Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Odstran─Ťn├ş vodn├şho kamene

Odstran─Ťn├ş vodn├şho kamene

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: vodn├Ż kame┼ł

Odosla┼ąod SIGINT » 11 Okt 2016, 11:42

Na vodn├Ż ─Źo mo─Źov├Ż kame┼ł, ─Źo len chcete ... HCl je s├şce sila, ale dok├í┼że po┼íkodi┼ą glaz├║ru na niektor├Żch obklada─Źk├ích!!
Kyselina citr├│nov├í neviem s t├Żm som ne─Źistil, najlep┼íia vo─żba pre m┼ła bola 2l octu a 8l hor├║cej vody vo vedre a kart├í─Źom vydrhn├║┼ą.
Teplota vody ─Źo najviac, v podstate ko─żko kto zvl├ídne.
A ─Źo sa t├Żka ─Źisti─Źky ... pou┼ż├şvame v┼íetko. Zatia─ż sa mi nestalo ┼że by som ju "zabil" nejak├Żm ─Źiastiacim prostriedkom alebo prac├şm pr├í┼íkom. A to je v n├ívode nap├şsan├ę ┼że max 2 pr├í─Źky denne a ┼żiadne savo!! Pri mal├Żch de┼ąoch id├║ cez v├şkend aj 3 - 4 pr├í─Źky za de┼ł.

Jozef.
SIGINT
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 301
Vek: 43.69
Zalo┼żen├Ż: 28.11.2012

Odosla┼ąod Milos66 » 11 Okt 2016, 11:55

Jo a ur─Źite si si po takomto v├şkende odobral vzorky a ┼íiel to skusmo da┼ą vyhodnoti┼ą. Ja m├ím ─Źistiare┼ł u┼ż 13 rokov a viem o ─Źom to je.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4032
Vek: 52.74
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod 5ko » 11 Okt 2016, 12:00

Vy─Źisti┼ą porcel├ín, e┼íte nie je tak├Ż probl├ęm, ale upchat├║ novodurku na 3 metroch ,ne┼ílo ani ┼ípir├ílou prerazi┼ą, ani HCl to nezvl├ídla, lebo nemala kadial pretiec┼ą po tej dl┼żke, tak┼że sa musela cel├í trubka vyseka┼ą a vymeni┼ą.
Niet divu, ve─Ć jedno WC pre 30 telefonnych mechanikov a oslavy takmer ka┼żd├Ż t├Ż┼żde┼ł... :agree: :wink: to bolo litrov...

Ale pozabudli sme na t├║ jeho p├┤vodn├║ ot├ízku ,na ktor├║ sa p├Żtal,teda my┼ílienka ,─Źi by to ne┼ílo aj nejakou inou ,elektrochemickou metodou.Teda priveden├şm nap├Ątia na konce trubky a pomocou nejakej ch├ęmie sp├┤sobi┼ą zmenu pevn├ęho skupenstva kame┼ła.
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8397
Vek: 63.14
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod aligator » 11 Okt 2016, 14:07

Kame┼ł mo─Źov├Ż al vodn├Ż je vyzr├í┼żan├Ż na porcel├íne.
Mechanicky o─Źistit v ohybe toho potrubia je prakticky nemo┼żn├ę.
Octom som sk├║┼íal aj hor├║cim,koncentrovan├Żm a ni─Ź len akoby tomu po┼íteklilo nos .... :(
aligator
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 17
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2015

Odosla┼ąod Milos66 » 11 Okt 2016, 14:27

Ten mocovy kamen, neslo by to skor hydroxidom?
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4032
Vek: 52.74
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod 5ko » 11 Okt 2016, 16:07

Nie,vodn├Ż kame┼ł tvoria zl├║─Źeniny v├ípnika, hor─Ź├şka,....tie reaguj├║ s kyselinou.
Hydroxid je sk├┤r na organick├ę zl├║─Źeniny,─Źi┼że zv├Ą─Ź┼ía masnota......
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod muziker » 11 Okt 2016, 17:13

.... a ─Ćal┼íia mo┼żnos┼ą je nerie┼íi┼ą to pri ve─żmi tvrdej vode (napr. v RV je tak├í tvrd├í, ┼że ┼łou mo┼żno aj orechy rozt─║ka┼ą :D) a ke─Ć je u┼ż toho ve─ża (napr. po 15-20 rokoch), vymeni┼ą jednoducho cel├ę WeCko.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5918
Vek: 70.31
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod aligator » 14 Okt 2016, 14:20

Aj to je rie┼íenie vymenit ho. Ja chcem v┼íak vediet ─Źi to ide vy─Źistit protrednictvom elektriky.
aligator
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 17
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2015

Odosla┼ąod alois » 14 Okt 2016, 17:11

Vodn├Ż kame┼ł - zhluk NEVODIV├ŁCH kri┼ít├ílov r├┤znych l├ítok. Tak┼że usadeninu elektrikou nie.

Ale je tu riešenie s úsmevom - postup úpravy:
1. pod piso├ír galvanicky uzemnen├Ż ro┼ít spojen├Ż s m├şnus p├│lom baterie
2. nerezov├í ─Źas┼ą spojen├í s 24 a┼ż 48V DC druh├Żm p├│lom bat├ęrie. P.S. - DC pulzn├Ż je ├║─Źinnej┼í├ş....

Mo─Ź= voda a vodiv├ę soli r├┤zneho druhu. Ten ─Źo raz dostane ranu do svojho "zvodi─Źa" druh├Ż kr├ít to neurob├ş a usadeniny sa nebud├║ zv├Ą─Ź┼íova┼ą. :oops:
alois

Odosla┼ąod 5ko » 19 Okt 2016, 00:11

:lol: Alebo pou┼żi┼ą AC nap├Ątie,ale kto potom obriadi aj tie biele flaky na obklada─Źk├ích,ked mu za─Źne myka┼ą rukou? :wink:
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod romiadam » 19 Okt 2016, 02:17

Alois,
neviem ci som ta spravne pochopil, ale ak ano, tak ono to fungovat nebude, lebo ked sa ┼í┼ą├ş, tak to je continualny prud len par centimetrov od ─Źur..piiiiiiiiiiiip. Dalej uz sa to meni na kvapky medzi ktorymi je vzduch a ten vzduch uz elektriku nevedie.
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2491
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odstran─Ťn├ş vodn├şho kamene

Odosla┼ąod amater63 » 28 Apr 2017, 22:15

Cht─Ťl bych se zeptat,jestli n─Ťkdo nem├í n─Ťjak├ę poznatky,zku┼íenosti.Foto je ilustra─Źn├ş,fungovat to nebude,asi...,ale hled├ím prost─Ť ┼Öe┼íen├ş.Tak d─Ťkuji, jak na vodn├ş k├ímen.Tenhle probl├ęm mo┼żn├í nem├ím s├ím. :(

! To sa tu u┼ż preberalo,zl├║─Źenie t├ęm. upravil: 29.4.2017 mirosne !
Pr├şlohy
0480_2 kam..jpg
stahov├ín├ş.jpg
stahov├ín├ş.jpg (3.14 KiB) Zobrazen├í 1782 kr├ít
amater63
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2193
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

Re: Odstran─Ťn├ş vodn├şho kamene

Odosla┼ąod Marek1975 » 28 Apr 2017, 22:26

ked mas velmi vapenatu vodu, tak zazraky necakaj, skor by som to videl na nejaky demineralizacny filter pred vstupom do cerpadla (ak mas cerpadlo)

Obrázok

link:

http://www.aquamonts.sk/index.php?route=product/product&product_id=134
Marek1975
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1487
Vek: 43.87
Zalo┼żen├Ż: 25.10.2016

Odosla┼ąod lucky62 » 28 Apr 2017, 23:22

amater63 nap├şsal:Cht─Ťl bych se zeptat,jestli n─Ťkdo nem├í n─Ťjak├ę poznatky,zku┼íenosti.Foto je ilustra─Źn├ş,fungovat to nebude,asi...,ale hled├ím prost─Ť ┼Öe┼íen├ş.Tak d─Ťkuji, jak na vodn├ş k├ímen.Tenhle probl├ęm mo┼żn├í nem├ím s├ím. :(

Ale nepovedal si ak├Ż m├í┼í probl├ęm s vodn├Żm kame┼łom.

Napr. ja som z├ísobn├şk teplej vody v plynovom kotli cca raz za dva roky preplachoval octovou vodou... Lacn├ę a ├║─Źinn├ę.
....m├┤j bazar....

...Nikdy sa nehádaj s blbcom...
lucky62
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1029
Zalo┼żen├Ż: 14.02.2012

Odosla┼ąod amater63 » 28 Apr 2017, 23:41

Ne j├í jsem psal,odeslal ,p┼Ö├şsp─Ťvek nen├ş.Psal jsem tam o tom ┼że je to bytov├Ż d┼»m o chemii kter├í se p┼Öid├ívala do sm─Ť┼íovac├ş stanice, a o tom co zak├ízala EU,aby byla vytvo┼Öena um─Ťl├í zam─Ťstnanost,,atd.......fakt u┼ż nev├şm jestli pou┼ż├şvat slova,i ne sprost├í.CENZURA..,m┼»j n├ízor,,,,
amater63
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2193
Zalo┼żen├Ż: 02.05.2016

Odosla┼ąod pablox » 12 J├║l 2018, 14:26

Zdrav├şm chlapi, bud├║ tieto z├ízraky fungova┼ą aj pri navinut├ş cievky na kovov├ę potrubie? Pr├şvod m├ím napojen├Ż t├Żmito nerezov├Żmi vlnovcami http://shop.propuls.cz/potrubi-z-nerezo ... pro26.html

Zostrojil som zapojenie pod─ża http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... le&sid=148 a cievku namotal na plastov├║ ─Źas┼ą potrubia (je ale kr├ítka a tak som tam napchal po 20 z├ívitov).

M├ím k dispoz├şcii zo starej kotolne aj toto http://www.powel.sk/?content=descaler.ps a tam p├ş┼íu, ┼że cievky m├┤┼żu by┼ą namotan├ę aj na kovov├ę potrubie.

Na zasmiatie, z popisu zariadenia "Nov├Ż rad pr├şstrojov DESCALER PS s TWT technol├│giou (Triangular Wave Technology) vyu┼ż├şva najmodernej┼íie integrovan├ę mikroprocesorov├ę obvodov├ę rie┼íenie na b├íze bezv├Żvodov├Żch SMD s├║─Źiastok. Zariadenie generuje komplexn├Ż frekven─Źne a z├írove┼ł aj amplit├║dovo modulovan├Ż triangul├írny sign├íl so zv├Ż┼íenou ├║─Źinnos┼ąou prevencie tvorby vodn├ęho kame┼ła najm├Ą pre v├Ą─Ź┼íie priemery potrub├ş. " :D

─Äakujem.
pablox
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1108
Vek: 27.82
Zalo┼żen├Ż: 19.07.2006
Paragraf: 23

Odosla┼ąod 5ko » 12 J├║l 2018, 15:20

Kludne to namotaj aj na kovov├║ r├║ru.
Ned├ívno som obzeral zvn├║tra liatinov├ę ─Źl├ínky na 20 ro─Źn├Żch Ferromatoch 400kW, z jednej kotolne, kde som k├║rieval a nebolo v nich po kameni ani stopy,a to je tam jeden s prv├Żch t├Żchto syst├ęmov upravova─Źov vody a cievky s├║ navinut├ę na stovk├ích r├║rach na v├Żstupe z kotolne.Kame┼ł bol len na jednom mieste,kde nebol dostato─Źne vyplachovan├Ż k├║t a ne┼í┼ąastne nastaven├Ż plame┼ł hor├íku.
Funguje to ale len na pr├║diacej vode, neoplat├ş sa to d├íva┼ą na pr├şvody do domu,kde je mal├Ż odber a voda v r├║rach stoj├ş dlh┼íiu dobu,lebo po p├ír hodin├ích sa ├║─Źinok str├íca.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user

Odosla┼ąod pablox » 12 J├║l 2018, 17:00

Tak┼że sa mi to pod─ża teba neoplat├ş in┼ítalova┼ą na pr├şvod T├ÜV a SV do bytu? ─î├ştal som tu viacero diskusi├ş a niekto p├şsal ┼że mu to pomohlo, niekto ┼że nie...
pablox
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1108
Vek: 27.82
Zalo┼żen├Ż: 19.07.2006
Paragraf: 23

Odosla┼ąod romiadam » 12 J├║l 2018, 20:24

Ja om to tu tiez raz riesil a je to dilema ako "Co bolo skor Vajce alebo sliepka".

5ko to vystihol. Je to skor pre kotlove obvody ako pre ohrev teplej vody pre kupanie a pomalu cirkulaciu.
Ja som dostal radu ak mam tvrdu vodu a aby sa mi prietokac ne :butthead: od vodneho kamena, tak aby som si kupil chemicky filter ktory tu tvrdost vody upravi. A pravidelne menit obsah filtra podla potreby.
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2491
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod vladicka » 12 J├║l 2018, 22:41

to by nemusel by┼ą ani chemick├Ż sajrajt... .to by ┼ílo urobi┼ą asi pieskom, ─Źi ???? niekde som to videla
vladicka
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 11
Zalo┼żen├Ż: 15.07.2014

PredchádzajúcaĎalšia

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: burizon, Milos66 a 2 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist