Odstranění vodního kamene

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Odstranění vodního kamene

Príspevok od používateľa Drakoush » 12 Júl 2018, 23:02

Pieskom sa filtrujú pevné častice. Vodný kameň sú usadené niektoré látky, najmä uhličitan vápenatý. Bez chemického sajrajtu sa to moc asi odstrániť ani nedá, iba ak osmózou, ale z toho lezie demi voda, tá sa nepije...!
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Odstranění vodního kamene

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Júl 2018, 03:22

A keď sa to chemický očistíme od vodného kamena, dá sa to pit?
Je to cítiť na chuti vody že to je chemický očistené od vod. kamena?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

sergej
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 291
Dátum registrácie: 07 Dec 2014, 16:49
Bydlisko: PN/PH
Kontaktovať používateľa:

Re: Odstranění vodního kamene

Príspevok od používateľa sergej » 13 Júl 2018, 10:38

Pri chemickej uprave vody sa vapnik nahradi sodikom, takato voda uz nie je oznacovana ako pitna.
0
Ked to funguje na 1. zapnutie, je to prinajmensom podozrive...

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Odstranění vodního kamene

Príspevok od používateľa romiadam » 13 Júl 2018, 16:11

A to vzdy?

To neexistuje centralny filter co odsrani vodny kamen (aspon z velmi tvrdejk na stredne tvrdu alebo makku) a zaroven sa da pit?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Odstranění vodního kamene

Príspevok od používateľa AEdison » 13 Júl 2018, 16:56

To nieje pravda. Polyfosfátové filtre sa inštalujú na prívod, snáď každou firmou ktorá je zameraná na úpravu vody. Jediná "škodlivosť" takto chemicky upravovanej vody je paradoxne práve absencia vápnika, ktorý človek získava značným podielom z vody...
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Odstranění vodního kamene

Príspevok od používateľa 5ko » 13 Júl 2018, 17:26

Ja som zase počul, že práve z vody si človek nedokáže získať vápnik ale len z organických látok ako mlieko...
to by bystričania nemali ostoporozu,kedže je tu voda z prevážne vápencového masívu a tvrdá aj vyše 25°D.
Práve osmoticky odvápnená voda je škodlivá, pretože ,,odoberá,, vápnik z tela,nakolko sa na ňu znovu v tele všetko nabaluje.
Je to ako ked stlačíte špongiu a namočíte ju do vody. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Odstranění vodního kamene

Príspevok od používateľa pablox » 13 Júl 2018, 17:45

Ja som zase čítal, že na spracovanie vápnika z mlieka potrebuje telo svoj vápnik :D vidím že sa tu rozbehla debata, zatiaľ mám doma namontované dane zapojenie, len som znížil odpor rezistora 220ohm na 100ohm pre zvýšenie výkonu ale aby nebol prekročený maximálny prúd 555ky...ak nepomôže, skúsim ten descaler, len je to celkom veľká krabica zaliata epoxidom (asi aby dakto neopajcoval tu špeciálnu technológiu bezvyvodovych súčiastok ) :)
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Odstranění vodního kamene

Príspevok od používateľa 5ko » 13 Júl 2018, 19:30

Opýtame sa Mudr Bukovského, ten nám to vysvetlí. :lol:

Myslím si, že ten tmel čím to zapatlali, bol drahší, ako tie dve 555ky čo sú pod ním. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Odstranění vodního kamene

Príspevok od používateľa Milos66 » 13 Júl 2018, 19:35

Descaler mám v prívode vody do domu už skoro 16 rokov, ale pochybujem, že to pomáha. A to stál vtedy nekresťanské peniaze.

PS: teraz sa dívam na ceník Descaler a ono si tie šmejdy stále držia vysokú cenu. Neuveriteľné.
Prílohy
IMG_0846.JPG
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Odstranění vodního kamene

Príspevok od používateľa muziker » 05 Aug 2018, 10:44

Trochu oprášim túto starú tému, lebo náhodou som naďabil na e-shop ponúkajúci:
"Odstraňovač vodného kameňa - Deramax Kalk-Turbo" v cene 49,90 €.
https://www.speedtech.sk/product/20177/ ... kalk-turbo
Neviem však posúdiť jeho účinnosť, ani výhodnosť ceny, ale možno to niekomu pomôže ...
Na nete možno nájsť mnoho veľmi protichodných názorov na odstraňovanie vodného kameňa
z vodovodných systémov ako aj "zmäkčovanie" vody pomocou rôznych metód a prístrojov.
Najvhodnejšie by bolo, keby sa danou problematikou začali vážnejšie zaoberať jednotlivé
vodárenské spoločnosti na profesionálnej úrovni - samozrejme tých ktorých sa táto problematika
týka a ktoré dodávajú značne "tvrdú" vodu, keďže všeobecne zásobujú vodu (takmer) všetky
domácnosti Slovenska a ľudia im za to platia nemalé prostriedky.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1770
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Odstranění vodního kamene

Príspevok od používateľa jezevec » 05 Aug 2018, 10:55

Účinnost je stejná, jako když to trubku budeš třít holou dlaní (zaříkávat, modlit se...nebo si dosaď co tě napadne).
Na lidské blbosti se nejvíc vydělává.
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Odstranění vodního kamene

Príspevok od používateľa pablox » 05 Aug 2018, 13:13

To radšej postav to zapojenie s NE556 alebo podobné, je to podľa mňa to isté len to niekto zalial do epoxidu aby mu tú predraženinu niekto neopajcoval :D doma to mám namontované na plastových rúrach, pozorujem zmenu vody, ktorú každý večer prevaram pre malého - keď je zapnutý descaler, na dne hrnca sa po vychladnutí vody vyzrazal jemný piesok, bez descalera sa nevyzrážalo nič. Taktiež som spozoroval pomalšie zanášanie rýchlovarnej kanvice...testujem to ale len mesiac, tak bližšie výsledky ešte neviem povedať...za pokus to stojí, súčiastky som mal v supliku...
0

Napísať odpoveď