Novy plynovy prietokovy ohrievac - aky?

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Novy plynovy prietokovy ohrievac - aky?

Príspevok od používateľa josek » 18 Júl 2018, 13:05

Keď budeš kupovať to komínové potrubie, povedz im rovno aký kotol kupuješ, myslím že povedia čo a ako. Takýto materiál sa nekupuje v obchode kde nevedia čo predávajú. Namontovať si to už budeš vedieť.
Jednak si musíš byť istý, či tam to potrubie dostaneš. Mne ako laikovi patrične poradili.
Neviem, či dnes u nás kúpiš iný ako kondenzačný kotol, ale nejaké dopredaje obyčajných nízkoteplotných kotlov bežia. Ja by som volil túto cestu ak chceš ísť cenovo nižšie. Cena 6m koaxiálneho potrubia do komína bola tuším 200€.

Edit:
ak máš do miestnosti s kotlom dostatočný prívod vzduchu, koaxiálne potrubie pre obyčajný nízkoteplotný kotol myslím nepotrebuješ :pain:
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Novy plynovy prietokovy ohrievac - aky?

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Júl 2018, 13:21

ak máš do miestnosti s kotlom dostatočný prívod vzduchu
No to mam viac nez dost, takze da sa kotol napojit na komin aj tak ze natahuje vzduch z miestnosti a do komina idu len spaliny a potom nepotrebujem koaxialny komin, len klasicky plastovy? Lebo niekto tu spominal ze sa KK robia uz rovno pre pripojenie pre koaxialny komin.
Neviem, či dnes u nás kúpiš iný ako kondenzačný kotol, ale nejaké dopredaje obyčajných nízkoteplotných kotlov bežia. Ja by som volil túto cestu ak chceš ísť cenovo nižšie.
Povodne na zaciatku tohoto prispevku som chcel obycany kotol, nechcel som prerabat komin, no teraz som si to vsetko uz nastudval a uz som sa rozhodol pre kondenzacny kotol. Tej roboty okolo komina az tak vela nieje (mame rovnu strechu) a cenovo to nie je hrozne.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Novy plynovy prietokovy ohrievac - aky?

Príspevok od používateľa josek » 18 Júl 2018, 13:28

Pozor na to, kondenzačný kotol to má tak ako píšeš! A kondenzát ktorý je značne kyslý musíš niekam odviesť
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Novy plynovy prietokovy ohrievac - aky?

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Júl 2018, 14:13

Kondenzátory mám kam odviest, to som už tu pisal.

Skôr má zaujíma či sa dá kondenzačný kotol napojiť na nekoaxiálny komín dlhý asi tak 7meteov (iba jednoducha pvc rura urcena pre KK) a bude si ťahať vzduch z pivnice?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Novy plynovy prietokovy ohrievac - aky?

Príspevok od používateľa Milos66 » 18 Júl 2018, 14:17

Uz to pisem asi treti krat. Naco to natahujete ako gumu v trenkach.
Firma, ktora ti pride nahodit kotol, nahodi ti aj komin, alebo vlozku. to je jedno. Ak si to budes robit sam, ziadna firma ti to nespravi a ani nenamontuje kotol. Oni si predsa neprevezmu zaruku za nieco, co neurobili. To da sedliacky rozum.
Dat stacionarny kotol len tak hala-bala bez projektu a vypoctov objemov vzduchu a sania je samovrazda. Ak sa ti niekto v tej pivnici zadusi, bude to tvoja vina.
Nespekuluj, oslov firmu nech to naprojektuju a zrealizuju na komplet. Mas istotu a zaruku niekolko rokov.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: Novy plynovy prietokovy ohrievac - aky?

Príspevok od používateľa kamilko » 18 Júl 2018, 14:41

Na montaz kotla netreba nejaku extra firmu. Staci sukromink tj jedna osoba.
Aj tak montaz a zapojenie plynoveho spotrebica musi urobit opravnena osoba.
Tak ze si najdi v blizkosti taku osobu sukromnika kurenara.
Za prve bude mat kotol za inu cenu ako ty lacnejsie.
Tak ze by som sa snim dohodol za akucenu to pripoji a zozenie kotol.
Pripadne nech urobi obhliadku a povie ti co mozes pripravit aby sa potom on nezdrzoval a neplatil si za zabity cas.

A znova plati kto ma znamosti... Ten sa ma.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Novy plynovy prietokovy ohrievac - aky?

Príspevok od používateľa Milos66 » 18 Júl 2018, 14:46

Asi tak nejak.
Az na to, ze ten sukromnik je v podstate firma, ktora ma na to opravnenie. Namontovat, spustit, zaskolit obsluhu.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Novy plynovy prietokovy ohrievac - aky?

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Júl 2018, 15:43

Pripadne nech urobi obhliadku a povie ti co mozes pripravit aby sa potom on nezdrzoval a neplatil si za zabity cas.
Toto som chcel vediet. Takto som si to predstvoval.

Nebude to firma ale asi to bude kurenar a ten ma aj na to papiere.

A vsetky tie info co som sa tu pytal som sa chcel len oboznamit s KK, aby som vedel co a ako, aby som len neprikyvoval a robil sa ze tomu rozumiem. Predsa ta debata snim co a ako bude aspon na neakej urovni.

Diki vsetkym za info. Moc ste mi pomohli.

:potlesk:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok