Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Bzučanie trafa - izolácia

Bzučanie trafa - izolácia

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Bzučanie trafa - izolácia

Odoslaťod muziker » 11 Júl 2018, 18:22

misko napísal:Zdravim, otvoril by som tuto temu. Mam polsky toroid a pri zatazi huci statocne. Chcel som sa spytat na zalievanie parafinom. Je to ten parafin, ktory sa da kupit v lekarni a ma bod tavenia okolo 60C?
Ak nie, kde viem takyto parafin zohnat? Idealne v BA.
Pripadne nieco dalsie k postupu, ako len roztopit tento parafin a ponorit donho trafo? Dakujem, Michal.

Ak by si mal záujem o tabuľový parafín (resp. "vločkový" stearín) na impregnáciu vinutia transf. ich treba len prevariť, prípadne ak by si chcel použiť ich kombináciu, daj vedieť. Možno poskytnúť na váhu podľa potreby.
muziker
muziker
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 70.04
Založený: 10.03.2009

Odoslaťod Milos66 » 11 Júl 2018, 20:15

Toroid začne hučať ked mu silou stiahneš tanieriky. nový nikdy nehučí ani pri záťaži. Každý si myslí, že to treba dotiahnuť na fest, ale opak je pravdou. Spučíš vinutia a začne to bzučať.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 52.46
Založený: 28.09.2013

Odoslaťod misko » 13 Júl 2018, 09:19

Zaujimave,
pretoze ked som ho prvy krat pustil, tak bol len polozeny na stole. Nasledne som ho namontoval a MIERNE pritiahol tak, aby sa nehybal.

Dobre ale co som skusal:

1. odbalil som sekundarne vinutie a to uz na pohlad bolo volne. Nie na kraji, proste hocikde v strede vinutia.
2. lak v spreji => vyschnut => ucinok ziadny.
3. nasledne som ho zalial do vosku zo sviecky => mierne zlepsenie, ale stale to nieje ziadna slava. pri zvysenej zatazi ide hluk rapidne hore.

Cize rozmyslam ze ho odmotam a stravim pekny den namotavanim vinutia.

Ak sa mozem este spytat. Ked sa zalieva, tak sa zalieva aj primarne vinutie po namotani, potom sa tam da nejaka krycia vrstva a nasledne sa navinie sekundar a zaleje?
misko
Okoloidúci
Okoloidúci
Založený: 11.07.2018

Odoslaťod joži » 13 Júl 2018, 09:36

Ak si ho kupoval v obchode a je tomu do dvoch rokov tak to reklamuj. Poznam to a často sa stým stretavam že toroid bručí hlavne tie od indelu, ale nie každy. možno si akurat kupil kus zo špatnými plechmi alebo zle navinutým vynutím.....
nepomože tomu nič žaidne zaliatie
joži
Stály člen
Stály člen
Založený: 06.07.2014

Predchádzajúca

Naspäť na Ostatné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist