Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • IP kamery

IP kamery

Moderátori: psichac, Moderátori

IP kamery

Odosla┼ąod Tony96 » 06 Sep 2018, 13:07

Ahojte. Chcem sa op├Żta┼ą ─Źi je potrebn├í rev├şzna spr├íva po namontovan├ş IP kamier do objektu. Je to 8 IP kamier, nvr rekord├ęr, switch, router a utp k├íble. ─Ćakujem
Tony96
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 5
Vek: 29.81
Zalo┼żen├Ż: 06.09.2018
Paragraf: 22

Re: IP kamery

Odosla┼ąod deepspace » 06 Sep 2018, 15:01

Rev├şznu spr├ívu nepotrebuje┼í, pokia─ż sa jedn├í o monitorovanie tvojho s├║kromn├ęho majetku ani ni─Ź in├ę..

Pokia─ż sa bav├şme o prev├ídzke, firme etc, bude┼í potrebova┼ą bezpe─Źnostn├Ż projekt a dal┼íie veci pod─ża platnej legislativy ..

Viac mo┼żno porad├ş u┼żivatel Technikus110
deepspace
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 179
Zalo┼żen├Ż: 18.05.2017

Odosla┼ąod technikus110 » 06 Sep 2018, 15:23

Ned├í sa poveda┼ą, ┼że nepotrebuje┼í, alebo potrebuje┼í. Jednozna─Źn├í odpove─Ć na takto postaven├║ ot├ízku neexistuje.

Pokia─ż s├║ kamery nap├íjan├ę cez PoE t.j. 48-52V DC tak to nespad├í pod rev├şziu. Pokia─ż by kamery boli ale separ├ítne nap├íjan├ę z├ílo┼żn├Żmi zdrojmi, tak potrebuje┼í na t├║to ─Źas┼ą osve rev├şzie.

Pokia─ż je to dom s bleskozvodom a kamery nie s├║ chr├ínen├ę prepe┼ąovou ochranou, a nie s├║ v ochrannom p├ísme bleskozvodu, tak.....zase nie─Źo in├ę v podniku, ako na RD.

Pokia─ż je NVR v racku a rack je pripojen├Ż na 230V a dor├íba┼í ─Ćal┼íie NN rozvody, tak na t├║to ─Źas┼ą rozvodov potrebuje┼í rev├şznu spr├ívu.
Pokia─ż NVR iba zastr─Ź├ş┼í do z├ísuvky, tak zase nie.

P.S. Do podniku u┼ż nepotrebuje┼í bezpe─Źnostn├Ż projekt, plat├ş nov├í legislat├şva = v├Ą─Ź┼íia pak├íre┼ł.
Ale v ka┼żdom pr├şpade potrebuje┼í sch├ęmu pripojenia a dokument├íciu k rozvodom. M├┤┼że sa ti sta┼ą, ┼że pr├şde "reviz├ík" a on bude ma┼ą v├Żhrady ku rozvodnej kabel├í┼żi, popr├şpade umiestneniu kamier v tesnej bl├şzkosti bleskozvodu a.t.─Ć.
Dobr├ę je si vy┼żiada┼ą spr├ívu z merania UTP/FTP kabel├í┼że, d─║┼żky, kapacita, izola─Źn├Ż stav. To do bud├║cnosti, keby za─Źali kamery vypad├íva┼ą v r├ímci PoE.
technikus110
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 98
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod oravan » 06 Sep 2018, 21:18

mysl├şm ak je ku uveden├ęj stavbe ─Źi RD stavebn├í dokument├ícia a projekt tak zariadenie mus├ş ma┼ą rev├şziu ,ak je to ─Źernota a nie─Źo sa stane tak ka┼ía hore dnom mysl├şm po┼żiar a podobne za zariadenie zodpoved├í majite─ż objektu ako aj za bezchybn├║ prev├ícku zariadenia a j m├í povinnos┼ą da┼ą si pravide─żn├ę technick├ę prehliadky a aj opakovan├║ rev├şziu aspo┼ł tak to bolo u n├ís v s├║kromnom sektore neviem
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2412
Vek: 53.45
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014

Odosla┼ąod alidedko » 06 Sep 2018, 22:56

Revizia na koncove zariadenie? To ako?

Mal by som si pozvat revizaka aj na router alebo chladnicku?
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3822
Vek: 26.62
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odosla┼ąod technikus110 » 07 Sep 2018, 06:39

oravan:
Stretol som sa s t├Żm, ┼że podnikov├Ż reviz├ík vy┼żadoval rev├şznu spr├ívu na EZS a kamery, aj ke─Ć cel├Ż syst├ęm be┼żal na 12V DC. Ja som mu odcitoval z├íkon a normu, ┼że m├í ma┼ą podnik vypracovan├║ smernicu na XXX ktor├║ samozrejme nemal a t├Żm p├ídom bolo hotovo. ├üno, d├í sa nap├şsa┼ą v├Żchodzia spr├íva o stave zariadenia - odovzd├ívac├ş protokol, ktor├Ż ale NIE JE rev├şznou spr├ívou.

Povinnos┼ą na pravideln├║ kontrolu EPS ka┼żd├ę 3 mesiace vypl├Żva zo z├íkona, EZS zo zmluvy a normy, pr├şpadn├Żch po┼żiadaviek pois┼ąovne raz za rok. Pre kamerov├ę syst├ęmy je to u┼ż aj vecou GDPR a zmluvy s DPO a mont├í┼żnou firmou v zmysle z├íru─Źnej doby.

VŠEOBECNE:
1. Ak montuje firma kamerov├Ż syst├ęm zo z├íkona MUS├Ź ma┼ą licenciu KR PZ na prev├ídzku technickej slu┼żby. T├í potom mus├ş bu─Ć vypracova┼ą pred dod├ívkou nielen cenov├║ ponuku, ale aj projektov├║ dokument├íciu pre jej realiz├íciu. Je jedno ─Źi pre firmu, alebo pre RD a s├║kromn├║ osobu. Ako reviz├ík vie┼í skontrolova┼ą iba normou predp├şsan├Ż odstup vedenia k├íblov NN a d├ítov├Żch, ─Źi signaliza─Źn├Żch k├íblov + bleskozvod. Vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov reviz├ík prich├ídza a┼ż ke─Ć je hotovo a nevid├ş┼í, ─Źi to elektrik├íri ┼ąahali k├íble osve, alebo drbli cel├║ kabel├í┼ż do jednej dr├í┼żky.......mysl├ş┼í si, ┼że m├í ka┼żd├Ż reviz├ík mer├ík na d─║┼żku a stav LAN k├íblov???

2. Ve─ża projektantov o kamerov├Żch syst├ęmoch nem├í preh─żad a nezdr┼żuje sa t├Żm. Tak isto EZS. Pre─Źo? Lebo ako firma by museli ma┼ą zase licenciu PZ na "projektovanie" zariaden├ş a t├║ z├şskaj├║, ak maj├║ sk├║senosti a prax v odbore, ─Źo nemaj├║. Ob─Źas to rie┼íia dod├ívate─żsk├Żm sp├┤sobom. Pokia─ż nie je zvolen├Ż v├Żrobca EZS, tak nevie┼í ak├║ kabel├í┼ż. Pokia─ż nevie┼í dispoz├şciu n├íbytku v dome, nevie┼í, ─Źi optim├ílne umiestnenie PIR je vyhovuj├║ce. Detto exteri├ęr pre kamery.

3. Ak si niekto k├║pi vo─żno predajn├ę komponenty a namontuje si to s├ím, je za mont├í┼ż zodpovedn├Ż on s├ím pre seba, ako s├║kromn├í osoba. V tom pr├şpade je to spotrebi─Ź ako TV, r├ídio, pra─Źka ─Źi kosa─Źka na tr├ívu....

V praxi to vyzer├í tak, ┼że stavebn├í firma zlo┼żen├í z "odborn├şkov" rob├ş v┼íetko, lebo VIE! (?) Tes├ír zlezie zo strechy a ako elektrik├ír ┼ąah├í kabel├í┼ż....hne─Ć po mont├í┼żi WC potrubia.

Zhodou okolnost├ş som bol v─Źera na kontrole na jednej stavbe v Modre, kde m├í ├şs┼ą IP syst├ęm a chlapci z XXXX (aby som ┼żiadny regi├│n neurazil) na┼ąahali kamery ─Źiernym koaxi├ílom, lebo ONI to u┼ż videli, ako sa to rob├ş....omietky s├║ u┼ż hotov├ę. Mnou dodan├Ż k├íbel sa pou┼żil inde. Ja som dodal g├ęlov├║ UV stabiln├║ Cat5E, taktie┼ż ─Źiernu...
technikus110
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Tony96 » 07 Sep 2018, 07:52

─Äakujem V├ím za inform├ície. technikus110 vid├şm, ┼że sa v tom celkom dobre vyzn├í┼í. Vedel by si mi vysvetli┼ą ak├í v├Ą─Ź┼íia pak├íre┼ł plat├ş ke─Ć u┼ż nemus├ş by┼ą bezpe─Źnostn├Ż projekt?
E┼íte m├ím prosbu ─Źi niekto nem├í nejak├Ż vzorov├Ż projekt pre IP kamery. Popr├şpade poradi┼ą program, v ktorom sa realizuje tento projekt.
Tony96
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod technikus110 » 07 Sep 2018, 13:22

Ide┼í podnika┼ą, alebo to potrebuje┼í do ┼íkoly? M├í┼í Email.

NAP├Ź┼á SI DO PROFILU odkia─ż si, aspo┼ł ┼áPZ-ku kraja. Tak sa ako nov├Ż ─Źlen r├Żchlej┼íie v regi├│ne dostane┼í k inform├íci├ím.

GDPR, z├íkon 18/2018 Z.z., metodick├ę usmernenia UOOU a pracovne technickej skupiny EU parlamentu, podmienky DPO.
To je na dlho a je to platen├ę..... Ned├í sa to vtesna┼ą do p├ír viet a v┼íetko sa "┼íije na mieru" na dan├Ż objekt a po┼żiadavky monitoringu.

V├Żrobcovia kamier maj├║ svoj vo─żne pr├şstupn├Ż software pre mont├í┼żne firmy. Alebo klasicky si rozvody nakresl├ş┼í v SW pre NN rozvody.

Alebo Microsoft Visio, aj jednoduch├Ż Excel a.t.─Ć.

http://www.hikvisioneurope.com/portal/? ... %20Package
technikus110
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod oravan » 07 Sep 2018, 15:03

alidedko nap├şsal:Revizia na koncove zariadenie? To ako?

Mal by som si pozvat revizaka aj na router alebo chladnicku?

ak je k tomu projekt tak revizia mus├ş by┼ą ale neviem ako to je u s├║kromn├şka pozri u n├ís sa montovalo komplet nie len kamera ale i kabel├í┼ż ako aj zbera─Źe d├ít robilo sa to na ┼żsr a revizna musela proste by┼ą a montovali to sro─Źky
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2412
Vek: 53.45
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014

Odosla┼ąod technikus110 » 07 Sep 2018, 18:19

oravan: nikde nie je povedan├ę, ┼że Tony96 sa p├Żta ako s├║kromn├şk= s├║kromn├í osoba, asi RD.

Projekt musel by┼ą v┼żdy. Ot├ízne je, ─Źo sa revidovalo. Ak sa vie┼í dosta┼ą k rev├şznej spr├íve, tak tam to mus├ş by┼ą nap├şsan├ę. Ak to boli dlh┼íie vzdialenosti, tak to bol koax, alebo Cat5E ale digit├ílny prenos nie IP a tak├ę kamery maj├║ priamo v sebe 230V nap├íjanie. V tom pr├şpade sa mus├ş na ka┼żd├║ kameru urobi┼ą rev├şzia. IP kamery behaj├║ do 150 metrov s PoE a potom s n├ísobi─Źom do 400 metrov pre PoE bez pr├şdavn├ęho zdroja a tam sa nemus├ş robi┼ą rev├şzia, lebo sa pohybuje┼í v rozp├Ąt├ş bezpe─Źn├ęho nap├Ątia.
technikus110
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Tony96 » 10 Sep 2018, 07:02

─Äakujem. P├Żtam sa to ako s.r.o. idem sa za─Źa┼ą venova┼ą mont├í┼żam kamier a chcem si zisti┼ą o tom ─Źo najviac info. Samozrejme zo za─Źiatku chcem spravi┼ą nejak├ę RD a n├ísledne firmy. V tom projektovan├ş by mi pomohol nejak├Ż vzor aby som vedel ─Źo cca m├í obsahova┼ą. V ka┼żdom pr├şpade budem musie┼ą prv├ę projekty rie┼íi┼ą pravdepodobne z extern├Żm projektantom, ktor├Ż mi v tom pom├┤┼że.
Tony96
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod technikus110 » 10 Sep 2018, 07:04

Licenciu PZ na technick├ę slu┼żby u┼ż m├í┼í vybaven├║? Ak├Ż m├í┼í paragraf? Ak├ę kamery chce┼í montova┼ą?
V prvom kole si pre─Ź├ştaj v┼íetky usmernenia UOOU a na┼ítuduj si legislat├şvu GDPR, t├í plat├ş aj pre RD, nielen podniky.
S.R.O. - jeden ─Źlovek, alebo skupina ─żud├ş? Ak zamestnanci, tak m├í┼í osved─Źenie na v├Żrobu rozv├ídza─Źov?
M├í┼í presk├║┼íanie na pr├ícu vo v├Ż┼íka a nad priehlbeninami? Ty a aj tvoji ─żudia?
technikus110
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Tony96 » 10 Sep 2018, 07:33

Licenciu ur─Źite vybav├şm o tom viem,┼że je to povinnos┼ą. Montova┼ą chcem preva┼żne IP kamery zn├ímych zna─Źiek ako Hikvision a pod.. Paragraf m├ím 22 pr├íce budem vykon├íva┼ą ja. Presk├║┼íanie o pr├ícach vo v├Ż┼íkach taktie┼ż m├ím. Osved─Źenie na v├Żrobu rozv├ídza─Źov nem├ím. Je to potrebn├ę? GDPR a UOOU si na┼ítudujem.
Tony96
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod technikus110 » 10 Sep 2018, 07:40

Ako konate─ż s.r.o. by si mal pozna┼ą tvoje povinnosti aj vo─Źi NIP.
Pokia─ż nem├í┼í prax tak s tou licenciou ti dr┼ż├şm palce.
technikus110
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod Tony96 » 10 Sep 2018, 07:55

Ok d├şk za info.
Tony96
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod technikus110 » 10 Sep 2018, 08:14

Bez licencie ┼ąa ┼żiadny distrib├║tor nezaregistruje ako firmu k odberu. Asi bude┼í nakupova┼ą z Popradu. ┼Żilin─Źania s├║ drah┼í├ş v kamer├ích.
Hikvision m├í teraz nov├ę pr├şstupov├ę zariadenia na LAN, prepojite─żn├ę s NVR a video vr├ítnikmi, tak┼że ako za─Źiato─Źn├şkovi ti rad├şm, sk├║s zvl├ídnu┼ą jednu zna─Źku do detailu, nemixuj v├Żrobcov.....
technikus110
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Internet a sie┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist