Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Bzu─Źanie trafa - izol├ícia

Bzu─Źanie trafa - izol├ícia

Pomoc s ostatn├Żmi vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Bzu─Źanie trafa - izol├ícia

Odosla┼ąod muziker » 11 J├║l 2018, 18:22

misko nap├şsal:Zdravim, otvoril by som tuto temu. Mam polsky toroid a pri zatazi huci statocne. Chcel som sa spytat na zalievanie parafinom. Je to ten parafin, ktory sa da kupit v lekarni a ma bod tavenia okolo 60C?
Ak nie, kde viem takyto parafin zohnat? Idealne v BA.
Pripadne nieco dalsie k postupu, ako len roztopit tento parafin a ponorit donho trafo? Dakujem, Michal.

Ak by si mal z├íujem o tabu─żov├Ż paraf├şn (resp. "vlo─Źkov├Ż" stear├şn) na impregn├íciu vinutia transf. ich treba len prevari┼ą, pr├şpadne ak by si chcel pou┼żi┼ą ich kombin├íciu, daj vedie┼ą. Mo┼żno poskytn├║┼ą na v├íhu pod─ża potreby.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5791
Vek: 69.89
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod Milos66 » 11 J├║l 2018, 20:15

Toroid za─Źne hu─Źa┼ą ked mu silou stiahne┼í tanieriky. nov├Ż nikdy nehu─Ź├ş ani pri z├í┼ąa┼żi. Ka┼żd├Ż si mysl├ş, ┼że to treba dotiahnu┼ą na fest, ale opak je pravdou. Spu─Ź├ş┼í vinutia a za─Źne to bzu─Źa┼ą.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3703
Vek: 52.31
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod misko » 13 J├║l 2018, 09:19

Zaujimave,
pretoze ked som ho prvy krat pustil, tak bol len polozeny na stole. Nasledne som ho namontoval a MIERNE pritiahol tak, aby sa nehybal.

Dobre ale co som skusal:

1. odbalil som sekundarne vinutie a to uz na pohlad bolo volne. Nie na kraji, proste hocikde v strede vinutia.
2. lak v spreji => vyschnut => ucinok ziadny.
3. nasledne som ho zalial do vosku zo sviecky => mierne zlepsenie, ale stale to nieje ziadna slava. pri zvysenej zatazi ide hluk rapidne hore.

Cize rozmyslam ze ho odmotam a stravim pekny den namotavanim vinutia.

Ak sa mozem este spytat. Ked sa zalieva, tak sa zalieva aj primarne vinutie po namotani, potom sa tam da nejaka krycia vrstva a nasledne sa navinie sekundar a zaleje?
misko
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 5
Zalo┼żen├Ż: 11.07.2018

Odosla┼ąod jo┼żi » 13 J├║l 2018, 09:36

Ak si ho kupoval v obchode a je tomu do dvoch rokov tak to reklamuj. Poznam to a ─Źasto sa st├Żm stretavam ┼że toroid bru─Ź├ş hlavne tie od indelu, ale nie ka┼żdy. mo┼żno si akurat kupil kus zo ┼ípatn├Żmi plechmi alebo zle navinut├Żm vynut├şm.....
nepomo┼że tomu ni─Ź ┼żaidne zaliatie
jo┼żi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 192
Zalo┼żen├Ż: 06.07.2014

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Ostatn├ę

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist