Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Zv├Ż┼íenie r├Żchlosti elektromotorov

Zv├Ż┼íenie r├Żchlosti elektromotorov

Si za─Źinaj├║ci elektronik? Tak t├íto rubrika je ur─Źen├í pr├íve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Zv├Ż┼íenie r├Żchlosti elektromotorov

Odosla┼ąod lujdzo512 » 12 J├║l 2018, 21:59

4_0.JPG
Zdrav├şm, som vozi─Źk├ír a potreboval by som poradi┼ą. K├║pil som si na svoj mechanick├Ż voz├şk elektrick├Ż pr├şdavn├Ż pohon Alber e-fix 20, ktor├Ż sa sklad├í z joystika, elektromotorov 2x 75W a 2 bat├ęri├ş 12V 12Ah. Chcel by som vedie┼ą, ─Źi by sa na tom dala nejako zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą? Moment├ílne to ide najviac 6km/h. ─Äakujem za v┼íetky rady.
Pr├şlohy
20180703_173221.jpg
2693235400_13696939051.jpg
alber_e_fix_6.jpg
20180703_172903.jpg
lujdzo512
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 7
Zalo┼żen├Ż: 09.08.2015

Re: Zv├Ż┼íenie r├Żchlosti elektromotorov

Odosla┼ąod misocko » 12 J├║l 2018, 22:22

obavam sa ze motor je riadeny procesorom a kym nezmenis program v procaku tak to viac nepojde....
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2671
Vek: 42.06
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod vladicka » 12 J├║l 2018, 22:25

celkom si mysl├şm, ┼że by mohlo by┼ą dobr├ę previn├║┼ą motory. Ale toto som nikdy nerobila.
:idea: :idea: :idea:
Na youtube sledujem Jehu Garcia a ten tam m├í dos┼ą ve─ża maniakov ktor├ş tak├ę veci─Źky robia. Mo┼żno by si sa mohol kuk tam.
:idea: :idea: :idea:
vladicka
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 11
Zalo┼żen├Ż: 15.07.2014

Odosla┼ąod Drakoush » 12 J├║l 2018, 22:37

Dobrá rada nad zlato...

A lujdzo, Ty ne┼ípekuluj, ide┼í z├ívodi┼ą, alebo si potrebuje┼í niekde natrieska┼ą hubu? Ako Ti bolo povedan├ę, motor bude najsk├┤r riaden├Ż MCU a do programu sa nedostane┼í.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 8826
Vek: 23.41
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod AEdison » 12 J├║l 2018, 23:59

Iba┼że... tie hodnoty nebud├║ v mcu. To 8 pinov├ę ─Źosi v pravo hore od MCU, by mohla by┼ą s├ęriov├í eeprom. Chcelo by to detailnej┼íiu fotku dps. Pokia─ż by to bola eeprom, ─Źisto teoreticky by si si mohol pohra┼ą z obsahom v nej. Len ber na vedomie, ┼że ak domrv├ş┼í nejak├║ d├┤le┼żit├║ kalibra─Źn├║ hodnotu ─Źi u┼ż pre motory alebo ochrany, m├┤┼że┼í zni─Źi┼ą voz├şk. ┼Żiaden v├Żrobca ti neposkytne popis adries v eeprom kde ma ─Źo ulo┼żen├ę. Nie som si ist├Ż ─Źi to riziko za to stoj├ş.
AEdison
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1027
Zalo┼żen├Ż: 13.07.2009

Odosla┼ąod zipaj » 13 J├║l 2018, 00:01

Ak je to riaden├ę procesorom a ten je taktovan├Ż kry┼ít├ílom a nebe┼ż├ş na maxim├ílnej frekvencii, mohol by si vymeni┼ą kry┼ít├íl, t├Żm by sa zmenilo cel├ę ─Źasovanie, alebo meranie r├Żchlosti a elektronika by sa asi takto dala oklama┼ą, ale tak ako bolo spomenut├ę vy┼í┼íie, nerobil by som to, 6Km/h m├┤┼że by┼ą r├Żchlos┼ą svi┼żnej┼íej ch├┤dze a asi s├║ d├┤vody na obmedzenie r├Żchlosti.
Z├íkladn├ę parametre zosil┼łova─Źa pre kapelu? - N├şzka v├íha a ve─żk├Ż v├Żkon, v tom hluku sa aj tak v┼íetko strat├ş :-)
zipaj
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2524
Vek: 43.52
Zalo┼żen├Ż: 13.02.2011

Odosla┼ąod lujdzo512 » 13 J├║l 2018, 23:06

D├şky za v┼íetky rady :biggrin: . Spo─Źiatku som si myslel, ┼że to nebude a┼ż tak├ę ┼ąa┼żk├ę zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą toho voz├şka, lebo som pl├ínoval, ┼że po rozobrat├ş ovl├ída─Źa /joystika len nejako preto─Ź├şm koliesko, ktor├Żm si nastavujem r├Żchlos┼ą. No to ne┼ílo, a tak som sk├┤r rozm├Ż┼í─żal nad t├Żm, ┼żeby som vymenil len t├║ vec ─Źo som na obr├ízku nazval r├Żchlomer. Mysl├şte ┼żeby to i┼ílo??? :o 8O :? :lol: Ner├íd by som sa v tom nejako ve─żmi ┼íprtal, lebo sa tomu moc nerozumiem, a jednotliv├ę komponenty s├║ dos┼ą drah├ę. V be┼żnej situ├íci├ş mi t├Żch 6km/h sta─Ź├ş. Av┼íak ke─Ć sa niekde pon├íh─żam alebo za─Źne pr┼ía┼ą tak mi t├Żch 6km/h ide dos┼ą na nervy. A kde je ten kri┼ít├íl umiestnen├Ż? Len neviem ─Źi tie 75W motory by dok├ízali zvl├ídn├║┼ą vy┼í┼íiu r├Żchlos┼ą.
lujdzo512
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Drakoush » 13 J├║l 2018, 23:23

Tak tu ┼Ąa zastav├şm a d├ím Ti jednu ve─żmi dobr├║ radu a zadarmo: vyser sa na to. Ak ide┼í trimrom nazva┼ą r├Żchlomer, to ├║plne sta─Ź├ş na to, aby sme vedeli, ┼że nem├í┼í ani tucha, ako to cel├ę funguje a ka┼żd├Ż Tvoj z├ísah bude na 90% ne├║spe┼ín├Ż, leda by si mal z pekla ┼í┼ąastie.

Zlo┼ż to nasp├Ą┼ą a nechaj to tak.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod 5ko » 13 J├║l 2018, 23:35

Iba ak ,,prezu┼ą gumy ,,za v├Ą─Ź┼í├ş priemer-v├Ą─Ź┼íie koleso, v├Ą─Ź┼íia r├Żchlos┼ą. :wink:
Lenivos┼ą je matka pokroku.Leniv├Ż ─Źlovek rozm├Ż┼íla,ako by si robotu u─żah─Źil a tak nie─Źo vyn├íjde.
Ku ka┼żd├ęmu ─Ź├şnskemu v├Żrobku by mali pribali┼ą jedn├ęho ─Ź├ş┼łana, aby som ho mohol nakopa┼ą do ....,ked sa to pokaz├ş.
5ko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 8180
Vek: 62.79
Zalo┼żen├Ż: 18.02.2010

Odosla┼ąod Drakoush » 13 J├║l 2018, 23:45

To je dobr├Ż n├ípad, m├ím fajn tip na gumy zo zemnej fr├ęzy, zrejme by potom mohol aj s├║┼ąa┼żi┼ą :D
Pr├şlohy
lt-heavy-equipment-wr-2400-rehabilitates-motorway-in-golden-quadrilateral-wirtgen-group-750x425.jpg
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator

Odosla┼ąod lujdzo512 » 14 J├║l 2018, 00:15

:lol: :lol: :lol: Hheh... aspo┼ł som si to ujasnil, ┼że sa do toho nem├ím p├║┼í┼ąa┼ą. :) :) :lol: :lol: :wink:
lujdzo512
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod SMITH » 02 Aug 2018, 16:44

lujdzo512 nap├şsal::lol: :lol: :lol: Hheh... aspo┼ł som si to ujasnil, ┼że sa do toho nem├ím p├║┼í┼ąa┼ą. :) :) :lol: :lol: :wink:

To ale neznamen├í , ┼że sa nem├┤┼że┼í u─Źi┼ą elektroniku a po nejakom ─Źase a sk├║senostiach to upravi┼ą , resp. vyrobi┼ą svoju variantu ... :thumbup:
:-) Nikdy ne┼Ö├şkejte, ┼że n─Ťco nejde, proto┼że v┼żdy se najde blbec, kter├Ż nev├ş, ┼że to nejde, a ud─Ťl├í to ! :-)
SMITH
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1203
Vek: 42.85
Zalo┼żen├Ż: 29.09.2007
Paragraf: 23

Odosla┼ąod Dolfi » 02 Aug 2018, 22:28

E┼íte jedna ─żahk├í ot├ízka. Ide to rovnako r├Żchlo do kopca, aj z kopca ? Ak hej, tak tie motory s├║ riaden├ę bu─Ć frekvenciou, (invertorov├Ż syst├ęm), alebo je tam tachogener├ítor. Teda, a┼ż tak jednoduch├ę to na prer├íbku nebude ...
Druhotriedny nadriaden├Ż si nikdy nevyberie prvotriedneho ale tre┼ąotriedneho podriaden├ęho.
Dolfi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 9918
Vek: 65.94
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2008

Nasp├Ą┼ą na Pre za─Źiato─Źn├şkov

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist