké permanentné rotovanie bez zásahu,ale či by som bol schopný vyrobiť viac energie než do toho vložím.Ehm výsledok je samozrejme negatívny,ale bola to sranda sa s tým trocha pozabávať.
0

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa Harchom23 » 29 Jún 2018, 19:23

:lol: :lol: :lol: len tak mimo, keď určuješ max otáčky podľa ložísk, bolo to vyvážené??
0

Prelude
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29 Jún 2018, 17:46

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa Prelude » 29 Jún 2018, 19:31

Vyvážené????? Ale kdeže.Práve preto som rád že to nebuchlo. :D
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa medved » 01 Júl 2018, 16:16

0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Haluze, blbosti, kuriozity V.

Príspevok od používateľa Milos66 » 01 Júl 2018, 16:31

A je tam aj dierka na klinček, aby si si to mohol pribiť na čelo :applause: :applause: :applause:
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Zamknuté