Digitálny časovač + mini cerpadlo

Pomoc s ostatnými vecami okolo elektroniky

Moderátori: mirosne, Moderátori

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 22 Júl 2018, 22:46

Ano obohateny o vedsiu kapacitu ram.

No a k veci.

Casovac je napojeny cez svorkovnicu ktora je prepojena s nulakom vsetkych spotrebicov, to su (zdroj led osvetlenia, uvb ziarovka, bodova ziarovka a cerpadlo) faza k vsetkym spotrebicom ide z vystupu casovaca cez vypinac na spotrebic.
Akurat to cerpadlo je delene koliskovym 3polohovym prepinacom. Ak je prepinac cerpadla v stave vypnuty a prepnem na casovac, to zopakujem aj 5x a nic sa nestane. Ak prepnem zo stavu vypnuty na siet alebo casovac a siet tak nastane reset casovaca. Niekedy az ked to spravim viac krat po sebe. Ako som uz spominal ak je zapnute zo siete a prepinam v casovaci on off auto tak zase reset.

V blizkosti casovaca je zdroj na led 60w k cerpadlu ide asi 1m kabel, k ziarovkam asi 30cm kabel. Nic zlozite vsetko pospajane cez svorkovnicu ako som popisal.

Zajtra to rozlepim a pofotim.
Prepinac v prilohe.
Prílohy
Koliskovy prepinac.png
Koliskovy prepinac.png (80.94 KiB) 2551 zobrazení
Koliskovy prepinac.png
Koliskovy prepinac.png (80.94 KiB) 2551 zobrazení
0
Naposledy upravil/-a Rockn_Rolla v 22 Júl 2018, 22:53, upravené celkom 1 krát.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa alidedko » 22 Júl 2018, 22:49

Bacha na to, kopec spinacich hodin (neviem, ci aj digitalky, ale mechaniky vacsinou ano) rozpina pravy kolik!

Nebude zrada tam?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa Drakoush » 22 Júl 2018, 22:51

No ja pierdole! Vyzerá to na vadný vládny časovač. Ale celé sa mi to nejak nezdá, veď je predsa bardzo dobry! Koliakový prepínač nemá byť prečo zlý, buď máš niečo na chuja zapojené, alebo ten czasovacz jest zopsuty.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 22 Júl 2018, 22:57

Drakoush napísal:Hlavne nech nakreslí poriadnu schému, veď hentá nemá hlavy ani päty!

Prerušuje tým czasowym programatorom iba fázu, alebo cez ten prepínač ide PEN?
Co natej scheme nevies porozumiet mas tam popisane L faza M motor (cerpadlo) a Č casovac. A zem ci nulak asi pochopis.

Na cerpadle prerusujem fazu nie nulak ved to je predsa vo vode.
0
Naposledy upravil/-a Rockn_Rolla v 22 Júl 2018, 23:00, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa Drakoush » 22 Júl 2018, 22:59

No na to sa nespoliehaj, lebo Tvoja predstava o správnom pripojení môže byť úplne iná, ako moja správna... To je taký problém dať sem riadnu schému? Vieš, koľko hrdinov sa bilo do pŕs, že ten chránič je pripojený správne a padá im? A nakoniec dali prívod fáz z jednej strany a neutrál z druhej...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 22 Júl 2018, 23:02

Dobre zajtra sa dostanem k pc rozlepim to pofotim a spravim ti schemu na mobile sa mi naprd pise ako si si uz vsimol a aj kresli.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa Drakoush » 22 Júl 2018, 23:03

Dohodnuté, dobrú noc.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa technikus110 » 23 Júl 2018, 06:44

Týmto si mal začať, nakoľko tie podružné prístroje sú irelevantné.
1. .......fakt vadny casovac. Ma tam moznost on off a auto. Prepinanie jednym tlacidlom, a ked je zapnute cerpadlo tak pri prepinani resetne hodiny. Po odpojeni zo siete zdroj v casovaci drzi a neresetne po prepinani tym tlacidlom.......

Skúsil si toto aj s iným spotrebičom? (obyčajná žiarovka...)
Ak sa tam nachádza líthiová batéria v hodinách, či iný akumulátor, tak ho vymeň. Zároveň si pozri, či nemáš prasknuté cestičky na plošáku. (opravuj iba ak máš oprávnenie na NN) Bez 230V baterka drží, lebo reálne sa nič nespína.

2. Až potom by som riešil obvodovú schému.
......Ak prepnem zo stavu vypnuty na siet alebo casovac a siet tak nastane reset casovaca......
Mám toto chápať tak, že tým prepínačom privedieš na čerpadlo raz fázu z časovača a druhý krát z bodu pred časovačom? To sa ako dá s tým jedným prepínačom? Ak sa dá a ak sa odpína aj N či PEN, tak zbohom rodina.

3. Nikto nevie ako to máš reálne zapojené, fotografia tej svorkovnice a.t.ď. by potešila. Stačí problém v N/PEN vodiči.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 23 Júl 2018, 08:47

ono to nakoniec moze robit problem predlzovacka. Ja mam problem, ked vypinam osvetlenie akvarka, tak mi to na sekundu vypne obraz telky (robi mi to jak stara telka, tak nova, a aj monitor, ktory som chcel otestovat). A je jedno, ci je ta predlzovacka ma 2m, alebo 5m, ci je z obchodu, ale robena. Proste tym, ze v svetle akvarka je klasicka trubica + tlmivka, tak to vygeneruje nejake rusenie.
TV a predlzovacka su zapojene do jednej dvojzasuvky v stene. Ak tam predlzovacku nemam a svetlo mam priamo, bez predlzovacky, tak obraz nevypina.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa mirosne » 23 Júl 2018, 12:04

Upozorňujem ťa,aby si písal normálne spisovne a prehľadne.Ináč to presuniem do koša!

12 ) Dodržiavajte pravidla gramatiky. Používajte interpunkciu. Príspevok píšte tak, aby mal nejakú výpovednú hodnotu a aby bol zrozumiteľne napísaný.
0
Pozdravuje vás Miro.

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 24 Júl 2018, 00:05

technikus110 napísal:Týmto si mal začať, nakoľko tie podružné prístroje sú irelevantné.
1. .......fakt vadny casovac. Ma tam moznost on off a auto. Prepinanie jednym tlacidlom, a ked je zapnute cerpadlo tak pri prepinani resetne hodiny. Po odpojeni zo siete zdroj v casovaci drzi a neresetne po prepinani tym tlacidlom.......

Skúsil si toto aj s iným spotrebičom? (obyčajná žiarovka...)
Ak sa tam nachádza líthiová batéria v hodinách, či iný akumulátor, tak ho vymeň. Zároveň si pozri, či nemáš prasknuté cestičky na plošáku. (opravuj iba ak máš oprávnenie na NN) Bez 230V baterka drží, lebo reálne sa nič nespína.

2. Až potom by som riešil obvodovú schému.
......Ak prepnem zo stavu vypnuty na siet alebo casovac a siet tak nastane reset casovaca......
Mám toto chápať tak, že tým prepínačom privedieš na čerpadlo raz fázu z časovača a druhý krát z bodu pred časovačom? To sa ako dá s tým jedným prepínačom? Ak sa dá a ak sa odpína aj N či PEN, tak zbohom rodina.

3. Nikto nevie ako to máš reálne zapojené, fotografia tej svorkovnice a.t.ď. by potešila. Stačí problém v N/PEN vodiči.
Sorry za neskore odpovede. Dlho som pracoval nestihol som ani fotit.
Mám toto chápať tak, že tým prepínačom privedieš na čerpadlo raz fázu z časovača a druhý krát z bodu pred časovačom? To sa ako dá s tým jedným prepínačom? Ak sa dá a ak sa odpína aj N či PEN, tak zbohom rodina.
No to chap tak ze prepinac ma 3 polohy stredny kolik prepinaca je cerpadlo vrchny kolik casovac faza, a treti kolik faza. Prepinac spaja bud 2 s 1 alebo 2 s 3 alebo 0 (to je stredna poloha). Ved urcite poznas ten koliskovy prepinac. A nie ziadne N qni PEN sa neodpaja. Akura privod dvojity spinac a az tak idu svorkovnice a spotrebice.

-- Spojený príspevok 23 Júl 2018, 23:13 --
mirosne napísal:Upozorňujem ťa,aby si písal normálne spisovne a prehľadne.Ináč to presuniem do koša!

12 ) Dodržiavajte pravidla gramatiky. Používajte interpunkciu. Príspevok píšte tak, aby mal nejakú výpovednú hodnotu a aby bol zrozumiteľne napísaný.
No ja som to skusal a potom to tak aj dopadlo :crying:

Zatial nerieste moju temu s casovacom az dam fotky nech sa nebavime o tom istom dookola. Chcel som dnes vecer ale nevyslo...
0

aladar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 04 Jún 2018, 21:22

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa aladar » 24 Júl 2018, 00:54

Nechodim tu dlho, ale toto je velmi vesele diskusne vlakno a ja osobne by som ho pripol na nastenku. :lol:
0

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 24 Júl 2018, 23:11

aladar tak si ho vytlac a pripni doma nad postel.
Ja som sa uz ospravedlnil.

Pridavam foto. + Video ako mi to resetne i multimeter :D asi po tretom zapnuti a vypnuti cerpadla.

Video:
https://streamable.com/dir7u

Az bude zajtra casu v praci tak nakresli presne zapojenie ci skor pospajanie.
Je to neprehladne, no maly priestor.
Prílohy
IMG_20180724_203405-800x600.jpg
IMG_20180724_203502-800x600.jpg
IMG_20180724_203341-800x600.jpg
IMG_20180724_203518-800x600.jpg
IMG_20180724_204614-600x800.jpg
IMG_20180724_203721-800x600.jpg
IMG_20180724_204602-600x800.jpg
IMG_20180724_203657-800x600.jpg
IMG_20180724_204813-600x800.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Júl 2018, 22:21

No dobre chlapci, ja rezignujem. Ak niekto máte vešteckú guľu, tak mu pomôžte.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 26 Júl 2018, 09:00

Ako som uz pisal vsetko ide cez casovac akurat ze cerpadlo si prepinam na casovac. Vsetko je zapojene normalne faza faza nulak nulak. Len mi povecte ci to nemoze robit cerpadlo ze sa tam naindukuje nejake napetie na dobehu lebo ja to neviem. Diky
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa eurobastler » 26 Júl 2018, 10:22

Ako som ti už radil, vymeň čerpadlo za iný spotrebič. Ak bude problém pretrvávať, zameraj sa na časovač. Ak problém zmizne, bude treba odrušiť čerpadlo.
0
Obrázok

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 26 Júl 2018, 10:39

Ok skusim vecer
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Júl 2018, 10:49

Aký prikon (W) má to cerpadlo alebo aký prúd odoberá zo siete? (priblizne). Či ti nepoklesne napätie na veľmi nízku úroveň na čo ten časovač reaguje resetom.

Urob pokus. Ak máš doma 3 fázy skus ten motor pripojiť z inej fázy (na ten prepínač privezie druhu fazu ako ma casovac. Keďže si písal že ti resetne casovac keď prepnes motor priamo na fazu. Chceš schému ako? Nie že urobíš doma zo zasuvky ohnostroj lebo sktlratujes V prepínači 400V. V horšom prípade sa tu už neozves. Na to si dávaj pozor.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa joži » 26 Júl 2018, 11:15

tak zapajať to do viacfazoveho obvodu by som mu teda už vonkonvom neradil. miesto fazoveho napatia tam už bude mať združene čili vyššie riziko urazu prudom.... určite toto by som neodporučal takemu laikovi a v zariadení ako je na foto už tobož nie...
0

Rockn_Rolla
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 11 Jún 2014, 20:35

Re: Digitálny časovač + mini cerpadlo

Príspevok od používateľa Rockn_Rolla » 26 Júl 2018, 11:57

to Joži:

Preco hnet odsudzujes cloveka ktoreho nepoznas. Pre tie pomotane kable?

Na dalsu fazu to nebudem napajat ale skusim to ako radi eurobastler.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok