Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • aky osciloscop a info

aky osciloscop a info

Si za─Źinaj├║ci elektronik? Tak t├íto rubrika je ur─Źen├í pr├íve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

aky osciloscop a info

Odosla┼ąod torrus » 12 J├║l 2018, 12:19

Zdravim vospolok

uvazujem o kupe osciloscopu ale priznam sa ja ako elektrikar nie som som takzvany bastlic hobby smatral ktorych neznasate

takze moja otazka a ocakavanie su sirsie :

v prvom rade poradte mi nejaku literaturu okolo merania osciloscopom alebo ak by niekto z vas skusenych na tuto temu chcel diskutovat mi trochu osvetlit na co vsetko to vlastne je pouzitelne

druha vec je aky osc vybrat ci k pc alebo stolny alebo sunt skladacka a podobne a co vsetko je k tomu potrebne.

som nadsenec ktori na stare kolena pokusa smrt hranim sa s elektrinou
torrus
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 9
Zalo┼żen├Ż: 11.01.2015

Re: aky osciloscop a info

Odosla┼ąod eurobastler » 12 J├║l 2018, 13:18

Literat├║ra napr├şklad:

Obrázok

M├ím ju aj v elektronickej forme - pdf form├íte, ak by si chcel. Nenap├şsal si, k ─Źomu by ti bol osciloskop. Ak sa nevenuje┼í digit├ílnej technike a nepotrebuje┼í zaznamen├íva┼ą jednor├ízov├ę deje, siahni po anal├│govom osciloskope.

Star┼íie osciloskopy vie┼í zohna┼ą od 40ÔéČ na bazo┼íi. Doporu─Źujem dvojkan├ílov├Ż osciloskop.
Obrázok
eurobastler
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3747
Vek: 29.35
Zalo┼żen├Ż: 19.04.2009
Paragraf: 23

Odosla┼ąod juraj77 » 12 J├║l 2018, 13:26

na t├║to t├ęmu n├íjde┼í sp├║stu pr├şspevkov v arch├şve na tomto webe
A ─Źo sa t├Żka literat├║ry tak napr├şklad: Pozn├ívame elektroniku-osciloskopy od V├íclav Malina. V tej knihe je vysvetlen├í teoria osciloskopov,merania ,osobne si mysl├şm ┼że je to len zbyto─Źn├Ż vyhadzov pe┼łaz├ş preto┼że na be┼żn├ę merania ti posta─Ź├ş pre─Ź├şta┼ą n├ívod na obsluhu osciloskopu ....
" Bez vody si viem predstavi┼ą ┼żivot, ale bez internetu a po─Ź├şta─Źa nie.."
juraj77
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1353
Vek: 38.65
Zalo┼żen├Ż: 23.09.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod ondistef » 12 J├║l 2018, 15:50

Ten v├Żber osciloskopu je dos┼ą komplikovan├Ż. Z├íle┼ż├ş na preferenci├ích a o─Źak├ívania a tie┼ż od toho, ko─żko chce┼í investova┼ą.
Osobne d├ívam prednos┼ą klasick├ęmu prevedeniu pred PC verziami. Tie┼ż je d├┤le┼żite, ─Źi chce┼í dvojkan├ílov├Ż alebo ┼ítvork├ín├ílov├Ż model.
Ka┼żdop├ídne pri dvojkan├ílov├Żch je o dos┼ą v├Ą─Ź┼í├ş v├Żber a daj├║ sa n├íjs┼ą aj renomovanej┼íie zna─Źky ako Keysight alebo Rohde & Schwarz za dobr├║ cenu, pri ┼ítvorkan├ílov├Żch je to u┼ż dos┼ą hor┼íie s cenou.
Mysl├şm, ┼że v pomere cena/ v├Żkon/ kvalita s├║ na tom celkom dobre Rigol a ich rad DS10xxZ alebo potom dvojkan├ílov├ę radu DS2x02E ale aj Siglent SDS1104X-E nevyzer├í zle (dos┼ą nad n├şm uva┼żujem, m├í lep┼íie parametre ako Rigol DS1104Z a aj cena je fajn).

A p├ír star┼í├şch t├ęm na t├║to t├ęmu Ak├Ż osciloskop a Osciloskop a lacny digitalny osciloskop a Ak├Ż osciloskop? a Aky osciloskop??
ondistef
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 400
Zalo┼żen├Ż: 31.12.2009

Odosla┼ąod jirka.jirka. » 12 J├║l 2018, 18:00

J├í te─Ć ┼íet┼Ö├şm na Rigol DS1054Z. Mrkni na n─Ťj. D├í se odemknout na 100MHz.
jirka.jirka.
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1068
Zalo┼żen├Ż: 17.10.2008

Odosla┼ąod torrus » 12 J├║l 2018, 18:10

tu knizku by som bral ak mas v elektronickej podobe by som bol vdacny

comu sa venujem nuz hlavne bastlime rekvizity na predstavenie opravujem nase svetla moto hlavy takze asi digital nakolko spinane zdroje dost casto letia oknom po nejakej tej spicke nehode a tak a na niektore svetla co mame stoji novy kus 400 eur takze v krabici mam zopar kusov co su na pokusy ak by sa podarilo opravit mame usetrene

momentalne planujeme premyslame ako najlepsie spravit RGBW LED relief kde by sa dala ovladat kazda LED zvlast ale to je na ldho este

ale na bezne veci ako sound mix zosiky a elektroniku pouzivanu u nas uvazujem ze si nastudujem a oboznamim sa s tym osciloskopom ake mi to da moznosti preto ta literatura aby som vobec ziskal predstavu co sa s tym vobec da robit na co to pouzit a ci to vobec vyuzijem nasledne budem premyslat nad tym aky kupim

budget pocitam medzi 500 - 1000 eur plus minus ak sa da aj s vecami okolo
torrus
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 9
Zalo┼żen├Ż: 11.01.2015

Odosla┼ąod misocko » 12 J├║l 2018, 20:33

kup si nejaky hantek z aliexpresu k notasu za 60ÔéČ. ked sa snim naucis trochu robit a zistis o co ide, potom sa lepsie rozhodnes ako teraz ked chces vrazit rovno 1kÔéČ do niecoho co nevies na co ti bude.
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2582
Vek: 41.73
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod juraj77 » 13 J├║l 2018, 05:53

ak chce┼í mera┼ą sp├şnan├ę zdroje tak potrebuje┼í osciloskop s diferen─Źnou sondou,inak sa mo┼że sta┼ą ┼że ho odp├íli┼í
" Bez vody si viem predstavi┼ą ┼żivot, ale bez internetu a po─Ź├şta─Źa nie.."
juraj77
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1353
Vek: 38.65
Zalo┼żen├Ż: 23.09.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod oravan » 13 J├║l 2018, 15:44

eurobastler nap├şsal:Literat├║ra napr├şklad:

Obrázok

M├ím ju aj v elektronickej forme - pdf form├íte, ak by si chcel. Nenap├şsal si, k ─Źomu by ti bol osciloskop. Ak sa nevenuje┼í digit├ílnej technike a nepotrebuje┼í zaznamen├íva┼ą jednor├ízov├ę deje, siahni po anal├│govom osciloskope.

Star┼íie osciloskopy vie┼í zohna┼ą od 40ÔéČ na bazo┼íi. Doporu─Źujem dvojkan├ílov├Ż osciloskop.

Ahoj M├┤┼żem poprosi┼ą tak isto o tu knuhu ─Ćakujem
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2337
Vek: 53.28
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014
Paragraf: 24

Nasp├Ą┼ą na Pre za─Źiato─Źn├şkov

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist