Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Zapojenie ochrany ─Źerpadla proti chodu nasucho

Zapojenie ochrany ─Źerpadla proti chodu nasucho

El. inštalácie, NN a VN rozvody, El. stroje

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Zapojenie ochrany ─Źerpadla proti chodu nasucho

Odosla┼ąod kamo5 » 07 Sep 2018, 18:01

Zdrav├şm, pros├şm poradte mi. Na tlakov├║ n├ídobu, ktor├í sl├║┼żi na ├║┼żitkov├║ vodu chcem nain┼ítalova┼ą "ochranu ponorn├ęho ─Źerpadlo proti chodu nasucho" konkr├ętne tento typ:

https://ivatoshop.sk/d/ochrana-behu-na-sucho-lp3/2461/

Probl├ęm je, ┼że ponorka je na 400 V a t├íto ochrana na 230 V. Vod├ír mi povedal, ┼że elektrik├ír mi to bude vedie┼ą zapoji┼ą nejako cez st├Żka─Ź.
Viete mi pros├şm poradi┼ą ako? Prip├íjam aj obr├ízok ako by to malo by┼ą zapojen├ę (tlakov├Ż sp├şna─Ź PM5 u┼ż v syst├ęme m├ím), pr├şvod na obr├ízku m├ím 400 V a tlakov├Ż sp├şna─Ź PM5 je takisto na 400 V.

https://www.google.sk/search?q=schema+zapojenia+lp3&tbm=isch&tbs=rimg:Cc8QZMivtxVyIjgbmLl_11VN0bAEKJtBA3OADUGaL6TBsDTDN2SLq319MZm2ImJ4vMlZDOAoZ_1aANzo5Xzv9uHYBlGioSCRuYuX_1VU3RsETm4S41w53GtKhIJAQom0EDc4AMR_1OKDavYwO4MqEglQZovpMGwNMBHDusPX3iPoRyoSCc3ZIurfX0xmEcLCas9wMSDCKhIJbYiYni8yVkMRm3ggCbMC2O8qEgk4Chn9oA3OjhEabmjLFCyEiioSCVfO_124dgGUaEfrtBTEnJpmR&tbo=u&sa=X&ved=2ahUKEwjIs4WWnKndAhUoMewKHXpxDPUQ9C96BAgBEBs&biw=1920&bih=943&dpr=1#imgrc=V87_bh2AZRrROM:
kamo5
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 3
Zalo┼żen├Ż: 07.09.2018

Re: Zapojenie ochrany ─Źerpadla proti chodu nasucho

Odosla┼ąod alidedko » 07 Sep 2018, 18:13

kamo5 nap├şsal:Vod├ír mi povedal, ┼że elektrik├ír mi to bude vedie┼ą zapoji┼ą nejako cez st├Żka─Ź.

Dobre povedal. Cize zohnat elektrikara, idealne naozajstneho, nie Feriho z krcmy, co to zapoji za sedmicku borovicky. Laikovi v tychto veciach podla mna neradno radit, akokolvek budem zas za hnusneho.

Ak by clovek vedel, co a ako, nepyta sa na fore, ale uz to ma na 15x zapojene. Ak nevie, nema sa v tom co sprtat. Slepe crevo si tiez neoperujem doma v kupelni.
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3822
Vek: 26.62
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odosla┼ąod kamo5 » 07 Sep 2018, 18:20

Jasne chapem :) urcite to nebudem davat robit hockomu a uz vobec to nechcem robit sam. Prispevok som pridal preto, lebo ma to velmi zaujima, zakladne elektrikarske veci si viem poriesit ale toto je na mna moc :) a za dalsie, mozno na zaklade tohto prispevku poradim elektrikarovi.
kamo5
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod alidedko » 07 Sep 2018, 18:54

V tom pripade:
Instalacna krabicka odolna voci vode a vlhkosti, do nej 3F stykac, napajanie vsetky tri fazy pustit cez stykac a cievku ovladat tym spinacom, na ktory tu bol link. Ak tam uz nahodou nejaka skrinka s bizuteriou nie je, v tom pripade by som to dal tam.

Cize miesto spotrebica dat cievku.
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3822
Vek: 26.62
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odosla┼ąod Milos66 » 08 Sep 2018, 07:34

kamo5 nap├şsal:Jasne chapem :) urcite to nebudem davat robit hockomu a uz vobec to nechcem robit sam.

Spr├ívne, lebo pod─ża toho linku, ─Źo si sem dal to nebude a┼ż tak zapojenie s troma dr├┤tikmi.
Citujem:
pre hodnotu tlaku - teda ak tlak v syst├ęme klesne pod t├║to hodnotu, ─Źerpadlo sa vypne (d├┤jde k otvoreniu kontaktu)

a ty potrebuje┼í opa─Źn├Ż cyklus.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3619
Vek: 52.23
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod bum » 08 Sep 2018, 14:56

Stejn├Ż zp┼»sob zvolil v minulosti i kolega pro darling na zahrad─Ť p┼Öi ─Źast─Ťj┼í├şch poruch├ích uveden├ęho sp├şna─Źe (m├í star┼í├ş typ ─Źerpadla) jsem mu naknec navrhl a i provedl zapojen├ş kter├ę m├ím pro inspiraci na webu v ─Źl├ínku darling. Od jara 2017 ji┼ż pou┼ż├şv├í ke sv├ę spokojenosti zapojen├ş na hl├şd├ín├ş ztr├íty hladiny vody kter├ę jsem op─Ťt realizoval a pro inspiraci jej m├ím na webu v sekci dal┼í├ş ─Źl├ínky Picasso 08m2, pr┼»tokom─Ťr a darling. Te─Ć k tv├ęmu dotazu p├ş┼íe┼í ┼że ├║pravu zapojen├ş bude prov├íd─Ťt elektrik├í┼Ö a ten nepot┼Öebuje ┼ż├ídn├ę sch├ęma zapojen├ş jak p├ş┼í├ş i v├Ż┼íe osadit do vodot─Ťsn├ę krabice motorov├Ż spou┼ít─Ť─Ź (ochrana ─Źerpadla p┼Öi v├Żpadku f├íze), jisti─Ź na ji┼ít─Ťn├ş ovl├ídac├ş f├íze pro c├şvku styka─Źe, styka─Ź, svorkovnice dal┼í├ş elektroinstala─Źni prvky dle pot┼Öeby, prov├ęst nata┼żen├ş kabel┼» a prov├ęst propojen├ş zvl├ídne elektrik├í┼Ö hrav─Ť. P├ş┼íe┼í ┼że jde o ponorn├ę ─Źerpadlo hlavn─Ť si zjisti kdy┼ż sepne a ty pust├ş┼í vodu na v├şce odb─Ťrn├Żch m├şstech o kolik ti poklesne tlak v ┼Ö├ídu a jakou dobu trv├í ne┼ż ─Źerpadlo tlak p┼Öi pu┼ít─Ťn├ę vod─Ť zvedne toto je d┼»le┼żit├ę. Dalsi v─Ťc je vzd├ílenost zdroje s ─Źerpadlem od tlakov├ę n├ídoby p├ş┼íe┼í ┼że jde o pitnou vodu jde o vodu tvrdou nebo m─Ťkou ─Źasem ti m┼»┼że zar┼»stat vodni!m kamenem p┼Ö├şvod vody do tlakom─Ťru co bude┼í osazovat.
bum
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 15
Zalo┼żen├Ż: 28.10.2016

Odosla┼ąod pablox » 08 Sep 2018, 17:31

E┼íte existuj├║ ochrany, ktor├ę sleduj├║ ├║─Źinn├şk motora, zap├íjaj├║ sa do s├ęrie s pr├şvodom. To ale asi neh─żad├í┼í, cena je niekde inde. Ka┼żdop├ídne, pod─ża m┼ła by to chcelo e┼íte nejak├Ż oneskorovac├ş obvod, ktor├Ż oneskor├ş vypnutie ─Źerpadla pri poklese tlaku. A o┼íetri┼ą stav, ke─Ć vypne ─Źerpadlo, aby ochrana nevypadla alebo necyklovala ako bl├ízon...
N├í┼í rodinn├Ż blog http://www.ajmysmetu.com

Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
pablox
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1073
Vek: 27.31
Zalo┼żen├Ż: 19.07.2006
Paragraf: 22

Odosla┼ąod jjilek » 08 Sep 2018, 17:48

Vzhledem k vysok├ę cen─Ť ─Źerpadla se ur─Źit─Ť vyplat├ş investovat tak├ę do jeho ochrany. Nejspolehliv─Ťj┼í├ş je asi hl├şdat ├║─Źin├şk motoru. Na tento ├║─Źel pou┼ż├şv├ín ji┼ż asi 10 rok┼» toto:
https://www.poradte.cz/domacnost-a-bydl ... padla.html
http://www.envislovakia.sk/index.php/sk ... del-ch4x20
Ne┼ż mi prohloubili studnu, m─Ťl jsem ka┼żdou chv├şli probl├ęmy. Ochrana fungovala naprosto spolehliv─Ť. Poradil mi tehdy projektant obecn├şch vod├íren, ovl├ídan├Żch d├ílkov─Ť. Te─Ć u┼ż m├ím vody dostatek, ale ochranu jsem samoz┼Öejm─Ť ponechal. I kdy┼ż jsem za p┼Ö├şstroj na DIN li┼ítu zaplatil asi 4000K─Ź.
Na soukrom├ę zpr├ívy reaguji jen pokud jde o p┼Öed├ín├ş osobn├şch ├║daj┼», jako adresa, telefon, cena apod.
jjilek
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 640
Zalo┼żen├Ż: 26.07.2010

Odosla┼ąod kamo5 » 13 Sep 2018, 16:58

─Äakujem v┼íetk├Żm za odpovede, pomohli ste mi...
kamo5
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod romiadam » 13 Sep 2018, 22:28

Ja este len dodam pre tych co toto budu citat a este nemaju kupeny tlaovy spinac (ty si mal uz tlakovy spinac, tak som nereagoval) ze sa da kupit aj elektronicky tlakovy spinac so snimanim chodu naprazdno. Cena je akurat nakolko ani tlakovy spinac nie ja lacna zalezitost. Toto stoji okolo 50-60 eur, ale stoji to za to. Dokaze to spinat jednofazovy motor do 2kW napriamo alebo cez stykac aj trojfazovy motor x-kW (to uz zavisi na kontaktoch stykaca)
Mne to tu jeden uzivatel poradil a funguje to perfektne.
Ak tlak klesne pod nastavenu uroven (je nizsi ako zapinaci tlak) tak sa motor vypne a cakas sa par minut. Potom sa motor znova zapne a zase sa sleduje ci sa zmenil tlak. Ak nie tak sa zase motor vypne. Toto sa opakuje asi 3 krat (nie som si isty) a potom regulator prejde do modu error a uz motor nezapne az kym uzivatel neresetuje chybu.

Teda v pripade ze sa studna vytiahne tak pri druhom starte (voda dotecie) sa uz voda dotlakuje a uzivatel nemusi zasahovat.
Ak cerpadlo chyti vzduch a nenaskoci znova, tak po x restartoch tlakovy spinac vyhlasi chybu a caka na zasah uzivatela (na reset)

Pisem o tlakovom spinaci DPC-10

https://www.youtube.com/watch?v=qYcEvVsqBRQ
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2247
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Nasp├Ą┼ą na Silnopr├║dov├í elektrotechnika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist