Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Oprava DO od auta

Oprava DO od auta

Sem mo┼żete nap├şsa┼ą ak potrebujete nie─Źo vyrobi┼ą napr. plo┼ín├Ż spoj alebo nejak├ę zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Oprava DO od auta

Odosla┼ąod hotchili » 18 Sep 2018, 22:38

Nazdar, na dovolenke sa mi stala neprijemna vec, prestalo mi fungovat dialkove od auta. Vedel som ze problem je v kluci. Po vyluceni roznych moznosti ostaval iba stary trik s "pecenim". Tak siel kluc do truby na 210┬░ cca na dve minutky. Upiekol som ho asi dobre pretoze fungoval dalsie dva tyzdne bezproblemov. Neskor sa problem zopakoval, zase som ho teda upiekol a znova fungoval. Teraz jazdim uz s nahradnym a ten povodny by som chcel opravit.

Potreboval by som ho dat dokopy kedze asi je tam niekde nejaky blby kontakt. Venuje sa niekto oprave plosnych spojov? Novy kluc stoji cca 40-60e + kodovanie 20e? , da sa do takejto sumy opravit moj stary? Kluc vyzera takto :

Obrázok

Keby nieco - 0903 443 694 Andrej BA
hotchili
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 10
Zalo┼żen├Ż: 04.06.2018

Re: Oprava DO od auta

Odosla┼ąod oravan » 18 Sep 2018, 22:46

to netu┼í├şm sk├║s tla─Źidl├í kontoxom strekn├║┼ą mo┼żno je tam zrada
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2419
Vek: 53.53
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014
Paragraf: 24

Odosla┼ąod miroja » 19 Sep 2018, 08:18

Jedna z moznosti je najky prasknuty spoj (studak), no ja by som urcite skontroloval hlavne rezonator (krystal). Tlacitk0 by to mohlo teoreticky robit tiez, ale to vies odskusat velmi jednoducho. Predpokladam, ze baterku mas na 100% OK.
PS: Kontox by som urcite neskusal...
Naposledy upravil miroja d┼ła 19 Sep 2018, 08:20, celkovo upraven├ę 1 kr├ít.
miroja
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 1869
Vek: 56.43
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2010

Odosla┼ąod Zaky » 19 Sep 2018, 08:20

Kontoxem nic nest┼Ö├şkej, je to humus, kter├Ż do elektroniky nepat┼Ö├ş. Zm─Ť┼Ö ohmmetrem, jestli ta─Ź├ştka sp├şnaj├ş, pokud ne, musej├ş se vym─Ťnit. Pokud ano, je t┼Öeba se slu┼ínou lupou a pod dobr├Żm sv─Ťtlem vizu├íln─Ť zkontrolovat celou desku, v─Źetn─Ť p┼Ö├şpadn├ę oxidace (tedy p┼Öeru┼íen├ş) v prokovech. Pe─Źen├ş nen├ş dobr├í v─Ťc, pro uspokojivou kvalitu p├íjen├ş p┼Öetaven├şm je t┼Öeba p├íjet dokonale ─Źist├ę spoje, v┼żdy pod tavidlem a nejl├ępe v dus├şkov├ę atmosf├ę┼Öe. Nic z toho nen├ş u star├ęho, ┼ípinav├ęho a zoxidvan├ęho vnit┼Öku kl├ş─Źe spln─Ťno. P├íje─Źkou lze po┼íkozen├ę spoje opravit pochopiteln─Ť bez probl├ęm┼».
Zaky
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 121
Zalo┼żen├Ż: 08.11.2014

Odosla┼ąod Milos66 » 19 Sep 2018, 08:37

V prvom rade poriadne vyumyvat v Izopropanole a potom nasledne poriadne vyfukat stlacenym vzduchom. Potom skontrolovat vadne spoje - ako spominal kolega vyssie.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3704
Vek: 52.31
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod hotchili » 19 Sep 2018, 09:23

Dakujem za odpovede. Tlacitka to niesu. Bud funguju obe alebo ani jedno (vtedy neblikne dioda). To pecenie bola prva pomoc v ciernej hore, inak by som sa nedostal domov. Tiez dakujem za rady ale moje moznosti som praveze vycerpal "pecenim" a cistenim. Rad by som bol keby sa na to pozrel niekto kto tomu rozumie alebo aspon poradit, kam by som mal kluc zaniest na opravu (ak je to teda rentabilne).
hotchili
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Amaterr » 19 Sep 2018, 09:27

bola to vystraha od boha , aby si sa dostal domov , a to netreba brat na lahku vahu , asi ta ma rad :) ...uz si mal davno mat druhy , aj tak sa cudujem , ze ten plast na tlacitkach tu teplotu vydrzal
ja beriem vzdy na dovolenku dva kluce , co keby :)
Amaterr
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 680
Zalo┼żen├Ż: 08.06.2014

Odosla┼ąod hotchili » 21 Sep 2018, 18:23

Takze nikto nic? Aspon nejake odporucanie na firmu v BA a okoli?
hotchili
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod kamilko » 21 Sep 2018, 21:41

Treba prepajkovat cinom.
kamilko
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 226
Zalo┼żen├Ż: 21.10.2017

Odosla┼ąod misocko » 21 Sep 2018, 21:53

olovnatym....
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2643
Vek: 41.97
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod alidedko » 22 Sep 2018, 07:11

hotchili nap├şsal:dakujem za rady ale moje moznosti som praveze vycerpal "pecenim" a cistenim. Rad by som bol keby sa na to pozrel niekto kto tomu rozumie alebo aspon poradit, kam by som mal kluc zaniest na opravu (ak je to teda rentabilne).

Chlopi, nebudte barani ... Ved pise, ze to neda, teda rada o pajkovani je tu zbytocna.

"Boli ma slepe crevo, odporucte mi dobru nemocnicu"
"Normalne si to vyrezes, idealne ostrym nozom"
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.
alidedko
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 3880
Vek: 26.7
Zalo┼żen├Ż: 04.02.2013
Paragraf: 21

Odosla┼ąod Cofi » 22 Sep 2018, 08:03

po tych peceniach by som urcite navstivil autorizovany servis znacky tvojho auta a nechal si vyhotovit a naprogramovat novy kluc...riesit cokolvek inne ma neisty vysledok
Cofi
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 64
Vek: 38.07
Zalo┼żen├Ż: 25.01.2010

Nasp├Ą┼ą na Potrebujem nie─Źo vyrobi┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 0 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist