Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Odstran─Ťn├ş vodn├şho kamene

Odstran─Ťn├ş vodn├şho kamene

Kecajte o ─Źom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Re: Odstran─Ťn├ş vodn├şho kamene

Odosla┼ąod Drakoush » 12 J├║l 2018, 23:02

Pieskom sa filtruj├║ pevn├ę ─Źastice. Vodn├Ż kame┼ł s├║ usaden├ę niektor├ę l├ítky, najm├Ą uhli─Źitan v├ípenat├Ż. Bez chemick├ęho sajrajtu sa to moc asi odstr├íni┼ą ani ned├í, iba ak osm├│zou, ale z toho lezie demi voda, t├í sa nepije...!
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 8789
Vek: 23.4
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod romiadam » 13 J├║l 2018, 03:22

A ke─Ć sa to chemick├Ż o─Źist├şme od vodn├ęho kamena, d├í sa to pit?
Je to c├şti┼ą na chuti vody ┼że to je chemick├Ż o─Źisten├ę od vod. kamena?
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2313
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod sergej » 13 J├║l 2018, 10:38

Pri chemickej uprave vody sa vapnik nahradi sodikom, takato voda uz nie je oznacovana ako pitna.
Ked to funguje na 1. zapnutie, je to prinajmensom podozrive...
sergej
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 140
Zalo┼żen├Ż: 07.12.2014

Odosla┼ąod romiadam » 13 J├║l 2018, 16:11

A to vzdy?

To neexistuje centralny filter co odsrani vodny kamen (aspon z velmi tvrdejk na stredne tvrdu alebo makku) a zaroven sa da pit?
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2313
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod AEdison » 13 J├║l 2018, 16:56

To nieje pravda. Polyfosf├ítov├ę filtre sa in┼ítaluj├║ na pr├şvod, sn├í─Ć ka┼żdou firmou ktor├í je zameran├í na ├║pravu vody. Jedin├í "┼íkodlivos┼ą" takto chemicky upravovanej vody je paradoxne pr├íve absencia v├ípnika, ktor├Ż ─Źlovek z├şskava zna─Źn├Żm podielom z vody...
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1027
Vek: 23.4
Zalo┼żen├Ż: 13.07.2009

Odosla┼ąod 5ko » 13 J├║l 2018, 17:26

Ja som zase po─Źul, ┼że pr├íve z vody si ─Źlovek nedok├í┼że z├şska┼ą v├ípnik ale len z organick├Żch l├ítok ako mlieko...
to by bystri─Źania nemali ostoporozu,ked┼że je tu voda z prev├í┼żne v├ípencov├ęho mas├şvu a tvrd├í aj vy┼íe 25┬░D.
Pr├íve osmoticky odv├ípnen├í voda je ┼íkodliv├í, preto┼że ,,odober├í,, v├ípnik z tela,nakolko sa na ┼łu znovu v tele v┼íetko nabaluje.
Je to ako ked stla─Ź├şte ┼ípongiu a namo─Ź├şte ju do vody. :wink:
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8170
Vek: 62.78
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod pablox » 13 J├║l 2018, 17:45

Ja som zase ─Ź├ştal, ┼że na spracovanie v├ípnika z mlieka potrebuje telo svoj v├ípnik :D vid├şm ┼że sa tu rozbehla debata, zatia─ż m├ím doma namontovan├ę dane zapojenie, len som zn├ş┼żil odpor rezistora 220ohm na 100ohm pre zv├Ż┼íenie v├Żkonu ale aby nebol prekro─Źen├Ż maxim├ílny pr├║d 555ky...ak nepom├┤┼że, sk├║sim ten descaler, len je to celkom ve─żk├í krabica zaliata epoxidom (asi aby dakto neopajcoval tu ┼ípeci├ílnu technol├│giu bezvyvodovych s├║─Źiastok ) :)
pablox
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1085
Vek: 27.46
Zalo┼żen├Ż: 19.07.2006

Odosla┼ąod 5ko » 13 J├║l 2018, 19:30

Op├Żtame sa Mudr Bukovsk├ęho, ten n├ím to vysvetl├ş. :lol:

Mysl├şm si, ┼że ten tmel ─Ź├şm to zapatlali, bol drah┼í├ş, ako tie dve 555ky ─Źo s├║ pod n├şm. :D
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8170
Vek: 62.78
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod Milos66 » 13 J├║l 2018, 19:35

Descaler m├ím v pr├şvode vody do domu u┼ż skoro 16 rokov, ale pochybujem, ┼że to pom├íha. A to st├íl vtedy nekres┼ąansk├ę peniaze.

PS: teraz sa d├şvam na cen├şk Descaler a ono si tie ┼ímejdy st├íle dr┼żia vysok├║ cenu. Neuverite─żn├ę.
Pr├şlohy
IMG_0846.JPG
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3781
Vek: 52.38
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod muziker » 05 Aug 2018, 10:44

Trochu opr├í┼íim t├║to star├║ t├ęmu, lebo n├íhodou som na─Ćabil na e-shop pon├║kaj├║ci:
"Odstra┼łova─Ź vodn├ęho kame┼ła - Deramax Kalk-Turbo" v cene 49,90 ÔéČ.
https://www.speedtech.sk/product/20177/ ... kalk-turbo
Neviem v┼íak pos├║di┼ą jeho ├║─Źinnos┼ą, ani v├Żhodnos┼ą ceny, ale mo┼żno to niekomu pom├┤┼że ...
Na nete mo┼żno n├íjs┼ą mnoho ve─żmi protichodn├Żch n├ízorov na odstra┼łovanie vodn├ęho kame┼ła
z vodovodn├Żch syst├ęmov ako aj "zm├Ąk─Źovanie" vody pomocou r├┤znych met├│d a pr├şstrojov.
Najvhodnej┼íie by bolo, keby sa danou problematikou za─Źali v├í┼żnej┼íie zaobera┼ą jednotliv├ę
vod├írensk├ę spolo─Źnosti na profesion├ílnej ├║rovni - samozrejme t├Żch ktor├Żch sa t├íto problematika
t├Żka a ktor├ę dod├ívaj├║ zna─Źne "tvrd├║" vodu, ke─Ć┼że v┼íeobecne z├ísobuj├║ vodu (takmer) v┼íetky
dom├ícnosti Slovenska a ─żudia im za to platia nemal├ę prostriedky.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5811
Vek: 69.96
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod jezevec » 05 Aug 2018, 10:55

├Ü─Źinnost je stejn├í, jako kdy┼ż to trubku bude┼í t┼Ö├şt holou dlan├ş (za┼Ö├şk├ívat, modlit se...nebo si dosa─Ć co t─Ť napadne).
Na lidsk├ę blbosti se nejv├şc vyd─Ťl├ív├í.
jezevec
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 820
Zalo┼żen├Ż: 22.08.2008

Odosla┼ąod pablox » 05 Aug 2018, 13:13

To rad┼íej postav to zapojenie s NE556 alebo podobn├ę, je to pod─ża m┼ła to ist├ę len to niekto zalial do epoxidu aby mu t├║ predra┼żeninu niekto neopajcoval :D doma to m├ím namontovan├ę na plastov├Żch r├║rach, pozorujem zmenu vody, ktor├║ ka┼żd├Ż ve─Źer prevaram pre mal├ęho - ke─Ć je zapnut├Ż descaler, na dne hrnca sa po vychladnut├ş vody vyzrazal jemn├Ż piesok, bez descalera sa nevyzr├í┼żalo ni─Ź. Taktie┼ż som spozoroval pomal┼íie zan├í┼íanie r├Żchlovarnej kanvice...testujem to ale len mesiac, tak bli┼ż┼íie v├Żsledky e┼íte neviem poveda┼ą...za pokus to stoj├ş, s├║─Źiastky som mal v supliku...
pablox
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1085
Vek: 27.46
Zalo┼żen├Ż: 19.07.2006

Predchádzajúca

Nasp├Ą┼ą na Vo─żn├í t├ęma

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 6 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist