vrhac tenisovych lopticiek

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
1lubos1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 06 Dec 2012, 23:49
Bydlisko: pk

Re: vrhac tenisovych lopticiek

Príspevok od používateľa 1lubos1 » 12 Júl 2018, 01:39

zdravim vsetkych...
uz to mam hotove v prevadzke, fenka spokojna, ja este viac :-)
5ko, je to presne tak, ako som pisal v uvodnom prispevku. Lopticka je len jedna. Pes si ju vlozi do misky, kde je umiestneny mikrospinac, ktory zopne motorceky (samozrejme cez rele) kolesa sa zacnu tocit. Ked maju kolesa otacky, za 3-4s, istic vtiahne tycku,(na foto) cim uvolni priechod lopticke v potrubi, ku tociacim sa kolesam. Lopticka je vyvrhnuta von, stroj sa zastavi. Cely proces sa opakuje. Cize, stroj je automaticky, nevyzaduje ziadnu obsluhu. Psa som samozrejme naucil lopticku vkladat na urcene miesto.
Ostal som ,,zadrety,, pri ozivovani, ked som zistil, ze lopticka rychlo dole potrubim spadne, kolesa sa nestihnu roztocit. V tomto ma spravne otep a E001 nakopli, za co im este raz dakujem.
Chcel by som kratke video, potom sem dam link.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: vrhac tenisovych lopticiek

Príspevok od používateľa romiadam » 12 Júl 2018, 04:00

Ano, ano, natoc psa ako to cele obsluhuje sam (psov mam rad tak si to aj rad pozriem.) :D
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
1lubos1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 06 Dec 2012, 23:49
Bydlisko: pk

Re: vrhac tenisovych lopticiek

Príspevok od používateľa 1lubos1 » 21 Júl 2018, 20:21

zdravim vsetkych...
pokusil som sa nahrat slubene kratke video tu zmienovaneho vrhaca lopticiek, na ktorom maju zasluhu za dobry napad aj uzivatelia E001 a otep69. Prijemny vikendovy vecer.
https://www.youtube.com/watch?v=FPvc3bV6fcg
0
Naposledy upravil/-a 1lubos1 v 21 Júl 2018, 22:12, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
StefanST
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 20 Feb 2012, 22:25
Bydlisko: Nové Zámky

Re: vrhac tenisovych lopticiek

Príspevok od používateľa StefanST » 21 Júl 2018, 22:07

Ten odkaz na video nezobrazí video.
1lubos1 napísal:... v uvodnom prispevku pisem, ze to chcem automaticke, bez obsluhy. V opacnom pripade to nema pre mna vyznam. ak mam obsluhovat stroj, to mozem zrovna hadzat lopticku, ako to stale doposial pravidelne robim.
Asi by to chcelo ešte časový spínač, ktorý vypne celý stroj po primeranej bezpečnej dobe. Keď sa majiteľ psa zabudne pri pive a psa nenapadne, že treba aj prestať...
0

Používateľov profilový obrázok
1lubos1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 06 Dec 2012, 23:49
Bydlisko: pk

Re: vrhac tenisovych lopticiek

Príspevok od používateľa 1lubos1 » 22 Júl 2018, 00:15

stefan, ked si vsimnes podla funkcie na videu, su tam dva casove spinace. V opacnom pripade, by to nemalo pre mna vyznam. :applause:
0

Napísať odpoveď