Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Export pre EXCEL

Export pre EXCEL

Ak h─żad├íte nejak├Ż softv├ęr do PC pr├şpadne ak s n├şm m├íte nejak├Ż probl├ęm.

Moderátori: psichac, Moderátori

Export pre EXCEL

Odosla┼ąod Xbunt » 20 J├║l 2018, 19:31

Vedel by mi niekto pomoct?
Potreboval by som z mojho programu vyexportovat tabulku do Excelu. No nemozem najst strukturu stareho xls suboru. Zevraj sa to da aj pomocou nejakeho textoveho suboru ako xml.

V podstate potrebujem vyexportovat "sichtovku". Teda prvy stlpec - mena; prvy riadok - datum; zbytok su casy.
Akurat posledny stlpec by chcelo funkciu Sumy, popripade =B2+..+B31

Dakujem.
Xbunt
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 232
Zalo┼żen├Ż: 08.05.2014

Re: Export pre EXCEL

Odosla┼ąod alidedko » 20 J├║l 2018, 19:37

Export z coho?
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3953
Vek: 26.85
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odosla┼ąod peterple » 20 J├║l 2018, 19:42

Predpoklad├ím ┼że tam nepotrebuje┼í form├ítovanie. Najr├Żchlej┼íie to m├í┼í cez CSV. ├üno d├í a to aj cez XML ale to je o trochu komplikovanej┼íie. Rob├şm to tak z jednej aplikacie na androide. Ak trv├í┼í na xml ve─Źer sk├║sim n├íjs┼ą ten star├Ż format.
Uk├í┼ż m├║dremu chybu a on sa ti po─Ćakuje. Uk├í┼ż chybu hlup├íkovi a on sa uraz├ş.
peterple
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1775
Vek: 52.03
Zalo┼żen├Ż: 25.06.2013

Odosla┼ąod Xbunt » 20 J├║l 2018, 20:30

Nemam doma msOffice, len openOffice (LibreOffice). Dokonca ani Windows. A potrebujem prekompilovat pre Windows a msOffice.
Tak hladam nejaky uplne primitivny format, aby to fungovalo od Office97 az po terajsok.

Skusal som vytvorit jednoduchu tabulku a vyexportovat do XLSM (alebo tak nejak), no neviem ci to Windowsacky office zozerie.

Co sa tyka programu, tak ich mam ulozene v TStringGird, alebo niektore udaje (presne ciselne hodnoty) vo vlastnom dynamickom poli.

Moj program vytahuje udaje z bespecnostneho systemu a format XML. Aj tie data nacita windowsacky office, ale na prvom riadku automaticky da filter.

Format casu zrejme zmenim na desatinne..
Pr├şlohy
C.png
Z tejto tabulky
Xbunt
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Tribec Zacks » 20 J├║l 2018, 20:36

Skus pozret na .csv format
Kreativita a motivacia je to, co prinasa originalne napady a myslienky, disciplina je to, co ich dokaze zrealizovat.
Tribec Zacks
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 547
Vek: 36.29
Zalo┼żen├Ż: 26.06.2010

Odosla┼ąod peterple » 20 J├║l 2018, 21:29

Na to to chce┼í jednozna─Źne XML. A ked┼że vidie┼ą ┼że to m├í┼í pevne v ruk├ích tak to nebude pre teba probl├ęm
Pozri zatia─ż toto. Je tam asi v┼íetko ─Źo na za─Źiatok bude┼í potrebova┼ą. Ten xml na ozaj otvor├ş hoci─Źo sn├íd od office97
https://technet.microsoft.com/en-us/library/2006.01.blogtales.aspx

-- Spojen├Ż pr├şspevok 20 J├║l 2018, 20:41 --

Tak nie─Źo pre 2002 od MS
https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/office/developer/office-xp/aa140066(v=office.10)
Viac sa mi h─żada┼ą nechce.
V podstate to malo schopnos┼ą vytvori┼ą komplet excel vr├ítane form├ítovania, filtrov a kde jak├Żch fi─Ź├║r, okrem grafov.
V nov┼í├şch form├ítoch s├║ potom aj grafy ale to u┼ż je tak zlo┼żit├ę ┼że som sa na to vyprdol. Mo┼żno dnes u┼ż s├║ na to kni┼żnice ale ja to pou┼ż├şvam na androide u┼ż aspo┼ł 10 rokov na export d├ít meran├ş z SQLite pre potreby spracovania d├ít excelom. Tie export triedy som si zb├║chal za ve─Źer a s├║ jednoduch├ę jak facka.
Uk├í┼ż m├║dremu chybu a on sa ti po─Ćakuje. Uk├í┼ż chybu hlup├íkovi a on sa uraz├ş.
peterple
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Xbunt » 20 J├║l 2018, 23:14

Parada..
.csv uz exportujem bezproblemov. Ak to nebude stacit, tak doprogramujem aj .xml

Velmi dakujem. Este otazka: Desatine cislo na SK pomocou ciarky (pre exel). Skusal som dat bodku, ale mne openOffice to detekoval ako text. Tak som spravil, aby tam bola ciarka. Dufam, ze v windowsackom office ma byt tiez ciarka a nie bodka.
Xbunt
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod pocitujlasku » 21 J├║l 2018, 06:34

office formatovanie prebera podla aktualneho nastavenia priamo v systeme. Takze ak ma niekto slovenske prostredie, ocakava sa tam ciarka, ak anglicke (nemyslim jazyk, ale celkovo - format datumu, tyzden zacina nedelou...) tak ocakava bodku.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4298
Vek: 35.75
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod Xbunt » 24 J├║l 2018, 09:54

Viem, ze tie otazky zneli hlupo, ale opak je pravdou.
Hoci "vykresluje" cislo s desatinnou ciarkou, tak v XML pod Typom "Number" musi byt bodka.
Velmi ma prekvapila nekompaktibilita samotnych Officov.
Kde open office otvoril kadzdy moj format (csv, xml), pod msOffice to bolo trosku horsie. Podla navodu, co tu bol prezentovany (v linku), sa nedali bunky spocitat, kedze boli formatovane na string. Potom som vytvoril tabulku v exceli a ulozil ako xml. Zistil som, ze cisla su s bodkou a typ Number.
No v mojom programe chybny ciselny udaj oznaci vykricnikom. A to uz excel nedokazal prekusit. A nenacital celu tabulku.
Teda pri ukladani celej tabulky formatovat kazdu bunku osobitne.

Nakoniec sa to vsetko podarilo, tak Vam dakujem.
Xbunt
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod pocitujlasku » 24 J├║l 2018, 12:21

Xbunt: ja som pisal pre csv. Ono zalezi ako ukladas to xml, cez ktoru komponentu. My v praci pouzivame openxml a tam to funguje podobne ako je standard pri programovani. teda cisla s bodkou a bez formatovania (napr. oddelovac tisicok...), excel si to pre zobrazenie naformatuje sam. podobne aj vzorce, tam to tusim ide podla anglickej verzie (tie slavne preklady IF, CONCATENATE...).
Ak by si excel riesil cez office api - co znamena, ze sa ti otvori excel a ty program priamo don zapisuje - vidis na obrazovke ako pribudaju hodnoty, ako sa formatuju, proste ako keby si to pisal rucne, tak vtedy plati to, ze to berie podla miestneho nastavenia.
---------------------------------------------------------------------------------------------
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod peterple » 24 J├║l 2018, 22:20

Mne to vyhovuje tak ako to v tom XML funguje. Ke─Ć potrebujem tak je ─Ź├şslo ako string. ┼Że je tam bodka napevno je fajn. Neviem si predstavi┼ą tie zm├Ątky keby to fungovalo pod─ża lok├ílneho nastavenia windowsu. To by som sa netrafil do nastavenia polovice z├íkazn├şkov. Tie ─Ź├şsla sa daj├║ v tom XML aj naform├ítova┼ą. ─îasto nastavujem po─Źet desatinn├Żch miest. Samozrejme ┼że tie┼ż form├ítujem hlavi─Źky a pod. Telef├│nom zmeraj├║, data si exportn├║ so XML, po┼íl├║ mailom. Otvoria v exceli pri─Źom to vyzer├í ako slu┼ín├Ż s├║bor. A cel├ę je to s pomerne minim├ílnym program├ítorsk├Żm ├║sil├şm.
peterple
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod pocitujlasku » 25 J├║l 2018, 07:46

vyssie jazyky maju taku moznost, ze formatovanie preberaju automaticky. problem by tam nastal jedine pri prenose z jedneho kompu na druhy, ale to riesi excel. v akom jazyku vlastne robis? lebo ja v C# pouzivam to openxml a nemusim nic riesit s xml, len mu definujem aku hodnotu do ktorej bunky, viem to ofarbickovat, riesit template, zadefinovat filtre...
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod peterple » 25 J├║l 2018, 10:08

U┼ż som nazna─Źil ┼że ide o android a p├ş┼íem v JAVA. Ale to je viac menej jedno. Nejde o jazyk ale o kni┼żnice. Ne─Źudujem sa ┼że pre C# to maj├║ vy─Źa─Źkan├ę. Tie┼ż som p├şsal ┼że to pou┼ż├şvam u┼ż viac ne┼ż 10 rokov. Vtedy boli nejak├ę ─Źo generovali xls s├║bor na androide ale boli obrovsk├ę molochy. Takto mi na to sta─Ź├ş smie┼íne jednoduch├í jedna trieda sa p├ír funkciami a vygenerujem si ─Źo potrebujem. Ide mi hlavne o to ┼że meranie sa rob├ş v ter├ęne a niekto potom z toho rob├ş vedu na po─Ź├şta─Źi v exceli alebo v octave. Na┼í┼ąastie sme i┼íli do androidu a nie do nejak├Żch windows mobile. U┼ż som raz zahodil roky pr├íce lebo zdochla architekt├║ra (palm pilot). Ale to boli za─Źiatky kedy som nech├ípal ako je mo┼żn├ę ┼że tie mobily maj├║ st├íle vis├í┼ż ako tla─Ź├ştkov├Ż telef├│n z osemdesiatych rokov.
peterple
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod pocitujlasku » 25 J├║l 2018, 14:35

jaj, tak to som prehliadol. Pre mobily by som riesil len tenkeho klienta - namerane data idu na server a tam uz si s nimi mozem robit co chcem. Tiez som sa tak obabral, ked som riesil este vo windows CE ( rucne citacky bar kodov), najskor to malo byt nieco jednoduche, a potom z toho chceli milion funkcii. Tak sa zvolila moznost klient-server. V tom CE nebola ziadna logika, bolo to len blbe odosieladlo udajov (HTTP POST) a zobrazovadlo (GET). Dnes by som to riesil asi formou web stranky a odpadlo by mi kopec trapenia :D
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod peterple » 25 J├║l 2018, 21:37

Ja som star├í ┼íkola. M├ím rad┼íej samostatn├ę aplik├ície ako len blb├Żch klientov. V tomto pr├şpade to tak vych├ídza z po┼żiadaviek z├íkazn├şkov preto┼że:
  1. S├║ to ich data a najmenej ─Źo chcem sa o ne ak├Żmko─żvek sp├┤sobom stara┼ą. Najnov┼íie napr GDPR a podobn├ę <|>viny.
  2. Tie nameran├ę data sa spracuj├║ a zobrazia v├Żsledky tak ako to niekto vymyslel v tom octave. To je d├┤le┼żit├ę pre porovnanie vec├ş ─Źo to ovplyv┼łuj├║ priamo na mieste. To len niektor├ş robia n├ísledne z toho vedu. Pri─Źom ako ich spracuj├║ je ich vec.
  3. T├í veci─Źka ─Źo m├í dnes ka┼żd├Ż v ruke m├í v├Żkon m├┤jho druh├ęho PC (386) dokonca by som povedal ┼że aj toho druh├ęho (K6) tak pre─Źo ju nevyu┼żi┼ą.
  4. Merania sa ─Źasto robia na mieste kde pripojenie na net v├┤bec nie je, alebo je problematick├ę.
M├ím e┼íte in├║ aplik├íciu pre na┼íe QA oddelenie. To by ┼ílo urobi┼ą cez web str├ínku. Ale je to nat├şvna aplik├ícia schopn├í pln├ęho off-line re┼żimu. Za dva roky ─Źo to je nasaden├ę tak sa to mysl├şm osved─Źilo. 0 probl├ęmov ┼że sa nevie pripoji┼ą, alebo odosla┼ą v├Żsledky.
peterple
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Softv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist